10/10
Gabriella54 2012 febr. 23. - 16:24:39 10/10
(43/143)
Teljesen korrekt vagy, hiszen a szinkron-hang pl. teljesen ízlés-függõ. Mondjuk én nem tudnám más hangjával elképzelni Noah Wyle-t, annyira megszoktam Alföldit Carter dokiként :)
10/10
Gabriella54 2012 febr. 23. - 14:54:32 10/10
(42/143)
Ízlésrõl nem lehet vitatkozni, nyitottságról azonban igen. Számomra mindig furcsa, hogy sokan egy ember beállítottságától teszik függõvé azt, hogy milyen mûvésznek tartják. A kettõnek pedig vajmi kevés köze van egymáshoz. A.R. mûvészi kvalitásait, kísérletezõ kedvét nem igazán lehet vitatni, a Nemzeti elõadásai pedig estérõl estére a nézõk százait csábítják be a nézõtérre.
f.threepwood 2012 febr. 23. - 11:44:32
(41/143)
Jövõ hétfõn (febr. 27.) Bátor vagy gyáva a magyar színház? címen beszélget Alföldi Róberttel Bárdos András a Mozsár Kávézóban (Nagymezõ Mozsár utca sarok).

http://www.facebook.com/MozsarKavezo
vénasszonyok_nyara 2012 febr. 06. - 21:15:20 Előzmény Stone Stone
(40/143)
Miatyánkot vagy Hiszekegyet szoktál hozzá imádkozni? Bár az "Üdvözlégy Mária" lenne a legstílszerûbb.
10/10
Stone Stone 2012 febr. 06. - 18:35:40 10/10
(39/143)
10/10********

