szzs 2009 nov. 18. - 09:41:24
(60/240)
"A Halál a Ragadozó ellen"

Ez már tök égõ. Esetleg a szereplõk neveit is magyarra kellene (félre)fordítani, nem?
twillight 2009 nov. 18. - 09:37:22
(59/240)
A magyarok írtak egy marhajó crossowert. Kár hogy nem abból lett film!
algi 2009 nov. 18. - 07:40:05
(58/240)
A Predatorok és Alienek találkozása filmben a legunalmasabb. Én leginkább a PC játékokban szerettem ezt a crossovert, de a képregényben sem rossz.

A filmet úgy készítették, mintha ez a találkozás valami új dolog lett volna, és nem is látták volna, micsoda királyságokat csináltak már e témában.
Criton 2009 nov. 18. - 07:35:06
(57/240)
én leginkább a jó régi Alien filmeket szeretem, de ez a film is nagyon jó. A 2. része már egy kicsit túl megy mindenen szerintem, az nekem nem jött be, de aki Alien rajongó annak ez kötelezõ darab !
9/10
smasszer 2009 nov. 17. - 21:58:33 9/10
(56/240)
Aki kedveli a sci-fit annak meglehetõsen jó szórakozást nyújt e nézhetõ film.
Én -személy szerint- az ALIEN filmeket tartom e mûfaj koronázatlan királyának; de ez az "ötvözet" sem sikeredett rosszra.
9/10
Karterab 2009 nov. 16. - 21:05:26 9/10 Előzmény sulu
(55/240)
mindenképpen jó film...kötelezõ megnézni...
10/10
sulu 2009 nov. 02. - 17:38:16 10/10
(54/240)
Szerintem is jó film!
Csonger 2009 jún. 15. - 12:11:56 Előzmény illyesarpad
(53/240)
Alien filmben Predator maszk? Melyikben, hol?
illyesarpad 2009 jún. 13. - 17:04:50 Előzmény Csonger
(52/240)
Szerintem pedig egesz jo ez a film is meg a masodik resze is! Vegre ertelmet kapott az egesz Alien es Predator. Kulon-kulon is nagyon jok de mindenkinek feltunhetet a Predator filmben az Alien koponya vagy az Alien filmben a Predator maszk! Vegre itt a kapocs!
Csonger 2009 márc. 24. - 21:44:47 Előzmény Édesangyal
(51/240)
"Megpróbálom leírni, hogy nekem miért is tetszik:ha egy Nõ nem esik pánikba (agyatlan hülye p*csa módjára síkitva rohanni...) akkor én abból már tanulok. Mert hogy a Mis Woods karakter nagyon jól ki lett dolgozva.
Az, hogy gondolkodik ( pedig nõ....azaz, talán pont ezért!)
emberséges és még olyan tulajdonságokkal rendelkezik ami garantálja, hogy ha más nem õ biztosan túléli."

