offtopic
7szünyü 2009 jún. 01. - 15:35:47 Előzmény pozsizsuzsi
(212/412)
(Hát úgy, hogy a Szabadkõmûvesek kifosztották Attila sírját, aztán klónoztak belõle egy egész hun hadsereget, világuralmista összeesküvõ törekvéseik eszközéül. Hogy ez mégsem sikerült nekik, az azért van, mert a Roswell-incidens során az egész sereg sajnálatos módon megfertõzõdött medvedisznóember influenzával és megsemmisült. De komolyan! :)
pozsizsuzsi 2009 jún. 01. - 15:35:36
(211/412)
Itthon hun otthon van. ((hun meg nem annyira)
Ez a kisebbségi támogatás még mindig nagyon izgatja a fantáziámat. Hmmm
offtopic
7szünyü 2009 jún. 01. - 15:30:17 Előzmény Moldávia bánata
(210/412)
(Csak félve és halkan jegyzem meg, a történelmi szöveghûség okán, hogy a textus emlékezetem szerént "Itthon van-e a Szabó bakter?". Ennek okán hon-ivadékok valénk, amire bizonyíték a franciák 'hongroise' kifejezése ;)
offtopic
7szünyü 2009 jún. 01. - 15:19:58 Előzmény Moldávia bánata
(209/412)
+1
XDDD
offtopic
Dantes 2009 jún. 01. - 15:10:01
(208/412)
Basszus, szerinted én nem tudom? Szerinted miért erõsködöm ? Azért hogy végre tényszerûen gondolkodjunk ne szimpátia vagy politika alapján!
offtopic
Dantes 2009 jún. 01. - 14:54:08
(207/412)
Oké...legyen neked szimpatikus. Nekem meg a lapos föld elmélet a szimpatikus, csak pár hülye szerint gömbölyû...

A tudomány nem szimpátia alapján mûködik
offtopic
Dantes 2009 jún. 01. - 14:37:46
(206/412)
Édes istenem...ez de szánalmas...azért nem vagy hajlandó vitatkozni mert...na jó...akkor meghagylak a hitedben.

De két dolgot jegyezz meg! Nem vagyok finnugor! Én magyar vagyok.
Kettõ, a magyarság származása nem hit kérdés. Gondolom láttál már ilyen tornyos épületet kereszttel a tetején. Hinni ott kell.

Amúgy mit mondtam, tudtam én hogy nem vagy hajlandó normálisan válaszolni, érvelni bizonyítékokat hozni...
offtopic
Dantes 2009 jún. 01. - 14:35:39
(205/412)
Aha...nem olvasod el amit írtam...de vitatkozol na szép. De elõbb mond már a bizonyítékokat miszerint hunok vagyunk...és talán ne agresszívoskodj, hanem nyögd ki végre hogy miért is vagyunk mi hunok.
offtopic
norton15 2009 jún. 01. - 13:59:11
(204/412)
Még mindig piciny népünk származásán megy a vita?:)

Na akkor az én gondolatom, baromságnak tûnhet, nem is kell elfogadni: szóval mi egy török származású nép lennénk, akik a költözködésük folyamán az ugorok közé keveredett, és mint a bolgár-törökök, átvették a környezõ népek nyelvét.
offtopic
Moldávia bánata 2009 jún. 01. - 13:53:04
(203/412)
Megdöbbentõ, hogy Darwin pl. hozzávetõleg 150 évvel ezelõtt lépett elõ az evolúciós elmélettel, s ma már azt is rengetegen kétségbe vonják. A hétköznapi állatpolgár meg most döntse el, hogy akkor tényleg a megpihent-e az Isten az akárhányadik napon! (De vallásilag is jobban érdekelnének az olyan gyakorlatias kérdések, hogy pl. - valahol már írtam - Noé mi a francért nem tudta leütni azt a két szúnyogot? :D)

Azt inkább nem mondom, hogy melyik egyetemi oktató állt elõ ezzel a latin-etruszk-magyar elmélettel (bár nem is emlékszem rá, hogy miként, mert most rögtön korrigálnom kell magam, miszerint lehetséges, hogy nem kifejezetten a nyelvre, hanem a kultúrára vonatkoztatott, de egyik a másikból is származik), mert annak még a MIÉP-Jobbik vonal is túl enyhe. :)

