2/10
cerise 2011 nov. 17. - 21:58:46 2/10
(107/327)
Ma néztük meg a filmet, és nekem nagy csalódás volt. Szerettem a könyveket, de ez a film számomra érthetetlen. Lautner vetkõzõs jelenete már az elsõ képkockákon borzasztóan ócska hatásvadászat. Kirsten Stewart (nem létezõ) színészi játéka miatt lehetetlen elmélyedni a történetben, mert állandóan azon röhögtünk, hogy megint rángatja a fejét. Talán az ajkait most nem harapdálta annyira, mint máskor, de akkor is röhejes a csaj. A jelenetek csak követik egymást, darabos az egész történetvezetés. Miért álltak meg pl. Rióban táncikálni? A sok rossz mellett van azért egyvalami, ami tetszett: Bella beteges kinézete a terhesség alatt. A számítógép (?) itt tényleg jó munkát végzett, teljesen átjött az emberfeletti fizikai terhelés. Nem kellett volna a történetet sem ketté vágni, így a második rész is üres idõhúzósdi lesz. Kár érte. 2/10
Zombaby 2011 nov. 17. - 21:18:45
(106/327)
azért valljuk be, ez volt az elsõ rész után a legjobb.
az elsõ részt Catherine hardwick nagyon jóra megcsinálta, minden passzolt benne, a sminkek, a játékok, minden. az egy jó film volt.
a new moon mintha nem is ennek a történetnek a folytatása lett volna... de azért valljuk be szegény rendezõnek nem volt könnyû dolga, mert az egész new moon bella rinyálásáról szól és egy ilyen alapot nem nehéz élvezhetõ formába önteni. szóval sztem a történet maga szar, és nem a film... mert azért annál többet nem lehetett volna kihozni a new moon-ból.
a harmadikra igazából már nem is emlékszem... de azt tudom, hogy jobb lett mint a 2...
és ez a mostani lett a twi után a legjobb. az eleje vontatott, túl sok az esküvõbõl, de az tetszett, hogy poénok beszúrásával oldották a vontatottságot. az mindenképpen kellett bele hogy élvezhetõ legyen.
szóval összességében az a véleményem, hogy nem kellett volna 2 részre bontani az uccsó részt, dehát minél több bõrt lehúzni ugyebár... a rendezõ mindent kihozott belõle amit lehetett, fõleg a vége tetszett és itt kiemelném bella átváltozását, amikor elsõ részbõl szúrnak be képeket. az a rész tökéletesre sikeredett. jacob megimprintelõdése vicces volt, de nagy hibát nem vétettek, az összecsapás kellett bele és az is jóra sikeredett. bajom az elején volt, fõleg az álommal.
ja és a film legnagyobb hibája hogy nincs önálló scora-ja!!!! ugyanazok a zenék voltak alávágva amik az elsõben meg a másodikban voltak. egy két új szám volt, de az esküvõnél, a legfontosabbnál az a szám volt, ami az elsõ rész végén szerepelt. persze jó az a szám és értem én a visszautalást meg mindent, de akkor is...
dwebo 2011 nov. 17. - 19:58:52
(105/327)
Sziasztok!
Én ma láttam a filmet, és nekem tetszett. Igaz az eleje kicsit uncsi, de élvezhetõ. Nem akartam futva menekülni a moziból. Talán ez a rész hasonlított eddig legjobban a könyvre. Szerintem :)
Senkinek nem kötelezõ megnézni, de már sokan kíváncsiságból is elmennek, ha már látták az elõzõ részeket.
Torino74 2011 nov. 17. - 17:59:21
(104/327)
Jacob Bella lányába lesz szerelmes, azt hiszem el is veszi.
8/10
finnlandia 2011 nov. 17. - 17:57:53 8/10
(103/327)
Most láttam és nekem nagyon tetszett, vidáman jöttem ki a moziból. 8/10
...spoiler...
A könyv és elõzmények alapján az esküvõ,nászút és éjszakát sokkal szebbnek, látványosabbnak képzeltem el, talán egy nõi rendezõ jobban jött volna.. fõleg mivel a nászéjszaka nagyrészt kimaradt, ami benne van az inkább naturalista, egyszerû mint romantikus, viszont a szülés elég sokkolóra sikerült, az látványos.
