leguan 2010 ápr. 25. - 14:27:58
(17/37)
emlékeztek mit mondott az anyuka a kisfiúnak?

"Kezelhetetlen vagy!"

és mit mondott Max, Carol-nak?

Hát azt, hogy "Kezelhetetlen vagy!"

Szerintem ez egy elég érdekes momentuma a filmnek, mely többféleképpen
is értelmezhetõ:

1., a film tényleg egy mese, Max tényleg megjárja a vadak otthonát...

2., az egész a gyermek agyában játszódik le, hogy fel tudja dolgozni
az otthoni, családi légkört, és lényegében a saját "élettörténetét"
vetíti ki a vadakra, hogy könnyebben megérthesse a valóságot...

kiváló film és...nem feltétlenül gyerekfilm...!!!!!

nálam simán bekerült a top 10-be!

és spike jonze óriássá nõtt a szememben...

(bár a többi filmje is simán 10+1-es, napjaink egyik legérdekesebb
alkotója Õ :)
Mazlee 2010 ápr. 22. - 00:02:09
(16/37)
nekem 24 percnél lett kikapcsolva
1/10
kamisama 2010 ápr. 21. - 20:24:06 1/10 Előzmény grubesa
(15/37)
A 31. perc tényleg kritikus volt nekem is, ott érzetem elõször azt, hogy ennek az agyament ordibálásnak már sohasem lesz vége. A gyerek egyszerûen idegesítõ és a lények sem túl szimpik. Furcsa érzéseim támadtak, de nem igazán tudom leírni, hogy pontosan mik. A 37. percnél belémnyilalt a felismerés: nem bírom tovább. Bocs emberek, de ez a film egy õrület; megfájdult tõle a fejem. Alternatív filmek kedvelõinek bátran ajánlom, másnak nem. 10/1
offtopic
eldrah 2010 ápr. 09. - 00:19:58
(14/37)
Nos, megnéztem..Igen változó hatással volt rám a film..Hullámoztam hangulatilag mint ez a több mint másfél órás nem is tudom..borzadály, aranyos mese..Egyrészt nem tudtam ráhangolódni ezekre a szõrpamacsokra a maguk kacsa lábukkal , és mutáns fejükkel, idegbeteg viselkedésükkel, másrészt aranyosak voltak és szerethetõk..Van néhány dolog ami nagyon nem tiszta a filmben, de azok mellékesek. Szégyen nem szégyen, egyedül ültem végig itthon, és bár álmos voltam, vagyok, mégsem tudtam abbahagyni(bevallom, azt vártam mikor eszik meg a gyereket és találják meg a való világban halottan:D én kb igy fejeztem volna be a mesét)a végén még kicsit majdnem pityeregtem is, mert most jóhangulatban talált el, én is elég magányos és bolond vagyok:) szóval nem tudom..Nem igazán tudnám ajánlani senkinek, hacsak nem épp teljesen agyrokkant, de mégis megéri megnézni..Nagy akciót, poénokat esetleg formás lányokat és robbanásokat ne várjon senki..a film csak folyik és folyik a maga lassu, ám nem monoton, háborgó és feszült tempójában mi pedig csak várunk, történjen valami, és megnyugszunk, hogy nem történt semmi, és mindenki(? vagy nem..hiszen a szörnyek nem lesznek boldogok) boldog a végén...
3/10
h.tibi91 2010 márc. 31. - 19:08:22 3/10
(13/37)
Ez tipikusan a nagyon bugyuta filmek kategóriájába tartozik, néhány szerethetõ, szívetmelengetõ jelenettel. Ettõl függetlneül nem nagyon ajánlanám senkinek, elég fárasztó és nem is nagyon történik benne semmi csak a szokásos gyerekfilmekben megszokott dolgok, összeveszések, kibékülések stb.
3/10
2/10
jambuano 2010 márc. 30. - 19:22:18 2/10
(12/37)
Hát én is osztom azok véleményét akik szerint ez a film kissé túlzás. Felnõtteknek semmi képpen sem ajánlom, mert én sok féle filmet végignéztem már, de ezt képtelen voltam. De 7 év fölötti gyereknek sem ajánlanám
2/10
grubesa 2010 márc. 29. - 07:38:13 2/10
(11/37)
31 percig bírtam....
8/10
paulmarlow 2010 márc. 24. - 08:43:05 8/10 Előzmény Zsücc
(10/37)
Kürülbelül én is így vagyok ezzel...én már erre a filmre úgy ültem le hogy gyerek film elsz..hasonló mint talán a Végtelen történet..és ne mcsalódtam benne....Egy magányos gyerek elméjébe pillanthattunk bele...az elején pedig arra hogy akar a középpontba kerülni...

Nekem nagyon tetszett a film néha nevettem is rajta :D.
A vége pedig eléggé szívszorongató volt :\ :)

És konkrétan értem h miért ez az Amerikaiak legközkedveltebb mesekönyve :)

sokan azt mondják h nem gyerek film...lehet h a gyerek akivel megnézné többet fogna fel belõle mint õ maga :DD.

