gabroca 2008 máj. 10. - 22:41:43
(14/74)
Helyes volt az a hosszúhajú lány, aki gyógyította...
10/10
samadar 2008 máj. 10. - 22:39:57 10/10
(13/74)
Nagyon tetszett a film!!! Elég érzéketlen vagy.
Angeleye 2008 máj. 10. - 22:37:44
(12/74)
Én is csak most regisztráltam, de nem értelek benneteket!!
Olyan dolgokon vitatkoztok, amikben feltehetõleg egyikõtök sem vett részt. Fogalmunk sincs, hogy valójában mik történtek, mert nem voltunk ott...
Tény, hogy volt Holokauszt, és a többi szörnyûség, de inkább arról kéne társalogni, hogy mit tegyünk, hogy többet ne legyenek ilyenek. És ezek a borzalmak is olyan emberek miatt voltak, akik a vélt vagy valós sérelmeik jogosságát akarták bizonyítani....millók halálával...BRAVÓ!
1/10
fc.kenyér 2008 máj. 10. - 22:37:14 1/10
(11/74)
Borzalmas film, sablonok halmaza és még hosszú is.
Nem is tudom, hogy bírtam megnézni.
Az hogy az asszonyka elsõ mondata: "óóóóó terhes vagyok, hopplá", már majdnem kiverte nálam a biztosítékot, még szerencse hogy söröztem a film alatt. A vége meg.....áááááááááááááááá k.o.
6/10
efes 2008 máj. 10. - 22:14:26 6/10
(10/74)
Szabolcs. Az ember a hazájáért a hazájában harcol, nem pedig egy másik ország belsejében.
_cola_ 2008 máj. 10. - 21:49:19
(9/74)
Sajnos igen. Azért helyén kell kezelni a dolgot, mert egy vonuló hadsereg bizony komoly pusztításokra képes a nép körében, na de pont a don-kanyari eseményeket felhozni? Gyereket lõtt le? Nõket erõszakolt meg? Örültek, ha nem hullanak le a fagyott lábujjaik a menetelésben!
southwind 2008 máj. 10. - 20:23:46
(8/74)
Akit érdekel: Slavomir Rawicz: Hosszú menetelés.
8 ember indul el a munkatáborból és 4 érkezik meg Indiába. 5000km folyamatos gyaloglás. A könyv az Út a szabadságba sorozat egyik kötete. Megtörtént esemény, méghozzá azzal az emberrel aki szintén életrajzi indittatásból írta a Hét év Tibetben c. könyet.
Abelinda 2008 máj. 10. - 17:56:08 Előzmény myatom
(7/74)
Az én dédapám az I. VH-ban orosz hadifogságba esett, Vlagyivoszoktban szökött meg, és 3 évig tartott, míg hazaért. Mintha róla mintázták volna a filmet, csak eggyel késõbbi háborúban. Szóval vannak ilyenek, és igen, ilyen meredek dolgok is történtek a XX. században (még sokkal meredekebbek is).
szedljak 2008 máj. 10. - 12:41:57
(6/74)
Kiváló film. Már többször is láttam.
Csak ajánlani tudom mindenkinek.
8/10
myatom 2007 okt. 19. - 11:09:30 8/10
(5/74)
A majdnem 160 perces játékidõ ellenére valóban feszes tempójú, szépen fotografált és teljes beleéléssel megrendezett, lebilincselõ a film. Mindenképp érdemes megnézni. Viszont a maradéktalan lelkesedésben és ájult tiszteletben nem nagyon tudok osztozni, a jópár kirívó "érdekesség" miatt.
!!!!SPOILER!!!!
- Nem lehet nem észrevenni hugoi párhuzamokat (éveken át tartó nagy "kaland" vagy javerti momentumok az üldözésben vagy épp a 'megtérésben'). Egy ilyen valós eseményekbõl merítkezõ filmnél szerintem ez zavaró.
