Edmond Dantes 2014 jún. 13. - 23:06:04
(83/143)
Ld. elõzõ=102-es hszom + kieg.neked:

1) na ja, a szomszéd kertje mindig zöldebb, a saját kölkünk kutyájába :o) meg nagyobb öröm belerúgni, mert neki jobban fáj.

2) nem csupán az utolsó hónapokban. Megfejtés egyszerû: jó színház volt és ami talán ennél is relevánsabb, jó, sõt kiváló együttest hozott létre...ami aztán ment szét jórészt. A "hálás" utókor majd helyére teszi, kellõ történelmi/idõbeli távlatból. Ja, és "köszönet" a parlamenti és a médiamunkásoknak meg a "spontán" tüntetõknek: akaratuk ellenére õk generálták azt a frenetikus reklámot, ami egyfelõl egy mûvész, egy úgyszólván senki által nem vitatottan nagy formátumú EGYÜTTESÉPÍTÕ személyiség emberi-lelki megalázásával járt, másrészt országos, sõt nemzetközi érdeklõdést keltett iránta.
Edmond Dantes 2014 jún. 13. - 22:53:41
(82/143)
"Önhibámon kívül...István, a király" stb.: nem kell mentegetõzni, nem bûn meg- vagy belenézni. De ez mellékes, nem ez a lényeg.

"..nevezzük õket nemzeti érzelmûeknek...nem érzi szükségét, hogy demonstratív céllal megnézzen egy elõadást"
Ember: NEM annak nem érzi szükségét, hogy "demonstratív céllal" megnézzen egy elõadást, hanem annak nem érzi szükségét, hogy m e g n é z z e n egy elõadást!! Veszed? A megnézõ nézõk természetesen kivételek.

OFF (de csak részben)
Ki dönti el h ki nemzeti érzelmû és ki nem? Te? Szempontok? Alföldi-rajongók balra, Alföldi-nemrajongók jobbra? Vagy fordítva?
És mi köze ennek a színházhoz mint olyanhoz?
Ha meg van köze a színházhoz, akkor lécci mutasd meg, hol van a sor vége, ahol a nemzeti érzelmûek tülekednek a jegyért! Azonnal beállok. Nemzeti érzelmemet viszem...meg a bankkártyámat is, fizetni a jegyért.
szonya1 2014 jún. 13. - 21:21:42
(81/143)
Mindehhez csak két dolgot tennék hozzá:
1. Furcsa, hogy külföldi mûvészekkel kapcsolatban nem tapasztalok ekkora felháborodást, ha kiderül a másságuk. Sõt, más területeken tevékenykedõ magyarok esetén sem, pl. sportolókkal vagy politikusokkal kapcsolatban. Nem is értem, hogy hozzájuk képest miért lett ilyen pária Alföldi. (Na jó, persze sejtem az okát, na de könyörgöm, annak mi köze van a színházhoz?)
2. Mi a különös azon, hogy Alföldi ig-nak utolsó hónapjaiban felfokozott volt az érdeklõdés a Nemzeti elõadásai iránt? Mindenki tudta, hogy utoljára játsszák ezeket, mert VA egyet sem fog repertoáron tartani!! Még csak nem is kellett feltétlenül a törzsközönséghez tartoznia annak, aki kíváncsiságból meg akarta nézni ezeket az elõadásokat, amelyek javarészt még nem kifutott darabok voltak, sõt!
filoszemitabélus 2014 jún. 13. - 21:03:29
(80/143)
Nem láttam egyet sem. Nem vagyok mazochista, hogy olyasmivel kínozzam magam, amitõl idegenkedek. Márpedig Alföldi egész lénye, hangja, viselkedése, manírjai mérhetetlenül idegesítenek.
Önhibámon kívül (egyik családtag nézni akarta) néztem egy darabig az "István a király "színielõadás tévéközvetítését. Nos, az elõítéleteim tökéletesen beigazolódtak.

Szááámííít?

Nem számít. Viszont elõszeretettel fogjátok ilyesmire, ha valamelyik kedvencetekkel nem szimpatizál az ember.
Pusztán jeleztem, hogy pártsemlegesen és szexuális életétõl függetlenül irritál ez a jóember.




4) "...a hatalmas sikerszéria a Nemzetiben...nagy részben egy szekértábor összetartó viselkedésének köszönhetõ"
a) tegyük föl h igaz (sztem n e m igaz): na és? A "szekértábor" becsületes neve ebben a szakmában: törzsközönség.

talán nem fejeztem érthetõen ki magam. Arra céloztam, hogy a rendezés és az elõadás minõségétõl függetlenül elmentek sokan az elõadásaira, még, ha nem is élvezték, pusztán demonstratív céllal.
b) õszinte érdeklõdéssel várom a jelenlegi igazgató "szekértáborának"=törzsközönségének kialakulását, hajnali sorállásokat, jegypénztári ostromot=azt az elszánt akarást, amit írsz Alföldi "szekértáboráról": "Hogy igenis, el kell menni minden elõadásra,..." Egyelõre nem hallok ilyesmirõl, sõõõt...na, most tényleg abbahagyom, nem lassan, gyorsan.