A Jacob kiválik a törzsbõl jelenet egyszerûen ciki, nevetséges.
Mindezek ellenére jó érzéssel néztem végig, az Alkonyat hangulatát idézi a többi romantikus pillanat miatt, Edward jó/a fõ vonal benne, nem sok minden van belezsúfolva, csajos, igazi lassú függetlenfilm érzete van, ezért nagyon szerettem.
borkasztik 2011 nov. 17. - 16:44:52
(102/327)
Szerintem azért nézik meg ennyien, mert nincs más most és mindeki azt gondolja szerintem hogy ez ismertebb a reklám miatt is a többihez képest és ha nincs más akkor gyerünk." Ha ló nincs a szamár is megteszi" koncepció :D
ÉN meg nem nézem, az elsõrészt láttam meg a 3.ikat félig de ááá :D

De érdekes volt amit írtak lentebb, hogy unalmas gusztustalan és csöpögõs xD Ilyennel még tényleg nem találkoztam, majd ha lelehet szedni jobb minõségben belelesek,mert erre az összetételre kíváncsi vagyok xD de nem merem megnézni és kiadni érte pénzt, ha olyasmi stílusúak mint az elõzõek :D

Akiknek meg tetszik hát jó szórakozást hozzá!
8/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 17. - 16:00:16 8/10
(101/327)
nahát, ilyen rossz lett? :D a többi részt láttad?? vagy csak bementél valakivel megnézni és elõször látsz Twilight filmet? :D
emerica 2011 nov. 17. - 13:28:42 Előzmény balazs123
(100/327)
Igen ezt én sem tudom megérteni! Annyira tömve vannak a mozik hetekig erre a filmre és mégis lepontozzák mint az állat! Kérdés: akkor minek nézik meg ennyien? Válasz: (szerintem) mert a mozinézõk többsége ezek szerint nem használja az IMDB-t pontozásra! De felvetõdik még egy kérdés: azok akik folyamat lepontozzák a részeket minek mennek el megnézni a következõket... tehát nem értem ezeket a pontszámokat. Sztem itt arról lehet szó hogy a moziba járók egy része megnézi a többség viszont ilyen "5évente egyszer megyek moziba és ha vminek nagy a híre, akkor azt megnézem" típusú ember a másik nagy része meg akik olvassák a könyvet és szintén nem moziba járósok, a harmadik nagy réteg meg ki más, mint a fiatal leányzók :) Sztem ez lehet a megoldása a rejtélynek! Lényeg, hogy én ilyet ritkán látok, hogy IMDB szerint egy nagyon rossz filmrõl van szó a mozik mégis tömve mintha az évtized filmje lenne..... érdekes!

Ha valakinek van más magyarázata kérem ossza meg, mert tényleg kíváncsi vagyok rá! (Csak kulturáltan). Köszönöm!
Barbi911 2011 nov. 17. - 12:37:26
(99/327)
A film szerintem a "nem rossz" kategória, hiányoltam a könyv apró fordulatait, vicceit. Aki meg nem szeret olvasni, ne nézzen könyvadaptációkat, mert úgysem fogja érteni, és olyat szól le, amirõl fogalma sincs. Az én párom megnézte velem, és nem kapott hányingert (mondjuk nem is áradozott arról, milyen jó volt).
Nem értem, hogy aki az elõzõ részeket nem értette vagy nem tetszett neki, minek nézi meg ezt. Mazochista? Vagy csak nagyon szeret lefikázni olyat, amit sok ember szeret? Persze nem lehet csak pozitív kritika, de szerintem aki nem értékel egy filmben legalább egy operatõri munkát, vagy a tájat - színeket, inkább ne mozizzon.
