sipka 2007 dec. 07. - 15:05:25
(16/36)
ÉN NAGYON BÍROM EZT AZ ÖKÖRSÉGET!!!! :) Már maga az ötlet, hogy marionett bábukkal készítették el ezt a morbid történettel rendelkezõ alkotást, az tényleg egy ÁLLAT KIRÁLYSÁG!!! :DD Rengeteg humoros jelenettel töltötték meg ezt a röpke kis másfél órát: a marionett-szex, az 5 perces hányás, a Ben Affleck-es dal, a hírességek marionettes szerepeltetése, a filmvégi monolog, és persze Matt Damon mára már híressé vált szövege, ami így hangzik: "Mmmmmaaaaaaaat Daaaaaammmmmmooooonnnnn" stb. :) Szóval tényleg egy oltárian szórakoztató alkotás jött létre. (Egyedül az a jelenet nem tetszett, amikor a fõszereplõ "bábunak" lekellett sz####a a fönökét.... Az egy elég nagy marhasság volt...) Tehát aki vevõ Matt Stone és Trey Parker filmjeire azoknak kötelezõ a megtekintése :)
Felrakok egy plakátot az "Agent Crush" címû filmrõl. Ennek az alkotásnak semmi köze sincs az "Amerika Kommandó: Világrendõrség"-hez... Matt Stone és Trey Parker egyáltalán, de semmilyen téren nem dolgoztak ezen a filmen... S a plakáton látható figurák sem marionett bábukkal készültek... Szóval tényleg semmi kapcsolodási pont nincs az általam felemlegetett film és a topic címéül szolgáló alkotás között... Csak gondoltam behelyezzem ezt az (egyébként animációs) "movie"-t ami majd (állítólag) 2008-ban kerül a hazai mozikba. Azért szándékoztam ebbe a topicba megemlitteni az "Agent Crush"-t, mivel számomra tisztára úgy néznek ki a poszteren látható figurák, mintha az "Amerika Kommandó: Világrendõrség"-bõl származnának.... Tök hasonló a "burájuk".... Vagy nem?!!!!! :)
efes 2007 nov. 25. - 11:51:11
(15/36)
így van.
9/10
denilson 2007 nov. 25. - 11:16:42 9/10
(14/36)
Ez a film egy kritika az amerikaiakról, a bálványimádatukról, az ócska happy endjeikrõl meg a tipikus filmjeikrõl. Ha ezeket nem látod bele, akkor nem értheted.
Mint a paródia: akkor nevetsz rajta, ha észreveszed a hasonlóságot a paródia és a kiparodizált között.

Ha nem látod bele az Amerika Kommandóba a kiparodizált filmeket, személyeket, helyzeteket, akkor tényleg csak egy undorító, öncélúan káromkodó, abszurd filmet fogsz látni.
csigusz92 2007 aug. 14. - 20:54:08 Előzmény Redfield
(13/36)
hasonló vélemény
Trey Parkerék nagyon értenek ahhoz amit csinállnak
maga az hogy bábokkal csinállták õk meg ezzt a filmet már poén
tele van ocsmány poénokkal,kifigurázásokkal és a hozzászólások alapján ugyanazt a
helyzeten vélem felfedezni mint a Támad a Mars! c. Tim Burton film esetében
sokan mivel mint írtam e film tele van gusztustalan poénokkal és ilyenkor érthetõen hoznak föl emberek olyan hasonlóságokat mint pl. az amcsi Hangyák a gatyóbant
Parkerék mindigis az amcsi társadalmat fikázzták és mivel ezek a filmes eszközök beletartozznak az amcsi társadalom/filmek jellemzésébe teljesen korrektnek érzem és ez esetben a szalonképes paródia nem lenne elég "hû"
a hányásos jelenet nekem is a csúcspont volt, kegyetlenül el lett talállva
a másik kedvencem meg amikor élõ macskákkal próbállják megöllni a "bábokat" :))))
csoszogi 2007 ápr. 07. - 19:49:50
(12/36)
Megnéztem, elfelejtettem.
x-tro 2006 aug. 03. - 17:04:29
(11/36)
Eh egy punkfilm ez, semmi több, felesleges többet belelátni, mint amennyi benne van
x-tro 2006 aug. 03. - 17:02:11
(10/36)
Jaja, csak hát nem te vagy a film célközönsége, nem neked szól, hanem azokhoz, akiknek az ingerküszöbe nem terjed túl ezeken....

