Téma: Apocalypto

amatõr 2007 jan. 18. - 22:53:56
(71/511)
Nekem is nagyon tetszett. Az elején nagyon jókat kacagtam( nem azért mert röhelyes vértócsás volt, hanem mert jó poénokat nyomtak), és szerintem nem volt olyan brutális, mint amilyennek az elõzetesek alapján várni lehetett. Én arra készültem, hogy ott a moziteremben nagyjából kitanulom majd a hentes mesterség minden fortélyát, ehhez képest igencsak gyomorbarát filmet kaptam. Én egy percét sem untam, tetszett, hogy MEl Gibson a hatalmas csábítások ellenére sok helyen nem él a megszokott hollywoody klisékkel, bár néhol igen, de kit izgat, jó film, érdemes megnézni.
Figool 2007 jan. 18. - 16:26:27
(70/511)
Szerintem szenzációs a film! Azt tetszik a legjobban, hogy Ronaldinho játssza a fõszerepet! Mondjuk az azért egy kicsit abszurd, hogy mennyit képes futni egy nyíl ütötte lyukkal a hasán , (úgy futnak mint az Orkok a Gyûrûk Urában (úgy is néznek ki)) amibõl ömlik a vér, és pár perc múlva be is gyógyul, de a balta suhintás alatti becsúszós jelenet az azért nagyon ott van. Ilyet csak Egy Barca-Reál meccsen látni! Meg ahogy spriccel a vér a fejébõl!
Az is tetszik, hogy végre nem a „fõgonoszt” öli meg utoljára. Egyetlen filmet sem ismerek, ahol nem így lenne! Ez is nagyszerû, és rendhagyó! És nem is angol nyelven van, szerintem ez is nagyon jó! Végre valami, ami nem a megszokott unásig nyomott amerikai film, amiben van egy fõhõs, aki megmenti a világot, kiírt egy gonosz civilizációt, vagy egy sittes bandát, aztán a végén csöpögõs szerelmes jelenet! Imádom Mel Gibsont! Szerintem ez egy egészen kíváló film. Kiváló, mert rendhagyó! Nem tudok más mondani
Hajrá Ronaldinho, hajrá Barca!
rot 2007 jan. 17. - 22:15:48
(69/511)
Darazsak, kígyók, nagymacskák, csípõs szerek, mérgezõ békák, kõbõl és csontból készült fegyverek, vízesések, mocsár, nyílzápor.... Nem rossz, Mel, de ez még mindig kevés ahhoz, hogy eltántoríts attól, hogy egyszer a saját szememmel lássam a dzsungelt!;P
axendra 2007 jan. 17. - 20:50:09
(68/511)
Egyik este testvérem elment megnézni a fent elmített filmet. Majd haza jött, és lázas izgalommal mesélte mirõl is szól, és hogy meg kell néznem mert nagyon jó. Eddig minden rendben is volt, de amiket mesélt a majákról arról nekem inkább az aztékok jutottak eszembe.
Vérben fürdõ tömeges ember áldozatok.
Szív kivágásos módszer.
A hóditók megérkezése.
mind az aztékok idejében volt.
A maják rejtélyes módon még az 1300as évek végén eltûntek, mind migá ismeretlen okból. Az 1400 évek elején jöttek az aztékok, és virág korukat akkor érték el amikor a konkvisztádorok Amerika partjaira léptek, és ekkor a maya nagy városok Mayapan, Chitzen Itza és Copán már rég elnéptelenedett...

