offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 26. - 23:05:32
(187/327)
Ez igaz, de hát azt nem tudja magáról, hogy nincs hozzá gyomra? :)
Darth Plagueis 2011 nov. 26. - 21:50:40
(186/327)
Megírná valaki, aki olvasta a regényt hogy a folytatásban ez a tátottszájú Bella legalább nagy kínok között belehal a szülésbe ?
Mert akkor tényleg remek a sztori és akkor megnézem így a teljes sorozatot.
A kis magzat már elkezdte enni belülrõl, remélem jót tesz neki.
1/10
calella 2011 nov. 26. - 21:07:45 1/10 Előzmény Ford Mustang
(185/327)
Szerintem azért, mert a könyv alapján és az elõzõ részek (film) alapján nem számít rá! Egy filmrõl nyilvánvalóan utána tudod megmondani milyen volt, ha már láttad...
9/10
Voldemort 2011 nov. 26. - 17:31:09 9/10
(184/327)
Alkonyat - Hajnalhasadás 1 rész!

Hát, ugye csak feliratosan lehet megnézni, kétkedve álltam így hozzá, de kellemes csalódás volt. Eredeti hangokkal nagyon jó volt. Fõleg a Sam hangja, mélyebb, mint a magyar szinkron, és így erõsebb a karakter, ugye?
Ami a filmet illeti, hát a végén rám jött a hányinger. Lehet, hogy a hurka-kolbász végett, mert azt vacsoráztam... de elég hányingergerjesztõ volt, húúú. Nem hittem volna, hogy ennyire durva jelenet lesz.

spoiler
ahogy Bella aszott hullaként feküdt, és az Edward élesztgeti.
spoiler vége.

Nekem mindenestül bejött a film. A romantika hozzátartozik az Alkonyathoz, ezzel nem lehet õt fikázni. Cenzúrázva van a film, de volt olyan jelenet, ami 18 karika, szerintem.
A finálé, úgy ahogy... Nekem rövid volt, látszik, hogy el van felezve, ahogy anó a Harry Potter.
10/9.
Ford Mustang 2011 nov. 26. - 16:15:05
(183/327)
Nem mindenki bírja az ilyet. :) Csak azt nem tudom hogy akkor miért ül be egy ilyen filmre?
Ancsocska87 2011 nov. 26. - 09:46:35
(182/327)
Tegnap megnéztem moziban. Véleményem szerint egy ember nem tudja végig élvezni, annyira két különbözõ stílusú a film eleje és vége. Az elsõ kb 40 perc végtelenül és csöpögõsen romantikus, esemény nélkül, a második fele akciódús, néhol picit durva. Ha valaki ezt élvezi akkor szíve szerint felvágná az ereit az elsõ résznél. Aki a romantikus vonulatért ment, az a film felétõl ilyet nem lát. (a mellettem ülõ hölgy pl egy jelenetnél majdnem hányt)

Véleményem szerint nem lenne rossz, de felváltva kellett volna adagolni a romantikát és az akció részeket, mert így mindkettõ (fõleg a romantika) tömény.
bobo78 2011 nov. 25. - 23:41:31
(181/327)
BTW, a film elegge kozepes, lehet h valakinek ez az erzelmi onania bejon, de nekem ez mar too much volt. Akcio elvetve volt, en unatkoztam.
bobo78 2011 nov. 25. - 23:39:44
(180/327)
SPOILER
A bonusz jelent a Volturik hazaban jatszodik, ahol level erkezik a Volturi fonoknek. A level a Cullenektol jott es kozlik hogy ujabb taggal bovult a csaladjuk. A slusszpoen az hogy a Volturi-fonok (mi is a neve?) fittyet hanyva az eredeti megallapodasra azt sejteti hogy az ugynek ezzel korant sincs vege, mivel szuksege van vmire amit csak a Cullenektol kaphat meg!

SPOILER VEGE!
katta77 2011 nov. 25. - 22:59:24
(179/327)
Sziasztok!
Állítólag a film végén, a stáblista után van még valami kis extra, amirõl én sajnos lemaradtam. Meg tudjátok mondani, mi volt az? Aki olvassa ezt, és még nem látta, mindenképp maradjon ott a stáblista végéig! :)
köszi
Annalía 2011 nov. 25. - 21:13:15
(178/327)
Igazából én úgy gondolom egy mai tini nem ettõl fog kifordulni önmagából ha megnézi!Ebben a mai felvilágosult világban sokkal de sokkal rosszabb dolgok is történnek..bár abban egyetértek egy 16-os karika nem árt neki..
Még annyit egy filmet nem csak a jelenetei határozzák meg sztem hanem az a színészek mit produkálnak vagy pl a helyszínek szépsége,az esküvõ szervezése itt jelen esetben(mert ugye minden esküvõ különleges) a barátok és családtagok beszéde az ifjú párhoz, az érzelmek hatása a nézõre...stb..tehát egy szülés jelenetért lepontozni ezt a filmet igazán nem fair dolog!
10/10
Adry87 2011 nov. 25. - 19:00:37 10/10 Előzmény Csigalány
(177/327)
Szia!

