Téma: Árvaház

csoki01 2010 nov. 21. - 00:22:30
(89/149)
.
bürgönye 2010 okt. 18. - 19:00:40 Előzmény Alastor
(88/149)
Hát ez teljesen jogos, de õszintén szólva nem lett volna nagy kedvem a realisztikus változathoz.
bürgönye 2010 okt. 18. - 18:58:42
(87/149)
Jézusom, ez nekem csak most esett le... mármint hogy ***SPOILER*** Simonnak és Tomásnak tulajdonképpen ugyanaz a sors jutott, ahogyan Laura és a Tomást beugrató gyerekek közt is észrevehetõ a párhuzam, ti. hogy akaratlanul megöltek valakit. ***SPOLIER*** De ez akkor is durva.
Egyébként nem tudom, miért nem érthetõ a film. Szerintem szép és lírai, az elején pedig kellõképpen ijesztõ. És jó horrort olyan ritkán látni...
Jim-X 2010 okt. 12. - 17:07:07 Előzmény Liza123
(86/149)
HIV+
Liza123 2010 okt. 09. - 17:14:35
(85/149)
Most hogy elolvastam a véleményeket,sok minden megvilágosodott elõttem a filmmel kapcsolatban,de azt még mindig nem tudom hogy milyen betegségben szenvedett Simón.Ezt tényleg nem említik a filmben,vagy csak az én figyelmemet kerüli el?
3/10
Gianni0990 2010 okt. 04. - 19:36:40 3/10
(84/149)
Nem tudom milyen drog kell, hogy ezt a filmet valaki azt higgye, hogy itt mindent ért.

Elõttem írta valaki, hogy "szerintem" XY zárta rá a megnyitón Laurára az ajtót. 10/10 - et adott a filmre( úgy, hogy nem tudja õ sem ki volt az).
Azt sem lehet tudni, hogy itt most élt-e Thomas, ha igen, már 40 év körülinek kellett volna lennie - nem ilyen kicsinek.
Nevetségesnek tartom a filmet. 3/10
6/10
peti2006 2010 aug. 25. - 22:55:22 6/10
(83/149)
Az a baj hogy úgy ültem le megnézni (nem olvastam a film után), hogy ez horror lesz.
Hát nem az, nagyon nem és ebbõl a szempontból csalódás. Filmdrámának is kevésnek tartom.
Szóval nem ragadott magával, egyszer is elég volt megnézni....
10/10
Hesha 2010 júl. 30. - 22:34:33 10/10
(82/149)
Ez egy remek kis film. Félelmetes, megható és szomorú is egyszerre. Nálam 10-es.
Meadow 2010 jún. 18. - 02:49:38
(81/149)
igen ebben van némi furcsaság....:/
Alastor 2010 jún. 17. - 21:05:29 Előzmény Chanel89
(80/149)
Spoiler

Az addig oké, hogy a gyerek leesett, de a nõ mondta, hogy kilenc hónapja eltûnt, ahhoz képest elég "jó" állapotban volt, vagy csak nekem kerülte el valami a figyelmemet?

Amúgy nekem is tetszett a film, 10/8
10/10
Singaporeflash 2010 febr. 24. - 11:10:07 10/10
(79/149)
Szerintem nagyon izgalmas, félelmetes és feszült volt ez a film. Lerítt, hogy del Torónak köze van hozzá. Nekem tetszett, teljesen lekötött.
6/10
idõjós1010 2010 febr. 19. - 19:08:48 6/10
(78/149)
Az ilyen filmeket nem igazán csípem általában, s elintézem annyival hogy egy bugyuta marhaság az egész. Namost olyan túl messze ez sem áll a bugyutaságtól, mégis elég korrekt filmnek találtam. Elérte a kívánt hatást, viszont sokáig nem kötött le igazán (nagyon sokáig), végül mégis jónak érzem ezt így ahogy.
10/10
donbosco 2010 febr. 15. - 15:13:39 10/10
(77/149)
Nagyon jó film, izgalmas és különleges!
8/10
Chanel89 2010 jan. 19. - 19:04:24 8/10
(76/149)
Nekem tetszett, bár félelmetesebbre számítottam.

SPOILER

Úgy jött le, hogy a gyerek lement a pincébe, az anyja miközben kereste az ajtóra tolta azokat a vasakat, ezért a gyerek nem bírt kijönni, dörömbölt, de valahogy gondolom leesett, mert a korlát át volt szakíta, és meghalt.
Gondolom, mivel ez így túl lapos lett volna, hozzáadták ezt a misztikus-szellemes történetet, így mindjárt sokkal érdekesebb. De a történetben tényleg ott voltak azok a gyerekek, akiket az a nõ megölt, mert azok hagyták meghalni az õ gyerekét, a Tomást. Különben nem vezették volna el elõbb az anyát oda ahol az õ maradványaik voltak.
7/10
ReignMan 2010 jan. 13. - 08:43:09 7/10 Előzmény smazoo
(75/149)
Ne próbálj megérteni ilyen részeket, a készítõk is direkt hagynak lógva a történetben kétértelmû dolgokat, hogy mindenki mást gondoljon és ítéljen saját ízlése szerint.