Nem hagyott nyugodni a dolog, és utána néztem, és lám ezt más is észrevette...
<a target="_blank" href="http://www.falanx.hu/apocalypto_most" title="http://www.falanx.hu/apocalypto_most">www.falanx.hu</a>
itt olvashatjátok, és nem mondok semmit, mert a filmet nem láttam, pusztán gyanús volt a népcsoport neve, de ettõl még igazán jó lehet, és megfogom nézni...
PriemRyeest 2007 jan. 16. - 10:43:00 Előzmény hotyka
(67/511)
Kérlek világosíts fel akkor. Mi volt a film mondanivalója? - mert azt nem osztottad meg velem.
És persze h szerintem! az egész kritika a "szerintem"re épül...
Szabcsi14 2007 jan. 15. - 14:18:20
(66/511)
Egész jó volt ez a film.Szetem nem volt olyan vészesen durva.Aki végig tudta nézni a kill bill-t,Fûrész filmeket vagy egyéb más horrort annak még élvezhetõ is lesz.Tetszett hogy nem gyúrta ki a színészeit Gibson,így életszerûbb volt nem úgy mint pl.:Trója.Inkább csináljon egy kultúrából egy akciófilmet minthogy 200 percen keresztül unalmas,hiteltelen,sablonos drámát .Ja és szerintem az a Jaguár csávó inkább a Red hot chilli peppers énekesére hasonlított.
jimmykalóz 2007 jan. 14. - 18:40:58
(65/511)
nem rossz eza film,bár meglehet,hogy vann benne egy két túlzás,ferdítés...de jó
én tavaly voltam guatemalában és volt szerencsém látni a maya kúltúrát,és egy kicsit tanulhattam róla!
szerintem mel gibson egy új látásmódot vett figyelembe,amit mostanában kezdtek el kitalálgatni a tudósok!mindig van ilyen,ahogy az Arthur király címû filmben a stone henge(remélem jól írtam)....aki látta tudja.
gibson szemlélete furcsa,de szerintem még belefér,és még az is elõfordulhat,hogy vann benne igazság...a mayákra sztem nem a butaságot akarta ráragasztani,hanem,hogy menyire hisznek isteneikben és,hogy mennyi mindent megtesznek értük...na ebben e részben lehetnek túlzások...
na csak ennyi,remélem nem fárasztottem senkit,sztem nézzétek meg,nem piskóta
jó film
a_fonok 2007 jan. 13. - 14:25:24
(64/511)
gyerekek is láthatják?!
a_fonok 2007 jan. 13. - 14:13:46
(63/511)
Ezt mindenképen látni kell!
detoxic 2007 jan. 12. - 06:09:34
(62/511)
hoge
Utána néztem ennek a 300 címû filmnek...
Szerintem is nagyon nagy lesz,1,5 órán keresztül nézegettem a honlapját---&gt; <a target="_blank" href="http://300themovie.warnerbros.com/" title="http://300themovie.warnerbros.com/">300themovie.warnerbros.com</a>

És hogy a filmhez is hozzá szóljak!
Tetszik ez az Apocalypto,nagyon tetszik!
És a legjobb benne,az eredeti nyelv!
Végre megint egy film,amit nem tesznek tönkre idióta szinkronnal....

10/8
Szani 2007 jan. 11. - 15:58:17
(61/511)
Láttad Pasolinitõl a Médeát? Pasolini egyik legjobb filmje. Van egy 15 perces jelenet, ami a szkíták földjén játszódik. Egy mukkot sem szól senki; csak bemutatnak egy temetési körmenetet. Elképesztõ a pompás jelmez és díszletkavalkád, a színvilág, a hangulat; mégha alacsony-költségvetésû filmrõl van is szó és látványosan amatõr szereplõkrõl. Azért mert elképesztõen eredetinek hat. Na most nem akarom én Mel Gibsont Pasolinihez hasonlítani; de a halotti szertartás bemutatása és Gibson általad emlegetett városjelenete közt egy hasonlóság mindenképp van. Tökéletesen meg van rendezve és ki van találva az egész, ahhoz képest hogy se a szkítákról, se a majákról nem lehet tudni színte semmit. Nem nagy szám az Apocalypto, de nagyon bátor és korántsem olyan rendezés egy olyan témában, amihez a források híján eddig senki nem is mert hozzányúlni. Aki akar majd a majákról akar egész estés filmet készíteni, annak mostantól fogva megkerülhetetlen lesz pont emiatt a jelenet miatt, amibõl &#8222;nem tudunk meg semmit&#8221;. Amúgy ha majákról akarsz többet megtudni nézz meg egy dokumentumfilmet vagy olvass könyveket. Ez egy kalandfilm. Színes, feliratos, és amerikai. Dolby Digital.
hotyka 2007 jan. 11. - 13:09:36
(60/511)
Nem kötekedésképpen mondom,csak szeretem a pontosításokat. SZERINTED nem volt mondanivalója.Mert azért mert nem értetted meg az üzenet .arról nem a film tehet....
PriemRyeest 2007 jan. 11. - 07:25:25
(59/511)
Apocalypto

