Zolkó 2007 márc. 08. - 07:25:52
(58/498)
"kevin szpészi fanok szedjenek szét nyugodtan, de van valami ebben a pasasban, ami számomra rohadtul unszimpatikus, és talán ebben a filmjében volt az a leginkább. Ettõl függetlenül nagyon jó színésznek tartom."
Ezzel Spacey-t igazoltad, mivel a figura is kicsit unszimpatikus. Jónéhány filmjében alakít unszimpatikus figurát, még a gonosz szerepét is kicsit árnyaltabbra szokta venni.
10/10
Redfield 2007 márc. 08. - 02:41:47 10/10
(57/498)
én inkább úgy mondanám, enged egy kis teret a fantáziának, és így nagyobb a beleélhetõségi skála is a nézõk körében. Csak körvonalazza a belsõt, a többi már mi magunk vagyunk. :) Egyébként tényleg utána fogok nézni a Bergman filmnek.
Indigo 2007 márc. 08. - 02:37:42
(56/498)
A szamaras hasonlattal nem az Amerikai szépséget akartam kicsinyíteni, hiszen mondtam is hogy nagyon jó film, csak érzékeltetni akartam, hogy a Berman film számomra mennyivel intenzívebb volt. Bár az is igaz, hogy az nem egy tucat ember életét vizsgálja, hanem alapvetõen "csak" két emberrõl szól, de sokkal mélyebben és kifinomultabban ábrázolja a személyiségüket és a kapcsolatukat. Az Amerikai szépségben ezek "makro" szinten vannak megvalósítva.
10/10
Redfield 2007 márc. 08. - 02:29:22 10/10
(55/498)
Még nem olvastam az általad ajánlott könyvet, de lehet, hogy megpróbálom majd. Valóban érthetetlen számomra, hogy Spacey-ben mi lehet unszimpatikus, és az is, hogy ezt a filmet "szamár"-nak mondanád egy ló mellett, amirõl viszont sejtem, hogy milyen ló, gondolom a film amirõl írtál. Még bevallom azt sem láttam, annak is adok majd egy esélyt, de azt azért le kell szögeznem, mint ahogy már lejjebb is kifejtettem elég keményen... :) hogy ez a film nem csak egy témával foglalkozik. Azért tartom tökéletes alkotásnak, mert a szereplõk lélektanán, és egymáshoz való viszonyán keresztül, ha belemerül az ember: teljességet ad. Nekem legalábbis teljességet adott, amit onnan lehet észrevenni, hogy nem akarod többször megnézni, mert valóban szembesülsz önmagaddal, és rájössz, hogy inkább kezdeni kéne valamit az életeddel, mint ülni és nézni, ahogy mások megteszik azt.
Indigo 2007 márc. 08. - 02:14:58
(54/498)
Tényleg nagyon jó film. Azt hiszem, erre a filmre is nyugodtan mondhatom azt a jelzõt, hogy SZEMBESÍTÕ (önmagaddal)!
Ha valakinek bejött a film, ajánlom, hogy nézze meg (vagy olvassa el könyvben) Ingmar Bergman: Jelenetek egy házasságból c. filmjét. Az nekem sokkal jobban tetszett. Bár jóval régebbi film, és másfelõl közelíti meg a jólétben élõ, ám a házasságban mégis boldogtalan ember életét, de belõlem sokkal intenzívebb érzelmeket váltott ki, és sokkal jobban ráillik a fenti jelzõ. Olyan alapmû, amit minden embernek látnia kellene. De "ha ló nincs szamár is jó" alapon legalább az Amerikai szépséget nézze meg mindenki :)

Ui.: kevin szpészi fanok szedjenek szét nyugodtan, de van valami ebben a pasasban, ami számomra rohadtul unszimpatikus, és talán ebben a filmjében volt az a leginkább. Ettõl függetlenül nagyon jó színésznek tartom.