Egyetértek azzal amit írtál. Sokan fikázzák a filmet, de mégis sokan megnézik.Nekem nagyon tetszett és egyáltalán nem találtam durvának.
1/10
calella 2011 nov. 25. - 18:57:59 1/10
(176/327)
Ma megnéztem a filmet. Nem vádolhat senki azzal, hogy utálom a Twiligt-ot a könyveket elolvastam, egész jónak is mondom õket. DE.... EZ EGY NAGY KALAP SZAR... amivel odáig nincs is gondom, mert maximum valaki úgy jön ki a moziból, hogy adják vissza a jegy árát, viszont aki ezt a korhatárt (12) engedélyezte azt azonnal rúgják ki! Veri a 18-as karikát. Undorító, visszataszító jelenetek és sok hülye szülõ megengedi a gyerekének, hogy megnézze! Nekem is van egy 14 éves lányom, nagyon szerette volna megnézni, ezért néztem meg elõször én egyedül, mert (hál istennek) figyeltem a nem elfogult beírásokat a filmrõl. A film utolsó 20 perce, fél órája, olyan hatású, mintha egy zombi filmbe csöppentem volna! Nem hiszem, hogy erre lenne szüksége a fiatal tiniknek, hogy ezt lássák. 0/10
1/10
spidermeeen 2011 nov. 25. - 15:47:02 1/10
(175/327)
Szia Csigalány :)
kizárólag a gyerek miatt kényszerülök erre, mert az iskolában beszélgetnek errõl:/...semmi másért. Én nem mondom, hogy nem kell megnézni, de azok jelzõk mint fenomenális, katarzís, fantasztikus...hát LOL. Gyakorlatilag a probléma a filmkészítõkkel van és a médiával akik sztárolják...sajnos ennek a 2-nek a hatására a magyar megint be tud dõlni....hiszen valami "menõhöz" csatlakozni kell...azért nézd meg az osztályzatokat, hogy milyen nagyszerû filmek kapják ugyanezt az osztályzatot. Szerintem tök felszínes sztárolni ennyire ezt a sekélyes filmet, inkább sorozatot. Nem véletlenül tartom inkább mérvadónak az imdb-t. Csak ez már olyan szektás kezd lenni. Egy gagyit imádni...persze mindenkinek a szíve joga...ha nem befolyásolja hátrányosan a társadalmat ezzel...:P persze ezek nem nagy szavak...csak értékeljük a valóban értékeset. Abban benne vagyok ;)
Lehet ha Peter Jackson megkapja ezt az adaptációt, valamit ki is tudott volna hozni belõle. Az meg már csak a hab a tortán, hogy ha a lányok az utcán találkoznak egy ilyen karakterrel mit eduárd;) max összeröhögnek a háta mögött...bocs mindenkitõl.
A kultúrbarbárság pedig az ha valaki egy kultúrálisan értéktelen mûnek, eseménynek, stb az imádatát terjeszti (persze ez egy külön téma)...ez jelen esetben pont ide illik. Nem az alekosz által említett módon értelmezendõ (mivel talán a mai napig nem tudja mit is értett ez alatt)
Annalía 2011 nov. 25. - 14:56:12
(174/327)
Én is megnéztem tegnap este egyenlõre hihetetlen rossz minõségben de még így is elérte nálam a kívánt hatást..
Nekem minden része tetszett és szerintem ez volt a legjobb..volt benne romantika,humor,fájdalom,boldogság...egyszóval minden ami kell és nem is igazán érzetem a filmet annyira tininek mint az elsõ részeket..ugye az ágyjeletek miatt a szülés is elég jól sikerült alkotásuk volt nem értem mi a durva benne azt ajánlom aki durvát akar látni nézzen meg egy igazit!
A vége sem volt semmi utolsó pillanatban amikor Bella felébredt..sztem ilyenkor végig hatása alatt van az ember..:))
Minden esetre fúrj az oldalam vajon Bella fog e valamilyen különleges képességgel bírni egyáltalán, hogy fogadja a vámpírlétét!....és persze a kicsi vámpír babyre is kíváncsi vagyok..
9/10
Hopegirl 2011 nov. 25. - 12:09:17 9/10
(173/327)
Oh, és ez a korhatár dolog... Nem tudom elhinni, hogy 10 éveseknek ilyen durva jeleneteket kellene néznie... Lehet, hogy én érzelmi szempontból elég gyenge vagyok, de akkor sem hiszem, hogy látniuk kéne pl a szülést...
Én biztos, hogy változtatnék rajta, bár nem valószínû, h lenne vmi értelme... Aki akarja, úgyis megnézi...
9/10
Hopegirl 2011 nov. 25. - 12:07:08 9/10
(172/327)
Tegnap este láttam, és sztem elég jól sikerült :) De néhol határozottan undorító volt... Bevallom õszintén, h a szülést nem bírtam nézni, sõt amit hallottam még az is bõven sok volt :D SPOILER: onnantól, hogy a gerince eltörik, képtelen voltam nézni. És utána a reccsenések, áh, azt hittem, h rosszul leszek... SPOILER VÉGE

