Téma: Apocalypto

offtopic
lemezek01 2008 szept. 06. - 13:58:44
(251/511)
Na még annyit hogy az ujszülöttekkel nem itatnak vizet. Anyatejen élnek, amíg ki nem alakul a szervezetük ellenálóképessége egyebek iránt.
offtopic
pozsizsuzsi 2008 szept. 06. - 13:56:48 Előzmény lemezek01
(250/511)
Tévedsz. Az ellenállóképességet már a méhlepényen keresztül megkapja a baba, ami meg még hiányzott, az jön a szecstejjel. (Elsõ pár szopás). De szerintem tájékozódjál picinység.
offtopic
lemezek01 2008 szept. 06. - 13:55:33
(249/511)
Csevcsemõrõl beszélünk, és egy omladozó gödörben összegyült esõvízrõl.
Részemrõl a témáról ennyi.
offtopic
lemezek01 2008 szept. 06. - 13:53:45
(248/511)
Az álatokat nem keverném ide, a szervezetük valszínû erõsebb, ellenálóbb. Azpedig hogy a babára milyen szutykok kerülnek rá közvetlen születése elõtt, ill közben korházakban, megintcsak nem keverendõ azon dolgokkal melyekkel a baba még sosem érintkezett születése elõtt, és egyszerre hirtelen a szájába ömlik az a rengeteg baci, amik ellen az ellenálóképessége szervezetének még nem képes védekezni. Az csak késõbb alakul ki.
offtopic
lemezek01 2008 szept. 06. - 13:48:50
(247/511)
Arról hallottál már hogy annó mikor nem steril körülmények közt jöttek világra a gyerekek, és nem kapott azonnali szakszerû orvosi ellátást az anyuka hány baba halt meg, és hány anyuka kapott el valamilyen fertõzést? A magzatvízet pedig sztem ne keverjük azzal a vízzel amiben világrajött ez a gyerek. A magzatvíz ugyanis nincs tele kórokozókkal, a gödörben felgyülemlett víz viszont tele van az ujszülöttekre életveszéjesen sok bacival, amik ha a gyerek szájába, tüdejébe jutnak máris ott a baj. Manapság ha egy gyerek orvosi feleügyelet mellett vízben jön a világra az is sokkal sterilebb víz mint az esõvíz egy gödör alján.
offtopic
pozsizsuzsi 2008 szept. 06. - 13:47:18
(246/511)
A szülés maga nem steril körölmény. Ez van. Vérben, izzadságban, legtöbb esetben kakában és vizeletttel behintve születünk meg. Ez van. Mit tesz isten, eddig bevált. Milyen steril körülményekrõl beszélsz? Azt a bábolnai disznótenyésztõk találták fel anno, szégyenszemre, amikor az élõ kocákat fellógatták a csûdjükbe akasztott kampókkal, és még a koca életében a méhbõl kivágták az apróságokat, hogy a malackák ne érintkezzenek semmivel sem, (az anyjukkal sem), magzatvízbõl zutty az inkubátorba.
lemezek01 2008 szept. 06. - 13:40:27
(245/511)
Nyilt sebbel az oldalán végigrohanni az egész erdõn embert én még nem láttam, mégis tudom hogy ez képtelenség. Egy baba világrajötténél sem voltam még jelen személyesen, mégis lehetnek fogalmaim arról mi az ami még reális gondolat, és mi az ami már teljes képtelenség.

Nincs nekem bajom ezzel a filmel, minden filmben vannak képtelenségek, minden film tele van olyan dolgokkal amik kivitelezhetetlenek, és ezek a filmek mind rendre így jók ahogy vannak, de ez a jelenetet ebben a filmben nálam már kiverte e biztosítékot.
lemezek01 2008 szept. 06. - 13:35:19
(244/511)
Igen lehet hogy születnek babák vízben is, de orvosok segédletével, és nem egy gödörben ami bármelyik pillanatban rájukszakadhat, és az anyuka sem egy darabka kõsziklán áldogál lábujhegyen, hogy bele ne fulladjon a vízbe, ugyanis az nyakig ér. Nemtudom pontosan hogy oldják meg steril ellenörzött körülmények közt a szülést a valóságban, de az tuti hogy annak a gyereknek a filmben simán telemehetett volna a szája vízzel, belefulladhatott volna abba a mocskos vízbe.
10/10
Semprini 2008 szept. 06. - 12:10:25 10/10
(243/511)
Nagy. De a hangyák is marha nagyok voltak (amekkorák a valóságban talán nem is léteznek, bár nem vagyok inszektológus.)
pozsizsuzsi 2008 szept. 06. - 12:01:18
(242/511)
Elég sokan választják ezt a formáját a szülésnek.
pozsizsuzsi 2008 szept. 06. - 12:00:33
(241/511)
Ez is bevett gyakorlat. Mármint, a hangyás sebkapocs. Mondjuk, én nem láttam a filmet, nem tudhatom, mekkora is az a seb...
10/10
Semprini 2008 szept. 06. - 11:31:32 10/10
(240/511)
És az, hogy a gyerek lábán tátongó nyílt sebet hangyák letépett fejével zárta össze?
lemezek01 2008 szept. 06. - 11:28:10
(239/511)
Ez így van, nem is vitatom.
Csupán aztmondom hogy az a gödrös szülõs jelenet mulatságos volt. Vagy legalábbis én annak találtam. Minden más a filmben talán képtelenség, ezzel a jelenettel együt, de egyik sem ennyire komikus.
10/10
Semprini 2008 szept. 06. - 11:17:35 10/10
(238/511)
SPOILER!