Nem értem Mel Gibsont. Ennyire megkedvelte volna a minél valóságosabb és vérengzõsebb ábrázolásmódot?
Elõször a Passió, aztán ez.
A film vad, állatias és gusztustalan. Ami persze nem minden esteben baj.
Az eleje nagyon nem tetszett. Teljesen el volt húzva, és a minél inkább meghökkentõbb dolgokra alapozta az egészet. Ezt a látvánnyal tudták csak elérni, a történésekkel nem igazán. A látvány tényleg szép volt, és kidolgozott, de nekem néha már az is sok volt. És tényleg kiszámíthatatlan volt - jó volt a hangulat és az ötletek is.
Aztán jött a fordulópont, ahonnan izgalmasabb lett a film, ám klisét kliésre halmozott. Kezdve a napfogyatkozással, a próféciával, a vércseppel, de fõleg a film legvégével. Kicsit fogtam a fejem...
Viszont az üldözés nem volt rossz. Voltak azért benne jó ötletek, de ha Gibson tényleg ennyire a valóságra akart törekedni, akkor nem tartott volna eddig. Vagy a film harmadát kitöltötte.
Igazából nem nagyon tudnék többet mondani róla. Látvány jó, történet és mondanivaló semmi.
Mindezek ellenére szerintem sokaknak tetszeni fog, talán pont az elõzõ mondatomból kifolyólag.
Egyszer mindenképp látni kell, de igazából számomra ennyi.

5/10

priemryeest@freemail.hu
bohanek 2007 jan. 09. - 22:01:40
(58/511)
Szép helyszín, kitûnõ operatõri munka és némileg izgalmas is...

De!

Miért nincs ellenállás mikor látják a fogvatartottak, hogy miként fogják kivégezni (feláldozni) õket? Legalább megpróbálhattak volna valami végsõ, kétségbeesett tiltakozó magatartást, nem?

A puma v. jaguár (mindegy: vadállat), ha elkezdik bökdösni lándzsával szerintem nem hagyta volna magát elpusztítai 5-6 "piszkavas" által, hanem szintén tanúsított volna valamiféle ellencsapást.

A népmanipuláló, áldozati rész a filmben durva jelenet, de el tudom képzelni, hogy ilyesmire vetemedett az ezeréves "csodálatos" maja kultúra...igaz nincs nagyon mit csodálkozni, a késõbbi korokban sem változtak az emberek (ld. középkori európai kegyetlekedések, mint karóba húzás vagy újkori gázkamrák).

Kalandfilmnek viszont jó volt.

Üdv...
hoge 2007 jan. 09. - 18:50:49
(57/511)
Pont ezekért néztem meg úgy,mintha egy tök idegen filmet néznék, amirõl nem tok semmit!És így sztem élvezhetõ, jó film...De ha nem így lett volna, akkor is tetszett volna szerény átlagember valómnak...Nem tom miért kell mindenbe belekötni, és ezekért rossznak nyilvánítani egy filmet...Na mindegy...
Most amire nagyon kíváncsi leszek, és ami elõreláthatólag kurta jó lesz, az a "300" c. film... 1000X megnéztem már az elõzetesét... Senki ne hagyja ki!!!
Patrick Bateman 2007 jan. 09. - 14:21:37
(56/511)
"Ha Mel Gibson be akarta volna mutatni a maja civilizáció bukását, akkor azzal kezdhette volna, hogy X. professzor elmélete szerint valószínüleg így történt, de az Y. egyetem tanszékének véleménye szerint az dilettantizmus, õk másra..."

