Téma: Anasztázia

9/10
awxdful1 2010 febr. 05. - 21:11:40 9/10
(17/57)
SPOILER

Nemtudom, hogy a filmben, hajlandó lesz-e az anyacárné találkozni Annával, ugyhogy inkább spoilereztem, ezt most találtam:

"Marija Fjodorovna orosz anyacárné(1847–1928) halála napjáig nem hitt abban, hogy megölték a fiát és a fia családját Jekatyerinburgban. Nem bírta elképzelni, hogy a hajdani népe ennyire ne szeresse és tisztelje õket.
Az 1920-as években rengeteg pénzt áldozott arra, hogy fény derüljön a magukat Anasztaszija nagyhercegnõnek nevezõ nõk rejtélyére. A leghíresebbjükkel, Anna Andersonnal viszont mégsem volt hajlandó személyesen is tárgyalni, mert attól tartott, hogy õt is (akárcsak a többiek nagy részét) csak a Romanovok hatalmas vagyona érdekli.
Megbízta Nyikolaj Alekszejevics Szokolovot, hogy nyomozzon a cári család lemészárlásának ügyében, azonban a találkozót az utolsó pillanatban lemondatta: talán túl nehéz lett volna elviselni neki az igazságot."
http://hu.wikipedia.org/wiki/Marija_Fjodorovna_orosz_c%C3%A1rn%C3%A9_(1847%E2%80%931928)
offtopic
fredi60 2010 febr. 05. - 21:06:52
(16/57)
Kivégzésük idején
II. Miklós 50 éves,
a felesége, Alekszandra 46,
Olga 22,
Tatjána 21,
Marija 19,
Anasztázija 17
Alekszej 14 éves volt.
scanman 2010 febr. 05. - 21:00:13
(15/57)
Sziasztok, imádlak titeket, annyira jó olvasni, amiket írtok! Köszönöm Nektek! De ha ajánlhatom, akkor sok minden van a www.romanov.lap.hu - n is. Üdv. és Köszi mégegyszer.
9/10
awxdful1 2010 febr. 05. - 20:56:43 9/10
(14/57)
Hát ezen már én is gondolkodtam, hiszen (Olga 22, Tatyjana 21, Marija 19, Anasztaszija 17) bõven elég idõsek voltak a férjhez menéshez (a legtöbb nõi felmenõm 16 éves kora körül házasodott), valószínûnek tartom, hogy az 1. világháború miatt nem találtak külföldi uralkodóházakból võlegényt.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Olga_Nyikolajevna_Romanova_orosz_nagyhercegn%C5%91_(1895-1918)
"1914 környékére Olga eladósorba került. Az embereket folyamatosan foglalkoztatta az a kérdés, hogy vajon ki lesz a nagyhercegnõ férje. A lehetséges férjjelöltek között volt Dmitrij Pavlovics nagyherceg, aki nagyon közel állt a cári családhoz; Konsztantyin Konsztantyinovics herceg; és Sándor szerb királyi herceg. 1914 júliusában a cári család Romániába utazott, ahol Olgyát bemutatták Károly román királyi hercegnek, Olgát azonban nem érdekelte a herceg.
A nagyhercegnõ másvalakit szeretett. 1913-ban, egy bál alkalmával táncolt a Standart egyik tisztjével, Pavel Voronovval. Olga naplója tanúskodik arról, hogy a nagyhercegnõ beleszeretett Voronovba, és a tiszt is viszonozta az érzelmeit. A kapcsolat azonban rangon aluli volt egy cári hercegnõ számára, így Voronovot eljegyezték egy udvarhölggyel. Olga sokáig bánkódott Voronov miatt. Az elsõ világháború alatt szóba került Borisz Vlagyimirovics nagyherceg neve is, mint férj, de Alekszandra cárné olyan hevesen tiltakozott a nagyherceg kicsapongó életmódja miatt, hogy az ötletet végül elvetették."
Mélie 2010 febr. 05. - 20:36:04
(13/57)
Köszi a kiigazítást,akkor én emlékeztem rosszul!
Mindenesetre megvan az összes holttest.
Mélie 2010 febr. 05. - 20:32:57
(12/57)
Köszi! Benéztem!
Tényleg nagyon szépek voltak,ez a közelieken látszik.Én anno a tv-ben láttam róluk archív mozgóképet...:)
Azt nem tudtam,h deformált volt a lába...Milyen tekintetben?

