Dantes 2008 febr. 14. - 19:02:06
(183/383)
Huh, neked ilyen volt az Alien 1-3 világa? Én emlékszem rosszul vagy mi? mert szerintem köze nincs a régi Alien-ekhez. Mármint hangulatban
Persze nem ettõl nem jó, ettõl még lehetne jó is.
Solten 2008 febr. 13. - 21:28:16
(182/383)
Király a film, úgy tûnik aranykorukat élik a "múltbéli-folytatások".. Tudniilik a jövõben marhára be akar szerezni 1 példányt a weyland-yutani :)

Valahogy vissazaadta nekem ez afilm az alien sorozatok hideg-rideg világát.. :)
10/10
sleepwalker77 2008 febr. 13. - 21:05:56 10/10
(181/383)
Pont amire vártam, a gyenge elsõ rész után egy igazi alien/predator film.
Akinek az nem tetszik, hogy túl véres, azt nem értem miért ül be egy ilyen filmre, amiben ez alap dolog.
A sztori nincs feleslegesen túlbonyolítva, pont tökéletes, végig pörög a másfél óra.
Mindenkinek ajánlom aki szereti látni totálplánban a gyomorból kitörõ alieneket és azt ahogyan egy igazi tapasztalt predator vadász harcol a felnõtt alienekkel, mint a könyvekben. :)
Dantes 2008 febr. 13. - 18:37:41
(180/383)
Nem a trancsírral, meg a sötétséggel, és még csak nem is a Film+ filmjeibõl lopott klisékkel van a baj.
Ettõl még csak középszerû lenne, de még ezt is szúrták és emiatt harmat gyenge.
Asys 2008 febr. 13. - 18:17:30
(179/383)
És Te ezt:,,ahhoz,hogy rántottát csinálj,elõtte fel kell törnöd pár tojást..."!
Sajnos,minden ,,rajongót" nem lehet kielégíteni totálisan!
Nekem is voltak benne hiányosságok!Pl. megnéztem volna,hogy hogy kaszabol le egy Predator 6-7 Alien-t egy lándzsával!Vagy pl. egy Predator-Predator elleni harcot!Frankó jelenetek lehettek volna!
Ja és tényleg durva,hogy sötétben játszódó horrorfilmet kell nézni 2008-ban!:)Ez így félelmetes!
Akinek nem tetszik nézzen trancsírt,ott a Motel,meg a (kör)Fûrész!:)
Dantes 2008 febr. 13. - 16:30:08
(178/383)
Ha adsz rá annyi pénzt amennyibe került a második rész, én megcsinálom.
Rosszabb nem lesz. XD.

Egyébként meg, nem hallottad még: attól még hogy tojok tojást tudom melyik a romlott.
Asys 2008 febr. 13. - 16:22:59
(177/383)
Én azt mondom,hogy akiknek nem tetszik,üljenek össze,írjanak egy forgatókönyvet és rendezzék meg a (harmadik) filmet!Sok sikert hozzá...!Egy kész filmet már könnyû pocskondiázni!
szilvus19 2008 febr. 12. - 22:04:22
(176/383)
Nem egy nagy durranás.Az elsõ rész király volt, na de ez???
pfff...
yakin 2008 febr. 12. - 21:16:13
(175/383)
külön-külön mindkét lény filmjeit nagyon kajáltam, kajálom, könyvben is olvastam a történetüket, és ami leginkább megfogott bennük, az NEM a látvány volt, hanem az alien-filmeknél az a másvilág, amit alkottak a sztori színhelyéül (az ûr sötét csendje, hibernálva egy gigantikus hajón egy kis üvegszálas kapszulában, vagy egy ismeretlen bolygó még fel nem tárt területe, vagy egy mindenki által elfeledett börtönbolygó), no meg a hangulat, az, hogy a csendes, szinte csodálatosan tökéletes gyilkológép mikor kap el egy újabb majomivadékot :) ; a predatorban pedig a tömény akció, no meg az, hogy egy-egy jól szervezett, összeszokott és egyénileg is képzett katonákból (a 2. részben rendõrökbõl) álló csapatot hogy cserkész be az ûrbõl jött vadász.
az "összeeresztõs" filmekben valami olyat vártam, ami ötvözi ezeket. mondjuk úgy, hogy megmaradnak a távoli jövõben és a mélyûrben, ahol már az emberek nem prédái a ragadozóknak, hanem háborúznak velük, és ebbe kavarnak be az alienek mndkét oldalon, ami szövetséget eredményez a két elõbbi között. sokkal inkább elfogadtam volna egy ilyen "összeeresztõs" filmet, mint ezt a két megvalósultat. az elsõt még csak-csak élveztem valahogy, de ezt a másodikat már nem. túlságosan keveset tartott meg az általam az elõzményekben értékként számon tartott dolgokból, így abszolút csalódás ért :( nem értem, miért kellett annyira ragaszkodni a Földhöz, és napjainkhoz.
Sátán_Követe 2008 febr. 12. - 11:26:37
(174/383)
Anyám ekkora szar filmet még nem láttam!Az elsõ rész nagyon jó volt..imádtam!De ez???Ez nem szól semmirõl ,és a picit izgalmasabb részeket ahol végre küzdenek az meg sötét és semmit sem lehetett látni...és azok a szereplõk...hát többet vártam volna a filmtõl.Mondjuk olyan szar volt h a végén már aludtam...
Bigpapa 2008 febr. 09. - 12:24:54
(173/383)
Hááát, nem lesz õ mindig kormányzó! Legalábbis remélem!
Volt egy filmötlet, ami arról szólt, hogy összehozzák egy filmbe Schwarzi-t és Sly-t. Na az, iszonyat nagy dobás lenne!
A T4-ben bevállalta a kis szerepet, remélem, õ is unja már a "tétlenkedést". Szívesen megnézném, ahogy írtja a Predatorokat.

