10/10
NMreKa 2007 dec. 19. - 15:53:17 10/10 Előzmény Dörmi06
(33/253)
Szerintem a te vélemenyed zagyva, mivel ez a film nagyon is átlátható, érthetõ és összefüggõ. A szereplõválogatás nagyon jó, a történet meg egyenesen szuper..... **moderálva**
zszoltan 2007 dec. 18. - 16:30:52
(32/253)
Hát... Azt én nem nevezném jól sikerült filmnek, amelynek a megértéséhez el kell olvasni a könyvet is. Esetleg akkor, ha a film nyújtott valami új tartalmat is a könyvhöz képest...
monkeyfactory 2007 dec. 18. - 15:44:40 Előzmény Dörmi06
(31/253)
egyáltalán nem zagyva a story.... elkellett volna olvasni a könyvet....
10/10
sid1989 2007 dec. 16. - 21:48:49 10/10
(30/253)
Aki szereti a fantasy filmeket azoknak csak ajánlani tudom! Szerintem nagyon jó film. Jó az alap story. Csak egy valamit bánok, hogy a folytatásra várni kell! :P
7/10
Évakató 2007 dec. 16. - 20:26:35 7/10
(29/253)
Szépen meg lett csinálva a film,de szerintem elég hihetõnek látszott
az állatok teljes leanimálása.
Végülis a történet is elment,de nem teljesen értettem meg ezeket a különbözõ "kifejezéseket" mert sajnos késtünk a moziból és lemaradam arról a kis ismertetõ szövegrõl.

A legnagyobb problémám pedig annyi volt hogy egyszerûen nem volt vége! Mondja a kislány hogy ezt megfogja tudni,és azt meg fogni csinálni( Ez volt a legvégén ) aztán meg az ember várja a következõ jeleneteket,de csak a stáblista jenik meg... Majd jön a folytatás,talán valamikor 1-2 év múlva... Ha nem lett volna ez a befejezés,talán megérte volna elmenni mozizni.

Jah és az állatkás tesztet én is elvégeztem,de mindig egy pillangó jön ki,és mellé csupa olyan tulajdonság ami egyátalán nem jellemzõ rám,pedig többször kiöltöttem ugyan úgy.Van egy olyan érzésem hogy rosszul húzom a válaszokhoz a csúszkát.
Pl. Általában hagyod hogy sodorjon az élet??? Húzni kell a csúszkát jobbra balra, De a jobb azt jelenti hogy nagyon,a balja meg azt hogy kevésbé... Vagy hogy mûködik??
Köszönöm elõre is!
Dörmi06 2007 dec. 16. - 10:21:15
(28/253)
Ez a film borzalmas volt. Összefüggéstelen történet, szánalmas dialógusok, idegesítõ szereplõk és gagyi kivitelezés. Komolyan, csak az jár a fejemben mióta láttam, hogy mennyire jó kis mozit lehetett volna ebbõl csinálni, de nem...

Eleve szerintem csak az érti, hogy mirõl is akart szólni, aki olvasta a könyvet. Én pl. fel nem fogtam, hogy ez a por akkor most mire is jó? Kik a boszorkák és egyáltalán hogy kerültek képbe? Meg mi értelme volt, hogy a gyerekeket el akarták választani az állataiktól? Egyébként ez a mellettem-jár-a-lelkem-egy-állat-képében nagyon ötletes, de akkor az emberek csak lélek nélküli testek lettek volna, nem? Mint valami zombi. Ehhez képest...

A megvalósításról meg annyit, hogy azt a részt, amirõl mindenki azt írja, hogy mennyire el van találva (a páncélos jegesmedvék harca) szerintem simán veri egy-két számítógépes játék.

A szereplõkre inkább ki sem térek, mert kb. egyetlen szimpatikus karakter sem volt számomra (leszámítva talán az idegesítõ fõszereplõ kislány daimónját).