1/10
MartinDuke 2011 nov. 17. - 12:08:21 1/10
(98/327)
Nem hittem, hogy egy film egyszerre lehet fo$, unalmas, szánalmas, röhejes és irdatlan gusztustalan!!! De ez a film rám cáfolt...éljen! Igen, fiú vagyok, és sose voltam az alkonyat filmek rajongója, az elsõ kettõ unalmas volt szerintem, de a harmadik még számomra is egész élvezhetõ volt, na mondom ez talán még jobb lesz. Elsõ másfél órája szimplán unalmas, néha röhejes, néha szánalmas, de ami utána jött. Fél óra tömény gusztustalan jelenet. 12-es karikával ellátott filmben (összehasonlítási alapként a Tintin kalandjai is ebbe a kategóriába lett besorolva) Már a sztori is...nagyon beteg. Elvetemült...mondom ezt én aki az összes fûrészt látta. Naaagy gondok vannak a besoroló bizottsággal. Komolyan mondom a 18-as Drive-ban kevesebb a vér, de ha még abban meg is eggyezik, a Drive-nak nincs ennyire elvetemült, gusztustalan sztorija. Nagyon felcse$zett ez a film. GYEREKEK MEG NE NÉZZÉK!!!!
1/10
10/10
Hunzi 2011 nov. 17. - 11:35:44 10/10
(97/327)
Csatlakozom az elöttem szólóhoz!

A Premier 16-dikán volt az Allee ban a PORT.hu-n lehetett rá jegyeket nyerni!
Nagyon klassz volt a film! ;)
2/10
cserci 2011 nov. 17. - 08:23:23 2/10
(96/327)
Neharagudj de én port.hu premier elõtti vetítésen voltam és az nov.16.-án vol 7-tõl az Alleeben :) és nagyon nem jo film volt!
Mellesleg
10/10
Patrícia123 2011 nov. 17. - 02:45:39 10/10
(95/327)
Ne haragudj meg, de a premier 17.-én van, amin én most voltam. (0:01-tõl). Mellesleg....
2/10
cserci 2011 nov. 16. - 22:21:07 2/10
(94/327)
MOS JÖTTEM HAZA AZ ALLEEBÕL ÉS ILYEN ELKÉPESZTÕEN UNALMAS ÉS SIRALMAS ÉS SZAR FILMET MÉG NEM LÁTTAM!!!!!! FIÚK MEG SE KÖZELÍTSÉK EZT A FILMET ,DE MÁSNAK SEM AJÁNLOM! CSOMOAN ELMENTEK A MOZIBÓL A FILM ALATT!!!!
fifimano 2011 nov. 16. - 11:56:10 Előzmény balazs123
(93/327)
Attól,hogy neked nem tetszik még más igenis szeretheti és nem kell elrontani az ember hangulatát!!!!!!Nem mondta senki se,hogy meg kell nézned!!!Vagy igen?!
10/10
Vuci 2011 nov. 15. - 23:01:39 10/10 Előzmény balazs123
(92/327)
Nem az IMDB számít, hanem az egyéni ízlés, ahhoz pedig mindenkinek megvan a joga. Mi ezt nézzük, Te megválassz valamit, ami kifinomult igényednek (bár hozzászólásod intellektusa nem tükrözi ezt a magas igény-küszöböt) jobban megfelel.
10/10
midnightsong17 2011 nov. 15. - 20:27:12 10/10
(91/327)
pénteken fogom megnézni... és alig várom!!!♥:D
ha a film fele olyan jó, mint a könyv akkor már kifogástalanul fogom élvezni ezt a filmet is.:)
8/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 15. - 16:37:43 8/10
(90/327)
igen, az emberi értelem már megint...nálunk lesz a premier 17-én, de már közel 4ezren szavaztak rá, hát gratulálok :D
balazs123 2011 nov. 15. - 15:56:26
(89/327)
Ez nagyon gáz emberek! Az egész Alkonyat-sorozat ultra gagyi, szenny és szánalom... IMDB-n ez a rész 4.0-n áll! Eszeteknél vagytok? Hogy lehet ilyen moslékot szeretni? 4000 szavazatból 4.0-n áll...az elsõ rész is 5.4 csak....szóval azt se lehet mondani, hogy legalább jól indult...a második 4,5...ez 4...a tizedik rész már 1.2-n fog állni? Még a barátok közt-nél is gagyibb lesz??:) - Ultra gagyi, balfasz színészekkel, nyáladzó storyval...
GÁZ!
Vic12 2011 nov. 10. - 17:26:06
(88/327)
A filmet minden moziban feliratosan fogják adni, szinkronizált változat csak a DVD-n lesz.
És 12-es korhatárral fog menni!