Téma: Angyalszív

hegyjáró 2008 nov. 13. - 23:14:57
(45/205)
"kissé tovább látunk ezen túl, akkor beszélhetünk a jó és a rossz harcáról" - hát errõl beszélhetnénk a lefikázott Kontroll kapcsán. Például.
"a bûnrõl és a bûnhõdésrõl" - errõl pedig beszéljünk a bûn és bûnhõdés kapcsán. Ezekrõla témákról komolyan értékelhetõ mondanivaló, gondolat nincs a filmben.
"Beszélhetünk a vallás sötét és angyali oldaláról" - ja beszélhetünk sötét angyal vallásról: elég bemenni egy ezoterikus kristály-füstölõ-horoszkóp-jóskártya-bosziboltba, máris megcsap az ostobaság sötét bûze.
"hogy az élet a magunk, álmaink keresésével telik el" - jó keresést. Majd szólj, ha megtaláltad.
"a Hetedik nem más mint a szenvedés dicsõítése" - ezt mire alapozod? Szerintem a hollywoodoo hatásvadászat dicsõítése. A "tiszta" (azaz szõke és jóképû és buta) emberek megrontásának drámája az irigy (könyvtárba járó, elvont eszméken rágódó és furfangos) lúzer által.
"Az Angyalszív is azért lett a misztikus mozik közül kultikus jelentõsségû mert a manírokon túl olyan gondolatokat is közöl mely tovább gondolkodásra készteti a nézõjét, persze azokat akik erre fogékonyak." - milyen gondolatot közöl, könyörgöm? Nem voltam rá fogékony.
offtopic
efes 2008 nov. 13. - 23:10:05
(44/205)
Mondjuk a Krisztus-hit is egyfajta mazochizmus, máshonnan nézve pedig szadizmus.
offtopic
efes 2008 nov. 13. - 23:08:39
(43/205)
Én nem is erre a misztikus vonulatra emlékszem, hanem a hangulatra: a lassan forgó ventillátorra, akárhányszor látok ilyet, mindig beugrik a film. Meg a mezítlábas Camel.
perry 2008 nov. 13. - 22:14:39 Előzmény hegyjáró
(42/205)
Jó lenne az élet dalos, gusztusos, napsütéses oldalán járni.
Bár ez a film csak egy misztikus thriller de ha kissé tovább látunk ezen túl, akkor beszélhetünk a jó és a rossz harcáról, a bûnrõl és a bûnhõdésrõl.
Beszélhetünk a vallás sötét és angyali oldaláról és , hogy
az élet a magunk, álmaink keresésével telik el.
A mazochizmus pedig inkább jelenti azt, miszerint valaki kívánja a szenvedést mint a film újra nézését.
Ilyen alapon a Közönséges bûnözõk vagy a Hetedik nem más mint a szenvedés dicsõítése.
Az Angyalszív is azért lett a misztikus mozik közül kultikus jelentõsségû mert a manírokon túl olyan gondolatokat is közöl mely tovább gondolkodásra készteti a nézõjét, persze azokat akik erre fogékonyak.
Mondjuk, én már 3xr láttam és még mindig nem szurkálok Woodo
babákat.
offtopic
csaj 2008 nov. 13. - 22:12:25
(41/205)
ááááááááá hogy adnák már le!!!!!
hegyjáró 2008 nov. 13. - 21:14:09
(40/205)
Nyomasztó, undorító, gusztustalan, sötét film. Mivel pont ez volt az alkotók célja, sikerült elérniük. A megszemélyesített gonoszságot itt láttam a legsikerültebb, azaz a legvisszataszítóbb ábrázolásban. Kár,hogy tényleg kiszámítható volt a végkifejlet. Aki többször nézi meg, mazochista vagy a feketemágia híve.
perry 2008 nov. 13. - 07:17:07
(39/205)
Igen igazad van efes, de a "csakazértisképernyõbátor" userek pittyet sem számítanak .:)
offtopic
Wuss 2008 nov. 12. - 22:54:48 Előzmény Bateman
(38/205)
te is dögunalom vagy végig, a hozzászólásoddal együtt.
offtopic
efes 2008 okt. 25. - 18:10:15
(37/205)
Te kis okos, kakilj bele légy szíves egy legendába, már úgy hiányzott...
Bateman 2008 okt. 25. - 18:01:22
(36/205)
Agyament baromság, dög unalom volt végig, a befejezés meg már bõ középtájékon is kitalálható.