Abelinda 2007 febr. 16. - 15:17:44
(53/498)
Tegnap is voltam a Media Marktban (Budaörs), de ezt a filmet nem láttam, pedig elég sokáig böngésztem a dvd-k között. 4 online DVD áruházban vagyok regisztrálva, de egyikben sem kapható. És örültem, mint majom a farkának, hogy leadja a tévé, és én mad jól felveszem dvd-re, hát nem jött össze. Na mindegy.
Kikerics 2007 febr. 13. - 19:52:32 Előzmény Redfield
(52/498)
Igazad van és azon vagyok, hogy megszerezzem ezt a filmet (elejétõl a végéig)!! Valóban többször kell megnézni, mert van min gondolkodni. Moesko-nak köszönöm a történet végét!
10/10
Redfield 2007 febr. 13. - 17:00:44 10/10
(51/498)
SPOILER!
Ricky apja szerintem azért ölte meg Lester-t, mert elkövette a sokadik hibát az életében, de mindíg is büszke ember volt, igazi Katona. Ricky-vel sem tudott soha szót érteni, hírtelen haragú volt, elvárta a rendet és a fegyelmet mindenkitõl, bocsánatot pedig soha nem kér semmiért. Ricky anyja valószínûleg már igen régen tönkremehetett belül, nem kizárt, hogy akkor, mikor fiát elmegyógyintézetbe vitték, de férjével sem szállt szembe, mint ahogy sohasem. Talán csalta egykoron, nem tudni: mi lett az után. (ahogy ezeket sem, csak én következtetek a viselkedésükból, a jellemükbõl) Ricky apjánál jó sokáig telt az a pohár, de ezzel már nem tudott mit kezdeni, mert keményen elszúrta. Így hát átment Lester-hez, hogy megtudja: mi az igazság. Hát megtudta: saját elfogult csõlátásának esett áldozatul. Valamilyen szinten valóban Ricky ölte meg Lester-t, (mint ahogy az az elején is látszik), hiszen bekínálta fûvel, és õ továbbra is vett tõle. De jobban áttekintve természetesen Lester halálához az a döntése vezetett, hogy elkezd élni.
yellow357 2007 febr. 13. - 12:55:33
(50/498)
fantasztikus egy film! egy tipikus "amerikai szépség" a család... és ugye a zacskós jelenet!

ricky apja nem meleg, csak önigazolást keres, hogy tényleg jogosan küldte el a fiát. bár...
yellow357 2007 febr. 13. - 12:52:23
(49/498)
„Egy olyan nap volt, amikor bármelyik percben leeshet a hó és a levegõ tele van elektromossággal. Szinte hallani lehet. És ez a zacskó csak táncolt velem. Mint egy kisgyerek, ha könyörög, hogy játssz vele. 15 percen át. Ekkor jöttem rá, hogy ott van. Ez a teljes élet a dolgok mögött. És ez a hihetetlenül jótékony erõ tudja, nincs okom félni -- soha. Tudom, a videó csak silány másoltat, de segít emlékeznem. Emlékeznem kell! Néha olyan sok a szépség a világban, úgy érzem, ki se bírom, és a szívem egyszer csak megszakad.”
yellow357 2007 febr. 13. - 12:48:46
(48/498)
„Egy olyan nap volt, amikor bármelyik percben leeshet a hó és a levegõ tele van elektromossággal. Szinte hallani lehet. És ez a zacskó csak táncolt velem. Mint egy kisgyerek, ha könyörög, hogy játssz vele. 15 percen át. Ekkor jöttem rá, hogy ott van. Ez a teljes élet a dolgok mögött. És ez a hihetetlenül jótékony erõ tudja, nincs okom félni -- soha. Tudom, a videó csak silány másoltat, de segít emlékeznem. Emlékeznem kell! Néha olyan sok a szépség a világban, úgy érzem, ki se bírom, és a szívem egyszer csak megszakad.”
