10/10
thzui 2011 aug. 14. - 16:47:15 10/10
(16/36)
Hát ez ennyi év után is fantasztikus film!!!
Petya142 2011 jún. 02. - 18:48:55
(15/36)
Micsoda hülye tartalomismertetõ!
Egyébként nagyon jó a film.
lszl139 2011 márc. 20. - 17:19:27
(14/36)
Nekem megvan a filmgyûjteményemben.
Ford Mustang 2011 jan. 06. - 16:03:00
(13/36)
Hát még szerencse:)
Elvis81 2011 jan. 06. - 12:12:35
(12/36)
Kár, hogy új szinkron van hozzá, igaz azért minõségi szinkron színészekkel pl. Kovács Nóra:-)!!!!!!!
Ford Mustang 2011 jan. 06. - 11:04:58 Előzmény Sadenal
(11/36)
Helyesen, nem fér hozzá kétség;)
10/10
Sadenal 2010 okt. 03. - 23:00:03 10/10
(10/36)
Elmúlt 60 éves a film, de teljesen a hatása alatt tartott. Nem kell neki más, csak HD kép és hangminõség.:D Swanson alakítása igazán lenyûgözõ, és ahogyan Max a végén is küzd, hogy fenntartsa az illúziót, amiben a színésznõ a letündöklése után élt....(ha helyesen írom, amit írok)


10/10
10/10
fota666 2010 máj. 14. - 13:09:31 10/10
(9/36)
******\\SPOILER//***********
Szerintem nem a nõnek kellett volna lelõnie.
Kifejezetten zavart.
Úgy vártam, hogy Norma öngyilkos legyen ahogy realizálódik benne a valóság.
Max pedig dühében és elkeseredettségében bosszúból megöli Joe-t aki elpusztította élete értelmét.
Ez persze csak szubjektív vélemény, és egy fontos hiba, hogy kimarad a zárójelenet, így az egész elvesztette volna talán a súlyát.
Mindenesetre persze 10/10.
Coleman 2009 júl. 27. - 00:24:29
(8/36)
Én körülbelül fél éve láttam ezt a filmet és amíg néztem mindenképpen azt gondoltam, hogy ez a világ legjobb filmje! Persze ez nincs így, de hogy az amerikai film egyik legfényesebb produktuma az biztos. Egyszerûen faltam, imádtam minden kockáját, rég éltem már át ilyet zsánerfilm nézése közben. A forgatókönyvre szavak nincsenek, de a rendezés és minden egyéb is fenomenális. A Swanson-Stroheim duó meg óriási jelentõségû, mellettük még olyan alakok tûnnek föl, mint Buster Keaton vagy DeMille. Pazar!!!
Layale 2009 máj. 27. - 02:19:06 Előzmény asanisimasa
(7/36)
Te valami filmes face vagy, legalábbis olyasmi stílusban írsz...
Vagy ha nem akkor csak a filmek a mániáid...
Én film szakos vagyok... csak ezért kiváncsiskodok :)
far vik 2009 ápr. 15. - 12:46:24
(6/36)
Kitûnõ film, emlékezetes filmélményem, pedig már jó pár éve láttam.
asanisimasa 2009 márc. 05. - 00:35:08 Előzmény Layale
(5/36)
Mivel "csak" öten szóltak hozzá a filmhez gyorsan csatlakozom én is. Bõvüljön csak a lista, hátha ezáltal is kedvet kap valaki egy-egy klasszikus film megnézéséhez. Azt gondolom ma már ezért is tenni kell, különösen a fiatabb generáció körében. Ha nem így lenne, bizonnyal a teljes feledés homályába merülnének ezek a remek alkotások.

