10/10
hotyka 2010 márc. 12. - 23:14:33 10/10 Előzmény dismay111
(207/407)
Hát marhára nem értem, egyesek miért húzzák le ezt a remek alkotást!
Unalmas? Na ne..... Hát én alig tudtam levenni a szemem,remek a mesevilág, érdekes és egyedi figurák, poénos szövegek!
Én baromi jól éreztem magam rajta, ez a szürrealitás is nagyon bejött nekem.
Meg még mondanivalóval is tele van!

Aki beijedt a többiek rossz kritikájától, annak azt javaslom,hogy ne vegye komolyan és menjen el és nézze meg,mert egyedülálló élménybõl marad ki!
10/10
Mókuskirálylány 2010 márc. 12. - 18:06:33 10/10
(206/407)
Megadom én azt a 10-et:D
Am igenis van értelme az öröm-táncnak:D:D
10/10
Mókuskirálylány 2010 márc. 12. - 18:04:38 10/10
(205/407)
Szerdán sikerült megnéznem a filmet, már nagyon vártam.
Összességében 10/9-et tudnék rá adni,de szívem szerint, mert Alice a kedvenc mesém 10-et adnék, viszont egy pont mínusz jár, mert kicsit jobban el szerettem volna merülni Csodaországban, és valahogy Vigyori úr hangja sem fogott meg(aki mellesleg a könyvben fakutya:D).
Nekem nagyon bejön ez a világ. Akinek már a könyv sem tetszett, annak a film sem fog, bár szerintem szerethetõ.
Biztosan meg fogom még nézni párszor, várom a dvd-t:)))
A szereplõk rendben voltak szerintem, a Vörös királynõ nagyon jó volt, a Fehér királynõnek hiányoltam az értelmetlen bölcselkedését. Nomeg a konyhából a borsot:D