Én eléggé untam a filmet õszintén, a Faun labirintusa mérföldekkel jobb mozi.
Iszonyatosan elcseszték a készítõk, hogy nem a dvd extrák között találhatõ alternatív kezdést hagyták a végleges változatban, nagyon sokat dobott volna a hangulaton, keretbe foglalta volna az egész történetet, pedig a rendezõnek az a változat jobban tetszett, biztosan bonyolultnak találták az amerikai piacra...
A legnagyobb baj szerintem a fõszereplõ nõ volt, egyszerûen nem volt kellemes Õt nézni másfél óráig téboly és õrület között hánykolódva, nekem nem tetszett a játéka, olyan semmilyen volt.
smazoo 2010 jan. 04. - 00:54:53
(74/149)
+++SPOILER+++

Megnéztem a filmet, elolvastam a fórumot.
Mostmár "csak" 3 kérdésem lenne:

1- Ki hagy lábnyomot a barlangban? Vagy csak a nõ képzeli oda?
2- A szellemidézõ csapat tényleg csak hazudik? Vagy a megmérgezett gyerekeket látja meg a nõ?
3- Honnan tudja Simón, hogy nem saját, hanem adoptált gyerek? Meghallja a beszélgetést?
+1: - Amikor elmondják neki, hogy adoptált gyerek, akkor vajon beveszi a tablettákat is? (mert ha nem, akkor ez pl megmagyarázza az erõszakos bezárást a fürdõbe (meg pl az, hogy elõtte lepofozzák és hogy azt mondogatja, nem is szeretnek, nem is szeretnek..)

A film egyébként tökéletes! Nem horror, bár sok olyan elem van benne, de tényleg dráma, és nagyon jó!
9/10!
10/10
ironangel 2009 dec. 26. - 20:09:24 10/10 Előzmény vah-vah
(73/149)
SPOILER!!

Egyébként a fördõszobás résznél valóban Simon van beöltözve Thomas cuccába, amit megtalált lent, ez egyértelmû, itt valóban nem szellemesdirõl van szó. De sok más esetben pedig igen. A végén pl az ajtó nyitódás is elég fizikai változás:), márcsak azért se képzeletbeli, mert elég meglepett arcot vág a pasi mikor elkezd nyikorogni (ezt most néztem vissz)..
10/10
ironangel 2009 dec. 26. - 19:56:36 10/10 Előzmény vah-vah
(72/149)
SPOILER!!!

Eddig láttam 3-szor a filmet, és annak ellenére, hogy akár így is lehetne értelmezni ahogy írod (hogy a szellemvilág csak kitaláció), én mégis inkább a létezését látom a film szempontjából logikusabbnak. Pl azt, hogy "a fizikai valóságban nem okoznak változást"-->egybõl tudom azzal cáfolni, hogy pl a keresgélõs játék során amikor leszakad az ablak a babákat rejtõ rejtekhelyre?? hát azt nem hiszem h Simon irányította volna vmi távirányítóval a pincébõl (és azt se hogy a véletlen mûve, pont akkor..) úgyh, ez eléggé egy egyértelmû jel a szellemek részérõl, így ahogy visszaemlékszek, de majd megfigyelem mégegyszer, hogy ne írjak hülyeséget. A másik, hogy Simon lábnyomokat csinált az elején a homokban csupán szórakozásból..hát..ennek nem igazán látom sok értelmét, még úgyse, ahogy megmagyarázod:) A képzelt barátaival/-ról is "csak" beszélgetett, nyomokat nem alkotott. Egyébként sztem nem is látja, hogy az anyja azokat észreveszi nem? akkor mire jó.. A betegség kiderülése esetében pedig nem emlékszem olyanra, hogy bármi jele is lenne annak, hogy meghallja a beszélgetést, és így tudja meg mi baja van. De vannak még benne más dolgok is, fõleg a játék során, amiket ha jól megfigyel az ember, szellemi jelenlétre vall, csak hogy további konkrét dolgokat tudjak mondani, meg kell néznem újra, már régen láttam. Egyébként a végén meg azért jelennek meg a szellemek, mert a nõ meghal, és átkerül a túlvilágra, nem pedig halucinál..akkor már halott, és ezt ilyen "szépen" fejezi ki a film. Jah egyébként még pl az is a szellemek javára megy, hogy mikor odahívják a házba a médiumot és csapatát, hogy mûszerekkel mutassák ki, hogy mi a helyzet, akkor is jelzik a jelenlétüket, tehát mégsem lehet Laura (és Simon) kitalációja. És hogy nagy valószínûséggel miért nem kamu (azzal ellentétben ahogy a férj is elõször gondolja), nos azt is megmagyarázzák a filmben a dolgok, nem megyek bele, kicsit hosszú lenne. Szal véleményem szerint a sztori úgy logikus, h a szellemvilág létezik, viszont jól gondolod, csak azok számára, akik vagy a halál közelében vannak (Simon), vagy a halottak hozzátartozói számára, ha hisznek benne (Laura, majd késõbb a férj), és ha megfigyeled, erre is vannak utalások a filmben.
Aztán lehet 4. nézésre én is másképp fogom gondolni, mint ahogy itt leírtam, de jelenleg ez az álláspontom:)
trashh 2009 nov. 16. - 13:26:33 Előzmény vah-vah
(71/149)
Tetszett, megérte a 600 Ft-ot, bár nekem a vége elég silent hill-es.
vah-vah 2009 nov. 15. - 16:24:44
(70/149)
Most néztem meg a filmet, elolvastam a fórumot és keresem a magyarázatot az általatok is kérdéses pontokban. Nagyon jó volt a film, mert ha jól belegondolunk, akkor rájöhetünk, hogy ez nem egy felszínes ijesztegetõs horror, hanem egy jól felépített történet, ahol mindenre megvan a magyarázat. És ez teszi érdekessé. Hogy az ember elkezd agyalni a lehetséges megoldásokon.

