ishty 2008 máj. 25. - 14:50:12
(84/244)
Nem lehet megszerezni valahonnan a zenéjét? Fantasztikus.
10/10
trillárom 2008 ápr. 19. - 21:00:46 10/10
(83/244)
Nagyon szeretem ezt a filmet.Én is igyekszem így élni,hogy az apró örömöket fel tudjam ismerni az életben.
wapsuvap 2008 ápr. 19. - 20:32:52
(82/244)
A legaranyosabb "felnõtt kislány", akit életemben láttam. Teljesen kész vagyok tõle. Életem végéig tudnám szeretni :)
http://www.youtube.com/watch?v=OWxZmKn_K0c&feature=related
10/10
Ghee 2008 ápr. 01. - 18:14:56 10/10
(81/244)
A film minden alkotórésze hibátlan, nagyon szép. Az erõsen túlszínezett képektõl, a színeszek játékán túl, egészen az apró kis mozdulatok megjelenítéséig. Mindemellett a mesélõ mondataival az ember még közelebb érzi magához a filmet, tanúja lehet annak, hogy mennyi mindenért érdemes egy átlagos napon felkelni. Amelie ártatlan lelkén át látott, élete megoldásához vezetõ kacskaringós útja érzelmesen szórakoztató és egyben elgondolkodtató (akár a film megnézése után több napig is). Igazi "fantáziafilm".
szisszi91 2008 márc. 20. - 23:23:32
(80/244)
Nem vagyok a szavak embere de azért leirom én is a véleményem:)

Ez az a film,amelyet érdemes lenne mindenkinek megnézni.Igazi francia kincs:) Fantasztikus zenével(mostanában mindig ez szól a fülemben),szereplõkkel,képekkel,a mondanivalójával.Akárhányszor megnézem mindig jó kedvem lesz.. és elgondolkodtat.Miért ne lehetne igy is?Csak egy kicsit odafigyelni egymásra,észrevenni az apró örömöket az életben...bár manapság erre ugye a legtöbb embernek 'nincs ideje'.
mandina 2008 jan. 28. - 01:07:22
(79/244)
remek a film hangulata, jo a tortenet, es nagyon jok a karakterek, de ha mar egy nagyonjot akartak csinalni, akkor kevesebb unalommal kellett volna, tobb tortenessel. majdnem alaludtam a film kozben. persze igy is jo, es a helyszin is szepvolt. lehet csak epp nem voltam megfelelo lelkiallapotban ;]
efes 2008 jan. 26. - 11:15:56
(78/244)
és íme:
efes 2008 jan. 26. - 11:12:43
(77/244)
Íme:
efes 2008 jan. 26. - 11:10:08
(76/244)
nem innen jön ez a frizura, az amélie csak újra divatba hozta..:) anna karina is ilyesmit hordott az éli az életét-ben, tehát a francia eredet valszeg biztos, de jóval az amélie elõttrõl. tulajdonképpen egy hagyományos sassoon és egy kleopátra-frizura keveréke.
10/10
real_madrid 2008 jan. 22. - 23:21:50 10/10
(75/244)
nekem is amelie hajával van 1edül gondom :)
boobeesz 2008 jan. 08. - 00:52:17 Előzmény *Alma*
(74/244)
Ahogy olvasom a hozzászolásod belölem is csupa nagyszerû és jó érzéseket kelltett ez a film. Már minden egyszerûbbnek látszik. Mosolyt csalt az arcomra, ami már rég volt.
A másokra való odafigyelést tanította meg.....
10/10
danab1 2007 dec. 28. - 12:55:06 10/10
(73/244)
"Csodálatosan" megragadtad a lényeget! Tehát Ameli köztönk jár, velünk utazik a buszon, õ szolgál ki minket a kávézóban, bennünk él...
Tetszettek a soraid!:-)

A kisebbséghez tartozás olykor jó dolog. Soha se bánd!
Egyébként, ki tudja, lehet egyszer olyan hangulatban leszel, hogy megragad ez a film. Vagy épp nem.
*Alma* 2007 dec. 28. - 10:12:56
(72/244)
És az önzetlenségrõl az a véleményem, hogy létezik. Amélie is önzetlen, nem azért csinálta, amit csinált, hogy magának, jobb legyen. Végtelenül naív (jó értelemben), vagy talán rosszul fogalmazok, nincs is rá jó szó. Álomvilágban él, és a boldogságnak ez a titka: nem foglalkozni a rosszal, optimistán hozzáállni mindenhez. Utálom a pesszimista embereket, lsd. lejjebb. Csak egy példa: Amélie nem kezdett el siránkozni, hogy "jaj hogy kéne megszerezni ezt a pasit", "jól áll a sminkem?", "milyen ruhát vagyek fel?"...stb. Gondolom értitek. Tiszta szeretetbõl cselekedett.
Azért is jó megnézni ezt a filmet, mert semmi negatív hozzáállás nincs benne, azt sugallja, hogy semmi sem lehetetlen.
