Téma: Apocalypto

szerintemén 2008 júl. 06. - 17:06:16
(211/511)
jaj és még azt lehagytam hogy elég jó a passióban is meg az apocalyptoban is ott van a sátán. ugye passióban nem kérdés az apocalyptoban meg a kissrác a kivégzésen. nagyon tetszik
szerintemén 2008 júl. 06. - 17:03:23
(210/511)
az egyik legjobb film. és a passió is. de hát van aki ezt nem látja. remélem fog még rendezni. és ezt a filmet nem úgy kell nézni mint egy amerikai szart.
9/10
Miki1900 2008 jún. 28. - 17:21:22 9/10
(209/511)
(Arcnélküli ember. egybe kell írni a magyar nyelvtan
szerint)

A film nagyszerû. Mel Gibson eddig csak jó filmet rendezett. ez is az. a film hõskorát idézi az is, h ismeretlen színészeket játszat Gibson, így tényleg a film a lényeg, és nincs elõre meghatározott ízlésünk, véleményünk.
a színészi játék nem is lehetne jobb.
Gibson eredeti, ötletes, igényes rendezõ; amit ez a film is bizonyít.
Akinek nem tetszik az nézze meg a Macskanõt vagy az Ironmant, azok teljesen más filmek. Azok nem tetszettek nekem, tetszhettnek tehát annak, akinek ez nem tetszett.
8/10
Tenebra Mors 2008 jún. 27. - 11:01:21 8/10
(208/511)
A Passió megnézése után nem sok reményt fûztem ehhez. Igaz, a Rettenthetetlen meg az Arc nélküli ember bejöttek, de a Passió után én temettem Mel Gibson-t, mint rendezõt. Elsõsorban azért nem tetszett, mert giccsparádé volt az egész, meg kissé már a ló másik oldalára esett át a bullet time-os ostorozós jeleneteknél 8D. Azért Jézussal kapcsolatban talán nem ilyen banális marhaságra kellene a hangsúlyt helyezni...
Az Apocalypto már elve témájában jobban tetszett. Jézus életét már rengetegen feldolgozták filmen, de egy maja civilizációt azért ritkán láthatunk. Szóval eleve ez megfogott benne. A másik a maja nyelv volt 8D. A Passiónál zavart, hogy arámi és latin nyelven megy a diskurzus (igaz, a latint még értettem is valamennyire), de itt valahogy nem voltak gondjaim. Lehet, azért, mert itt még foszlányokat sem értettem belõle, így nem akartam megérteni mindenáron, mit mondanak 8D.
A film elsõ 30 perc, aláírom én is, unalmas. Szép, illetve mélyre hatoló, de unalmas. Fõleg a film második felével összevetve, amibõl egyértelmûen kirajzolódik, hogy Gibson nem egy lassú, szerzõi-hangvételû filmet akart csinálni, hanem egy akció-kalandot, új stílusban. Márpedig egy ilyen filmnél az expozíciót szerintem nem szerencsés ennyire elnyújtani. Persze a város, a Napfogyatkozás, a kivégzések nagyon jók voltak, de számomra a film igazából a vesszõfutásoktól lett izgalmas. Az üldözéses dolog egyszerû látszólag, de nekem nagyon tetszett. Fõleg a párducos rész. Megláthattuk, milyen is egy maja Rambo 8D (fõleg SPOILER: mikor a mocsárba belemerül, mikor a saját területére ér, és sorban végzi ki a mocskokat. Na,akkor a Rambo 2 utolsó képsorai sejlettek fel 8D. SPOILER).
A film vége pedig igazán megdöbbentõ volt számomra! SPOILER: Nem is önmagában, hanem beleképzelve magamat egy maja szemszögébe, aki elõször lát hajókat, és conquistador-okat. Hatalmas megdöbbenés. Mintha istenek lennének tényleg. SPOILER

