issti1 2008 jan. 03. - 13:28:26
(13/53)
Szerintem nagyonis konkrétan megállapítható, hogy egy film milyen: színészi teljesítmény, cselekmény- dramaturgiai szempontok, stb. Egy hozzáértõ ezeket sec pec kielemzi: egy biztos, ezen fõ kritériumok alapján e típusú filmjei minõsíthetetlenül színvonaltalanak, tehát rosszak!
DE!
Ettõl még lehetnek olyanok, akik "rákattannak" és nagyon tetszik nekik a film, tehát ad abszurdum közönségsiker is lehet..

No persze ettõl még a film csak egy kalap ..kaki! ..és ez sajnos szükségszerûen Jancsó mestert is minõsíti -akár tetszik, akár nem!
telepim 2007 nov. 03. - 00:25:46
(12/53)
Gyerekek! Majd meglátjátok, Jancsó az élete végén (minél késõbb jöjjön el ez az idõ!) ki fog adni egy könyvet valami "A nagy átverés" címmel, és leírja benne, hogy az élete második felében már csak a provokációra szórta el az idejét (meg a filmekre adott pénz egy részét). A Kapapepe filmek azt példázzák, hogy meddig mer elmenni egy alkotó a sznob csapatának védelmében - senki sem meri azt kiabálni közülük, hogy "meztelen a király!" - mert attól fél, hogy kiközösítik, bunkónak titulálják. Mert akik jelenleg ezt mondják (hogy a k-p filmek blõdlik) nem számítanak embernek sem a sznobok szemében.
Ha majd Jancsóm leírja, hogy sznobok, ti vagytok a hülyék, mert az egészséges szemûek már régen rájöttek az igazságra, elõbb lesz nagy pirulás, aztán meg magyarázkodás és szerecsenmosdatás (ebben világbajnokok vagyunk sportedzõtõl miniszterelnökig), és minden és mindenki marad a helyén.
NA EZÉRT nem sajnálom a k-p filmekre adott pénzt, mert Jancsó megcsinálta belõle a metamûvészetet: nem EGY filmjével, hanem a saját életével példázza, milyen hazug és képmutató a társadalom és benne a magát hû de okosnak és kifinomultan mûértõnek tartó ember.
Most pedig nézzen a szemembe minden k-p rajongó és közben gondoljon valami igazán filmszerû filmre. És kezje szégyellni magát, mielõtt Jancsótól olvassa ugyanezt...
Rocco 2007 okt. 25. - 22:44:10
(11/53)
Nem értem milyen 100 milliokról beszélsz, ez a film fillérekbõl készült, mint ahogy a többi Kapa – Pepe film is(viszont a mûvészi értékük vitathatatlan). Az Anyád! A szúnyogok – ról biztosan tudom, hogy a helyszínt, ahol a film elsõ felét forgatták el kellett hagynia a stábnak, mert nem tudták fizetni a bérleti díjat, és a Jancsó telkén fejezték be a forgatást.
10/10
Világbéka 2007 okt. 07. - 16:59:29 10/10
(10/53)
Lehet.
Én tanulok mûvészettörténetet és emelt idodalmat. Mûvészettel foglalkozom tehát belülrõl látom. DE látom azt is h nagyon sokan nem látják a lényegét a dolgoknak, mert csak a felszínnel foglalkoznak.
Már bocs (nem téged osztalak ezzel) de a mûvészethez intelligencia, és nagyon sok háttértudás szükséges nomeg komplex látásmód.
Sokan mondják hogy számukra megszûnt a képzõmûvészet a 20as-30as évek után pedig ez nem igaz, csak a pop artal átalakult. Mert onnantól kezdve a gondolat vált lényegessé, ugyanis az eszközök mindenk kezében ott vannak.
10/10
Világbéka 2007 okt. 06. - 23:59:59 10/10
(9/53)
Bocs a helyesírásért de fáradt vagyok és gyorsan gépelek...
10/10
Világbéka 2007 okt. 06. - 23:58:37 10/10
(8/53)
Nem tudom észre vettetek egy fontos dolgot...