A lényeg a lényeg nekem tetszett!
10/10
Kattrin 2010 márc. 12. - 16:54:10 10/10
(204/407)
10/10
10/10
Puma17 2010 márc. 12. - 16:41:59 10/10 Előzmény harisnyáspippi
(203/407)
Nem tudom mennyire aktuális még neked.
Én 9 éves öcsémmel voltam akinek viszonylag érzékeny néha a lelke:D semmi baja nem volt és nagyon tetszett neki a film.
Szerintem 1-2 jelenet van benne amikor meglepõdhet de annyira nem gond.
Nekem a film tetszett igaz többet is ki lehetett volna hozni de ez sikerült, nem lehet minden tökéletes még ha a rendezõ Tim Burton.
10/10
Lacquo 2010 márc. 12. - 13:23:34 10/10
(202/407)
Aki szereti Tim Burton világát, filmjeit, ajánlom. Nekem 10/10-es a film, akármennyire is lehúzza mindenki. Fantasztikus képek, pörgõs eseményes, vicces jelenetek, és mozi utáni feldobódás.
10/10
kachorra 2010 márc. 11. - 21:59:53 10/10
(201/407)
jéé, mit találtam :D
"Amerikában 11,9 milliót keresett az IMAX-vetítéseken, lekörözve az Avatar-t, amely 9,5 millió dollárt hozott az elsõ hétvégéjén az IMAX-mozikban."
2/10
Laseo 2010 márc. 11. - 19:29:48 2/10 Előzmény bigfield
(200/407)
Én tegnapelõtt néztem meg a filmet és hatalmasat csalódtam. A történet eléggé kidolgozatlan,vontatott, a szereplõk jellemei pedig csak úgy libegnek a nagy semmiben. Nagyot csalódtam Tim Burton-ben és Johny Depp-ben is egyaránt. Olyan jó filmeket készítettek együtt mint pl.: Ollókezü Edward, Az Álmosvölgy legendája stb. Hétköznap kb. 10-en néztük a filmet az egyik teremben és négyen már az elsõ 20 perc után szépen elindultak a kijárat felé. Én és a barátnõm végignéztük, ha már kifizettük a jegy árát. A végén ami viszont tetszett egy kicsit az a harc volt, ezért 10/2.
1/10
dismay111 2010 márc. 11. - 18:48:10 1/10 Előzmény harisnyáspippi
(199/407)
Nem valami jó film (szerintem) és nem nagyon figyeltem már rá, de ahogy körül néztem az ilyen 8-9 vagy az annál fiatalabbakat se kötötte le a film, és olyan bizarr a film, szóval vannak benne olyan jelentek, ami azért nem valami "kedves". Nem volt benne durva rész, csak vannak benne olyan részek amik azért nem jók...
***spoiler
Pl. levágja a sárkány fejét, és akkor mutatja h hogy gurul végig a lépcsõn, meg kiszúrja tûvel vminek a szemét, és azt megfogja...
7/10
ercypici 2010 márc. 11. - 12:21:50 7/10
(198/407)
szijja!
hát nem tudom,:)
szerintem alapjába véve családi mozinak készült, szerintem rémisztõ vagy félelmetes jelenet nincs benne, de tényleg kicsit kapkodós a film nem biztos h. olyan érthetõ:)
de szerintem lekötné, és 9évesen nem hiszem h. bármi negatív lenne ránézve, nekem ez a véleményem...:)
puszi
9/10
harisnyáspippi 2010 márc. 11. - 11:30:26 9/10
(197/407)
Egy kérdés azokhoz, akik már látták: elvinnétek rá egy 8-9éves gyereket?? Az unokahugom ezt szeretné megnézni velünk, csak valamiért az az érzésem,h lehet, h. nem lenne neki való.. :S (tudom,h. ott a 12-es karika, csak az számomra már annyira nem mond semmit)
elõre is köszi a segítséget és az õszinte válaszolást!! :)
melinsza 2010 márc. 11. - 11:04:56
(196/407)
Annyira jól lehúzzátok,hogy szerintem én már csalódni nem fogok benne.. Ilyen elvárásokkal megyek be a moziba,és tisztelet a kivételnek,de szerintem pont ezért fog tetszeni nekem.Nem vagyok rohadt nagy kritikus,kvázi nem szoktam háborogni ha valami annyira nem sikerült jóra.Megnézem és kész.Aztán elkönyvelem magamban..Régóta olvasgatom itt a kritikákat,de csináljon valaki jobbat.Senkit nem akarok megbántani,nehogy félre értsétek!
1/10
bigfield 2010 márc. 11. - 08:31:43 1/10
(195/407)
Mi is otthagytuk kb fél órával a vége elõtt..borzalmasan unalmas film..1/10

(csak nekem hasonlított a fehér királynõ Chicciolinára??:)

Deep-tõl ezt a karaktert az idegesítõ tipegésével és csücsörítésével minimum 5-ször láttam ugyanígy..
3/10
zsoca 2010 márc. 11. - 00:07:16 3/10
(194/407)
röviden és tömören: rémisztõen rossz film (3/10)
Valentinooo 2010 márc. 10. - 21:25:19
(193/407)
Sziasztok!

Épp most jövök a moziból. Frissek az élmények, gondoltam kiírom magamból:)

Hol is kezdjem?

Leszögezném, hogy eddig valahogy kimaradtam az Alice csodaországban világából, tehát nekem kvázi új volt a környezet és a mese, a könyvet sajnos nem olvastam.
Nagyon vártuk a filmet a párommal, egy mozgalmas, pörgõs munkanap után mentünk el a moziba. Én eléggé kómás voltam, s azt vártam, hogy majd a film feltölt és leköt, de nem ez történt...

Nekem egy óriási csalódás a film. Sokkal, de sokkal többet vártam tõle. Akkora potenciál van a filmben, hogy az hihetetlen, de mégse éltek a lehetõséggel..