Ami bennem mindig motoszkált,mikor "elõvették" õket,az az,h vajon miért nem adták õket férjhez már sokkal korábban, hisz -ha jól emlékszem- a legidõsebb már 22éves volt,mikor meghaltak??!Akkor igazán nem lett volna kirívó eset,ha 16-18 éves korukban férjhez mennek az idõsebbek. Ez megmenthette volna õket...
Edvard Radzsinszkij könyvében olvastam,h a két idõsebb közül valamelyiknek volt võlegénye (asszem az az orosz herceg,aki késõbb Raszputyint lelõtte),de felbontották az eljegyzést,mert félreudvarolt,v mi...
Mindenesetre tudtommal szóba sem kerültek dinasztikus frigyek bármely európai uralkodó családdal,csak a helyi tisztikarból voltak állandó v kevésbé állandó táncpartnereik... Számomra ez érthetetlen,fõleg,h uralkodó családról van szó...!
offtopic
fredi60 2010 febr. 05. - 20:22:47
(11/57)
A fényes temetésnél még két gyerek hiányzott. De azóta az õ maradványaikat is megtalálták.
Mélie 2010 febr. 05. - 20:17:08
(10/57)
Én is érdeklõdéssel néztem ezt a filmet egy pár éve.
Azóta megtalálták az összes holttestet és a DNS-üket azonosították is,szóval egyértelmû,h a sztori fikció.(Talán más is emlékszik a fényes temetésre,amit a jó oroszok rendeztek nekik...)
Hogy miért Anasztaszjáról keringtek azok a hírek,amelyek szerint túlélte,arra az lehet a magyarázat,h asszem õ volt,akit Alekszejjel külön "temettek"...Sokáig nem került elõ...
9/10
awxdful1 2010 febr. 05. - 13:25:35 9/10
(9/57)
Számomra az volt a leginkább zavaró, hogy a 17 éves Anasztáziát, egy 10-12 évesnek kinézõ kislány alakítja (bár utánna néztem a film készítésekor 15 éves volt), 1923-ban pedig egy 33 éves színõsznõ alakítja a 22 éves Anasztáziát...
10/10
Deszpina 2010 febr. 05. - 09:13:00 10/10
(8/57)
Én is láttam néhány éve ezt a filmet, de most éppen úgy élvezem, mintha még nem láttam volna.
Érdekes módon ehhez a témához ritkán nyúltak forgatókönyvirók, pedig ennek a kornak a történései alaposan megváltoztatták nem csak Oroszország történelmét.
tunézia 2010 febr. 05. - 01:47:36
(7/57)
Ez a film, amit már nem elõször látok, mindíg fel kelti az érdeklõdésem, a történelem e témája iránt. Csak ajánlani tudom.
Precious Princess 2010 febr. 04. - 23:53:58
(6/57)
Nekem az elsõ rész eddig tetszett, kíváncsi vagyok a másodikra holnap.
Itt nem említik, de az elején C.Bale is szerepel, mint Anasztázia öccse. Sztem jól játszott már akkor is, bár a szinkronhangját már nem sikerült így eltalálni:(
9/10
awxdful1 2010 febr. 04. - 22:21:10 9/10
(5/57)
Igen azt az Afrikában élõ nagymamát, akirõl egy árvíz miatt csak 1 kép maradt láttam, de nem tudom, hogy megegyezik-e azzal a dokumentum filmmel amit belinkeltem az elõbb, de ahogy azóta utánanéztem szerintem nem, mivel abban még nem találták meg az összes áldozatot, de megrázó volt arra biztosan emlékszem, 4-5 éve láthattam a National Geographicon.
9/10
awxdful1 2010 febr. 04. - 19:11:45 9/10 Előzmény tunc
(4/57)
Ezt a filmet kb. 10 éve láttam, már nem nagyon emlékszem rá sajnos, de majd ma bepótolom:)

Mostanra megtalálták az összes holtestet, úgyhogy biztosan nem maradt egy túlélõ sem, bár több forrásból hallottam, hogy nem Anasztázia, hanem valamelyik nõvére maradt életben, mielõtt az igazságra fény derült volna:

"1918. július 16-áról július 17-ére virradóra a bolsevikok által házi õrizetben tartott II. Nyikolaj cárt és feleségét, Alekszandra Fjodorovna cárnét, valamint öt gyermeküket, Olgát, Tatyjanát, Mariját, Anasztasziját és Alekszejt az õrök Jakov Mihajlovics Jurovszkij vezetésével agyonlõtték a jekatyerinburgi Ipatyev-házban. Az aznap éjszakai eseményeket sokáig homály fedte, mivel a holttesteket az õrök elégették és elásták a közeli erdõben. A sors furcsa fintora, hogy az elsõ Romanov cár, I. Mihail az Ipatyev kolostorból indult el a koronázására, míg az utolsó cár, II. Nyikolaj az Ipatyev-házban halt meg.
Az 1920-as években számos olyan ember bukkant fel, aki magát a cári család valamelyik megmenekült tagjának állította. A legtöbbjük Anasztaszija nagyhercegnõnek, a legfiatalabb leánynak vallotta magát, és ezt dolgozta fel többek között az 1997-es Anasztázia címû rajzfilm is, amely nem vette figyelembe, hogy 1991-ben megtalálták a cári család és a cselédeik holttestét, kivéve két gyermeket, Mariját és Alekszejt. A DNS-vizsgálatok során egyértelmûen bebizonyosodott, hogy a megtalált maradványok az utolsó cári családé, mint ahogy az is bizonyítva látszik, hogy a 2007-ben fellelt hiányzó két csontváz Marijáé és Alekszejé.
A cáron és családján kívül a bolsevikok még számos más Romanovot is kivégeztek, többek között Jelizaveta Fjodorovna nagyhercegnét, a cárné nénjét és Mihail Alekszandrovics nagyherceget, a cár öccsét. A menekülni kényszerülõ Romanovoknak számos külföldi ország és uralkodó segített, többek között Alexandra brit királyné, Marija Fjodorovna anyacárné nõvére. A megmenekült Romanovok nagy része Franciaországban vagy az Egyesült Államokban telepedett le, s csak a Szovjetunió bukása után léphettek ismét orosz földre."
http://hu.wikipedia.org/wiki/Romanov-h%C3%A1z

Azt a dokumentumfilmet azt hiszem én is láttam, eléggé megrázó volt, szerintem ez az:
http://www.port.hu/romanovok:_az_eltunt_holttestek_romanovs:_the_missing_bodies/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=101276
"Romanovok: az eltûnt holttestek(Romanovs: The Missing Bodies)
Amikor a bolsevikok 1918 májusában lelõtték II. Miklós cárt és családját, felröppent a pletyka, hogy a gyerekek egy része megúszta a mészárlást. A szóbeszéd beigazolódni látszott, amikor a családi sírt 1991-ben kihantolták, és a szakértõk két testtel kevesebbet találtak a kelleténél. Az elmúlt évben azonban újabb fordulat állt be az ügyben: a kutatók 44 csontdarabra bukkantak az uralkodói nyughelytõl 70 méterre, egy másik sírhantban. A Kreml engedélyezte a csontok elemzését, így most a Romanovok rejtélye egyszer s mindenkorra megoldódni látszik."
fredi60 2010 febr. 04. - 08:56:57
(3/57)
Anasztázia. :)
tunc 2007 jún. 27. - 00:14:05 Előzmény tunc
(2/57)
utánanéztem a dolognak:
"A lányok közül néhányan meglepõ módon még életben voltak. Jurovszkij utasítására a lõporfüst miatt kinyitották a pinceajtókat. Az osztag ismét ellenõrizte a jól végzett munkát. Jurovszkij jelentésében az szerepel, hogy három lány hihetetlen módon még másodjára is sikoltozva ült fel. Mivel az ajtókat már kinyitották, a gyilkosok nem lõhették le a túlélõket, nehogy riadalmat keltsenek. Ezért szuronyaikkal döfték le és puskatussal verték agyon õket. A holttesteket a cári család saját ágynemûjébe tekerték és kivitték a teherautóhoz, hogy elszállítsák õket. Vajon honnan merítettek a cár gyermekei ekkora életerõt, ahogy ezt Jurovszkij is említi a jelentésében? Miért volt ilyen nehéz végezni velük? Isteni beavatkozás lett volna, amint ez néhány gyilkost is megrémisztett? Nem egészen. Mint kiderült, a lányok fûzõjét olyan sok gyémánttal és más drágakõvel tömték tele, hogy ezek a szuronyok és puskagolyók támadását egyaránt kivédték."
(<a target="_blank" href="http://www.mult-kor.hu/cikk.php?article=9249)" title="http://www.mult-kor.hu/cikk.php?article=9249)">www.mult-kor.hu</a>

az elõzõ adatokat a spektrumból vettem talán..már rég láttam, de jó mûsor volt, érdekes :) lehet nem minden stimmel, de a savas dologra emlékszem :(
tunc 2007 máj. 02. - 18:28:07
(1/57)
igen, senki nem élte túl. ha jól tudom, elvitték a cári családot (már akit nem öltek meg helyben) a birodalom keleti szélére - azt hisztem vlagyivosztokba - egy munkatáborba, majd miután megölték õket, holttestüket kénsavba mártották..elég brutális..anasztáziával is ez történt.