Betty013 2007 dec. 30. - 15:36:58
(53/253)
hehe az én daimónom Pereus lett:) tök cuki
Betty013 2007 dec. 30. - 15:33:27
(52/253)
én elolvastam a triológiát, akit érdekel a dunakeszi tóparti auchanba vettem a három fejenkénti ára 1990 volt (rohadékok elöbb még csak 990 ft volt!)
engem a film érdekel, de azt mondjátok h sz'r? kár...
1/10
lolee 2007 dec. 29. - 19:20:23 1/10
(51/253)
én csalódtam...1általán nem adja vissza a könyv hangulatát. haverjaim pedig nem is értették...egy csomó fontos rész kimaradt...a legjobb az vlt h a filmnek ugye nem úgy van vége mint a könyvnek...én meg még nagyban ölük...szörcsölöm a kólámat aztán látom h világos van...kérdezem h vége e v most mi van??elaludtam vna??ha befejezték vna biztos h töben megnézték vna a 2részt...de nem az én dolgom...én örülök h olvastam és át tom érezni az egészet...ratyi az egész..sry
10/10
borkasztik 2007 dec. 29. - 16:42:02 10/10
(50/253)
Múlt héten néztem meg másodszorra és sokkal jobban élveztem mint elsõnek, most hogy már jobban oda figyeltem a részletekre. A kislány szereplõ teljes egészében veri a Narnia krónikái mind a 4 szereplõit, és ez a film annál sokkal jobb volt, nem is említve azt a vacak Eragont. Nagyon sok hülyeséget hallottam már a vallás elleneségrõl ebben a témában...hát könyörgöm hol vagyunk a középkorban?.....- Azért ne hogy már megmondja az egyház hogy mit nézzünk meg ill. olvassunk el és mit nem. Azért nem kéne lerombolni a rajongók kedvét.
10/10
-The Corrs- 2007 dec. 29. - 16:19:18 10/10
(49/253)
yeee, egy hím hópárduc, Albus lett a démonom XD kár h a valóságban nincs igazi démonunk :)
berlin 2007 dec. 29. - 16:10:17
(48/253)
Most néztem meg a moziban.
kicsit csalódott voltam amiatt, hogy "nem lett vége" a filmnek.

Gondolom ez is trilógia lesz... :(

Ha ezt tudom, akkor be sem ülök a filmre. Emiatt keserû szájízzel jöttem ki a terembõl.

A másik:
A Dajmón.
(Ha van ennek könyv alakja is, amit nem olvastam, akkor gondolom ez valami mûfordítás.)
Elõször azt hittem angolul a gyémánt, dájmond. Aztán a film vége felé a "mûtõ-gépen" láttam, hogy ez démon, akar lenni.
Szerintem maradhatott volna a magyar fordításban is ez: démon.