Lehet, hogy az a réteg, amelyik- az egyszerûség kedvéért nevezzük õket nemzeti érzelmûeknek-szemben áll Alföldi törzsközönségével, nem érzi szükségét, hogy demonstratív céllal megnézzen egy elõadást. Esetleg úgy is mondhatnám, kevésbé sznob.
Edmond Dantes 2014 jún. 13. - 20:39:17
(79/143)
1)Ha meg nem haraXol: http://hu.wikipedia.org/wiki/Esterh%C3%A1zy_P%C3%A9ter
Betûzni (nevet is!) csak pontosan, szépen...itt akár abba is hagyhatnám.

2) Kérdezhetném: hány darabot láttál a Nemzetiben az õ igazgatósága idején? A) amit rendezett B) amiben játszott C) is-is D) sem-sem, "csak" igazgatta, mûsorra tûzte stb....itt akár abba is hagyhatnám.

3) "Mikor elõször volt alkalmam látni és hallani, még fogalmam sem volt a szexuális orientációjáról, vagy a politikai meggyõzõdésérõl." Számít a mûvészi teljesítmény(é)rõl alkotott véleményformálásban bármelyik is a kettõbõl? Szááámííít? Aha, értem, naná...itt akár abba is hagyhatnám.

4) "...a hatalmas sikerszéria a Nemzetiben...nagy részben egy szekértábor összetartó viselkedésének köszönhetõ"
a) tegyük föl h igaz (sztem n e m igaz): na és? A "szekértábor" becsületes neve ebben a szakmában: törzsközönség.
b) õszinte érdeklõdéssel várom a jelenlegi igazgató "szekértáborának"=törzsközönségének kialakulását, hajnali sorállásokat, jegypénztári ostromot=azt az elszánt akarást, amit írsz Alföldi "szekértáboráról": "Hogy igenis, el kell menni minden elõadásra,..." Egyelõre nem hallok ilyesmirõl, sõõõt...na, most tényleg abbahagyom, nem lassan, gyorsan.
frenchbullie 2014 jún. 13. - 20:27:18
(78/143)
Üdv! Az utolsó éjjel (vagy Huszonötödik óra) címû film megtekintését negyed óra után feladtam, annyira nem tetszett, ahogy Alföldi Edward Norton-t magyarította. És az általa rendezett István, a király is kifogott rajtam. (Még akkor is, ha igyekeztem nem hasonlítani a darabot a szerintem überelhetetlen eredetihez.)

Mostanában találtam rá egy remek Kazan filmre, a Ragyogás a fûben-re. Amikor kiderült, hogy Warren Beatty magyar hangja Alföldi Róbert... Hát, elsõre megakadtam ezen. De kellemesen meglepõdtem, mert igenis szinkronban volt egymással az amerikai szereplõ és a magyar hang, sõt!!!

Az pedig, érdekes módon, a férjemnek tûnt fel, hogy Alföldi Róbert adta a magyar hangot Aro-nak az Alkonyat Saga-ban. És mesterien eltalálta, milyen egy hatalomvágyó, hisztis vámpírnagyság hangja, szórakoztató volt, az tuti.

Tehát úgy vélem, olyan színész õ is, mint bármely más actor, akit megtalálnak jobb vagy rosszabb, illetve hozzá illõ vagy kevésbé passzoló szerepek.

