10/10
beo71 2009 jan. 22. - 18:32:18 10/10
(57/97)
Igazi régimódi kalandfilm,minden elõnyével együtt 10/10.Nagyszabású kaland,csavaros észjárások,brutális gyilkosságok,tiszteletteljes párbajok,intrikák,csaták, régimódi-egyszerû történetvzetés,remek Viggo Mortenesen egy régóta várt kosztümos,kalandfilm,ami nagyon hiányzott a filmes palettáról.
Vinogradov 2009 jan. 21. - 11:56:05 Előzmény napraforgó
(56/97)
Trokán Péter!!! :DDDDD
Van benne valami...

Egyébként nem igazán értek egyet - a film cselekménye biztosan nem válik túl sok elõnyére, de azt elismerhetnéd, hogy a látványvilága lebilincselõ...
napraforgó 2009 jan. 19. - 10:46:19
(55/97)
Viggo Mortenstein nagyon hasonlított a kb 15 évvel ezelõtti Trokán Péterre! Egyébként én is többet vártam a filmtõl. Ez a "kapitány" nem értett semmi máshoz, csak az öldökléshez. Hol Flandriában gyilkolta az eretnekeket - miközben õ maga nem volt vallásos -, hol otthon Spanyolhonban bérgyilkolt a megélhetésért. Néha a barátait is megölte, a szerelme se nagyon számíthatott rá. Hát miért kellene hõsként tekinteni rá?
henett 2009 jan. 19. - 06:55:39
(54/97)
Olvasta valaki? :))
offtopic
Sz23 2009 jan. 18. - 22:46:24
(53/97)
OFFTOPIC gomb esetleg?
offtopic
bruati 2009 jan. 18. - 21:22:43
(52/97)
sziasztok!

véletlenül nincs meg valakinek digitális formában ez a film, mert én csak videókazettára tudtam felvenni.

köszi elõre is
Naphinel 2009 jan. 18. - 20:16:01
(51/97)
Hát, most meg fogtok verni, de nekem nagyon nem tetszett a film. Nem találtam benne egy szem történetet sem, és nagyon untam magam rajta. Túl sokat vártam tõle... :-(
8/10
Sadenal 2009 jan. 18. - 14:39:18 8/10
(50/97)
Nekem tetszett a film, de azért voltak benn elég zavaró dolgok. A történetvezetés, a szinte ugyanolyan kinézetû emberek, és hogy nem mindig tudtam hogy, ki-kivel van. Viszont nagyon látványosak voltak a párbajok, az operatõri munka, a látvány és a korhû jelmezektõl dobtam el magam igazán. Na meg persze Viggo karakterétõl...

SPOILER

A végsõ csatjelenet jól megkreált jelenet volt..Nagyon tetszett...Fõleg az ordítás a végén! :D
Mara60 2009 jan. 18. - 13:09:02
(49/97)
Szívembõl szóltál. És sajnos az origo kritikájával is egyet kell értsek. Engem sem tudott megérinteni a film, pedig én aztán nagy kedvelõje vagyok a történelmi témájú mûveknek. Ennél még a Spektrum hasonló témájú dokumentumfilmjeit is érdekfeszítõbbnek tartom.
Viszont a jelmez és díszlettervezõk az operatõrrel együtt tényleg pirospontot érdemelnek. Látványilag elsõrangú volt.
Vinogradov 2009 jan. 18. - 11:25:31 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(48/97)
"MONUMENTÁLIS történelmi nagyfilm.
De a címe rossz. Kaphatta volna ezt is:
"Spanyolország tündöklése és bukása 1622-43 - egy flandriai veterán élménybeszámolója."

Na, ahogy mnondani szokták: ez nem jhött áht



"Az ölések brutálisak és elég élethûek.
Szemmel láthatólag nagyon ügyeltek a történeti hitelességre. Nagyon helyesen !
A kosztümök a hangulat igazán jó. De az Inkvizíció ábrázolása IS.

Kissé csodálkoztam is hogy amikor Alatriste-t letartoztatták,miért nem kapott rendes és rendkívüli kínzást -ahogy akkoriban mindenki?"

Talán mert neki nem úgy akadt dolga az inkvizícióval, mint azoknak akiket rendesen megkínoztak...



"ja és: ha engem félméteres karddal megkínálnak s hasfalam látja kárát, az minimum kóma.. de maximum Köztemetõ :(
Nem kéne a Filmben is igy lennie?"

Ja, ez igaz.
Sztem amúgy inkább hullaház, aztán meg köztemetõ...



"és arról is lehetne nagyvitát nyitni: szigorú értelembe véve léteztek e már akkor színésznõk?"

Megsúgom: a spanyol színjátszásban igen. Te nyilván az angol színházra gondolsz, ahol tényleg nem voltak nõk, vagy az olasz operára, ahol a XVIII. század végéig a nõi szerepeket is kasztrált férfiak énekelték.

Spo. egy más világ volt.
Ott eleve nem minõségre, hanem mennyiségre dolgoztak a drámaírók (ld. Lope de Vega háromezerötszáz színmûvét - az más kérdés, hogy van közte pár minõségi is), és ha valamibe a színházzal kapcsolatban belekötnék, az maga az épület...

