Téma: Ally McBeal

Banya 2006 aug. 11. - 19:56:38
(183/2983)
Lisa, nagyon köszönöm!
Talán jobb is, hogy nem láttam, megsirattam anno Billyt, és már akkor padlóra kerültem, amikor még csak hallottam/olvastam, hogy szakítanak, mert kiírják Larryt a sorozatból.
Remélem, majd egyszer megismétlik (ha már nálunk nem lehet DVD-n kapni), ahogy azt is, hogy az utcsó évadot is leadják, már csak azért is, mert a neten ezt olvastam a befejezõ részrõl:
„ Ally McBeal (Calista Flockhart) elhatározza, hogy igazi anyja lesz 10 éves lányának, akit éveken át elhanyagolt. Ám Ally hamar rádöbben, hogy munkája nem egyeztethetõ össze a gyermekneveléssel. Míg az ügyvédnõ a jövõjén gondolkozik, szellemként megjelenik elhunyt szerelme, Billy (Gil Bellows), és megnyugtatja: minden a legnagyobb rendben lesz. Egy forró csók után Billy visszatér az árnyékvilágba, Ally pedig felmond a bostoni ügyvédi irodában, és New Yorkba indul gyermekéhez.”
Nekem ez valahogy nem jön össze…
Lisa111 2006 aug. 11. - 19:16:31
(182/2983)
...nem nézte meg... (nem tudok gépelni)
Lisa111 2006 aug. 11. - 19:16:03
(181/2983)
A mai a 3ik évad 9ik része volt...
a szakításról nemigen tudok írni mert padlón vagyok én is..
de azért ennyit róla:
Hát Larrynek nem sikerült a lánykérés, mert a torta amibe a gyûrût rejtette, szóval azt a pincér másnak vitte ki....(de errõl csak beszéltek, Larry mondta a fekete csajnak Corettának), Ally meg nem értette miért nézett rá Larry furán, mikor a tortát ette...
szóval Ally azt hitte, hogy Larry azért nézett rá furán, mert szakítani akar vele, aztán köv. nap lemondta Larry a közös ebédet Allyvel, mert az exfeleségével a házasság intézményérõl akart beszélni, de persze Ally mikor meglátta õket, és hát a fagyis jelenet.... (egy komplett fagyit meg tejszínhabot Larry fejére borított Ally) aztán a rész végén Larry hagyott egy üzit, de Ally ne nézte meg, csak Elaine, az állt benne: Viszlát, Szeretlek...
Banya 2006 aug. 11. - 17:10:09
(180/2983)
Sziasztok!

Sajnos nekem is úgy tûnik, hogy nem adják le az 5. szériát.:(
És vagy én vagyok már teljesen szenilis, vagy a mai is ismétlés??!!!

A segítségeteket kérném: a szerdai részre nem értem haza, a párom pedig elszúrta a felvételt, és most nem tudom, miért és hogyan szakítottak! :’(
Röviden leírná nekem valaki, ha már nem láthatom?
Elõre is köszönöm!!!
pepi 2006 aug. 11. - 12:11:29
(179/2983)
Vége lesz????? :( :( :(
Lisa111 2006 aug. 11. - 09:41:26
(178/2983)
Szia!!!!
hát én is padlón voltam, hallgattam Allys zenét meg minden, jaj de szörnyû volt......:((((
nekem ígérted a playboyos interjút, de én lány létemre honnan szerváljak...még a végén rosszat gondolnak rólam...
és kb mikori szám volt???
vagy talán van vmi honlapjuk, de az is milyen lehet...
datolya 2006 aug. 11. - 07:16:06
(177/2983)
sziasztok!

nem látom jövõ héttõl a viasaton a filmet. Nem azt reklámozta a tévé hogy az összes epizódot megvette? vagy ez csak kamu volt?

én mindenesetre nem örülök hogy valami robin hoodos meg hasonló sorozatok jönnek.