3/10
buba66 2007 dec. 28. - 10:11:08 3/10
(71/244)
Utálok a kisebbséghez tartozni.. :(((((((
*Alma* 2007 dec. 28. - 10:04:21
(70/244)
Már nagyon régóta készültem megnézni a filmet, de nem sikerült megszereznem eddig dvdn. Régebben nem gondoltam volna, hogy vannak olyan filmek, amelyekbe "bele lehet szeretni". Amikor pár éve vki említette, hogy ez ALAP film, nem godoltam, hogy ez így is van. A cím is csak egy átlagos cím. Már egy ideje elkezdett foglalkoztatni, olvasgattam hozzászólásokat, kritikákat... És akkor jött, amikor nem számítottam rá. Véletlenül vettem észre a port.hun hogy lesz a tévében, ha nem figyelek, talán észre sem vettem volna és az nagyon nagy kár lett volna, így utólag. Épp nagyon minuszban voltam már egy ideje, nem láttam semmiben az értelmet, nem láttam a napos oldalt. A film után viszont mintha plusz ezernél jártam volna, legszívesebben megöleltem volna mindenkit. És azóta is jól vagyok, "helyrerakott". A film után úgy gondolom, hogy az élet szép, ha azzá tesszük és megpróbálunk mindent, hogy jobb legyen. ;)
Zolkó 2007 dec. 27. - 19:30:04
(69/244)
Szívembõl beszéltél:) Ezért csodálatos ez a film.
10/10
Lash 2007 dec. 27. - 19:07:32 10/10
(68/244)
Nekem is tetszett, de még hogy. :) Nem tudom megmondani miért, de megfogott... és elég ritka az ilyen film... Egyszerûen csodálatos.
perry 2007 dec. 27. - 18:16:33
(67/244)
Miért izgalmas Amelie Csdálatos élete? Vigyázó szemetek most Párizsra, Adyra és rám vessétek, természetesen Directornak nem kötelezõ figyelni :)
Tudjátok vannak olyan filmek melynek nézése közben az az érzésünk támad, hogy ezeket az embereket ismerem. Amelie az a lány aki olyan szépen moslygott rám egy kis kávézóban Lellén, vagy a pökhendi gyümölcs árus nem más mint Jenõ úr a sarki húsboltból, vagy a kacska kezü eladója
Gyuri a füttyõs Gyuri aki künönbözõ újságokkal csap a fenekekre (sicc)......
Emberek bukkannak elõ az életünkbõl , és közben a film vásznon sorjázik a történet. Mint egy porszívó magába szippant a mozi. Olyan leszel mint egy kukucskáló ott vagy Amelie- vel vele együtt veszel részt a csínyeiben és vele együtt
szomorkodsz mikor úgy néz ki, hogy mindenkit boldoggá tud tenni csak talán neki nem sikerül azzá lenni. Igen lehet ez a történet banális és unalmas is hiszen semmi másról nem szól mint az ÉLETRÕL. Az pedig valljuk be hol unalmas, hol bánatos, hol nevetséges, hol pedig félelmetes.
Az élet mese és a mese beszél nekünk az életrõl. Súgja a fülünkbe a kis emberek kis történeteit, a banális, esendõ figurák meséit.
Aztán pedig a mozizás közben jövünk rá arra , hogy talán mindenkinek volt az életében egy Amelie-je. Talán mûlovarnõje, esetleg trafikos sorsjegyes csaja. Vagy netán egy akkora szeretkezése, hogy a poharak beleremegtek.
Akkor még nem is beszéltem azokról a finom utalásokról melyek alkalmazása tisztelgés a mozi törénet nagyjai elõtt.
Ez a film nem akar Tarkovszkij vagy Bergman lenni, mély vagy magas mûvészetet közvetíteni.
Egyet akar és egy tud lenni egy érzelmekkel teli mesélõ mozi.
10/10
danab1 2007 dec. 26. - 19:04:03 10/10
(66/244)
Igazán nincs mit!;-)
Velem is gyakran van így, hogy nem egyezik az ízlésem a családtagjaiméval filmügyileg. Bár ez az Amelie esetében pont fordítva van.
Egyébként ez a "mézesség" szerintem azért olyan megkapó és magával ragadó, mert a szürke, olykor komor valóság elõl jó ilyenekbe kapaszkodni.
De attól még, hogy ez neked "nem jött be", még egyáltalán nem hihetetlen, hogy kedveled a romantikus filmeket.
3/10
buba66 2007 dec. 26. - 15:11:50 3/10
(65/244)
Jaj, ez a legszebb karácsonyi ajándékom!! :)) Komolyan! Végre valaki megért...legalább ötször megnéztem ezt a filmet, mint a család többi tagjának nagy kedvencét, de valahogy idegesít a mézessége, vagy hogyan is nevezzem. Közben meg nagyon is kedvelem a romantikus filmeket, de ezt egyszerûen nem tudom lenyelni.
Kösz, hogy megértõ voltál, nagyon jólesett!! :))