Parajesus :

Igazad van, a Predator is lövöldözött vaktában. Eddig megszoktuk, hogy amit a kis háromszög lézerrel bemért, azt eltrafálta...
parajesus 2008 febr. 08. - 16:16:29
(172/383)
Megnéztem.
Jaj. Tudtam hogy ez lesz mégis nekiültem.
Csak két dolgot sikerült szépen kiírtani az abszolút túlélõ mítoszát (gyk. alien), és a türelmes érzelemmentes vadász (gyk. predator) mítoszát.
Mindig képesek voltak várni a megfeleõ alkalomra és a megfeleõ pillantba lecsapni a nyomorult prédákra (gyk. emberek).
De ebben mint a bugrisok vasvillával.
Kár a cellulózért.
Asys 2008 febr. 08. - 11:19:23
(171/383)
Ja,az IMDB-n meg 10-es skálán 5.3-at kapott.Lesz.rom,nekem akkor is tetszett!A statisztika szép dolog,de számomra haszontalan...Olyan emberek találták ki,akiknek pl. egy-két ember halála csak zavaró tényezõ...
Dantes 2008 febr. 08. - 10:34:52
(170/383)
Hát, nem akarom fûteni az indulatot, de itt pl: http://www.rottentomatoes.com/m/avp2/ 16%-ra értékelték...hát szerintem ez azért eléggé ,mutatja a film értékét.
Bigpapa 2008 febr. 07. - 19:33:55
(169/383)
Csináltam hozzá egy újabb borítót. csak, hogy több legyen.
Bigpapa 2008 febr. 07. - 17:49:13
(168/383)
Lehet, hogy vegák :)))))))))))) Csak olyan agresszívak, hogy eddig arra nem tértek ki. Majd lesz az Animal Planeten egy kis film, amin az Alienek táplálkozási szokásait ismerhetjük meg. Sajna Steve Irvine meghalt, így nem tudom,ki lesz az a bevállalós természetjáró, aki bemegy közéjük kamerával :DDDDD
Imici 2008 febr. 07. - 16:35:32
(167/383)
Vagy õk a janik és egymást eszik. Apropó - tudja valaki, hogy ezek mit esznek? Mivel a szájuk tele van "kicsi én"-el, így elég nehéz lehet zabálni. Tudtommal nem szokták elfogyasztani az embereket (sem a predatorokat), csak kedvtelésbõl ölnek.
Bigpapa 2008 febr. 07. - 13:58:26
(166/383)
"Jó lenne megnézni az Alienek szülõbolygóját is..."