Hol lehet megtudni hogy mi lezs a sorozattal?
ritmi 2006 aug. 10. - 23:04:14
(176/2983)
Sziasztok!
Az utolsó rész elõtt kapcsolódom hozzátok egy kérdésre, tudtok e valamit arról, hogy levetítik e az 5.szériát? Elég csúf dolgnak tartom, hogy itt befejezeik és 100X nézhetjük helyette a Vészhelyzetet.
pepi 2006 aug. 10. - 20:21:25
(175/2983)
Kiváncsi leszek erre a Bon Jovis-ra :)
jocsill mi is volt azzal a drogos dologgal amit eméítettél?
10/10
jocsill 2006 aug. 10. - 20:12:24 10/10
(174/2983)
Sziaztok!

A szerdai résztõl padlót fogtam, annak ellenére, hogy egy honlapon elolvastam a tartalmát, és mindennel tisztában voltam, hogy mi fog történni, mégis teljes KO voltam.

Egyébként a részen érezhetõ volt, hogy eredetileg Allyt és Larryt össze akarták házasítani, de amikor Robert Downey Jr. kábítószerrel megbukott, és lecsukták azonnal módosítani kellett a tartalmon... Szóval egy kisit kesze-kusza volt nekem.

Larryvel tényleg teljesen végeztünk. Pár résszel késõbb, ha a Viasat hajlandó lesz levetíteni, akkor Jon Bon Jovi lesz Ally új szerelme.

Valakinek ígértem egy Playboy interjút, de égen földön nem találom, és le is vagyok törve, mert én is újra el szerettem volna olvasni. (az öcsém kölcsönadott pár számot, amit nem adtak neki vissza, valszeg azok valamelyikében lesz, mert a többit átnéztem, szóval bocsi, hogy adós maradok az interjúval.

Üdv Mindenkinek, és kitartás ameddig nem vetítik továb az ötödik, utolsó szériát. A holnapi rész már az ötödik széria 1. része.
Lisa111 2006 aug. 10. - 19:56:44
(173/2983)
Sziasztok !!!!
Hát én teljesen kivagyok a szerdai résztõl, pedig a hétfõi olyan jó volt....
Jocsill, neked hogy tetszett???
pepi 2006 aug. 09. - 20:02:01
(172/2983)
és most már Lary-vel végleg vége vagy még visszajön?
pepi 2006 aug. 09. - 17:41:03 Előzmény Omachel
(171/2983)
ejj én olyan szomorú voltam mikor Ally megkapta a végén az üzit
Omachel 2006 aug. 04. - 19:51:42
(170/2983)

Hát igen, a mai rész igazolni látszott az elméletemet... Bár ez csak egy kis, tréfásnak tûnõ dolog volt, talán elképzelhetõ, hogy elõrevetítette az Ally-Larry kapcsolat jövõjét... Na, majd meglátjuk...

Köszönöm szépen, örülök, hogy tudtam valamit írni hajnali hét és nyolc között, ami másnak is felkeltette az érdeklõdését...

Majd egyszer írok valami hosszút errõl sorozatról, tényleg érdemes foglalkozni vele... Egész felépített filozófiai, pszichológiai és világnézeti szerkezete van, ami, mellesleg, nekem nagyon tetszik...

Ilyesmit pedig nem nagyon láttam még amerikai sorozatnál...

Most így hirtelen csak a Vészhelyzet meg a Jóbarátok jut eszembe...
Nem is gondolná az ember, igaz?

Ja igen, azt hiszem Ling esetében frissítések várhatók, talán megint kezd majd érdekesebbé válni a karaktere... René esetében ebben már nem nagyon bízom... Õ már tényleg kezd nagyon beleszürkülni a háttérbe... Kár, az õ karaktere sokkal többet érdemelne... (tényleg, hamarosan õt is kiírják, nem?)... Süti mesternek viszont mindig van valami új a tarsolyában, és most is elsült egy-két örökbecsû fishizmus... Szóval... Még nincs minden veszve...

