Téma: Az Alkotó

3/10
sawyerx 2023 nov. 29. - 11:41:08 3/10
(30/50)
Fél órát áldoztam rá, bár már az előzetesekből lejött, hogy egy csicsázott nulla lesz.
Pedig már néznék a témában egy minőségi filmet.

3/10
offtopic
Sz. Péter 2023 nov. 28. - 17:38:30 Előzmény itsme1
(29/50)
Sosem értettem, hogy amikor valaki elbóbiskol filmnézés közben, azt valamiért a film minőségére vezetik vissza. :)
Én is bólintottam már be filmen de azt azért, mert nem voltam kipihent. Ezt megcsinálom akár a "Black hawk down" esetében is, pedig az minden, csak nem unalmas.
Ha valóban unalmas egy film, akkor egyszerűen nem nézem tovább. ;)

7/10
itsme1 2023 nov. 28. - 07:36:14 7/10
(28/50)
Az alapötlet jó, a kivitelezés is, mégis sikerült elbóbiskolnom közben, amit nem írhatunk a filmnézés közben elfogyasztott 500 ml sör rovására. Talán azért, mert a történet mondanivalóját már az elején elsütik, vagy mert az karakterek és gépek között nem találni igazán eredeti figurát? Nem tudom, de bizonyára lesznek itt olyan megfejtő emberek, akik az egy csillagos értékelés alá odaírják a tutit.
6/10
gyereamozibabe 2023 nov. 26. - 22:24:46 6/10
(27/50)
Ilyen gyenge sztorira pazarolni ezt a hibátlan látványvilágot... Az új Avatart is alulmúlja. Érdektelen sorsok, folyamatos menekülés (csak hogy pörögjön az akció), logikátlan, gyermeteg dolgok. A Zsivány egyes sokkal jobban sikerült. Nem is értem, hogy felnőtt ember hogyan gondolhatta komolyan ezt a történetet. Cameron is nagy csalódás volt az idei Avatarral, de ez a film jobban fáj. Ezt akartam szeretni. És a látványvilágon dolgozó szakemberek megérdemeltek volna egy értelmes sztorit!
5/10
Atis88 2023 nov. 26. - 20:17:55 5/10
(26/50)
A látványvilága jó, főleg ahhoz képest, hogy mennyiből forgatták. A karakterek is egész jók voltak és a színészek is hozták őket. Azonban a sztorin elúszik a film, mivel klisét klisére halmoz sajnos. Sajnálatos, mert sokkal többet is ki lehetett volna hozni belőle egy jobb forgatókönyvvel.
6/10
joshfeed 2023 nov. 26. - 15:42:53 6/10
(25/50)
Nagyon tetszett a látvány és egy jó forgatókönyvvel sokkal több is lehetett volna belőle. Akár egy kult Sci-fi is. Sajnálom. 6/10
5/10
pihes 2023 nov. 24. - 14:52:57 5/10
(24/50)
Felvesz a végéig egy monoton hangulatot, ami semmi kiugrást nem jelent belőle ÖT/TÍZ
6/10
Istvan010 2023 nov. 24. - 09:10:20 6/10
(23/50)
A film látvány világa remek, a sztori viszont engem személy szerint nem tudott meggyőzni.
9/10
zölderdő 2023 nov. 20. - 22:45:48 9/10
(22/50)
Zseniális új megközelítés a mesterséges intelligenciáról. Kicsit Amerika-ellenes, de legalább friss vér egy igazi jó sci-fi-ben. Aki játszott a Stray c. játékkal az látja az inspiráció forrását is.
6/10
rajdi 2023 nov. 18. - 18:26:03 6/10
(21/50)
Érzelmekkel felruházott mesterséges intelligencia nálam már eleve handicappel indul. A parancsnok csajjal tudtam azonosulni csak. Látvány, akció pipa. Logikátlanságok, öncélú hatásvadász jelenetek, nagy mínusz. Mivel nem unatkoztam, és volt némi hangulata is, adok rá egy hatost nagy jóindulattal.
9/10
kaloz44 2023 nov. 18. - 04:28:52 9/10
(20/50)
Nekem nagyon tetszett a látvány és úgymond egy mesebeli történet okés számomra csak annyi a negatívum hogy egy kis robanotoltettol felrobban egy egész anyahajo az valahogy eléggé hihetetlen dolog... Kár érte ezért marad a 9.
1/10
stevecole 2023 nov. 17. - 19:46:42 1/10
(19/50)
SPOILER
Rettenetes, csak kapkodtam a fejem és képtelen voltam azonosulni bármelyik figurával lelkileg. Már az elején a kéz-láb nélkül rohangáló (természetesen hogy) fekete "érzelmesen hidegvérű" ide-oda csapongó főhőstől olyan mintha citromba haraptam volna, de aztán jött az AI természete, akik hol gonoszak (thai nyelven vartyogó rendőrök a "csőbombafutár" detektívvel) hol funkció nélküli "csak legyünk többen" Dél-Kínai rizstermesztő parasztok, hol kemény túlélő "lézeres Kalasnyikovval" lövöldöző, de semmit el nem találó gerillák, élükön az újkori szamurájjal. Aztán az amerikai hadsereg, aminek egyetlen szuperfegyvere, egy repülő ócskavas, hologramos letapogatóval, hogy mindenki tudja, mikor jön el a vég, és olyan katonákkal, akik a saját anyjukat is kérdés nélkül kilőnék, ha erre parancsot kapnának. És így vagyunk ráerőltetve a "vagy fekete vagy fehér" morális kérdéshez, miszerint az AI vagy gonosz és pusztuljon, vagy lelke van és joga az élethez.