Különben meg nekem Amerikából már egy õszinte kinyújtott közlépsõ ujj is éppen elég, amely a hülyék seggébe mutat...
amatõõr 2006 aug. 03. - 16:59:42
(9/36)
Én a módszerekben és az eszköztárban látom inkább a jelentõs különbséget. De mindegy, ez már nem a film, szóval ha valaki akar egyet röhögni, nyugodtan nézze meg, csomó jeleneten én is kacagtam, pedig nem rajongok a filmért.
Redfield 2006 aug. 03. - 16:50:45
(8/36)
Kicsit túlzás, hogy mindent megtesz. Vannak, akik igyekeznek, és nem csak a saját népszerûsítésükre. Igen vannak. Pl.: Gandhi. :) Egyébként a terroristákat is fel lehet így fogni, mert õk meg azért tesznek meg mindent, amiben õk hisznek. :) csak nem egyeznek az érdekek.
amatõõr 2006 aug. 03. - 16:45:29
(7/36)
Egy James L. Brooks & Matt Groening verzióra azért kíváncsi lennék.
És márpedig a világbéke elkerülhetetlen, emberi természet ide vagy oda, egyszer talán úgyis eljön, nem szép dolog fikázni azt, aki mindent megtesz ennek érdekében.
De megértem, ha tetszett.
(viszont okoskodásokat kérek a The Jacket c. filmhez, mert az ködösebb nekem, mint ez. semmi köze ehhez a filmhez, csak jobbhíján itt csapom a reklámot, sorry)
Redfield 2006 aug. 03. - 16:19:01
(6/36)
Gondolom szándékosan nem foglal konkrétan állást egyik oldal mellett sem. Egyébként meg a poénok azért vannak alacsony színvonalon a témához képest, hogy az átlagember, aki nincs otthon a politikában, is el tudjon rajta szórakozni. Egyébként meg tényleg mindenki hülye. Aki a békéért harcol, annak fogalma sincs róla, hogy béke az emberi természet miatt sosem jöhet létre, aki meg öli a másikat, háborúzgat, azt biztos, hogy nem a béke nevében csinálja, és maga is tudja, hogy nem szép dolog. :) A South Park alkotóitól ne várj izléses, kifinomúlt komédiát, de azt se mondd, hogy a filmet másvalakinek kellett volna megcsinálni. :) Ez így jó, ahogy van. szerintem.
amatõõr 2006 aug. 03. - 14:50:32
(5/36)
Paródiát lehet azért szalonképes formában is csinálni, ahogy te is írtad, itt a nagy poénok nagyrésze a hányás, fingás, böfögés, farokszopogatás, k*rvaanyázás, popóbakettyintés és hasonló magasröptû tevékenységek körül forognak, emiatt véltem párhuzamot felfedezni a Hangyás filmmel.
És szerintem nagyon nincs igazad, hogy eu-amerikai átlagpolgár & rendszerük van a céltábla középpontjában. Ez a rendezõpáros nagyívben tesz mindenre és mindenkire, hülyének állítja be a háborút szító és a háborút ellenzõ embereket egyaránt, és nem mutat semilyen alternatívát, hogy vajon mi lehet a jó út. Fikázni könnyû, fõleg, ha aki fikázik nem foglal állást semmi mellett, hisz akkor õ is támadható/parodizálható lenne.
Ebben a filmben mindenki idióta, a béke"harcostól" a terrosistáig, ez alapjában véve nem gond, csak ne tessék rá azt mondani, hogy magasabb szintû alkotás, mint egy tinifilm.
x-tro 2006 aug. 03. - 14:28:38
(4/36)
A film érzelmi és dramaturgiai csúcspontja, amikor a fõhõsbábu kb 5 percig okádik, az õt ért és átélt feszültségtõl, közben szól az a nyálas zene, az egészen briliáns!!! Vinnyogtam a röhögéstõl.

Redfileddel értek egyet, bár nem tudom, hogy akinek szól, az végignézte-e (vagy egyáltalán beült-e rá). Az amerikai átlagpolgárra, vagy ezt kibõvítve a globalizált eu-amerikai átlagpolgárra gondolok. Õk és az õ rendszerük van e film céltáblájában, de gyanítom, éppen nem õk nézik meg. Ezért nem sért senkit....

A hangyák a gatyában tökéletesen más tészta, amatõr... szerintem ezt a filmet félreértetted. :)))
Redfield 2006 aug. 03. - 13:41:21
(3/36)
Pont ezen van a hangsúly! A tartalom az átlag-amerikai sablonfilmekbõl van összerakva, egy kemény, akciódús fikcióra, ami viszonyítható az Amerikát megrázó terrortámadásra. Így kapnak egy hülyeséget, amit mindíg látnak a tévében, de ami ugyanakkor számukra reális alapokon nyugszik, és ez ezért olyan vicces. Ennek a filmnek egy kockája sem akarja, hogy komolyan vegyék, de mégis egy nagyon komoly helyzetet mutat be. És a hangyák a gatyában nem sértett annyi embert, mint ez a film. :)
amatõõr 2006 aug. 03. - 13:30:10 Előzmény Redfield
(2/36)
Voltak poénos részek, de nekem nem tetszett.
Amolyan eszetlen vígjátéknak elmegy, kb hangyák a gatyában szintû. A külalak jó lett, de a tartalom bizony igénytelen.
Redfield 2006 júl. 20. - 00:47:38
(1/36)
Trey Parker és Matt Stone az én Amcsi hõseim! :) Imádom a mûveiket. Írtó képmutató módon, provokatívan, és könnyen fogyasztható módon csinálnak viccet mindenbõl, ami manapság az embereket foglalkoztatja, és magukból a híres emberekbõl is. :) Sosem esdekelnek az engedélyekért, és nagyrészt maguknak alkotnak, hiszen több munkájuk van a filmjeikben, mint más rendezõknek. A legtöbben õk is játsszák a fõszerepeket, még a dalokat is õk írják. :) Ez a film azért olyan jó szerintem, mert nem foglal állást semmi mellett. Sem a terrorizmus elleni aktív harc, sem a béketárgyalások mellett. Mindkét oldalt úgy mutatja be, mint akik jogosan, és erõs meggyõzõdéssel képviselik, amit képviselnek, azonban totál hülyét is csinálnak magukból, egymásból, stb... Ha valakik, hát õk képesek bemutatni, hogy mennyire hülye az emberiség minden rétegzõdése, és ráadásul bábokkal! :) Talán nem tudnak sokat errõl az õrült, õrült világról, de õk aztán jól megb***zák azt a s**get! :)