Mermaid. 2011 nov. 25. - 05:37:22
(167/327)
Valaki legyen kedves priviben leirni a tapasztalatát a filmrõl, spoilerek nem zavarnak!!!! értem ez alatt az állitólag gázra és gusztustalanra sikerült részek részletes kivesézését. Nem egy ember irja hogy undoritó és sokan rosszul lettek, meg van aki a Fürészhez hasonlitja. Szeretném tudni egész pontosan mire ülnék be, halál pontosan mire számitsak! köszi
8/10
offtopic
Csigalány 2011 nov. 24. - 22:37:46 8/10 Előzmény Voldemort
(166/327)
Ez most is így lesz, csak DVD-n lesz magyar. Ráérdeklõdtem. :o)
8/10
offtopic
Csigalány 2011 nov. 24. - 22:36:34 8/10
(165/327)
Bocsi, de ez nem a Barátokközt, hogy egyik napról a másikra íródjon! ;o)
Annalía 2011 nov. 24. - 20:58:34
(164/327)
Én ma készülök megnézni ,nagyon kíváncsi vagyok rá!Itt olvastam róla hideget meg meleget is!No majd meglátjuk..
offtopic
Marcipáncica_ 2011 nov. 24. - 20:43:24
(163/327)
Azt tudod ugye, hogy az egész Twilight "filmsorozat" a könyvekbõl készült. Ha abban ez van, akkor mit kellett volna filmvásznon látni? Csak megjegyezm: a könyvhöz képest még meglehetõsen visszafogott volt ez az egész a filmvásznon...
1/10
katinka0207 2011 nov. 24. - 20:22:36 1/10 Előzmény punkfy
(162/327)
Ekkorát idén még nem csalódtam, szörnyû volt minden téren! Kevés akció, kevés romantika, sok-sok gusztustalanság,
talán más lett a célközönség? Nagyon sok tini nézi, és várta ezt a filmet, erre mit lát benne: kóros soványságot,
fiatalkori terhességet. Egy 18 éves lány az elsõ szexuális élménye is erõszakosra sikerül, rögtön terhes lesz, amit csupán pár hét alatt kihord, persze teljesen felemészti, mindenki más a baba halálát akarja, csak õ ragaszkodik hozzá, szüleinek pedig azt hazudja csak elkapott egy vírust: gyönyörû életkép!
9/10
Voldemort 2011 nov. 24. - 17:08:11 9/10
(161/327)
magyarul nincsen ez a film, mert csak felíratosan van mindenüt. Tavaly az elõzõ rész is így volt, csak DVD volt magyar.

egyébként elrõl hallottatok már, csak úgy blogolás közben láttam:
http://magyarorszaglegnagyobbkonyve.blogspot.com/
10/10
Andibandi10 2011 nov. 24. - 16:09:18 10/10
(160/327)
Nem állok le kötözködni! :-)
Marcipáncica_ 2011 nov. 24. - 10:32:41
(159/327)
A rendezõ nezetgethetett kicsit kutatómunka vagy elõtanulmány keretében, mert pontosan azt csinálta amitõl ez a rész végre javított az erõsen lefelé tendáló minõségen: visszahozta az elsõ rész humorát, hangulatát és olyan módon adta vissza a könyvet, hogy az nem lett végül sem undorító, sem pedofil sem morbid (...annyira).