8/10, s remélem, inkább ennek a filmnek a vonalát követi majd, ha esetleg még fog rendezni, s a Passiót azt elfelejtjük 8D.
lukreczia 2008 jún. 27. - 10:02:28
(207/511)
jesszus hogy ez mekkora egy unalmas film volt váááááá...lehet hogy a mondanivalója az nem semmi..de így elnyujtani mint a rétestésztát...uncsi...nem kicsit..nagyon...
Anditos 2008 jún. 27. - 08:29:00 Előzmény Zempy
(206/511)
Nem szólt semmirõl? Hm.
Zempy 2008 jún. 25. - 01:26:16
(205/511)
A Passió után már nem is lepett meg Mel Gibson hatásvadász, vértõl tocsogó újabb munkája. Gibson valóban egy perverz tata, aki újabban látszólag nagyon kedvét leli ebben :) Egyébként tetszett a film, de lényegében nem szólt semmirõl, ennek ellenére jó sokáig nyújtották. Eléggé bosszant, hogy a maja civilizáció ábrázolásként, több helyen bukásaként (!) reklámozzák a filmet. Szerintem egy tûrhetõen megcsinált, sokszor túlzásokba esõ hajtóvadászatról szól az egész, semmi többrõl!
Anditos 2008 jún. 24. - 20:32:40
(204/511)
:-)Igen, mert õt már láttam más filmekben is az Alaszka elõtt. Így könnyû. :-)
offtopic
Ezüstliliom 2008 jún. 24. - 20:02:23
(203/511)
És Adamrõl (Miért éppen Alaszka?) el tudod képzelni?:))
Anditos 2008 jún. 24. - 13:56:20 Előzmény Narin
(202/511)
Én csak azon csodálkoztam, hogy elnézve a filmbéli szereplõket, nehéz elképzelni, hogy a forgatáson kivül farmerben és mobiltlefonnal járkálnak, annyira eredeti volt mindegyik. Így vagyok még pl a Volt egyszer egy vadnyugat nézése közben is, amikor látom azt a sok rosszképû, odvas fogú, borostás és koszos zülött banditát, azokról a színészekrõl is nehezen tudom elképzelni, hogy tisztességes, normális emberek civilben. :-)
Amúgy sajna van nem egy holywoodi film, ahol az indiánokat igenis hogy parókás, szolibarna fehér nõk és férfiak játsszák.
Narin 2008 jún. 22. - 15:46:49 Előzmény Anditos
(201/511)
Nos, tulajdonképpen bennszülött... akinek színészet a foglalkozása. (Mint mindenkinek ebben a filmben.)

Nem tudom, mit kell azon csodálkozni, hogy nem parókás szolibarna fehérek játsszák az indián szerepeket, hiszen ott helyben is vannak indiánok ...a saját õseiket játsszák.

És igen, még mindig "bennszülöttek". Ahogy Jaguár Mancs mondja a film végén: "mi mindig itt leszünk"
...vagy valami ilyesmit
:)
Anditos 2008 jún. 18. - 15:58:39
(200/511)
Civilben:
Anditos 2008 jún. 18. - 15:53:40
(199/511)
Nem szeretem a gyilkolászós-vérengzõs jeleneteket, de ennél a filmnél nem zavart. Talán mert számomra kitûnt a szándék, hogy a brutál jelenetekkel nem a horror- és akciófilmkedvelõ közönséget akarta megnyerni, hanem megmutatni azt, hogy így éltek ott és akkor azok az emberek. A fõszereplõ tényleg gyönyörû férfi, hihetetlen, hogy nem benszülött, hanem színész.
Nekem az a jelenet tetszett legjobban, a film elején, amikor az öreg a félelemrõl beszélt a fiának, a falu szélén.
Szóval nekem nagyon tetszett a film.
Ezüstliliom 2008 jún. 13. - 01:21:42 Előzmény szmotyi
(198/511)
Elég naturális film, de mégsem viselt meg annyira, mintha egy pszichohorrort néztem volna.

A brutalitás sajnos korokon és nemzeteken felüli dolog.:( Ma is megtalálod ezeket a szereplõket bárhol, pl. a nagyon jellegzetes pofát, aki Majdnemnek hívja a fõszereplõt.
Ezüstliliom 2008 jún. 13. - 01:18:44 Előzmény dobai.dominik
(197/511)
Nem baj, hogy sokadszorra játszák. Én csak most tudtam elõször megnézni.
offtopic
Ezüstliliom 2008 jún. 13. - 01:17:23
(196/511)
Egy focistánál nem kunszt értelmesebb arcot vágni.:)
Rika 2008 jún. 13. - 01:16:29 Előzmény elaci
(195/511)
R.-nak lópofája van, az ember legszívesebben felszerszámozná. Jaguár Mancsról van egy nagyon nagyon szép felvétel a vízesés jelenetnél, eltéveszthetetlen.
Rika 2008 jún. 13. - 01:13:56
(194/511)
Gyönyörû férfi ez a Youngblood...
Nem rossz film.
brfoo 2008 máj. 18. - 23:00:56
(193/511)
Pont amennyire rossz a Passió, annyira lett jó ez a film.
elaci 2008 máj. 18. - 13:47:59
(192/511)
A fõszereplõ tényleg nagyon hasonlít Ronaldinho-ra? Mert az gáz...