So oder so: valóban a tények tisztelete a legbiztosabb, amit az ember tehet! :)
offtopic
Dantes 2009 jún. 01. - 13:50:46
(202/412)
Akkor a múltkor találkoztam egy csapat hunnal. Mentek az utcán , megálltak egy kuka mellet...kotortak benne majd az egyik így kiáltott: ,,hun vagy te hé dik má' he ! " XD

Tiszta õs hun volt.
offtopic
Dantes 2009 jún. 01. - 13:46:59
(201/412)
Úgy lehet, hogy aki nem hiszi el hogy a magyarok és a hunok genetikailag rokonok, az sárba tiporja a magyarságot! Punktum! Ez így van! Aki magyar az ezt biztosan tudja! XDXXDXD
offtopic
Dantes 2009 jún. 01. - 13:45:40
(200/412)
Anonymus nem volt se történész se nyelvész, se genetikus, bár kétségkívül okos mûvelt ember volt abban a korban.

Krónikás volt, aki leírta amit akkor hittek az õstörténetrõl, és az emberek akkori hitvilága legendákból táplálkozott. Bizonyára volt valóságalapja mint minden legendának, de attól még mindig legenda amit nem kell készpénznek venni.

Amúgy ez tetszik latin etruszk magyar...a három õsnyelv...ebbõl jött minden..az egyiptomi is? Meg a Dél-Amerikai civilizációk nyelve is? XD

Etruszk hangsúlyozás...ja csak senki nem tudja hogy hangsúlyoztak az etruszkok...

100%osan nem lehet különben tudni, így van...ezért is mondják úgy hogy elmélet ezeket a dolgokat XD
offtopic
Moldávia bánata 2009 jún. 01. - 13:43:12
(199/412)
Ja, még annyit, hogy nem kell itt erõbõl hunozni meg egyebek, mert hát ahogy nagyapám is mondotta egykoron, végsõ soron mindannyian rokonok vagyunk.
Ha máshogy nem, hát akkor "Ádámrul meg Évárul".

Egyébként lehet, hogy már volt, de a címben szereplõ Attila nem Atilla véletlenül?
offtopic
Moldávia bánata 2009 jún. 01. - 13:40:54 Előzmény fredi60
(198/412)
Az õsbolsevik Rideg Sándor is megírta már, hogy az õsmagyarok legautentikusabb újkori képviselõi is hunok, mert hát hun van a Szabó bakter? :)
offtopic
Moldávia bánata 2009 jún. 01. - 13:35:37
(197/412)
Azért vagyunk hunok, mert P. Mester megírta! Bár sokan mondják, hogy a Gesta Hungarorum forrásértéke nem kissé vitatott. Azt viszont mindesetre tényként kell elfogdani, hogy valaHUNnan keletrõl jöttünk. Japán? Hun? Urali? Esetleg török?
Hallottam már olyat is, hogy három õsnyelv létezik a világban: latin, etruszk, magyar! Minden más ebbõl fejlõdött ki. A következõ lépés pedig az lesz, hogy Jézus is magyar volt! :)
Viszont a ragozás, a földrajzi ismeretek, antropológiai vontakozások, a hangsúlyozás stb. az urali cuccot erõsíti.
De még az sem bizonyított, hogy egyáltalán Vereckénél jöttünk be, mert volt itt egy kettõs honfoglalás is!

Erre most döntse el az ember fia, hogy akkor most hunok vagyunk vagy uraliak? Ki az az épelméjû, aki bármire is 100%-os biztonsággal merne fogadni?
offtopic
pozsizsuzsi 2009 jún. 01. - 12:36:58
(196/412)
Azt nem értem, hogy lehetne a hunokkal genetikai összehasonlítást végezni, amikor égen földön egy árva hun sincs a tors közt kelõben. Persze leszámítva azokat, akik kisebbségi jogokért bejelentkeztek, hehe.
offtopic
Dantes 2009 jún. 01. - 12:36:53
(195/412)
Márpedig ha egy nép megtámad egy másikat,azért hogy annak javait elvegye az fosztogatás.