A XXI. században élünk. Az absztrakció mint olyan pár tíz éve megjelen már, és alkalmazzák a mûvészek. Miért baj ha vanak absztrakt filmek?
A filmet maximum annyiban nem lehet érteni, hogy túl sok mindent mond.
Egy mûvészati alkotás akkor jó (egyébként), hogy ha újra éa újra megnézem mond valami újat. és minnél több réteget lehet róla lehúzni annál jobb. erõõl a filmrõl nagyon sokat lehet....
efes 2007 aug. 25. - 10:51:13
(7/53)
hát jancsó életmûvét kellett volna lógni hagyni, valahol az allegro barbaro és a magyar rapszódia környékén.... ami ezek után jött, az színtiszta provokáció az amúgy nagyon kedves, de iszonyú cinikus alkotótól. de mi végre az egész? ha a provokáció gondolatra, elmélkedésre sarkallna, még rendben lenne, de ez így tudatos dilettantizmus, és mint lyen káros. ha ezt miki bácsi a saját pénzébõl csinálná, akkor azt mondom: oké. de az enyémbõl és a tietekbõl viccelõdik, ez viszont már dühítõ. fõleg, hogy ehhez a jelenlegi flmfõatyaúristen asszisztál. ebbõl a pénzbõl még több lehetõséget kellett volna adni a fiataloknak inkább. jancsó, makk, bacsó és a többi öreg mondjon már le végre: köszönjük, de már régen "ennyi" volt!

ezt az ordító egér mucsit meg a színjátszás környékérõl is el kellene tiltani. ennek a filmnek egyetlen érdeme, hogy a yuhász yácint zenekar is dokumentálva lett mozifilmen.
heathenreel 2007 aug. 25. - 00:42:40
(6/53)
Én pont ellentétesen látom. Szerintem ezekbe a filmekbe semmit sem kell belemagyarázni, mert akkor tök elromlik az egész. Nehezen lehetnének benne összefüggõ magas szintû gondolatok, mert a jeleneteket egyesével improvizálták össze. Ezekbõl következik, hogy a negatívan csengõ álmûvészi jelzõt se érzem valósnak.
Azt én is úgy gondolom, hogy kicsivel jobb Kapa-Pepe filmeket lehetne csinálni, de így is eléggé tetszettek. Én leginkább a zenés részeket nem bírom.
k11zoltan 2007 aug. 24. - 23:56:05
(5/53)
sz*r
seressandor 2007 aug. 24. - 23:06:51
(4/53)
Lehet, hogy vannak benne gondolatok, de nézhetetlen. Gagyi, akkor is ha megpróbálja gagyinak álcázni magát... tényleg kár volt megcsinálni, illetve filmre rögzíteni egy félkész vázlatot...
1/10
StJust 2007 máj. 09. - 15:31:01 1/10 Előzmény fisherman
(3/53)
Egyetértek! Nagyon nem bírom ezeket az újjancsókat. Mindent bele lehet magyarázni,és akkor persze,hogy tök jó az egész. Szerintem bárki tudni ilyen baromságokat forgatni,akinek egy csöpp tehetsége is van a filmezéshez. Borzalmas volt ez a film,csak azért néztem végig,mert érdekelt,hogy mit hoz ki belõle.De tanultam,és ezentúl kerülöm az efféle alkotásokat.
Egyébként a Kapa-Pepe figura nagyon jó,csak meg kéne õket tölteni tartalommal,így sokkal brilliánsabb filmeket lehetne készíteni velük. "A kertben a répafa virágzik..." váááááá!
fisherman 2006 máj. 14. - 01:53:06 Előzmény saskia
(2/53)
Húú ez igen velõs vélemény volt. Ebben a filmben egyetlen egy jó van. A végén mikor a Lovasy elkezdi énekelni, hogy: Ha az életben nincs már több móka, meghalunk mintha nem volna több dolgunk a világban, és édes lenne a halál hát ilyen értelemben...stb.
saskia 2006 ápr. 26. - 21:32:10
(1/53)