SPOILER!!!! MAGYARÁZAT SZERINTEM:
Szerintem a filmben szellemek nincsennek csak a halottak hozzátartozóinak a fejében, legalábbis a fizikai valóságban nem tesznek arrébb tárgyakat, nem zárják be az ajtót, stb. ezeket mind az élõ emberek csinálják… Kulcsjelenet pl. amikor a nõ a férjével elmegy egy közösségbe, ahol mindenki gyászol valakit és beszélgetnek, a pszicholóus azt mondja, hogy itt szerinte mindenki el tud mondani valami hasonló esetet, hogy kapcsolatot létesített egy halottal. A nõ azt mondja, hogy nem értik õt, mert ami vele történik az más. Pedig tulajdonképpen ugyanarról van szó mint a többieknél…
Az öreglány azért jelenik meg a házban, mert Simonék most költöztek ide, és fél, hogy kiderül a régi tragédia ezért el akarja tüntetni a nyomokat.
Simon az új házban – mint minden más gyerek tenné- felfedezi a kis zugokat, rejtett ajtókat stb. így rátalál a titkos lejáratra a pincébe, ahol régen Thomas lakott. Itt megtalálja a gyerek maszkját és a falon a rajzokat, amiket régen Thomas rajzolt. Simonnak eddig is voltak képzelt barátai Wattson és Peppe (ha jól emlékszem a nevekre) de most ezek helyét átvette Thomas akinek megtalálta a régi holmijait.
Simon rajza az árva gyerekekrõl és Thomasról, amit megmutat az anyjának: nem látta a szellem gyerekeket, csak Thomas rajzai alapján rajzolta azt a képet.
Simon meghallotta amit az anyja beszél az öreglánnyal, és meglátta, hogy az anyja a fiókba dugja a dossziét, ezért kitalálta ezt a játékot, hogy odavezeti a nyomokkal az anyját a fiókhoz.
A barlangban a lábnyomokat simán csinálhatta Simon, akinek elég éles volt a fantáziájja. A kagylókat is amit elszórt, õ szedte össze és vitte a ház elé. Nem biztos, hogy ezzel másokat akart félrevezetni, csak játszott, és ezzel illusztrálta magának is, hogy akkor most Thomas a barlangból odajött a házba.
A fürdõbe egyértelmûen Simon zárta be az anyját. Jól színészkedett, hörgött, hogy megijessze az anyját. Nem akarta bántani, csak mérges volt rá, hogy nem foglalkozott vele, mikor hívta Thomas házába. A gyerekek néha gonoszak tudnak lenni, nem látják a tettük súlyát, lásd az árvaházi gyerekek példáját Thomasszal.
A végén a nõ már a sok gyógyszertõl csak képzelõdik, hogy megjelennek neki a gyerekek, stb.
A tapétát, mint ahogy már írta valaki csak azért tépi le az ajtóról hogy jobban megtalálja a lukat. Anélkül is lejuthatott volna a pincébe, hogy feltépné a tapétát.
A végén a férje megtalálja a nyakláncot, és kinyillik egy ajtó. Azért mosolyog, mert úgy érzi ott van a felesége szelleme. De ez is oda mutat vissza amit a gyászolók közösségében mondott a pszichológus, hogy szerinte minden gyászolónak vannak jelenései. Akkor még hülyeségnek tartotta volna a faszi az egészet, de most már õ is szeretné azt hinni, hogy ez a felesége jelenlétét jelenti.