twillight 2009 szept. 13. - 11:12:52
(44/124)
Ja, és mennyivel jobb MOST, amikor iraki anyukák rohangásznak ugyanolyan körülmények közt amit leírtál, hogy a "fejlett" világban láthatatlan terroristák és járványok elõl kell ugrálni (mesterséges koholmányok ezek a rémhírek ugya, mégis mindenki ugrál)

Amúgy ki a bánat éltette a háborút? Volt itt egy kitérõ, milyen forgatókönyvvel nyerhetett volna a náci rezsim. És mindenki - köztük én is - elhatárolódtam attól miszerint ez bármilyen módon kívánatos lenne.

Az "Einstein" nevû fasz csak a relativitáselmélet és hasonlók megoldásáért felelõs, ráadásul sosem került volna az USA-ba, ha nincs a szsidóüldözés. Továbbá a részecskék hullámelméletéért Planck és Schrödinger felelõs, NEM Einstein.
Ezen kívül tájékozatlankám elárulom, hogy a lézer terveit a háború befejeztével a náci területekrõl zsákmányolt feljegyzések befejezésével alkották meg.

Az indiánokata KERESZTÉNYEK írtották ki, a nemzetiség lényegtelen. Hitler is hívõ katolikus volt, így ezt is az õ nyakukba lehet varrni, köszönjük meg szépen 2000 éves mûködését ennek a világvége-szektának.
fredi60 2009 szept. 13. - 03:56:24
(43/124)
Igazából a penicillint nem a 2. vh-nak köszönhetjük, bár tény, hogy az amerikaiak akkor kezdték el használni.

"Fleming 1928-ban a londoni St. Mary kórházban vette észre, hogy a Staphylococcus tenyészetébe került kékes-zöldes penész szennyezõdés körül a baktériumok nem növekednek....... További kísérletei után azonban Fleming úgy vélte, hogy a penicillin nem tud elegendõen hosszú ideig az emberi szervezetben maradni ahhoz, hogy a patogén baktériumokat elpusztítsa. Ezért 1931-ben felhagyott a penicillin tanulmányozásával. 1934-ben kezdte újra a klinikai kísérleteket, és 1940-ben sikerült tisztított formában elõállítani a szert."
fredi60 2009 szept. 13. - 03:51:38
(42/124)
"a keleti történelem nagyjából abból állt, hogy Kína és Japán felváltva elfoglalták egymást"

Már bocsi, de ekkora hülyeséget régen olvastam. Mondjál csak egyetlenegy évet, amikor Kína elfoglalta Japánt!
offtopic
Moldávia bánata 2009 szept. 13. - 01:27:07
(41/124)
Örömmel látom, hogy egyesek itt már egész európát elfoglalták, mindössze egyetlen este alatt! Hitler meg Sztalin, hozzájuk csatolva Napóleont, mehetnek a sunyiba! A három pancser! :)
No de akkor én is okoskodom egy kicsit! Természetesen azok alapján, amit a sorozatban láttam. Az egésznek a lényege a villámháború! Sem angliát, sem a ruszkikat nem sikerült térdre kényszeríteni a tervezettek szerint. Az idõ pedig egyértelmûen nekik dolgozott. A szovjeteket meg kellett támadni, mert Churchillék már nagyon akarták, hogy az USA is belépjen a háborúba. Erre Hitler is számított, s minél elõbb meg kellett szerezni hozzá az orosz nyersanyagot. Roosevelték csak az ürügyre vártak (a háború az egyik legjobb biznisz), s számítottak is arra, hogy Japán megtámadja Pearl Harbort, de hát ez mégis csak egy lutri volt, s biztos, ami biztos, inkább nyílt tengeren "úsztatták" fõbb hadihajóikat. Innentõl fogva pedig már akkora volt a túlerõ, hogy baszhatták az egészet, finoman szólva. A német minõség talán még elbírt volna valahogy az orosz mennyiséggel, de az Egybesült Állatok beszállásával nemcsak újabb mennyiség, de újabb minõségi fél is megjelent a hadszíntéren. Innentõl pedig már csak idõ kérdése volt.
Egyébként pedig azt mindeni tudja, hogy Jaltába egy ál-Roosevelt és egy ál-Churchill utazott el, "az oroszok pedig egy ál-Sztálint küldtek. ezért történt minden úgy, ahogy." :)
twillight 2009 szept. 13. - 01:12:43
(40/124)
Viszont képzeld el, ha nem történik meg.