Nade mindegy ez a személyes véleményem a filmrõl aki a körömben hajlamos arra h ilyen kaliberû filmeket megnézzen annak ajánlani fogom.
spermophilus lateralis 2010 márc. 18. - 00:12:38
(9/37)
gyerek koromban is irtóztam, már a varjúdombi mesék féle pszeudó rettenetektõl/mûalkotásoktól és ez pont olyan.

még jó, hogy akkor nem álltam meg eme shock hatására a növésben...

nem szeretem a töltött káposztát, nem szeretem...
legalább kóstold meg...
jó megkóstolom (elõzetes)
nem szeretem a töltött káposztát mondtam, hogy nem szeretem a töltött káposztát...

kösz elég volt!
kösz, de nekem ennyi elég is volt. az elõzetes is sok már! és tudom, hogy mostantól van dolog, ami az életembõl ki fog maradni... irtóztató ez a mû világ. ez rosszabb, mint az idõbanditák, vagy vlolt valami gyerekekkel játszódó maffia film is... mi is volt... mi is volt a cím... nem emlékszem, de kb. mahoni gang... ca...ca...ca fogalmam sincs. de mindkettõ jobb volt pedig elég bugyuták voltak már azok is!
tom991 2010 febr. 16. - 10:48:20
(8/37)
5/10
pappg20 2010 febr. 13. - 16:57:44 5/10 Előzmény beo71
(7/37)
hat hogy ez mitöl volt egyesek szamara izgalmas kaland, az elöttem rejtely marad... vannak komoly gyerekfilmek, amelyek erre valoban ravilagitanak, es azokat valoban ajanlani lehet mindenkinek, de ennek se eleje, se vege, se üzenete nem volt(sztem). 10/5 es az is csak a latvany miatt, mert a törtenet felszines, es eleg idegesitö is.
8/10
beo71 2010 jan. 15. - 17:01:06 8/10
(6/37)
A Tinta (Ink 10/10)után egy újabb film a gyermeki lélekrõl.Csodálatos mese,utazás,kaland,amibõl tanulhat az ember.Hajlamosak vagyunk lenézni ezeket a kis embereket:kis fejükben kicsi agyuk és nem vesszük észre micsoda fantáziadús,érzékeny és kreatív lények a gyerekek,akik nyitottabbak a világra,mint mi magunk.8/10.Remek zenével,illetve inkább dalokkal.
Spike Jonze nem volt számomra szimpatikus,amikor mûvészieskedett,de ezért jár neki egy csillagos ötös.
10/10
Zsücc 2010 jan. 03. - 22:40:43 10/10
(5/37)
Ez a film nagyon nagyon jó... Most végeztem vele, de nem tudom leírni, mi volt benne az igazán jó. Hatással van az emberre, aki nem keres semmit benne.
És ez NEM gyerekfilm szerintem. Sok felnõtt sem ért belõle semmit, ahogy máshol nézegetek kommenteket. Unalmasnak, gyerekesnek, baromságnak tartják. Van az ilyennek családja? Hallott már a szeretetrõl és kitartásról? Sosem lógott ki a sorból? Áh... 10/10
10/10
Q.God 2009 dec. 28. - 01:47:44 10/10
(4/37)
Rengeteg filmet láttam, mindig gondolkoztam egy TOP 10-en. Persze pontosan tudom, hogy ez szinte lehetetlen, de mégis ez a film, ez a film számomra valamit megdobbantott valami olyat, melyet csak nagyon - nagyon kevés film tudott ezen kívül. Nem tudom Magyarországon miért nincs hangja, miért ítélik el az emberek az igazán nagy dolgokat: mondván rá rögtön, hogy "gagyi" gyerekfilm, az unokának meg a napközibe jó lesz... a nem értés nagy úr, fõleg egy olyan társadalomban, ahol az alkonyat meg a fél milliárdos költségvetés, meg egy nyomi varázsló (aki végig a nagy fúúúú megölhetetlen isten király atom srác aztán meg csak lassítva csurog az egész összelopkodott, lerágott téma) szomi sztorija kell az emberek nagy többségének. Mindegy is, mindenkinek szíve joga dönteni, hogy mit értékel mi számára az érték... Ez a film egy hatalmas alkotás, át kell élni, továbbá a zenéje is egyszerûen fantasztikusan passzol. Egy eszméletvesztés az egész, ébren álmodtam, mikor néztem a filmet. Igaz ezen filmek nagy része, az Alice csodaországban motorjára épül, de mégis tudnak még újat adni. Engem személy szerint megfogott, sõt elragadott! Mindenképpen 10/10 és beutazott a személyes TOP 10-be (ha egyszer elkészül, biztosan helye lesz)

ui.: reménykedem, hogy azért minél több emberhez el jut itt Magyarországon is a film... a sok moslék mellett szükség lenne igazi alkotásokra is
Sliyu 2009 dec. 26. - 18:37:43
(3/37)
Aranyos film, de a trailer alapján jobbra számítottam, vagy kicsit másra. Nem is igazán tudom.

SPOILER
Most a végét nem igazán tudtam mire vélni. Ez az egész csak a képzelet szüleménye volt? Meg az anyja csak úgy megölelte, amikor hazament aztán egyél fiam? :S öööö fura... vki esetleg? Milyen véleményen vagytok? xD Én ezen most nem igazodok ki. :)
Adams88 2009 dec. 14. - 01:42:24
(2/37)
nem lesz itthoni bemutató, mi?
Keba 2009 szept. 15. - 10:28:28
(1/37)
Hát így elõzetes alapján valószínûleg kimarad az életembõl ez az alkotás, de aki szereti az ilyen mesefilmeket annak biztos tetszeni fog.
Íme egy origo-s cikk róla:
http://www.origo.hu/filmklub/blog/riport/20090828-where-the-wild-things-are-szereti-a-magyar-ember.html

valamint az elõzetes:
http://www.youtube.com/watch?v=RY-dXsR_ZFg&feature=channel