A film rövid, és összecsapott. Simán belefért volna még 30 perc, sokat dobott volna az összképen.
A szereplõk alakítása nem kiemelkedõ. Johnny Depp-nek nem feküdt ez a karakter. Sõt, igazából ki sem derült, hogy ki is ez a kalapos valójában, hogyan is lett õ az, aki.
A fõszereplõ lány szerintem nem volt rossz, picit több átélést is vihetett volna bele. Viszont a gonosz királynõt alakító nõ szerintem nagyon jó volt, hozta a szerepet, sõt, a szinkronhangja is korrekt volt, pedig alapvetõen utálom a szinkronos filmeket, ha tehetem akkor mindent angolul nézek.
A 3d hatást nem használták ki, pedig ahogy fentebb említettem, a lehetõség adott volt. Kopár, sivár, szürke volt sokszor a világ. Nem mutatták be eléggé. Sok-sok mellékszereplõrõl nem derül ki, hogy ki is valójában...
A film vége pedig totál kavarodás. Semmit nem mutatnak a csatából, sõt, a kislány viadala az óriásgyíkkal se tart tovább 5-6 percnél. Hol itt a katarzis? Sehol...
S a legnagyobb FAIL számomra kalapos, illetve késõbb Alice tánca volt. Ezek a jelenetek kötõdnek valamelyest az eredeti mûhöz? Mert véleményem szerint egyáltalán nem illenek bele a filmbe, sõt, még erõsítik az emberben azt a WTF hatást, hogy ez miez?

Összegezve én 10\6 -ot adnék a filmnek.

Kicsit több munkával és jobb alakításokkal nagyon szólhatott volna. Kár érte...

Üdv,

ValentiNo
FilmkritX 2010 márc. 10. - 19:53:13
(192/407)
Dióhéjban annak aki most készül megnézni:
Az alakítások (ez kb. 4 db. élõ szereplõt jelent) jók. Helena Bonham hozza amit lehet. Johnny Depp bár a kedvenc színészem, valahogy ezzel a szereppel nem tudott mit kezdeni. Talán csak túl idióta volt neki a figura mert tény hogy még Willy Wonka is életszerûbb karakter volt a kalaposnál. Csodaország látványvilága ötletes de ugyanakkor kopár és élettelen is. Sajnos a 3D-t nem sikerült kihasználni. Gyakorlatilag egyetlen olyan jelenet sincs a filmben amitõl tátva marad a szánk. Sõt...
6/10
3/10
sirap 2010 márc. 10. - 19:39:26 3/10
(191/407)
Sziasztok!
Nagy várakozással vártam a filmet mert az egyik kedvenc mesém az Alice! Tudtam, hogy folytatása lesz a történetnek de akkor is hiányérzettel jöttem ki a moziból és már a film közben is máshol járt az agyam szóval elég nagy csalódás volt!! A fõszerepet játszó kiscsaj meg elég hiteltelen volt...(és a 3D-s szemüveg alá nem tudom felrakni a szemüvegem így eleve fájt a szemem meg a fejem mire vége lett a filmnek dehát ez az "én problémám" :S:S)
1/10
TomTom88 2010 márc. 10. - 17:53:27 1/10 Előzmény ercypici
(190/407)
katasztrófa, fél órával a vége elõtt kijöttem a moziból mert nem bírtam nézni...
7/10
ercypici 2010 márc. 10. - 14:34:04 7/10
(189/407)
szijjasztok!
nekem tetszett nagyon, sokat nevettem rajta, és szerintem a karakterek voltak olyanok mint a mesében(a könyvet nem olvastam)
a sztori kicsit light-os szerintem, de belefér, látvány meg az ötletek jók, , a kattant nyuszi meg a macska is nagyon vicces, és persze johny depp itt is jól játszik.
én egyedül azt hiányolom h.... kicsit izgalommal vártam h. tim burton rendezi, de ebben csalódnom kellet, a szép jelmezeken kívül nem nagyon volt semmi olyan amit amúgy szokott hozni, bár megértem ez inkább egy családi film lett szerintem.
szóval nekem nagyon tetszett, csak mást vártam mielõtt megnéztem, de így is tetszett:P
remélem értitek, mert nem tudok jól magyarázni:)
yesname 2010 márc. 10. - 13:25:39
(188/407)
Még nem is nézted meg, de már lepontoztad? Gratulálok. Szõke?