Nagyon szeretem és tisztelem!
Sok jó gondolata és ötlete van,és imádni való!:))))
1/10
ariskerase 2011 jan. 08. - 20:11:33 1/10
(38/143)
Nálam 10/1.
1/10
offtopic
ariskerase 2011 jan. 08. - 20:11:15 1/10 Előzmény Yuliusz
(37/143)
Március 15.-én vagy október 6.-án nem Románia felett aratott gyõzelmet ünneplünk, és nem is azt, hogy területeket sikerült szerezni Románia kárára, HA jól emlékszem. Nem ahhoz kell európainak lenni, hogy ezt elfelejtsük, hanem ahhoz, hogy ezzel nem sértünk meg senkit. A románok nemzeti ünnepe Erdély megszerzésének napja. Alföldi Róbertnek - pedig legyen akármennyire is liberális attól még nem kellene gyûlölni saját nemzetét - nem kellene megsérteni ÉS MEGALÁZNI a magyar embereket hanem tekintettel kellene lennie a magyarság érzéseire. NE FELEJTSÜK EL, HOGY A NEMZETI ÉS MÁR NEM A BÁRKA IGAZGATÓJA.
Yuliusz 2010 nov. 22. - 16:02:25
(36/143)
Helyes, jól teszed.
Lehet ülve is.
Yuliusz 2010 nov. 21. - 17:33:48
(35/143)
Március 15-ét Kolozsváron az Operaházban, Nagyváradon a Nemzeti Színházban ünneplik a magyarok. Minden október 6-án megemlékeznek az aradi emlékmûnél.
Vajon tehetik jövõre is?
Meg kellene tanulni végre, hogy a történelmünk nem a jövõnk.
Nem a trianonozástól, zsinóros dolmánytól, nemzeti melldöngetéstõl, ostoba hazaárulózástól lesz valaki jobb magyar.
A világban, Európában magyarnak kell lenni. De ahhoz, hogy büszkén lehessünk magyarok, itthon viszont európaiként kéne viselkedni.
"Fehérek közt európai"-ként, ahogy József Attila írta.
Ahogy olvasgatok itt egy-két hozzászólást, ez még sokaknak nem megy.
1/10
awxdful1 2010 nov. 20. - 20:22:41 1/10 Előzmény tinodialfred
(34/143)
Semmi gond, nem szeretek vitatkozni...
Nem vagyok eltökélt híve egyetlen pártnak sem, sõt nagyon politizálni sem szeretek, de hazaszeretõ embernek tartom magam, ezért némileg felzaklatott (fõleg, hogy kis részben magam is erdélyi származású vagyok), hogy a "Nemzeti Színházban december 1-jén "Erdély elcsatolására koccintanak". A teátrumban a román nemzeti ünnepen elõadást és állófogadást rendeznek. A lap által megkérdezett színészek és történészek bírálják Alföldi Róbert döntését." amit azóta szerencsére visszavont, elhiszem, hogy Õ jót akart, de rosszul mérte fel a helyzetet, félreértés ne essék, lehet jó a két ország viszonya, de ezt azért mégse kéne.
További szép estét.
tinodialfred 2010 nov. 20. - 18:30:59
(33/143)
Hello!
Az a helyzet, hogy elszégyelltem magam, mert a tahó írásomra kulturált válasz érkezett, és ez azt eredményezi, hogy nagyon örülök, hogy ilyen létezik, és egyben nagyon elszégyellem magam, hogy rossz emberbe kötöttem bele.
Úgyhogy bocsánatot kérek!
2 dolgot viszont még hozzátennék.
1: Személyesen ismerem Alföldit, és nem szeretem. Szerintem ugyanis rettenetesen frusztrált, komplexusokkal küszködõ fiú, aki gyakran ostoba módon, rosszul érvényesíti erõfölényét, és az erõfölénye jogossága, és érvényessége számára is kérdéses, ez mindig újabb és újabb konfliktusokat szül benne, és ettõl még hülyébb szokott lenni. Egyértelmûen nem õ a legmegfelelõbb ember a Nemzeti igazgatói posztjára, de azt hiszi, hogy a tehetségével, és a nagyratörõ vágyaival meg tudja oldani ezt a feladatot. Egyébként szerintem egy tehetséges fickó, akit rossz helyre, rossz pozícióba raktak be. Szexuális érdeklõdésérõl inkább most ne beszéljünk, mert szerintem ez lényegtelen. Amiért beléd kötöttem az az volt, hogy nem értek egyet azzal, hogy Alföldi hazaáruló lenne. Ennek több oka van, de ami talán új lehet (pusztán azért, mert személyesen ismerem), az az, hogy tudom, hogy maximális tudása szerint hajt végre minden rábízott feladatot, mindig hisz abban az ügyben, amit képvisel, és ezekrõl az ügyekrõl soha nem gondolja azt, hogy ez ártana Magyarországnak. (ha ezt gondolná, nem állna ki mellettük) Pusztán azért titulálják õt sokan hazaárulónak, mert a politikai élet nemzeti oldalát képviselõ elveivel nem egyeznek az elvei, hisz a liberalizmusban (ami önmagában szerintem nem hazaárulás), és mert feminim, melegnek kinézõ alak. (ez sokaknak elég, lényegtelen, hogy meleg-e, vagy sem) MÁs okot én nem érzek arra, hogy õt hazaárulónak mondják, és ezért azt gondoltam, hogy te csak azért állítasz ilyet, mert a neked szimpatikus politikusok ezt állítják. Mivel nem reagáltál bunkón, megkérdõjelezõdött bennem ez a feltételezés, ezért újfent bocsánatot kérek.
2: Azért fogalmazok nagyon nyersen, és bunkó tini módján, mert kb. ennyire veszem komolyan azt, hogy az emberek netes fórumokon nagyon össze tudnak veszni. Élvezem, ha valakit ennyivel ki tudok hozni a sodrából, hiszen én teljesen ostobaságnak gondolom ezt az egész virtuális életet, amit sokan élnek. Ettõl függetlenül mindig a saját véleményemet írom, csak tahó stílusban.