És Hitler európai játszadozása korántsincs olyan elõkelõ helyen a nagy háborúk és népírtások sorában mint aminek beállítják.
A No1. amerika õslakosságának kiírtása. Arról mennyit hallunk? Azoknak ki fizet kártérítést? - és abból mégcsak haszon sem származott, nem úgy mint a 2.VH-ból (amibõl aztán lett lézer, meg hangsebesség túllépése, transzplatációs sebészet meg ûrkutatás, atomreaktorok meg penicilin, miegymás).
7/10
viktor666 2009 szept. 13. - 00:26:04 7/10
(39/124)
...ha a combinon elõrántok egy golyószórót, legyilkolok mindenkit, akkor zseni leszek!!!
legyõztem õket, mint Hitler Európát...
---felkészületlen, békére áhítozó, HÁBORÚRA FEL NEM KÉSZÜLT európai országokat könnyû legyûrni ORVUL...
---nem véletlen, hogy ez a "Birodalom"-nak csúfolt, rabszolgamunkából háborúzó csõcselék csak 6 rongyos évig húzta... nehogy már Rómához hasonlítsa magát az a dilettáns, kisnövésû-komplexusát beteg agyával tipikusan agresszivítással kompenzáló senki... jól rá is b@szott, mint Sztálin...
nácizmus=kommunizmus
..ugyanazon beteg, ferde célok, eszközök...
---a vesztesek mindig a csóró prolik---
7/10
viktor666 2009 szept. 13. - 00:14:21 7/10
(38/124)
...persze...
...ha a nagyanyámnak farka lett volna...
---aki nem tudja megkülönböztetni a zsenit a tömegygyilkos (6 milla ember) õrülttõl, az megérdemel egy keleti-fronti kéjutazást január felé...
---aztán meg--- mi a francnak kéne EGYÁLTALÁN lenyomni az oroszokat?... kinek jó az?
---
twillight 2009 szept. 12. - 23:58:19
(37/124)
Mit mivel?
Európát lényegében elfoglalták, azt gondolom nem vitatjuk.
Ha nem nyitnak 2-3 frontot (Anglia, Oroszország, Afrika), akkor Európa után a nyamvadt kis Angliát simán bekebelezik.
Onnan rányomnak 1 évet, a népesség harmada megy a haláltáborokba, másik harmad marad otthon, harmadik harmad vissza a frontra. Remélhetõleg idõközben elkészül az atombomba (mármint a helyzetüket nézve) és azzal meg a sereggel már lenyomható az orosz hadsereg (ha egyszer leszeded az embereiket az oroszoknak nem marad semmijük - mármint az akkori viszonyokban).
Afrikában és Indiában nem létezett a 20. században mérvadó erõ, Japán meg kb. ugyanolyan erõs volt mint Kína a 2. VH-ig katonailag (a keleti történelem nagyjából abból állt, hogy Kína és Japán felváltva elfoglalták egymást). Az USA meg távol van, hadászatilag egy kalap kaki volt (persze kérdés, hogy alternatív idõsíkunkban hogy álltak volna a saját atomjukkal, de sebaj, meg Hitler elég õrült lett volna leszarni a dolgot).

Összegezve: az embermennyiséget az elfoglalt területek adták volna, nyersanyag volt dögivel, a német hadiipar kétséget kizáróan a kor legfejlettebbje volt (nekik köszönhetõ a 21. század technológiai fejlettsége ugyebár). Minden adott volt elméletben a világuralomhoz egy olyan stratéga kezében, amilyennek a 2VH elsõ évében tûntek a németek. Még a nyavajás állóháborút is kibekkelhették volna, ha nem követnek el 2 hibát:
- ha nem nyitják meg az orosz frontot (meg az Afrikakorps is hülyeség volt)
- ha nem csak Angliára pazarolják az összes V1/V2-t (és nem CSAK azzal próbálják õket lerombolni)