10/10
Redfield 2007 febr. 12. - 22:34:44 10/10
(47/498)
Ó! És még valami, ha valaki elolvasta volna az eddigi véleményeimet. :) Ha valaki azt mondja, hogy nem képes megnézni ezt a filmet, vagy nem képes már többször megnézni: az azért van, mert már nincs rá szüksége. :) Ha van ilyen, annak gratulálok.
10/10
Redfield 2007 febr. 12. - 22:22:44 10/10
(46/498)
Ne érd be ennyivel. Ezt nem lehet elolvasni és kész... Én is legalább ötödjére nézem végig a filmet, de annyira, annyira gyönyörû teljességet alkot, hogy mindíg felfedezek benne valami újat. Ezt nem lehet leírni, ezt látni kell, és a végét is. Nincs olyan film, ami ennyire pontosan és jól be tudná mutatni magát az életet. Minden egyes szereplõje mélységes jellem-ábrázolásokat rejt magában, és hibátlanul kiteljesednek a szemünk elõtt a film során. Ha sokadszorra nézed, azt is pontosan tudod, (nem érzed, hanem már tudod), hogy mikor melyik párbeszéd, vagy esemény közben mire gondolnak. Hiába... ez a film egyetlen karakter bemutatásával is sokat mond, de nem éri be ennyivel: benne vagyunk mi, a szomszédaink, az iskolatársaink, a szüleink, a barátaink, az ellenségeink, a fõnökeink, és a kollégáink. Minden a legnagyon pontossággal ott rejlik benne, és csak arra kell rájönnünk, hogy nem csináltunk egész végig semmit, csupán egy tükör elõtt állva felfedeztük a lehetõségek végtelen áradatát.
10/10
Redfield 2007 febr. 12. - 21:34:51 10/10
(45/498)
De szerintem ez így van, és nem meleg. :)
10/10
Redfield 2007 febr. 12. - 21:34:10 10/10
(44/498)
Sosem értettem igazán, hogy Ricky apja pontosan miért tette, amit tett. Azt hittem, hogy a bepróbálkozása egy végsõ meggyõzõdés akart lenni arról, hogy mi az igazság, és amikor Lester elküldte fínoman, akkor a saját kudarva miatt ölte meg. Amiért megvádolta a fiát, és elüldözte hazulról. Nem magával végzett, hanem inkább Lester-el, habár belül tudta: ki a hibás. Tipikus büszke-jellem, apám is ilyen.
Kikerics 2007 febr. 12. - 20:58:52
(43/498)
Hasonló élményben volt részem és egyetértek veled a reklámokkal kapcsolatban! Én azért kérem, ha valaki esetleg segítene nekünk és elmondaná mivel ért véget, megköszönném!!
Abelinda 2007 febr. 12. - 11:06:35
(42/498)
Nagyon köszi a TV2-nek, hogy így sikerült szétbarmolnia ezt az alkotást felesleges reklámokkal és ajánlókkal, minek következtében az idõzített felvétel nem sikerült, és 17 perc lemaradt a filmbõl (pedig a felvételt a papírforma szerint 1:30-kor kezdõdõ Naplóhoz igazítottam), amit amúgy nem lehet sehol se beszerezni dvd-n. Köszi, tényleg, nagyok vagytok... Köcsöggyáros gagyikettõ.
Neerson 2007 febr. 12. - 00:52:56
(41/498)
muhaha, én is fél6kor kelek...és?:)
de megint érdemes volt megnézni.
(nagy jelentõségû film: amit én annak tartok:D)
mano5 2007 febr. 11. - 08:45:14
(40/498)
látod, ezzel én is így vagyok
ezér néha meg se nézem a mûsort mert úgy bánt ha lemaradok 1jó filmrõl...
10/10
Babucica 2007 febr. 10. - 18:44:25 10/10
(39/498)
naon naon naon ott van a film!!!!!!!! Kötelezõ mindenkinek természetesen éjjel adják mint minden jó filmet....csak tudnám h ha fél 6kor kell kelnem másnap akkor hogy nézzem meg....köszönöm TV2 megint jól idõzített..........