Azt én is megnézném. :)))
Gondolom egy nyál bolygó lehet, mert ezekbõl egyfolytában ömlik a takony:))))))))))))) gusztusos egy hely lehet:))))))))))) Nézz utána, hát ha a kartago túrsz indít járatokat oda. Esõkabátot, gumicsizmát, predatort vigyél :)))))
Bigpapa 2008 febr. 07. - 13:23:22
(165/383)
Ezt a borit spec. én mûveltem, de már készül hozzá az új. Amikor ez készült, még nulla alapanyag volt :)

A Schafer könyvben halt csak meg, szóval simán fel lehet egy film kedvéért támasztani. Amúgy is, van egy könyv, amiben a predatorok lejönnek, hogy elintézzék a két nagy vadászt, köztük Harrigan-t, akik még két emberrel összefogva ,felveszik a kesztyût. Nah, azt szívesebben nézném, mint ezeket a szájbatojó Alieneket. :))))))

***SPOILER***

Ami az AvP2-ben tetszett, hogy ez a Predator igazi vadász volt,egyedül jött le vadászni. Én is úgy gondolom, hogy addig lehetett ezt a filmet nézni igazán, amíg el nem szaporodtak a lények. Onnan valóban csak egy mészárszék volt, semmi izgalommal. Meg van, amit nem értek. Volt a Predatornak az a kék löttye, ami mindent mart. Miért nem abból csináltak fegyvert, és nem kellett volna plazba puska, meg lézer izé. A kínain kapható 4 tartályos vizipuskával is kiírtotta volna az összes Alient.:)))))))))))) A vége sem volt valami ötletes.
Pl: iszonyat módon vártam a Legenda vagyok címû filmet. Már tûkön ültem. Aztán a moziban majdnem idegrohamot kaptam. Olyan grafikája volt a mutánsoknak,mint a VUK-nak. Könyörgöm, egy Gyûrûk Ura után ilyen pocsék számtech munkát...Ott is az volt az érzésem, hogy abból a sztoriból sokkal többet ki lehetett volna hozni.
És az AvP2-bõl is. Sajnálom, mert így hiányérzetem maradt.
Asys 2008 febr. 07. - 11:33:05
(164/383)
MEGNÉZTEM!Végre valahára...!
Nekem tetszett,minden filmben van hiba;nincs tökéletes movie!A színészi játék jobb volt az elsõ részben.Lance Henriksen közelébe egyikük sem ért...Szerethetõ karakterek?Nekem nagyon is bejött pl. a lányát anyatigrisként védõ katona-hölgy!A két ,,srác" játéka is elfogadható volt!Viszont ismétlem önmagam,az elsõ rész karakterei ,,érdekesebbek" voltak!Persze magyarázat lehet az is,hogy az elsõben szinte csak kutatók és kalandorok szerepeltek!Itt meg az ,,utca embere" került elõtérbe!
Érdekes volt látni a lényeket a városban;nem megszokott környezet egy ilyen típusú filmhez!Gondolom sokaknak ezért is nem jött be!Semmi dzsungel,csak egy erdõ...Az Alien-filmek pedig szinte csak és kizárólag a világûrben játszódnak.Ez mindenképpen merész újítás volt,csakúgy,mint a Predalien...
A fõszereplõ egyébként szerintem a Predator volt,aki most már tényleg igazi harcosként viselkedett!
Látványban,akcióban viszont jobb volt a második rész!
Biztos,hogy lesz harmadik rész!
Egyébként lesz Ragadozó 3.,John Cena fõszereplésével!Szerintem õ fogja alakítani majd Schafer,nyomozó öccsét!Bár ez csak feltételezés...Jó lenne,ha ezen a vonalon folytatnák!
A fanyalgóknak meg annyit mondanék:1.ez horror,leginkább;nem játszódhat rózsaszín falak elõtt!Nekem semmi problémám nem volt a sötéttel,tökéletes volt a kép!!!2.Shakespeare-i mondanivalót ne várjatok egy ilyen filmtõl!Nézzetek valami mást!
3.Inkább nézem meg ezt a filmet 20szor,mint a Szar Wars bmelyik részét egyszer...
4.A félelem különleges dolog,minden horrorfilm más fóbiára,rettegésre épül!Minden ember mástól fél;egy (horror)film nem tetszhet mindenkinek!
Valakinek a Blair Witch Project tetszik,valakinek a Sziklák szeme,másoknak meg a 28 nappal késõbb!Ez van!
U.i.:egy 24 éves horrorfilm-szeretõ gyerek :) vagyok,és nekem TETSZETT ez a film...Na pá!