Az pedig, hogy miként gondolkodik másként, a magánügye. (Egész addig míg nem jelenik meg azon a bizonyos fesztiválon, bár ilyesmirõl még nem hallottam. De úgy gondolom, akik ott megjelennek, nem is a másként gondolkodásukkal akarnak kitûnni, hanem a beteges magamutogatásukkal, az pedig már más tészta.)
filoszemitabélus 2014 jún. 13. - 17:52:06
(77/143)
Mikor elõször volt alkalmam látni és hallani, még fogalmam sem volt a szexuális orientációjáról, vagy a politikai meggyõzõdésérõl. Valami reggeli tévémûsorban borzasztott el. Percekig hüledeztem, hogy ki ez a nyefegõ idióta, aki mindenre rácsodálkozik valami ilyen formán: "Jé ez tényleg így nééééz kíííí?"
Aztán miatta nem néztem az amerikai kórházi sorozatot, mert a hangjától szabályosan rángatózni kezdett a szemöldököm. Végül láttam a Szikora rendezte "Az ember tragédiája"-ban. Sikerrel alakította a színháztörténet elsõ nyefegõ Luciferjét, aki inkább bugyuta volt mint démoni.
Az nem fordult még meg a fejedben, hogy a hatalmas sikerszéria a Nemzetiben, (fõleg, amikor már köztudott volt, hogy nem õ lesz végelgyengülésig a színházigazgató) nagy részben egy szekértábor összetartó viselkedésének köszönhetõ? Hogy igenis, el kell menni minden elõadásra, meg kell mutatnunk magunkat, tiltakozásul a Zorbán és az ú.n. jobboldal ellen. Valami olyan jelenség ez, mint az Eszterházi péter mûvei körüli felhajtás. Egy libsi polcán ott kell virítson Eszterházi és Nádas összes mûve, még akkor is, ha nem olvassa.
Edmond Dantes 2014 jún. 13. - 08:44:11
(76/143)
Edmond Dantes 2014 máj. 14. - 09:33:54
(75/143)
Új produkciója ez és itt:

http://szalon.rozsavolgyi.hu/hu/?option=com_content&view=article&id=573

Két napja láttam egy rövid bejátszást. Lehet h benevezek rá.
offtopic
filoszemitabélus 2014 ápr. 19. - 10:33:10
(74/143)
Én itt az egyik fórumozó kommentjeibõl nem Monte Cristo gróf eleganciáját, hanem Danglars kereskedõ szellemét
érzem kicsengeni, bármilyen görcsösen igyekszik az illetõ.
10/10
offtopic
Marcus66 2014 ápr. 18. - 14:50:18 10/10
(73/143)
A mai magyar állapotok szégyene, hogy ránézvén erre az oldalra azt kell tapasztaljam, Alföldit ebben az országban 3-4 (még épp kifutóban levõ) produkció erejéig lehet látni,
másrészrõl betódul az így keletkezett ûrbe a mûveletlenség, a mocsok, és a primitívség.
Azt gondolom, az Õ mûvészete épp egyenesen van arányban az itt szórakozó kis mocsok trollok számával.
perry 2014 ápr. 18. - 14:18:35 Előzmény Edmond Dantes
(72/143)
:)
offtopic
Edmond Dantes 2014 ápr. 18. - 11:10:57
(71/143)
Azt hiszem, egy másik fúvós hangszert szoktak "erre" emlegetni, de nem is folytatom, inkább azt tanácsolnám 1) ne "bántsuk" a hangszeres mûvészeket (se) és még csak ne is említsük õket egy napon-lapon egyes hozzászóló egyedekkel 2) egyes hozzászóló egyedek hsz-ait legtutibb, ha észre se vesszük. Elõbb-utóbb ráunnak...magukra. Ha reagálnak rájuk, az nekik olyan, mint testnek a kenyér. (V.ö. Shakespeare-szonettek) Én is csak a te hsz-odat vettem most észre :)
perry 2014 ápr. 18. - 09:36:21
(70/143)
Az elõttem szóló híres fuvolamûvész lehet. :)
filoszemitabélus 2014 ápr. 17. - 17:17:23
(69/143)
Annyira szeretném kifejezni csodálatomat eme korszakos zseni iránt. Valahogy sehogy sem sikerül, mert mindig törlik meleg szavaimat. Alföldi Róbert a legjobb analitikus rendezõ Európában.
Edmond Dantes 2014 ápr. 13. - 13:56:34
(68/143)
Nem, hanem ezt:

http://www.port.hu/pls/th/theatre.showtime?i_perf_id=273944

csak nem Szegeden, hanem Arénában/Bp, ld. 13, 14, 19 hsz
Edmond Dantes 2014 ápr. 10. - 10:58:07 Előzmény szingh
(66/143)
Az István, a király-produkciót amúgy már kommenteltem, ld.ott.
Edmond Dantes 2014 ápr. 10. - 10:54:16 Előzmény szingh
(65/143)
Melyik topikot zárták le? Az Alföldi Róbert topik szerencsére él, legfeljebb, mint látom, egyesek továbbra is arra használják h káprázatos, térdcsapkodó kaczagást kiváltó humorukat csillogtassák itt...meg egyéb "nemes" cél(ok)ra. Mindjárt megnézem, hányszor és miket ír(nak) ez(ek) az egyed(ek) pl AR utódja, Vidnyánszky v Dörner topikjában és hány produkcióját látta(k) és kommentelte(k)? Vagy nem egy kulturális-kommentelõ szájton vagyunk? Én úgy tudom, igen. Köszönöm, T.Port!
zampano 2014 ápr. 09. - 13:12:41
(64/143)
Nem igazán ismered te az igazi színház világát.