Sok jót! Tinódi Alfréd!
matuschkapista 2010 szept. 05. - 10:55:19
(32/143)
Ez a jó színész egyetlen szerepet kiválóan el tud játszani: a mindenre rácsodálkozó, hülye vigyorú, kellemkedõ, énekelve beszélõ pederasztát.
Nem az elõítélet beszél belõlem. Eleinte megnéztem néhány epizódot a Vészhelyzet-bõl. Volt egy figura, bizonyos Carter doktor. Valami olyan irritáló hangú szinkronja volt, hogy az idegeinmet kímélendõ , nem néztem a továbbiakban a sorozatot. Késõbb tudtam csak meg, hogy nyefegõ robika hangja idegesített fel.
Ez így mûködik Magyarországon. Ha valakinek van megfelelõ médiahátszele, akkor szépen bele lehet sulykolni a köztudatba, hogy az illetõ milyen zseniális. Ezt addig lehet ismételgetni baráti újságírók által, míg mindenki készpénznek nem veszi.
mulao 2010 szept. 04. - 01:48:41
(31/143)
Én nõnemû vagyok, tehát az nem baj, hogy a pasikat szeretem. Engem az meg nem érdekel, nem rám tartozik, hogy Alföldi vagy bárki más kit szeret.
mulao 2010 szept. 03. - 19:14:06
(30/143)
A magánélete rátartozik, ahogy minyóka mondja.
onepeople 2010 szept. 02. - 21:36:52
(29/143)
Látom itt is van pár olyan személy, akinek eléggé primitív a megnyilvánulása, sajnos. Nem hiszem, hogy érdemes úgy lehúzni egy neves színészt, hogy közben nem is ismerjük az életét, a munkásságát. Elég nagy felelõtlenség. Alföldi Róbertbõl nagyon kevés ember él Magyarországon, én ennyit tudok mondani és ez nagyon sok mint elárul.
mulao 2010 ápr. 04. - 22:55:37
(28/143)
A Vészhelyzetben valami tíz éven keresztül nagyon jó magyar hangja volt Carter dokinak (Noha Wyle).
Láttam pár filmjét, szerintem készített jókat is. A pasikat szereti. Én is.:)
10/10
Pickwick 2010 márc. 03. - 18:41:17 10/10
(27/143)
Véletlenül kattintottam csak ide, de bevallom meglepett, hogy ennyire le van húzva 6,5/10!
Azt hiszem ez csak azért lehet, mert nagyon megosztó személyiség. - Én ezt jó dolognak tartom, nyilván ha nem csinálna semmi rendkívülit akkor nem osztaná így meg az embereket. Nagyon eredeti és kreatív.
Én is inkább a rendezéseiért rajongok, bár színészként is megállja a helyét.
Mellékesen szerintem a festményei is jók, csak meg kell próbálni azonosulni velük. :)
10/10
alphadog 2009 nov. 27. - 23:39:13 10/10
(26/143)
Ez érdekes, hogy elég keményen lehúzzák Alföldit a legtöbb hozzászólásban! Én hihetetlen jó színésznek és rendezõnek tartom, nagyon sokat lendít a hazai színházi életen! A hangja is jó, a kifejezései, az elképzelései...nem tudok rosszat írni róla! :)
10/10
Gabriella54 2009 nov. 10. - 00:43:10 10/10
(25/143)
Nem a színészi, hanem a rendezõi munkásságát dicséri a Salemi boszorkányok! Fantasztikus volt - nem vagyok egy túlzott operabarát, de ez a megvalósítás teljesen lenyûgözött. Szinte minimális eszközökkel, mégis nagyon ütõsen rendezte meg ezt a nem éppen könnyû operát!
10/10
UdE 2009 nov. 09. - 12:29:19 10/10
(24/143)
Figyu, leírom a nemzeti repertoárját, és jelölöm, amiben õ játszik. Okés?

Friedrich Schiller: Ármány és szerelem
Katona József: Bánk bán - junior -

SHAKESPEARE: LEAR (ebben játszik)

Tennessee Williams: Orfeusz alászáll
Martin Sperr: Vadászjelenetek Alsó-Bajorországból
Mika Myllyaho: Pánik
Tábori György (George Tabori): Mein Kampf (Harcom)
Lázár Ervin: Berzsián és Dideki
Vlagyimir Szorokin: A jég
Mihail Afanaszjevics Bulgakov: A Mester és Margarita
Botho Strauß: A park
A szõke ciklon (The Blonde Hurricane)
Jean Racine: Atália
Csiky Gergely: Buborékok
Szomory Dezsõ: Hermelin
Háy János: Házasságon innen és túl
Weöres Sándor: Holdbeli csónakos
Kacsoh Pongrácz: János vitéz I.-II.
Parti Nagy Lajos-Molière: Tartuffe
Euripidész: Oresztész
Szophoklész: Oidipusz
Michael Frayn - Hamvai Kornél: Szigliget
Long-Singer-Borgeson: The Complete Works of William Shakespeare
Reginald Rose: Tizenkét dühös ember
W. Hauff és E.T.A. Hoffmann: Tovább is van...
Darvas Benedek - Varró Dániel - Hamvai Kornél - Rejtõ Jenõ: Vesztegzár a Grand Hotelben
Makszim Gorkij - Bertolt Brecht: Vassza Zseleznova / A kivétel és a szabály

Végülis igazad van, komám.... szinte(!) mindenben játszik...

Gyûlölöm, ha valaki negyed igazságokból építkezik.
Alföldi véleményem szerint nagyon jól vezeti a Nemzeti színházat, nagyon jó repertoárt tartanak fent, nagyon jó image kezd kiépülni róla (nemcsak Magyarországon, hanem New Yorkban, Londonban, Párizsban, de hogy ne menjek ilyen messzire: Prágában).