A legrosszabb az egészben pedig az, hogy egy ilyen filmnek kár várni a folytatását, mert úgysem lesz. Tehát most vagy elolvasom a könyveket, vagy sosem tudom meg, hogy mi lesz a vége ennek a zagyva sztorinak :S
8/10
kobax 2007 dec. 15. - 23:42:25 8/10
(27/253)
Na igen...
Csak csatlakozni tudok az elõttem szólóhoz!
Kissé darabos a sztori, sok benne a dramaturgiai törés, és ezáltal sokszor nehezen követhetõ.
Ettõl eltekintve kifejezetten jó a film, várom a folytatást.
Mindenkinek mondom, aki olvassa ezt a portált, és még nem látta a filmet: a film épp a sztori közepén ér véget.
Szóval szerintem kizárt, hogy ne lenne folytatás.
Apropó: tudja valaki, mikor várható?!
Ha a dramaturgiai hibáktól, és a más filmekbõl "átvett", eléggé felismerhetõ, már-már agyonhasznált utalásoktól eltekintünk, kifejezetten élvezetes, pörgõs 95 percnek néz elébe az, aki megnézi.

Aki a film "hivatalos" összefoglalóját írta itt az oldalon, az egyébként vagy nem látta a filmet, vagy látta a folytatást is...
Pl.: a fõhõsnõ barátját nem kényszerítik másik univerzumba, a démonja egyszer sem változik delfinné, a fõhõsnõ nem akar szembekerülni Lord Asriellel, hanem épp hozzá igyekszik, Craig mellesleg tudóst alakít, és semmiféle lázadást nem szervez, továbbá az ott említett szitakötõn lovagoló epetörõkkel sem találkozni sehol a filmben.

Szerintem 8/10 pont.
TaurusHUN 2007 dec. 15. - 21:32:06
(26/253)
Én nem olvastam a könyvet, de biztos jobb lehet a filmnél.
Szerintem a New Line Cinema ezt a filmet nem gondolta át eléggé. Látványra nagyon jó volt, ez kétségtelen, de nagyon nehezen akart beindulni, kicsit "darabos" volt és nehezen követhetõ. Az események átvezetése nem volt eléggé kidolgozva, így pl a keresztapám nem tudta követni, hogy "Ezek most kik?". Válaszolni én sem tudtam erre.
Elvileg az Eragon is trilógia lesz, de szerintem azt már nem fogjuk látni és valami olcsó rendezésõ filmként, DVD-n nézhetjük meg, mely szintén nem lesz siker és p2p oldalakon fogja végezni. És ennek a filmnek is ezt jósolom - bár ne úgy lenne.
Azért a medvék nagyon ott voltak, igaz a két medve közti csata eredményét nem ajánlatos kisgyerekeknek mutogatni. Az a pont kicsit ütött.

Mi a Duna Plázában voltunk a 9-es, legnagyobb teremben és ha talán 15-20-an voltunk 6-kor egy 2. napos premier filmen, melynek világpremierje 7 nappal azelõtt volt...Hát!!!!
10/10
borkasztik 2007 dec. 14. - 09:48:13 10/10
(25/253)
Én tegnap láttam a filmet és azt kell hgy mondjam egészen élveszhetõ volt. Sokkal jobban megcsinálták mint a Narnia krónikáit vagy mint azt a vacak Eragont. Csak az volt a baj hogy elléggé össze vissza ugráltak a cselekmények a könyvhöz képest, meg azon döbbentem meg hogy az 1. könyvet nem végig vilmesítették meg. A 1. könyv 3. részét teljesen kihagyták, Így azt a rész, amikor átmegy Lyra a másik világba teljesen kihagyták ebbõl a megfilmesített részbõl. Gondolom ezt majd a második könyvhöz akarják hozzácsapni.
A szereplõkkel nem volt semmilyen bajom a kislányt is nagyon jól eltalálták különösen a személyiségét. A kis kapkodott cselekményektõl eltekintve eléggé élveszhetõ és nagyon látványos volt a film. Én csak azt sajnálom hogy szerintem még jobbá tehették volna ha akarták volna, de én kellmesen kikapcsolódtam a film alatt.
agapi 2007 dec. 14. - 09:39:51
(24/253)
Tegnap láttam a filmet,és hmmm......látványosnak látványos volt,de én többet vártam.Attól félek, hogy akik olvasták a könyvet picit csalódni fognak.
Ennek ellenére azért érdemes megnézni, mert aranyos film.
twillight 2007 dec. 14. - 01:00:56
(23/253)
Én anno a Magyar Könyvklubtól vettem meg a déliben a 2-3. részt. Volt nekik az 1.-bõl is, de könyvben az nem kellett. De filmen majd pótolom :)