Ez nem lefitymálás, ez TÉNY!Miért nem lehet felfogni a történelem egy tudomány, és tényeken alapszik!

Szó sincs arról hogy bárki lebecsülné Bulcsút. Igen, bizonyára remek vezér volt, de ettõl még fosztogatni mentek, gyilkolni mentek, rabolni mentek. Ez nem szégyen, az egy ilyen kor volt. Az erõsebb nép kifosztotta megtámadta elfoglalta a gyengébbeket. Mivel a magyarok voltak erõsebbek így õk fosztották ki a gyengébb szomszédokat.

Ebben semmi lefitymálás nincs. Na persze erre se fogok normális választ kapni
offtopic
Dantes 2009 jún. 01. - 12:32:32
(194/412)
Azért én kíváncsi lennék a bizonyítékokra. Például mégis miért is vagyunk mi hunok? Nos, mik a bizonyítékok? Érdekes, az ilyen ál-tudományos elméletek hívei soha nem hoznak bizonyítékot és mindig azaz érvük ,hogy mert úgysem lenne rá reakció...

Aha..hát persze. Tudod ami nincs, arra nem is lehet ám reagálni. Sokkal könnyebb magyarság kérdést csinálni az ügybõl, mint gondolkodni. Meg leszólni azokat akiket a tények érdekelnek nem az ideológia. Ja...akit a tények érdekelnek az porba tiporja a magyarságot...hogyne...
Mert nem hiszek az áltudományos halandzsában egybõl porba tiprom a magyarságot...

Érdekes az is, hogy hol vannak a cáfolatok? Úgy nem lehet vitatkozni, hogy csak röhögsz a másik érvein aztán még te mered azt mondani, hogy mi nem foglalkozunk a ti érveitekkel...hát te is ezt csinálod...

Mert hiába van 7-800 finn-ugor eredetû szó...az nem számít, le söpröd az asztalról. Na és a genetikai eredmények? Az sem számít, az is lesöpröd. Ami nem tetszik, az nem veszed figyelembe.

De én azért próbálkozom, hátha sikerül áttörni a ködöt. Például, ott vannak a hunok.
Hm...elõször is nem vagyunk hunok.
Hun nyelvészeti emlékek alig vannak. Ellenben valószínû hogy a hunok bukása után egy részük keletre ment, ahol bele olvastak az onogur törzsekbe, valamint lehetséges hogy a késõbbi Kazárokba is. És mint tudjuk késõbb az onogur törzsbõl válnak ki a magyar törzsek
Ennyi és nem több a hun rokonság. És ezzel nem tiprok porba semmit. Igen, az a nép amibõl kiváltak az õsmagyarok részben hun eredetû is.

De részben...ugyanis...van olyan hogy finnugor-szamojéd õshaza...ahol is ez a nép ketté vált egy részük elvándorolt nyugatra ahol letelepedett életet folytatott...belõlük lettek például a finnek...egy másik részük pedig a sztyeppén telepedett le, ahol nomád életmódot folytattak. Sok-sok évszáddal késõbb innen kerülnek ki a magyarok is...és ennyi a finn rokonság...hogy több mint 4000 évvel ezelõtt lehetett egy közös õshaza...
De ez annyira régen volt hogy már a honfoglalás korában is legfeljebb a magyarság 15 % volt finn-ugor eredetû!

Igazából emiatt nevetséges az is, hogy régebben 100%-osan a finnekhez most meg a hunokhoz vagy bárki máshoz ragaszkodunk mint õsökhoz. Miközben igen sok néppel került az õs magyarság kapcsolata...így mind nyelvészetileg mind genetikailag igen sok a rokon nép.


Ráadásul mindezek csak ELMÉLETEK, ugyanis elég nehéz bebizonyítani mit csinált egy nomád nép 4000 éve, amikrõl alig vannak régészeti leletek.

De ez az elmélet igen valószínû...lehetséges hogy volt valaha egy finn-ugor közös õshaza...és igen valószínû hogy a hunok is beleolvadtak az a magyarok õseibe.

De mindegy, tudom hogy mindez semmit sem számít. Értelmes választ úgysem fogok kapni.
gina25 2009 jún. 01. - 09:59:46 Előzmény akác41
(193/412)
Köszi az infót! :) Jó film volt.