Na, most már tényleg sietnem kell...
Majd legközelebb többet...
10/10
jocsill 2006 aug. 04. - 12:18:45 10/10
(169/2983)
Úgy látom a nagy sietség sosem volt jó, szóval az elemzés nagyon fain volt, és az ilyen ESZMEFUTTATÁSOKAT szeretem nagyon. Bocsi az elõbbi összevisszaságért...

Mindenkinek jó hétvégét, és reméljük a mai rész is jó lesz
10/10
jocsill 2006 aug. 04. - 12:17:15 10/10
(168/2983)
Hû, nagyon fin volt a "mélylélektani" elemzés, imádom az ilyen szemefuttatásokat, kérünk még sok ilyen elemzést.

Üdv
10/10
jocsill 2006 aug. 04. - 12:15:23 10/10
(167/2983)
Szia!

Nem baj, hogy ritkán, a lényeg, hogy írsz.

Én is szeretném valóban, ha valaki ennyire megbüntetne... :-)))

üdv
10/10
jocsill 2006 aug. 04. - 12:14:32 10/10
(166/2983)
Szia!

Ami Linget illeti valóban "fûszeresebb" volt, amikor egy érzéketlen tuskó volt, és eszméletlen jól csinálja szarkasztikus beszólásait (=tehát a forgatókönyvíró kitett magáért), de nekem néha szükségem van emberi megvillanásokra, pl. Elaine-nek azt hazudták, hogy Õ a legjobb táncos, csak a mûvésznõ (=Tina Turner) nem szereti a jobb táncosokat..., szóval nagyon fain volt.

Nekem Nelle és Mark az, aki sehogy sem szimpi...

Az interjú nagyon jó volt, nõ létemre ezért imádtam a Playboyt, mert nagyon jó interjúk, cikkek voltak benne. természetesen nem a lányok miatt olvastam, mégha meg is néztem a képeiket...

Szóval várjuk a továbi hozzászólásokat, és jó csemegézést, Ling külsõre se rossz !!!!
Omachel 2006 aug. 04. - 06:31:28
(165/2983)

Tudom, tartozom még egy elemzésel, de ezt az adósságomat nem most fogom letörleszteni...

Tehát: bár én is éreztem néhol erõltetettséget de alapvetõen Ally és Larry tökéletesnek tûnõ viszonya a következõ, nagyon egyszerû elven alapul...

Larry alapvetõen iréneista ember, vagyis kerüli a konfliktust, nem hajlandó felidegesíteni magát semmin (van ilyen ember, tudom, egy idõben én is ilyen voltam), nem hajlandó ügyet csinálni semmibõl (ennek gyökerei bizonyára múltjában keresendõk)... És ezzel a különleges személyiségével bizony Allyre is hat...

Hogyne hatna rá, hiszen szerelmesek egymásba, lehetetlen hát, hogy ne formálják egymás személyiségét. Így hát mindketten olyan életet élnek együtt, melynek fõ célja, hogy mentes legyen minden konfliktustól...

De hogy ez tökéletes kapcsolat? Nem éppen... Az ilyesmi végül az indulatok felgyülemléséhez vezet (ld.: Ibsen: Nóra) és egy nagy konfliktusban csúcsosodik ki...

Ha ezt így gondolják a sorozat írói is, akkor ezzel fognak operálni és úgy fogják kiírni Larryt a sorozatból, hogy ez kiderüljön belõle...

Ha nem, akkor meg rossz volt az elmletem...

Egyébként én is sajnálom, hogy Larry-t kiírják, szerintem is nagy fej... Ami meg Linget illeti, szerintem is izgalmasabb volt a karaktere, amíg tökéletesen érzéketlen volt... Szomorú, de azt kell mondanom, hogy kezd díszletelemmé válni, az õ karakterének is szûksége volna már frissítésre...

Na, legközelebb többet írok majd, de most sietnem kell...
Lisa111 2006 aug. 03. - 22:56:25
(164/2983)
Bocsi, hogy ritkán írok, csak bajok vannak a géppel..:(((

Hmm, micsoda büntetés...2 óra masszázs....:)))