És persze az egyetlen, igaz? Az, hogy dárdával átdöfve keresztülfutja a dzsungelt, leelõzve a jaguárt, túléli a vízesését, stb. stb. az smafu, aztán meg kihúzza a feleségét a 30 méter mély gödörbõl, meg ilyenek, ugyan már!) De ettõl nem kevésbé jó a film - mármint szórakoztató kalandfilmnek. A történelmet pedig nem a moziban vagy a DVD-t nézve kell megtanulni...
lemezek01 2008 szept. 06. - 11:11:24
(237/511)
Mér, te talán víz alatt hoztad világra talán gyermekeidet?
Nemhinném. sztem maradjunk annyiban, hogy ez egy nagyon vad képtelen dolog volt a filmben.
offtopic
Ezüstliliom 2008 szept. 06. - 00:14:25
(236/511)
Na persze.:)
Ezüstliliom 2008 szept. 05. - 23:45:48 Előzmény lemezek01
(235/511)
Ahhoz, amit a szülésrõl írtál: jobban tennéd, ha nem mondanál véleményt olyasmirõl, amirõl gõzöd sincs.
Zempy 2008 szept. 05. - 21:11:53 Előzmény Zempy
(234/511)
Hehe, mekkora mázlim volt! Pár nap múlva visszatérve a Saturn-ba már 2.500-Ft volt a film! Gondoltam én, hogy rosszul árazhatták be az összeset, ennyiért hihetetlenül olcsó volt! :)) De jó, hogy akkor éppen megláttam!
Zempy 2008 szept. 01. - 18:55:03
(233/511)
A két lemezes, gyönyörû digipackos kiadás a Saturn-ban most 1490 Ft (!!). Akit kicsit is érdekel, csapjon le rá! Én sem hagyhattam ott...
lemezek01 2008 aug. 22. - 18:14:10
(232/511)
Hát skacok,a film látványban a maximumot nyujtotta,nagyon profi volt a rendezés,és úgy álltalában minden.
Viszont voltak vele komoly gondjaim is:
Elõszöris halálra untatott az egész történet,és nagyon idegesített hogy egyetlen magyar szinkronhang sem volt benne. Persze gondolom ebbõl a filmbõl pont így lehett kihozni a maximumot,és furán hangzott volna leszinkronizálva nézni,mégis én szivesebben néztem volna úgy. Nem mintha belehalltam volna az olvasásba,de hiányzott a magyar szó.
Voltak benne kicsit élvezetteljesebb jelenetek is,de sajnos ebbõl volt kevesebb. A film közepétõl már csak azon szurkoltam,hogy minél hamarabb legyen vége,mert széthasad a fejem. A film vontatottsága,és a helyenkénti feliratos részek nekem betették a kaput.
....S.P.O.I.L.E.R...
Mikor a csaj a végén megszülte a gyerekét,a nyakigérõ vízben, valahogy kicsúszott belõle,õ meg köldökzsinórostul félkézzel kihalászta maga alól,hát halál nevetséges volt,valami végtelenül komikus kis jelenet volt,egyszerûen nem tudtam megállni röhögés nélkül. Annyira nem hiányzott egy ennyire komolytalan jelenet a filmbe hogy azt le sem lehet irni.

Direkt nem is pontoztam ezt a filmet,mert foggalmam sincs hány pontot érne meg nekem. Olyan vegyesmákos volt az egész. Látványos,néhol izgalmas(némileg),néhol pedig egészen megdöbbentõ(lefejezések,stb),a film legnagyobb része viszont számomra tök felejthetõ,és elég volt belõle egyszer is.