Voltak benne jó kis humoros részek, a zene ismételten oltári :) Sõt nekem a befejezés különösen tetszett, mikor Bella felébred :D Nagyon eltalálták. Ám a kedvencem egyértelmûen a bevésõdés Jacobnál :) Annyira édes jelenet volt :)

Annak ellenére, hogy engem határozottan taszított egy-egy jelenet, az alkotók hihetetlen jó munkát végeztek. Gondolok itt pl: mikor Bellát olyan soványon/betegen ábrázolják. Nagyon durva volt, de nagyon hatásos :)

9/10 mert sajna az undorodom nem tudom leküzdeni...
8/10
offtopic
Csigalány 2011 nov. 25. - 10:56:07 8/10
(171/327)
Én nem emlékszem, hogy moziban csúszott volna a hang. ;o) Bár lehet, hogy lassan olvasok...
8/10
offtopic
Csigalány 2011 nov. 25. - 10:51:06 8/10
(170/327)
Na ez az, amit sosem fogok érteni! Nem az a baj, ha nem tetszik valami, hanem az, hogy már a 4. részt nézed azzal, hogy konkrétan utálod! Ne érts félre! Nem baj, ha gagyizod, de akkor minek nézed?
Én a Hp-t nem szeretem. Mégsem gagyizom a fórumján. Sõt, az utolsó 3 részt már nem is néztem meg!
Köszi, hogy elolvastál: Egy7évenfelülikultúrbarbárcsaj. ;o)
9/10
Voldemort 2011 nov. 25. - 10:15:50 9/10
(169/327)
Akkor nézhetjük felirattal, csúszó hanggal...:(
1/10
spidermeeen 2011 nov. 25. - 10:11:21 1/10
(168/327)
Végre megszületett az elmult 20 év legnagyobb filmlufijának a legújabb része. Ünnepeljétek a nagy semmit. Semmitmondó bugyutácska történet,gagyista látvány, gyenge fapofa színészek, mindvégig lehet érezni hogy csak "játszák" a szerepüket,végig látszik hogy csak legyen vége a forgatásnak és go a gázsiért. Hol vannak ebbõl a színészek?

Nem a film cikizése a divat...ez a film maga a ciki...és aki ezt 7 felettire értékeli, hát enyhénszólva "kultúrbarbár"...
Olvasok olyanokat hogy a 2. részét már nagyon várják...olyan lesz mint a katarzis...hova jutottunk pff.
Ez a film(az összes részével) a felszínesség katarzisa és az igénytelenség netovábbja.
Ha el kell helyeznem a filmet, azt mondanám ez a herri potter német-brazil( persze nem fociban mert az csúcs lenne, hanem sorozatokban ) koprodukcióban készült utánzása ( kultusz teremtése ). Készítsünk egy kult filmet, de a filmre költsünk sokat hanem a reklámra, nézzük hülyének az embereket és gyártsunk egy 2 dolláros költségvetésû filmet, tegyük bele a bravo magazinba a reklámját, költsünk milliókat reklámra, állítsuk be a fõszereplõt jóképû (LOL) tinisztárnak és ennyi...esetleg még fizessük meg a sajtótájékoztatókon a sikító csajokat és kész a nagy semmi cukormázban.
imdb osztályzata elárulja mit is gondolnak a világon a filmrõl...majdnem a fele a magyarnak egy jó erõs 4/10.
Szóval nem a cikizés a divat, hanem maga a film a ciki.