A XVI. szd végi-XVII. szd. eleji spanyol színházak ugyanis többnyire eléggé lepukkant épületek voltak (még).



"a spanyol sereg meg úgy nézett ki mint egy szedett-vedett társulat :)"

Hát ez az, hogy kb. az is volt - de ezt már írtam...

A harmincéves háborút nem sokkal jobb állapotnak örvendõ seregek vívták (kivéve a franciákat és a svédeket - nem véletlen, hogy õk a gyõztes oldalon álltak - és talán még Walleinsteinéket amikor éppen jobb anyagi állapotnak örvendett a birodalom), de a spanyol Habsburgok hadereje különösen is szedett-vedett volt...



"A végére kapunk egy értelmetlen ámde heroikus halált. Minek? Hogy azt mondhassuk. a spanyol-francia meccset az utóbbiak nyerik? :)"

Ja, kb. nekem is úgy tûnt, hogy nem sokkal több értelme volt...



"Van errõl a Filmrõl regény????"

Nem a filmbõl van regény, hanem a regénybõl forgatták a filmet. Állítólag elég sikeres könyv volt - nemtom, mert nem ismerem, de könnyen meglehet, hogy jobb, mint ez a blockbuster...
AvatáR Gil Maerth 2009 jan. 18. - 10:57:15
(47/97)
MONUMENTÁLIS történelmi nagyfilm.
De a címe rossz. Kaphatta volna ezt is:
"Spanyolország tündöklése és bukása 1622-43 - egy flandriai veterán élménybeszámolója."

Az ölések brutálisak és elég élethûek.
Szemmel láthatólag nagyon ügyeltek a történeti hitelességre. Nagyon helyesen !
A kosztümök a hangulat igazán jó. De az Inkvizíció ábrázolása IS.

Kissé csodálkoztam is hogy amikor Alatriste-t letartoztatták,miért nem kapott rendes és rendkívüli kínzást -ahogy akkoriban mindenki?

ja és: ha engem félméteres karddal megkínálnak s hasfalam látja kárát, az minimum kóma.. de maximum Köztemetõ :(
Nem kéne a Filmben is igy lennie?

és arról is lehetne nagyvitát nyitni: szigorú értelembe véve léteztek e már akkor színésznõk?

a spanyol sereg meg úgy nézett ki mint egy szedett-vedett társulat :)

A végére kapunk egy értelmetlen ámde heroikus halált. Minek? Hogy azt mondhassuk. a spanyol-francia meccset az utóbbiak nyerik? :)

és mi lett Angelique-el?
Van errõl a Filmrõl regény????
Pera007 2009 jan. 17. - 22:46:11
(46/97)
Ettõl a filmtõl sokat vártam....szoltam ismerõsõpknek is hogy nézzék, mert csak jókat olvastam róla. Erre nézem, nézem és nem értem. A szálak keverik egymást, ami engem nagyion zavart. Egyszerûen nem éreztem a történet folyamát. Egy kicsit lassúnak is mondanám, ami szerintem nem öszeegyeztethetõ a flm, gyors történeti váltásaival. Mindíg mint ha újrakezdõdöt volna film. Viggo Mortensen jól játszotta szerepét, de a többi színészre sem lehet panasz. Így én 10/7,5-et adnék rá...
10/10
bellushy 2009 jan. 17. - 22:07:53 10/10
(45/97)
Ez SZVSZ egy nagyon jó film volt:) csak az ajánlóban említett "polgárháború hõse" nem esett le.
Tetszettek azok a részek is, ahol, ha egy társuk bajba került, nem egybõl a börtönbe vagy a gályára mentek kiszabadítani, leölve mindenkit, aki az utukba állt, hanem mint a valóságban, akár évek teltek el, mire sikerült kieszközölniük a szabadságukat. Hát vagy nem...
Ha lehet, biztos elolvasom majd könyvben is.
Vinogradov 2009 jan. 17. - 21:59:47
(44/97)
Na látom, te is csalódtál, de velem ellentétben te nyilván nem a nagybetûs TÖRTÉNELMI FILMET vártad...
duna777 2009 jan. 17. - 21:36:35
(43/97)
Egy moslék filmet tekinthettem meg! Egy nagyon jó filmre számítottam, ehelyett egy gagyiságot kaptam...
Vinogradov 2009 jan. 17. - 20:55:47
(42/97)
Hát a "Mici néni két élete" valóban egy mûremek, de ha te a "fél óra alatt se füle, se farka" alatt azt érted, hogy ennyi idõ alatt nem esett szó sem a világ megmentésérõl, vagy hasonló perspektívákkal bíró elképzelésekrõl, akkor ez tényleg nem a Te filmed...

Amúgy részben egyetértek veled: az Alatriste kardozós-háromtestõrös kalandfilmhez túl lassú, viszont ahhoz, ami nem egyszer megcsillantott erényeihez képest lehetne, vagyis a szó igazi értelmében vett TÖRTÉNELMI FILMHEZ, túl gyors a tempója.
Szóval nem igazán van nagy kifutása.