Én sem istenítem amúgy az árjákat, de felismerem érdemeiket. 5 év alatt elvégezték vagy 150 év technikai fejlõdését.
Õszintén szólva kb. 100évente egy diktátor nem is olyan rossz 2 évig. A városokat is le kell rombolni idõnként hogy újáépítsük õket. Budapestre is épp ráférne már pár négysávos út (+ buszsáv, + biciklisáv), pár jól elhelyezett felhõkarcoló...
10/10
taktika89 2009 szept. 12. - 23:40:54 10/10
(36/124)
De ha nagyon akarta volna el tudta viselni õket....nah mind1 ez már tényleg egy másik történet. Akárhogyis Hitler zseni volt. Sztálin zseni volt. És ennek a háborúnak igazán nem volt semmi értelme!:D 6 év pusztítás és miért?
pathfinder 2009 szept. 12. - 23:36:13
(35/124)
Úgy értettem, hogy Amerika hihetetlen pénzt tolt bele a hadiiparba és hihetetlen méretûvé is fejlesztette. Ez a történet (még) nem az orosz-amerikai viszonyról szólt, Hitler pedig gyûlölte az oroszokat, illúzió lenne azt gondolni, hogy eredményesen együtt tudtak volna mûködni hosszú távon.
10/10
taktika89 2009 szept. 12. - 23:30:10 10/10
(34/124)
jah, amugy, nem tudjátok hogy ezt nem akarják majd kiadni dvd-n vagy vmin?mert jól jönne!:D
10/10
taktika89 2009 szept. 12. - 23:27:22 10/10
(33/124)
én mondtam!:D:D
10/10
taktika89 2009 szept. 12. - 23:26:38 10/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(32/124)
"Hisz Napoleon is elfoglalta Moszkvát, és meg se kottyant nekik."
erre a válasz: "Mikor I. Napóleon seregei 1812-ben Moszkva felé közeledtek, nem messze tõle zajlott a borogyinói csata. A városlakók szeptember 14-én kiürítették és felégették a várost. Napóleon seregét annyira megviselte a hideg és az éhség, hogy vissza kellett vonulniuk.":D
pathfinder 2009 szept. 12. - 23:23:43
(31/124)
Háborút nem lehet elég nyersanyag, katonák, ipar nélkül megnyerni, lehetsz te a legnagyobb stratéga.
10/10
taktika89 2009 szept. 12. - 23:20:30 10/10
(30/124)
Hitler bácsi egyes egyedül ott ronotta el hogy felbontotta a Molotov- Ribbentrop paktumot a Szovjetunió megtámadásával (mert ugye nyersanyagból bõven elláta a németeket, illetve a hadserege se kutya)! Ha a többi dolgot ugy csinálja ahogy,nyerhetett volna!Mivel valószínüleg Amerika az szövetségesek oldalán lépett volna be a világháborúba, akkor is az orosz-német-japán hadseregek ellen nem nagyon tudott volna mit csinálni!Nekik is csak a szájuk nagy, és hiába van sok nyersanyaga illetve ellátmánya a fegyverekbõl, valljuk be hülyék voltak ahhoz hogy rendeen használják!És ezeket most teljesen függetlenül épp ésszel írtam le!Nem vagyok németpárti és amerikaellenes, de én így látom a dolgokat!köszönöm hogy leírhattam a véleményem!:)
Laccie 2009 szept. 12. - 22:27:53
(29/124)
és mindezt mivel tették volna?nagyon szeretem azokat az embereket akik megfelelo ismeretek híján okoskodnak...
offtopic
norton15 2009 szept. 12. - 22:17:46
(28/124)
Braaavó, braaavóóó.*vastaps* A Führer sem tervezhette volna szebben. Éljenek az árják.
twillight 2009 szept. 12. - 22:14:36
(27/124)
Védekezésül vonultatták fel az embereiket az oroszok. Nem volt szándékukban beszállni, õket nem izgatta igazán Európa.

Hitlernek ebben a sorrendben kellett volna mennie hogy nyerjen (szvsz):
- Európa, közben Anglia reptereinek és kikötõinek bombázása
- az arab félsziget olajmezõinek kiaknázása, Afrika békénhagyása a dolog lényegtelensége miatt
- Angliában partraszállni, elfoglani
- stabilizálni a rendszert (a náci életforma olyan erõ, ami szerintem sosemlátott mértékben feleslegessé tette volna az új területek valódi stabilizálásának szükségletét rövidtávon)
- csapatösszevonások az oroszok ellen, majd az orosz seregek megsemmisítése. Az orosz területek megtartása nem szükségszerû, hiszen keletre a japán szövetségesek és a kietlen tundrák megfognak bárkit, nyugatról meg nincs aki jöjjön.
- eldönteni pontosan mely területekre van szükségünk és beülni a jóba, megszilárdítani az országot, kifejleszteni az atombombát, szarráatomozni az USA-t, deklarálni a világuralmat. Az egyetlen rivális japán (az olaszokat a rendrakásnál seggberúgni), de azoknak nem valószínû hogy lett volna annyi eszük hogy elfoglalják Indiát (meg Kína amúgyis elég nagy falat).
pathfinder 2009 szept. 12. - 21:56:49
(26/124)
pathfinder 2009 szept. 12. - 21:52:25
(25/124)
Nem az a kérdés, hogy szerették-e a nyugatot.