Abszolút igaz. A passiónál pl. volt kerete Gibsonnak (A Biblia, azon belül az evangéliumok), itt viszont csak egy újabb kérdéses elmélettel tudott volna elõállni, amivel valahol egyetértenek, máshol viszont nem. És különben is: ez a történet több (ugyanakkor - a fenti okok miatt - kevesebb is), mint a maja birodalom bukásának története.
Na! 2007 jan. 09. - 12:52:29
(55/511)
Ha Mel Gibson be akarta volna mutatni a maja civilizáció bukását, akkor azzal kezdhette volna, hogy X. professzor elmélete szerint valószínüleg így történt, de az Y. egyetem tanszékének véleménye szerint az dilettantizmus, õk másra esküsznek, Z. professzor szerint pedig történelemhamisító az elõzõ kettõ és közös konferenciára sem hajlandó velük.

Esetleg össze lehetne hozni egy kétnapos konferenciát, amelybõl kb. annyi biztosat tudnál meg, mint ebbõl a filmbõl.
Szerintem az alkotók is megfutották ezeket a köröket, mert egyébként nagyon jól kidolgozott a film történelmi szempontból.

Természetesen lehet okosakat mondani a filmmel kapcsolatban, pl.: miért pont Jaguár Mancs a Ronaldinho-srác neve, az apja tudta ezt elõre? Miért pont a fõhõs feláldozása idején volt a napfogyatkozás?

Nálam sokkal okosabb emberek mondták, hogy a mûvészet a valóság visszatükrözõdése. A biztos tényekbõl a mai kor emberének egyetemes értékekkel készített filmet Mel Gibson.
shikaka 2007 jan. 09. - 08:58:38
(54/511)

Ez a film úgy van reklámozva, hogy bemutatja a Maja civilizáció bukását, satöbbi. EZ NEM IGAZ.

Ha valaki egy véres akciófilmre kíváncsi, talán még ajánlanám is neki. De úgy kellett volna reklámozni, hogy ne vezesse félre az embereket.
k and j 2007 jan. 09. - 01:31:25
(53/511)
Junior Boy (57-es hozzaszolas) utan mar nem tudok sok okossagot irni....
Annak viszont nagyon tudok orulni, hogy ennyi filmkritikus reggelt itt a port.hu-n.
Shikaka es tarsai talan szemelyes igeretet kaptak a stabtol vagy a kiadotol es nem a vart eredmeny kaptak?!!
Vicc!
shikaka 2007 jan. 08. - 23:23:00
(52/511)
APOCALYPTO

Elpazaroltam újabb 2 órát az életembõl. Remek.

Azért ültem be a filmre, mert bár véres, de állítólag jobban megismerhetjük belõle a Maja kultúrát.
Na, ez egy nagy kamu!

Kb. 15 perc játszódik a Maja fõvárosban, az alábbiakat tudjuk meg belõle.
- a maják rabszolgatartók
- az arisztokrácia a tudásával tartja kordában a "népet", mellesleg h.lyének nézik õket.
- a maják földjén járvány van (aszem lepra)
- a maja katonák kegyetlenek

ENNYI. A film többi részében szemtanúi lehetünk annak, hogy egy "vad" szép sorban, egyenként, Chuck Norris vietnámos mozijait idézve lenyomja az üldözõket. Kész. Ez a mozi nem szól semmirõl a magányos farkast kivéve.

A film valóban véres, méghozzá feleslegesen. A legtöbb dúrva jelenethez nem lett volna szükséges ez az öncélú darálás. (áldozati szertartás kivétel, ott még elmegy) Fel nem foghatom, mi szükség van arra, hogy totálban mutassák mikor a puma beropogtatja a maja harcos koponyáját.

Mel Gibson ezzel végleg leírta magát nálam.
A sok "történelmi", "korkép", satöbbi duma ellenére, _ebben a formában_ ez nem több, mint egy érdekes környezetbe helyezett, gagyi akciófilm.

Mel legközelebb kitalálhatna valami a filmhez illõ címet. Monjuk ez teljesen megfelelne:

Predator 4: Mission Maja

Vannak azért jó oldalai is: remek operatõri munka, nagyon jó jelmezek.