Remélem azért a "nyírjuk ki Istent" dolgot bennehagyják, különben elvész az egész lényege...
Elendril 2007 dec. 13. - 15:28:42
(22/253)
Üdvi!

3 könyv van. Ezeken rágen mind kiadták, legalábbis az elsõ kettõt biztosan.
1. könyv: Északi fény (mostmár ARANY IRÁNYTÛ felirattal :S )
2. könyv: A titokzatos kés
3. könyv: A borostyán látcsõ
Ajánlom nézelõdjetek a Tescoban, nálunk, Kazincbarcikán kapni a három részt, darabonként 2000bõl ki van. Mindenesetre, tuti, hogy a film nagyon elüt majd a könyvektõl, így, már a leírásból is ítélve, itt-ott...
nofrit 2007 dec. 13. - 08:26:11
(21/253)
Nekem kutya a daimonom, Andreas... Csak azt nem értem, hogy lehetek egyszerre rugalmas és passzív :D
A könyveket melyik kiadó adta (adja) ki? Érdekelne, mert eddig még nem találkoztam vele, pedig már elég sokat hallottam róluk...
deeno 2007 dec. 12. - 08:42:41
(20/253)
Megtaláltam az Alexandra honlapján, most a filmpremier miatt újra kiadják.
deeno 2007 dec. 11. - 22:33:35
(19/253)
Most láttam a filmet, szerintem nagyon látványosra sikerült! Még nem olvastam, úgyhogy nagyon érdekel a folytatás! Lehet valahol kapni a könyvet?
cherry baby 2007 dec. 11. - 07:50:14
(18/253)
köszi szépen :)
9/10
retroboy 2007 dec. 10. - 14:59:48 9/10
(17/253)
12 évesen olvastam az elsõ részt és beleszerettem. Ez a kedvenc trilógiám és most végre megfilmesítették...! Remélem hogy nem ferdül el gyermekfantasy-kategóriába... Kár, hogy a három könyv cselekményét egybegyúrták, én megnéztem volna mind a 3at külön filmben...
cherry babynek: 1-Északi fény, 2-A titokzatos kés, 3-A borostyán látcsõ. Óriási mind a három. Az, hogy újra kiadták meg persze a jó öreg reklámtrükk :S
Hajrá!
cherry baby 2007 dec. 10. - 07:07:09
(16/253)
Most olvasgatlak titeket. 3 kötetet adtak ki itthon? Északi fény a címe mind a 3nak?
Katona Csaba 2007 dec. 09. - 19:55:36
(15/253)
Az Északi fényt nem most, a film kapcsán nevezték át, hanem már akkor, amikor könyv formájában kiadták az USA-ban.
Mindenhol a világon Északi fény címmel jelent meg a trilógia elsõ része, de USA-nak ez nem volt jó, ott Az arany iránytû címet kapta a könyv. No és mivel Hollywood vitte filmre, s mellékesen a fél világ az USA-t majmolja, hát naná, hogy nem fogják átvenni az eredeti címet.
PONDI 2007 dec. 07. - 19:19:22
(14/253)
Én annyira sajnálom h kiadták a könyvet ilyen filmes formában mert így nagyon csúnya... és átnevezték az 1 részt! az eredeti cím az Éjszaki Fény volt ami sztem 10000x jobb mint ez...
és az a disznóság, h évek óta keresem a könyvet, ami még anno egy kiadásban volt, erre kiadják de ilyen csúnyán... Évekig országosan hiánycikk volt...
és félek h elrontják a filmet... ez egy olyan jó könyv amit szerintem nem lehet visszaadni a vásznon...