Tetszik, amit írsz, de az Alien-filmek mindegyikében tulajdonképpen ugyanezt kapod, csak ott nem egy buta látványos akciófilmbe öltöztetve, hanem komor, nyomasztó és igazán izgamlas sci-fi ruhába bújtatva.
Csonger 2009 márc. 24. - 21:39:27
(50/240)
Nekem nagyon tetszett az elsõ Predator-film, és közben szerettem az Alien-filmeket.
De külön!
A Predator2-ben én is észrevettem az Alien-koponyát, de azt csak amolyan kis rejtett érdekességnek gondoltam, ami nem sokaknak tûnik fel. Az sem zavart, hogy az Aliensben játszó Bill Paxton szerepel ebben is, hiszen akkor még úgy volt, hogy ez két külön dolog.
Aztán jöttek AvP könyvek és játékok, amikért már nem nagyon rajongtam, de ez Halál a Ragadozó ellen címû borzalom már teljesen kiábrándított... Nem is értem, hogy az alkotók hogyan kaphatták meg a jogot egy ilyen silány film elkészítésére. Szerintem nem méltó rá, hogy egy kalap alá vegyük az eredeti filmekkel. Az AvP2-t már meg sem nézem. :(
leggelli 2009 márc. 15. - 22:36:47
(49/240)
sztem általános, hogy amikor valaki elolvas egy könyvet, és utána megnézi a filmet, lesújtó véleménnyel van a filmrõl..ajánlom a következõt: ne olvasd el a könyvet, hanem nézd meg a filmet...jobban fog tetszeni! miért? mert a film azt adja vissza, amit a rendezõ lát a könyvben. De Te, kaki szintén elolvastad, máshogy képzeled! így pedig rossz érzésekkel jössz ki a moziból...Jó példa...a kedvenc filmeim egyike a galaxis utikalauz...nem olvastam a könyvet...akik olvasták, utálták a filmet! én utólag még mindig elolvashatom:) jó..persze igazából csak tréfálok:)azaz..olvasni is jó...de...azért megfontolandó..:)
madcows 2008 dec. 26. - 14:55:39
(48/240)
egy kis esz, es jobb rendezo, akiket nem lehet droton rangatni annyira, mint amennyire a fox szeretne (fincher ilyen volt, a szarbol is remekmuvet hozott ki), de szerintem az elso lenyegesen jobb, a kettesnel erzodik, hogy az egeszet fanok csinaltak, nem csak alien es predator fanok, hanem avp fanok, itt meg andersont droton rangatta a fox, ez erzodik is...
wattson 2008 márc. 09. - 11:34:13
(47/240)
Nekem, mindent összevetve kifejezetten tetszik ez a film.
Vannak hibái, kicsit túlzónak tartom a "tulajdonképpen a világ minden ókori kultúrája a Predátoroktól származik" részt, de ennyi még belefér, manapság kevés filmet adnak ki világmegváltó maszlag story nélkül - sajnos.
A "világ is veszélyben van" részt nem kell komolyan venni, a film is rácáfol még korábban, mivel hogy ha Predatorok vesztenek, felrobbantják az egészet és nem jut ki semmi sehova (baki).
A kisebb bakik, mint miért nem fagy meg pulóverben a sarkvidéken meg beleférnek egy ski-fibe, lehetne kritizálni az eredeti Alien filmeket is. A Predátorok is rendben voltak szerintem, fõlleg, hogy Danny Glover vagy a kormányzó úr is le tudta nyomni õket még anno :) /a könyveket nem olvastam, csak a filmekre építek/
A rendezés kifejezetten tetszett, látványos igényes és szerintem néhol próbál az eredeti, Ridley Scott féle elemkre is építeni.
Az hogy sok negatív kritikát olvastam itt a fórumon érthetõ, ha az eredeti filmek most jöttek volna ki (kivéve az Alien 1-et talán) hasonlókat olvasnék.
Nekem az Alien 4-nél pl sokkal jobban tetszett.
Egyedül még ami nagyon nem kellene bele, az a legvége, a Predator-Alien mutáció, ja meg a második rész (AVP2) - amit tegnap láttam és a közelébe sem ér ennek. Az tényleg nagyon gagyi lett sajnos.
Én azért kiváncsi leszek a folytatásra is, ha lesz (AVP3, Predator3), de nagyon-nagyon remélem hogy nem egy olyan amatõr társaság fogja készíteni, mint aki az AVP2-t!!!!!
Édesangyal 2008 febr. 01. - 18:47:34
(46/240)
Már sokszor megnéztem és még meg is fogom mert nagy kedvenceim közé tartozik. ( ellentétben a második résszel ami egy moslék...)Megpróbálom leírni, hogy nekem miért is tetszik:ha egy Nõ nem esik pánikba (agyatlan hülye picsa módjára síkitva rohanni...) akkor én abból már tanulok. Mert hogy a Mis Woods karakter nagyon jól ki lett dolgozva.
Az, hogy gondolkodik ( pedig nõ....azaz, talán pont ezért!)
emberséges és még olyan tulajdonságokkal rendelkezik ami garantálja, hogy ha más nem õ biztosan túléli.
Nem tudtam volna kitalálni a végét és a film alatt sem éreztem azt, hogy tudom mi lesz a következõ jelenet ellentétben a második résszel, ahol pontosan tudjuk mi lesz a film vége) a story újj, stb.
Nekem tetszik.
1/10
rubber_johnny 2008 febr. 01. - 18:13:05 1/10
(45/240)
Azokra? sztori 5 vagy 6.. Azért múlja annyival alúl ez az Alien filmeket, mert -és ez sok másik film hibája is- megpróbálja belemagyarázni a valóságba ezeket a lényeket meg a történéseket. Szerintem egyszerûen két fajta jó film lehet, az egyik ami a valósághoz hû világképet ad, és az amelyik a valóságtól teljesen elrugaszkodottat. Persze meg lehet oldani az átmenetet, de ez ebben a filmben egyáltalán nem sikerült.
+Az Alien filmekbe nem volt benne az, hogy a világot is meg kell menteni...
1/10
rubber_johnny 2008 jan. 27. - 12:41:47 1/10
(44/240)
Hát õszintén szólva a Stealth után ez a második legrosszabb film az utobbi idõben. Ha osztályoznom kell:
Látvány: 8
Sztori: 1(de csak mert nem adhatok nullát)
Rendezés: 3
És még mielõtt kiabálni mindenki kiabálni kezd, hogy akkor miért néztem meg, közlöm, hogy véletlenül néztem meg, és egyébként sem tartom jogosnak, hogy úgy kritizáljak egy filmet, hogy nem is láttam. Miután megnéztem (tegnap este) gondoltam megnézem itt, hogy mit írnak róla a népek és elég elkesrítõnek találom, hogy ez a film bárki tetszését is elnyerte.

p.s. Egyébként az elsõ három Alien filmet szerettem, de ez egy botrány. Ha lenne Alieneket védõ szakszervezet akkor annak az élén tüntetnék ez ellen.
keoma 2008 jan. 06. - 08:57:12
(43/240)
A látványvilág nem rossz, de a történet a legjobb indulattal is közepes, a rendezés pedig elégtelen. A sarkvidéki környezetet illene szemléltetni azzal, hogy látszik az emberek lehelete valamint -ha már a történet kedvéért egy szál pulóverben nem fagynak halálra- legalább fáznak a hidegben. Az is elég szánalmasra sikerült, hogy gyorsabban futottak mint az atombomba lökéshulláma.
Hydra 2007 dec. 29. - 10:59:39
(42/240)
Fúúú, Anderson!
A te fejedet még egy Predator is a kukába dobná.
10/10
Geri23 2007 nov. 08. - 16:15:35 10/10
(41/240)
Nem rossz film, csak az a baj, hogy korábbi alien filmekbõl vettek át látványelemeket, mint például, amikor az alien átszúrja a predatort, meg amikor a királynõ átszúrja a predatort /Alien 2: Királynõ vs. Bishop/! Meg azt sajnálom, hogy egy predator sem élte túl a vérengzést, pedig milyen nagy harcosok! :-( És amit korábban említettem, a forró helyszínek helyett a predator jéghidegben vadászik! Remélem, a másidik rész jobb lesz valamivel, elég izgalmasnak ígérkezik! :-)