Na kezdem elölrõl:
Az elsõ részt nagyon megszerettem. A hangulatát, a képi világát, a zenéit, az egyszerû de kedves történetét, szóval egyben az egészet úgy ahogy volt.
Aztán sajnos az egész Twilight-ot övezõ hisztéria és az elbizakodott rendezõk megtették a legrosszabbat amit lehet: elcseszték a következõ két részt, és mind emellé a könyveket/filmet elkezde egy olyan aura körbelengni, mely kapcsán az ember már szinte ki sem meri ejteni a száján hogy "Alkonyat", mert rögtön ferde szemmel néznek rá.
sajnos a 2. és 3. rész (de leginkább a 2.) mélyrepülése után már nem sok jóra számítottam. Nem is rohantam rögtön a moziba, hanem amikor épp úgy alakult átcammogtunk párommal a közeli plázába és megnéztük. Mivel olvastam a könyveket tudtam mi várható, és féltem is tõle mert a történet elég kényes: SPOILER! a nászéjszaka, a szülés, és a bevésõdés is baromi nagy bukta-lehetõségeket tartogatott magában. Úgy gondolom a korábbiakhoz képest ez a rész okozhatta a legnagyobb kihívást a stábnak, hiszen ezeket megcsinálni úgy hogy betartsák a 12-es korhatárt, és ne váltson ki az emberekbõl undort... na az szép teljesítmény. De hellyel-közzel sikerült. A többi pedig: kaptunk egy kis nosztalgia-zenét az elsõ részbõl, szokásos bambanézéseket Bellától, megállapítottam hogy Patiszon képtelen volt az elmúlt években egy kiló izmot magára szedni, a férfi vámpírok nagy része mocsok módon elhízott, Bella megszépült, farkas cgi csak egy csöppet, de javult... ja és az esküvõi jelenet kicsit sok volt, ha nincs benne az a pár apró humorbonbon akkor simán átszundikálható... szóval csak a szokásosak... :D
Szerettem, messze nem tökéletes, de úgy gondolom kihozták a történetbõl amit lehetett.
punkfy 2011 nov. 23. - 22:32:37
(158/327)
Ma láttam moziban. Szerintem nem lett olyan rossz, mint ahogy páran mondják. Sõt én a szülési dolgoktól is "kiborultam". Ezt a részt olyan undira csinálták, h teljesen hiteles volt, fõleg ahogy Bella kinézett, de ezt majd úgyis látja mindenki aki megnézi :P
Az esküvõs is jól volt. Nem unatkoztam, viszonylag hamar elröppent az a X perc :)
Véleményem szerint azért kritizálják sokan, mert az elsõ még nagy durranás volt, aztán persze mindenkinek leesett az álla, h hû de romantikus. Mára már sok lett ez a nyáladzás (Jacob-Bella-Edward). Emiatt 10/8
Az elsõ után most így elsõre ez a 2. legjobb rész, és voltak benne vicces dumák is :)
manzanilla 2011 nov. 23. - 21:27:22
(157/327)
Bella felébred vámpírként
manzanilla 2011 nov. 23. - 21:18:35 Előzmény Csigalány
(156/327)
szia!én nem olvastam csak az elsõ két részt és nekem így sok minden érthetetlen volt egy picit...igazából azt sem értem, hogy mi lehet a 2. részben
8/10
Csigalány 2011 nov. 23. - 17:33:09 8/10 Előzmény Csigalány
(155/327)
Javítanám elõzõ hsz-omat! Jaspernek 2 azaz kettõ mondata is volt! ;o)De ez csak most újra nézve tûnt fel!
A többi stimmel. A film még mindig szupi! :o))
A könyvet pedig eldugtam magam elõl...
Aisa22 2011 nov. 23. - 13:15:56
(154/327)
Nekem nagy csalódás volt! Nagyon hiányoltam a szívmelengetõ, hosszú, érzelmes beszélgetéseket, és a gyönyörû szerelmi vallomásokat, amiket az elõzõ részekbõl "megszoktam". A cselekményeket sem fejtették ki szerintem elégé a filmben. Mintha ugráltunk volna az események között. Imádom az elõzõ részeket, pedig nem vagyok tizenéves... Kívülrõl fújom a teljes harmadik részt, mivel tele van szebbnél szebb monológokkal és társalgásokkal.
6/10
Somi79 2011 nov. 23. - 10:16:06 6/10
(153/327)
A filmezés evolúciója... Régen a vámpírok, a horror filmek negatív hõsei voltak, embereket öltek és féltünk tõlük. Ma, kisírt szemû, örök szerelemre vágyó, mimózalelkû, "kis édi-bédi" figurák! "Jaaaj, ez az Edward olyan jóképû..." stb... Pár év múlva ez is lerágott csont lesz, és akkor majd elõveszik a zombikat... :)
Am' ez a film 15 perces, a többit max. DVD-re raknám fel, mint kimaradt jelenetet...
8/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 23. - 05:02:25 8/10
(152/327)
vele nem érdemes foglalkozni, mindenki tudja hogy fogyatékos :D
offtopic
Charles Foster Kane 2011 nov. 22. - 23:12:33
(151/327)
??
Charles Foster Kane 2011 nov. 22. - 22:30:28
(150/327)
Itt valoszinuleg nem a "gusztustalansagrol" van szo, hanem a villogo keprol. En moziban dolgozom, es nalunk 5 ember lett rosszul/ajult el a hetvegen. Azota minden ajtora ki van teve a strobe FX figyelmeztetes, es a weboldalra is kiraktak.

Utoljara ilyen jellegu hatast a 127 hours valtott ki.
1/10
SouthBronx 2011 nov. 22. - 22:17:18 1/10
(149/327)
Kiváncsi voltam hogy az új generáció miért van oda ennyire ezért a filmért, és miért van az hogy divatból fikázzák nagyon sokan.
Bill Condon jobb ha marad a jól bevált musicel filmjeinél...
Nagyon belõtték a célközönség színvonalára ezt a részt./10-16 év/
Tele volt felesleges értelmetlen monológokkal, huzzák mint valami olcsó minõsithetetlen szappanoperát...
A film végén ez be is bizonyosodott, hihetetlen hogy egy mozifilm lesüllyed valami b-kategóriás sorozat szintjére a záró képsorral. A másik,a nagy port kavart szülés rész a film végén...eléggé nevetségesre lett, ne legyen korhatáros, és azért legyen véres is. Olyat halottam hogy valaki sokkot kapott a szüléses résznél:D
Biztos valami 8 éves kislány....Hát azon a szinten is van a film.
10/10
Fini16 2011 nov. 22. - 17:00:53 10/10
(148/327)
Sziasztok! Szerintem nagyon jó volt! Nálam 10/10!