Billy Wilder 1950-ben készült filmje egyfajta személyes leszámolás volt Hollywood-dal, mely érthetõen sokaknak nem tetszett akkoriban. A kíméletlen, helyenként cinikus ábrázolás érthetõen botrányt kavart, különösen a nagy filmstúdiók (mint pl. a Paramounth) vezetõinek köreiben. Hozzá kell tenni, hogy pontosan ebben az idõben történt, hogy az addig megingathatatlannak látszó stúdiórendszer, elvesztette monopólhelyzetét, s ahogy a némafilmeket a 20-as évek végén felváltotta a hangosfilm, úgy lépett a mozi helyébe a televízió. Ha pedig ezt az örökös változást a mára vetítjük le, akkor a mindennapokban tapasztaljuk, hogy a TV-t egyre inkább elnyomja az internet, ....az "Alkony sugárút" persze ettõl még örökzöld marad :)
Layale 2008 dec. 26. - 00:52:40
(4/36)
Jézusom! csak 4en szóltak hozzá ehhez a filmhez? Én pont most néztem meg! Teljesen a hatása alatt vagyok! És a színésznõ arca annyira kifejezõ (és ijesztõ is nagyon) hogy egész este az õ arcát fogom látni... és ma egyedül alszom :(( húúh asszem félek... Na lényeg...ez a film HATALMAS!!! MINDENKI NÉZZE MEG AKI EGY KICSIT IS IGÉNYES!! Mert tessék kéremszépen: lehet jó amerikai filmet csinálni...pedig én nem nagyon hittem az amcsikban! És voila: A pofám leszakad! :))
10/10
efes 2008 okt. 13. - 20:58:10 10/10
(3/36)
Fú, nagyon régen láttam ezt a filmet, de akkor rám nagyon nagy hatással volt. Talán minden idõk legnagyobb filmjének tartottam akkor. Nem tudom, ma elõszörre mit gondolnék...

De visszaemlékezvén ez a film a FILM csodálatos fináléja. Vagy inkább mementója. Ugye, a cím: Alkony sugárút. Ahol a nagy, igazi, régi hollywoodi sztárok laknak. Alkony, a nap vége. (Az este kezdete is, amikor a vetítés kezdõdik.) Gloria Swanson játssza az idõs dívát, aki maga is idõs díva, tán a legnagyobb mind közül a valóban is. Nem játssza túl, a némafilmben így játszottak, ahhoz képest még visszafogott is. Az akkori sztárok mai aggyal felfoghatatlan státuszban éltek, gyakorlatilag félistenek voltak, mesés gazdagságban, elérhetetlen tárgyai voltak a az átlagember vágyainak. S ezt õk maguk is elhitték magukról. Ehhez mérten visszafogott Swanson játéka. (Milyen név! Hattyúffy Glória...:D) Akkor ott van Erich von Stroheim, aki maga volt a valóságban a klasszikus némafilmes zsarnoki rendezõ, itt csendes, bölcs és aggódó komornyik. A zsarnokból szolga lett, a rendezõ valójában csak szolgált, nem pedig teremtett és uralkodott. És a mûfaj, krimi (mekkora csattanóval!). Zsáner, amibõl a klasszikus Hollywood csinált mûvészetet. Amibe bele lehet, bele kell halni.
10/10
Roy Mustang 2008 aug. 19. - 12:36:21 10/10
(2/36)
15 évesen láttam elõször imádtam,azóta még jobban.....CInikus és kegyetlen film!
Gloria Swanson alakítja a megalomániás némafilm sztárt Norma Desmondot,aki a nagy visszatérésre készül,(mondván õ a legnagyobb szinésznõ)a filmipar pedig bíztatja,miközben Norma az õrület határát surolja .Legfõbb támasza az inasa, s Joe a forgatókönyíró aki iránt gyengéd érzelmeket táplál...
A film utolsó jelenete máig felejthetetlen.
10/10
jason84 2008 ápr. 26. - 19:36:39 10/10
(1/36)
A filmmûvészet egyik legcsodálatosabb alkotása. Gloria Swanson alakítása a letûnt némafilmek királynõjeként, hátborzongató párhuzamot vonz, a film és a valóság között. A mû csordultig van a filmezés hõskorának ikonikus figuráival, /Erich von Stroheim, Buster Keaton, Cecil B. DeMille stb./ mindez sötét és mély iróniával átitatva. Bár mi más lehetne egy olyan történet melyet egy halott tár elénk. Norma Desmond eléri a célját, soha nem feledjük!