- Nemkicsit kell naívnak lenni elhinni azt, hogy egy bujkáló német az üldözõ oroszok elöl egy mozgó vonatra ugrással el tud menekülni, mint egy holywoodi akciófilmben.
- Érdekes szál a kaukázusi zsidó ember szála, csak szerintem eléggé hézagosan van kifejtve az egész motiváció...
- Iráni kapitányságon nem elég a felismerés, még további bizonyíték kell a nagyobb hatás kedvéért. Az egész további meglepetésszerû hazaérkezés is kevéssé hiteles számomra.
- Nem vagyok az 50-60-as évek iráni történelmének nagy szakértõje, de, hogy azonnal durván /kellõen hatásvadász módon/ lecsukjanak egy határon át érkezõ embert, mint szovjet kémet: számomra kicsit meredeken hangzik.
!!!!SPOILER!!!!

Az én XXI.századi puhánynak számító agyammal egyszerûen nem tudom elképzelni (persze biztosan nem tudhatom), hogy a valóságban kivitelezni lehetett egy ilyen szökést. Bennem ilyenkor mindig átfut a gondolat, hogy adott esetben én hogyan viselkednék, cselekednék, mit és mennyit bírnék. És ilyenkor bizony elborzasztó a konklúzió.
Athelas 2007 márc. 12. - 10:55:26
(4/74)
Nagyon tetszett, hihetetlen történet az emberi kitartásról.
Hosszú, de miközben néztem fel se tûnt. Semmi sztereotíp jellemábrázolás, ebben a filmben hús-vér emberek vannak, nem hiszem, hogy csak azért mert regény alapján készült. Egyoldalú történelemszemléletû embereknek ajánlott. A fõszereplõ pedig kiváló!

Az örömbe mégis üröm vegyült: Körültekintõ programozásom ellenére lemaradt a film utolsó pár perce, épp akkor lett vége számomra, amikor Clemens benéz a havas ablakon- Szóval lemaradtam a heppiendrõl, de bármi is egy film vége, bossszant, ha lemarad. Talán nem kellett volna három 8-10 perces reklámblokk ajánlóval hajnalban... Vagy talán nekem kéne már minden elvárásomat feladni a kereskedelmi csatornákkal szemben. Ja, örüljek, hogy nem vágták meg....Legközelebb 20 percet fogok ráhagyni a felvétel végének beállításakor.
Recefice 2007 febr. 28. - 17:24:09
(3/74)
Fontos munkám közben, alvás ellen ment a TV, mikor elindult a film. Egy idõ után nem tudtam tovább dolgozni, de otthagyni se lehetett... Nagy élmény volt!
Csatlakozom a hozzászólóhoz, újabban csak éjjel lehet értékes, embernevelõ alkotásokkal találkozni.
- Így biztosan sikeres lesz országunk kutúráltságának szinten tartása! Az ifjuságunk biztosan a délutáni sz-operák által tanulhat csak emberséget, stb!...
- Az iskolákban a verekedés már állandósult...
Athelas 2007 febr. 26. - 17:36:57
(2/74)
Pár éve olvastam a filmrõl, szeretem a II. világháborús sztorikat, bármilyen megközelítésben. Na most itt van a film,embertelen idõpontban. Mindegy, megszoktam már, hogy a TV2-t én gyakran csak videofelvételen nézem, mert ha valami értékesebbet adnak az szigorúan csak a 18-as karikás idõpontokban megy. Biztos azért, hogy ne torzuljon a nép lelke...
A filmrõl is fogok majd írni, ha megnéztem:)
Zolkó 2007 febr. 25. - 17:22:03
(1/74)
Nagyon jó film, és nem csak ahhoz képest, hogy német. Érdekes megközelítés egy náci katona szemszögébõl. Hosszú film, de egy pillanatra sem éreztem vontatottnak. Mindenféle sallangtól és látványtól mentes.