2/10
9/10
Roy Mustang 2008 szept. 28. - 07:40:39 9/10
(35/205)
Az Angyalszív hihetetlenül érdekes és izgalmas film.
Mickey Rourke itt még fénykorában volt,sztem jó választás volt,mint Harry Angel és De Niro is különösen tetszett!
10/10
Kata original 2008 szept. 28. - 07:33:41 10/10 Előzmény k11zoltan
(34/205)
Ami igaz történet, a fõszereplõ sajnos már nem él.
10/10
Kata original 2008 szept. 28. - 07:31:51 10/10
(33/205)
Ez a film 20 éve készült, és szinte minden thiller alapja. Általam színészként oly nagyra becsûlt Mickey Roourke zseniális, rengeteget tett a fimbe önszorgalomból is, formálta a karrakterét, saját tárgyakat vitt be. Annak idején ,amikor eõször láttam, az majdnem 20 éve volt, nem teljesen, ledöbbentem, mekkora ez a film, pedig moziban nõttem fel, láttam pár filmet, de ez a megoldás,akkoriban kimardt,újszerû volt. (szintén nagy hatással így még:( A Közönséges Bûnözõk) És merem állítani, hogy a Gépész c. film(ami nem tetszett,ép ezért, mert a megoldás ötlete innen jött, sztem) forgatókönyvírója , rendezõje vagy akárkije, ezt a filmet maga elött látta, mert gondoljatok a két film végére.... ez a film alap és ugyanazt a hatást éri el,mint 20 éve.
duranduran 2008 szept. 26. - 16:52:31
(32/205)
Képzeljétek el.... :) amikor ezt a filmet elkezdték játszani anno a moziban, beültünk megnézni azonnal az elsõ csütörtökön.
Jövünk ki a végén, és egy szerencsétlen ember, kétségbeesett arccal a kifelé ömlõ tömeggel szemben állva a következõt kérdezgette mindenkitõl: "de most... akkor... ártatlanul fog lógni??" ...... Megdöbbentõ volt. Annyira komolyan vette :) olyan édes volt!! :)
verdeleth 2008 jún. 22. - 02:57:16
(31/205)
Számomra sem volt meglepõ a vége, tényleg nagyon sok ilyen és hasonló történetû film és könyv van (legkorábbi talán Oidipus , más kérdés hogy 20 éve ez újszerû volt talán filmen. Ami a formát illeti, az 100 pontos. Hihetetlen munka, hangualat, fényképezés, vágás. Ezért 10 pont
10/10
pozsizsuzsi 2008 febr. 20. - 13:52:21 10/10
(30/205)
Habár a hal nem bír pislogni, teljesen egyetértek. Sõt. Azért is mondtam hogy nem egyszernézõs, mert úgyanolyan erõteljes sokadszori megnézézésre is. Én, ha elõkerül, ki nem hagyom.
goodboy 2008 febr. 20. - 13:44:45 Előzmény pozsizsuzsi
(29/205)
Kirly film, a történet, a hangulat, a színészi játék, a rendezés és sorolhatnám még. A csavar a végén pedig az egyik legjobb filmtörténeti szempontból. Én még utána percekig csak ültem és pislogtam, mint hal a szatyorban annyira ledöbbentem.
10/10
pozsizsuzsi 2008 jan. 29. - 14:44:33 10/10
(28/205)
Azt mondanám, nálam benne van az elsõ 10-ben, de ilyenkor mindíg befürdök, és zsinórban eszembe jut az a fenetudja hány film, ami szintén belenyomorgatandó a leg-10-be. Pár hozzászólóval ellentétben én egyáltalán nem találom egyszer nézhetõs filmnek.
Perry 8-as ajánlóját ajánlom annak, aki még ma született bárány. Én a hsz felénél tartottam, amikor már bökte a ceruzám oldalát a hozzászólhatnék: Na és az a semmivel össze nem hasonlítható new orleansi, fülledt, lüktetõ multikult légkör? Az egész filmet, lásd forgatókönyv, zene, színészi játékok, rendezés, stb, sztem ez forrasztja össze feledhetetlen, delikát egésszé. De nem hagyta ki. Szóval nálam 10/10
8/10
Mákostonhal 2008 jan. 02. - 22:06:58 8/10
(27/205)
Erõteljes és sokkoló film, a végsõ csavarnál úgy éreztem magam, mint akit tökön vágtak, holott már a film legelején nagyon gyanúsnak tûnt minden furcsaság és jel, már akkor volt valami ilyesmi sejtésem a fõhõssel kapcsolatban. Mickey Rourke karaktere ellenére a film korántsem egyszerû magán nyomozós film, jóval több annál. A szándékosan koszos képi világ és az '50-es évek jól bemutatott korrajza miatt erõsen film-noir-os hangulat keletkezik, mely igazán kedvemre való volt, idõ haladtával a feszültség is jól adagolódik, a film azonban néhol tényleg eltéved kissé, mellékvágányokra terelõdik, ezt azonban a remek rendezés mégis az összkép elõnyére fordítja. A feszültség adagolódása után hirtelen, de mégis nagyon jó átvitellel megy át a film horrorba, mikor ez megtörténik, talán már nem is lepõdünk meg. A kezdeti atmoszféra hihetõsége, és az abba való behelyezkedés nagy mértéke a remek rendezésnek, és Mickey Rourke-nak köszönhetõ, aki egész jó a cinikus magánnyomozó szerepében, az õ szemszöge által még kisebb görbetükröt is fel lehet fedezni, melyet a társadalom elé állít. De Niro pedig rövid szereplésében is démonian erõteljes, ez alatt a csöppke idõ alatt, míg õ a vásznon látható, a film legerõsebb fogaskerekévé emelkedik. Neki köszönhetõ az is, hogy a film tényleg sokkoló, és emlékezetes. A jó dolgok ellenére sem érdemes azonban a filmet egynél többször megnézni. Ahhoz már túlságosan is velõtrázó. Jó, de nehezen nézhetõ film az Angyalszív. Akinek ezzel komolyabb problémája akadt, attól csak azt kérdezhetem: Nem ilyennek kéne lennie egy jó horrornak? 82%
zszoltan 2007 dec. 08. - 20:28:47 Előzmény perry
(26/205)
Elég erõs film. Nekem legalábbis az volt. De jól van összerakva. A nézõ néha el-el veszti a fonalat, akárcsak a fõszereplõ. Tetszett, de újranézni nemigen fogom. Minden kiderült a végére, amire kíváncsi voltam. (Bár a gyerek szemének megfejtéséhez kicsit törnöm kellett a fejem, de csak kb annyi ideig, amíg a stáblista szokott lemenni.)

Forma:3 + Tartalom:1
5/10