Koppintás. Ez jutott eszembe egy csomó alkalommal, robbant az atom L.A-ben (Terminator), amikor főhősünkre van szüksége a "mindent is elpusztítani tudó hadsereg a csőlátású tábornokkal (Rambo) , vagy amikor kinyílik a főbázis hermetikus sárga ajtaja (Fallout 4).
Mélyebb jelentéseket nem is érdemes keresni ebben a filmben, mert annyira ész nélküli a történetszál, mintha menet közben írták volna meg, kapkodva.
1/10
ics401 2023 nov. 16. - 22:02:43 1/10
(18/50)
Ez egy iszonyú beteg és bugyuta film. Látlelet a nyugati mainstream, s benne a nyugati tudatipar beteg, aberrált világképéről. Ahol felnőtt emberek képtelenek felfogni, hogy valójában mi a mesterséges intelligencia, helyette inkább antropomorfizálják és persze sikerül azt kihozni a dologból „művészileg”, hogy a mesterséges intelligencia, a robot, a gép, az érzőbb, empatikusabb, emberségesebb az embernél. Annyira, hogy amikor meghal egy gyerek, akkor a robot „bánatában” kikapcsolja magát (gy.k. öngyilkosságot követ el). Mennyire hülye embernek kell már lenni ahhoz, hogy ezt igy bekajálja valaki? És egy filmen belül összehozzák, hogy amikor az ember öl hidegvérrel, érdekből, az szörnyű, de bezzeg amikor egy robot öl hidegvérrel, érdekből, na az csak egy jobb világért teszi, tehát érthető és elfogadható. Komolyan mondom, ez a nyugati mainstream elhülyülésének, a szellemi leépülésnek már olyan foka, hogy a gyámság alá helyezésért kiált. Nem véletlen, hogy ezek a rácsoságyból szabadult féleszűek ledöntik Kolumbusz, meg George Washington szobrát a végtelen nagy „jóemberségükben”. Ha nem állítjuk le őket, ezek az degeneráltak fognak dirigálni a normális embereknek.
6/10
ForgácsAntal 2023 nov. 16. - 16:30:04 6/10
(17/50)
Végül is annyira nem rossz, de nem tudnám még egyszer megnézni.
1/10
nikato 2023 nov. 15. - 21:35:07 1/10
(16/50)
Rettenetes szerintem.
2/10
AlexWolf 2023 nov. 15. - 13:26:53 2/10
(15/50)
Amennyire ígéretes volt a beharangozó alapján, pont akkora csalódás volt maga a film.
3/10
csalanlevel 2023 okt. 23. - 20:21:43 3/10
(14/50)
Nagyon gyenge film. Rengeteg szálat elkezd és nem fejez be, tele van logikátlanságokkal, zavaró hiteltelenségekkel. Én nagyon vártam, csalódás
7/10
blood.1 2023 okt. 16. - 17:08:40 7/10
(13/50)
Minőségi film, ami kicsit hosszúra sikeredett, sokszor le is ült. Szerintem simán 7-es és egy ilyen film az alsó határa annak a tartománynak, amire azt mondom, hogy még megérte a 2500 Ft-os jegyárat.
6/10
Felhőjáték 2023 okt. 16. - 13:22:58 6/10
(12/50)
A kérdés morális oldalán gondolkodtam és ha valami nem szorosan a film dramaturgiájával egyezik és utalás olyan történésekre melyek a hatalom birtoklásában megtörténetek (könyvégetés 1933 Németroszág , 451 Fahrenheit fikció!) akkor az számomra kitekintés az ujkori történelmre. Valamit mindig ír az ember és vagy egyet értünk vele vagy nem és ez így is van jól, ne tán közelítjük egymáshoz érveinket. Hiszen sokféle módon golndolkodunk jelenről és jövőről is. Magam is azt mondom ... semmi gond... Amennyiben az irónia sértett úgy ( tanult kolléga) akkor szívesen megkövetlek. P.S. Sokmindenben bele gondoltam: hogy a fejlődést amíg gazdaságilag, nyersanyagban végérvényesen ki nem zsgereljük a földet nyugodtan elérhetővé válik az A.I. és minden más fejlődése. Szerintem a káoszt az ember magának okozza azzal , hogy mindent a maga képre formál és él benne az Isten szindróma a teremtés igézete. Hangsúlyozom ez az én véleményem és itt citálhatnék szépirodalmi tud. fant. alkotókat akik ezt már a jövőre vetítve régen papírra vetették a
.... képzelet szárnyán.... , csak ennyit szerettem volna írni és ne gondold , hogy nem érdekel a véleményed.
6/10
vki69 2023 okt. 16. - 01:42:58 6/10 Előzmény Felhőjáték
(11/50)
"Képzelet szárnyán" - Ott minden elfér.. de hogy jött ide a könyvégetés? Továbbra is AI-ba beleszeretni? én erről beszéltem. (emberi érzelem..) Amúgy értem írtál te is vmit. Amúgy meg tényleg tanult vagyok a témában. De semmi gond. Géprombolás biztos lesz mert kell. Mert akik alkotják más embereket kényszerítenek változásra, a baj az hogy ez a változás nem természetes eredetű.. mivel az alkotónak gond az ember ezért váltja ki géppel. amúgy bele gondoltál már most milyen káoszt okoz az AI?