Ez a céltalanság viszont amúgy illik a zsoldos igazi életmódjához, a landschnektéhez vagy a mercenario-éhoz, a kifutás nélküli életet élõ, hát, ha nem is gyilkológépéhez (a film szerint Alatriste ennél nyilván többre hívatott), de mégiscsak komolyabb mennyiségû embert láb alól eltevõ úriemberéhez - és ennyi erõvel akár a film elõnyének is tekinthetõ...

Ennyibõl is kitalálhattad, nekem sok szempontból tetszik ez a film!

Nemcsak a remek kardpárbajok és háborús jelenetek vagy a realisztikusan bemutatott hadsereg miatt: pl. talán elõször a filmtörténetben, a muskétából a golyó itt nem repül messzebbre, mint annak idején repült, és a flandrinai Habsburg-zsoldosok is térdig tocsognak a sárban, a szarban és egyéb lélöttyökben, ami (VÉGRE!!!) a ruhájukon és a kedélyükön is meglátszik, hanem elsõsorban is a látványvilága miatt!

A magam részérõl rajongva szeretem az elmúlt korok öltözködési kultúrájának tanulmányozását, és ezen a helyen is igen elõkelõ helyet foglal el nálam a les centurea aurea és a le grande siécle divatja.

Olivares herceg és környezete, a mindig sápadt IV. Fülöp látványa, a Las Lanzas (Breda átadása) címû Velasquez festmény filmen való megvalósítása, sõt, már az, hogy filmen végre említésre kerül Henry de Guise, az egyik kedvenc politikusom neve (és akkor még a nõi ruhákról és hajzatokról még egy szót sem szóltam)...

Nos ezek olyan élmények, amelyekkel bizony engem megvettek, kilóra!

+ ha teszem azt, 2004-ben, miután kijövök a Gyûrûk Ura: A király visszatér-rõl a moziból és valaki azt mondja nekem, hogy nemsokára Vigo Mortensen egy harmincéves háborúról szóló spanyol kalandfilmben fog játszani, hát tutira kiröhögöm...

Na mindegy, szóval ezek a kulináris élmények elfelejtették velem a történet visszásságait, gyengeségeit és a néhol übergyenge párbeszédeket (mert azért volt egy-két kimelkedõ is - pl. amikor Alatriste Olivares-zel Flandriáról beszélget a térkép fölött).

Összességében remek látványvilágú film, közepes, néhol gyenge, néhol erõsebb részekkel, jobb, mint hullivúdi társai és a még annál is közhelyesebb európaiak.

Ez nálam 7.35/10-re elég volt!
feeco 2009 jan. 17. - 20:25:05
(41/97)
Én pedig az ostoba hungarofóboktól kapok kiütést..
Korábbi hozzászólásaidat olvasva, ha rosszindulatú lennék, feltenném a kérdést: Talán össze is jött annak idején annak a ruszki kiskatonának?? (persze ilyet nem kérdeznék soha..)
Nem értem, Kalóz hozzászólásai alapján hogy jutott eszedbe a "nagy vezér", szóba se hozta a srác.
A véresszájú szerbekkel kapcsolatban pedig Vinogradovnak abszolút igaza van.
Montanosz, te meg menj, élj Belgrádban vagy Moszkvában, nehogy a sok "kegyetlen magyar" kárt tegyen benned!
offtopic
Vinogradov 2009 jan. 17. - 20:15:22 Előzmény montanosz
(40/97)
Igen?

Ha nem tudnád, a "Hideg napok" c, egyébként remek Kovács András film (és az alapjául szolgáló Cseres Tibor regény) elõbb elszámolt Újvidékkel, mint ahogy a nyugatnémetek 1968 hatására elkezdték boncolgatni a saját második világháborús tevékenységüket.

Inkább a betegesen militarista szerbeknek kellene már elszámolni azzal a 40ezer magyarral, akiket olyan körülmények között gyilkoltak meg, hogy ahhoz képest a Dunába lövés "ágyban, párnák közt"...

Ám õk ma is tagadnak, sõt, fenyegetõznek!

http://neonreklam.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=318542&

Az adás második részét ajánlom szíves figyelmedbe!

Bocs mindenkitõl, de az ilyenektõl mindig felforr az agyvizem!
kaloz14 2009 jan. 17. - 19:49:52
(39/97)
Tudom mi a kronológia. Nem ez a lényeg, hanem az, hogy olyan neves magyar hõsökrõl, akikben bõvelkedik történelmünk nem készül film. Olyan jó és igényes történelmi film, mint az Alatriste kapitány is. Csupán ezt hiányolom, de ezt nagyon. Gyökértelenné válik e nemzet, ha hõsei emlékét a feledés homálya borítja. Saját hõsei, történelme helyett másokét ismeri csak.
1/10
becefix 2009 jan. 17. - 19:39:34 1/10
(38/97)
Fél óra után se füle,se farka. A "Mici néni 2 élete" is jobb ff-ben.