Amúgy jó film, tetszik a dizájn. Ruhában, eszközökben, gépekben.
Remek!
kissan 2007 dec. 28. - 23:12:34
(47/253)
Úgy érzem, itt alapvetõen kétfelé oszlanak a vélemények. Akik olvasták a könyvet (aminek megelõlegezem, hogy biztosan élvezetes olvasmány), azok nagyvonalúan átsiklanak afölött, hogy ez a film egy nagy rakás szar, mert õk nyilván oda tudják képzelni az erõltetett, szájbarágós dialógusok mögé az eredeti tartalmat. Aki viszont nem olvasta a könyvet, az szerintem semmiféle csalódást nem érzett a végén, hogy a kislány által beharangozott rendcsinálást már nem kellett végignéznie. Míg a Gyûrûk ura elsõ része után úgy álltam föl a székbõl, hogy "már csak 365-öt kell aludni, hogy láthassam a következõ részt" (pedig ott sem olvastam az eredetit), addig itt inkább megkönnyebbülés volt felállni és elsomfordálni. A látvány persze szép volt, és a fõszereplõ kislány is megérdemli a dícséretet, ügyesen tette a dolgát, nem rajta múlt, hogy a laikus nézõt nem igazán tudta lekötni a film.
Dudi79 2007 dec. 27. - 12:12:57
(46/253)
Nem, abszolút komolyan - és nem az elterjedt, amerikanizálódott sorozatokról, hanem a komoly filmekrõl (A vadon hercegnõje, Chihiro szellemországban, Ghost int the Shell 1-2 és még sorolhatnám). De ne offoljuk szét e topicot, szívesen megvitatnám veled: dudiweb@freemail.hu
olos123 2007 dec. 26. - 16:55:09
(45/253)
Komoly animék....ezt ugye csak viccnek szántad?
Dudi79 2007 dec. 26. - 02:26:56
(44/253)
Hehe, egy nõstény tigris lett a Daimónom, Suidan névre hallgat. :)
Dudi79 2007 dec. 26. - 02:08:48
(43/253)
Nekem nagyon bejött a film! Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem abszolút az anime stílus jutott eszembe (mármint a világ, és ami benne van: jármûvek, varázslatok, a fura "kétlelkû" helyzet stb), azon belül is a Final Fantasy sorozat (nem a film, hanem a játékok). Azért kíváncsi vagyok a könyvekre is - azon belül is elsõsorban arra, hogy mikor írta a szerzõ. Ugyanis bár nem vettem észre konkrét "lopásokat", de teljesen a japán stílust véltem felfedezni benne (itt most nem a yu-gi-oh, vagy a pokemon marhaságokra gondoltam, hanem a komoly fantasy animékra, történetekre - pl.: Vándorló palota).
7/10
Lione 2007 dec. 23. - 23:25:00 7/10
(42/253)
No... há... nem is értem... mondjuk... hm... volt 1-2 badarság ebben a filmben, ahol csak néztem, hogy "Miva??!" ... de hogy õszinte legyek, rosszabbra számítottam... szóval nem értem, mért bukott meg a film... Néhol kicsit kusza volt, össze-vissza történtek a dolgok, és lehet hogy a rendezõ össz-vissz csak 1x olvasta a könyvet, volt 1-2 jelenet, ami benne sincs a könyvben... a sok hülyeség ellenére (mi a szar hajtja az autókat, meg hol a boszik s*gge alól a fenyõ, meg a CG az aletiométerben ami engem irritált, meg Iofur új neve) nem volt ez olyan sz*r film, mint amennyire lehordják... csak rossz irányból lett megközelítve, és az emberek ezek szerint már elunták a fantasy-t vagy épp túl sok volt nekik ez a telített sztori... hát igen, sokkal több van benne... mondjuk az idegesítõ volt azért, hogy nem fejezték be... "én viszem el neki ,amire szüksége van" mondat után kihagyják a slusszpoénját a dolognak... Tanulság, ne nézzetek, olvassatok!!! Északi fény-t! Találó volt viszont Scoresby bácsi meg a nyula és Nicol Kidman is (akinek még mindig fekete hajúnak kéne lennie)... na mindegy... furcsa volt azért ezt a szorit visszalátni képernyõn... meg ugye hogy mennyire máshogy képzeltem sokmindent, viszont érdekesmód sokminden egyezett ... néhol meg kicsit szájbarágós volt... ebbõl látszik, hogy gyerekmozinak szánták... csak meg vannak benne olyan mondatok, amit nem biztos, hogy megért egy gyerek... úgyhogy a filmet is nyugodtan meg lehet nézni, a könyv meg kötelezõ minden scifi és fantasy és filózós mû rajongónak :P

http://hisdarkmaterials.extra.hu
10/10
Mese92 2007 dec. 23. - 22:32:44 10/10 Előzmény nofrit
(41/253)
A rugalmas és passzív nekem is kijött :D
pötty 2007 dec. 23. - 00:31:34
(40/253)
Ne aggódj, a filmben is daimon van:) Amúgy szerintem nagyon jó, annak ellenére, hogy nem olvastam a könyvet..de most én is kedvet kaptam hozzá:)
Valaia 2007 dec. 22. - 20:24:42
(39/253)
Én még nem láttam a filmet, de a könyveket nagyon szeretem:D Szerintem fantasztikus:D Na de DÉMON????? A könyvben, a honlapon, mindenhol DAIMÓN van. Itt meg DÉMON???
Dörmi06 2007 dec. 22. - 17:50:35
(38/253)
Nálam is ez a helyzet :)
petyibrigi 2007 dec. 22. - 17:02:55
(37/253)
Én is olvastam a könyvet, 3 kötetbõl azt hiszem, talán 1,5-et. Még kicsi voltam és nem igazán értettem, vagy unalmas volt... a lényeg, h nem kötött le. De most újra nekiugrok! :D
Rengeteg nagyon jó könyv született hosszú évszázadok során, na de a film egy más téma! Miért nem születnek új filmes történetek is?
nofrit 2007 dec. 21. - 21:10:59
(36/253)
Egyetértek veled, de... a film mégis adott valami újat: felkeltette az érdeklõdésem a könyv iránt :D
Dörmi06 2007 dec. 21. - 20:54:56 Előzmény NMreKa
(35/253)
Tartom a véleményemet. Az a film, amihez egy könyv elolvasása szükséges, hogy megértsük, nem jó film.

Egyébként a mondandóm melyik része volt zagyva? Szívesen elmagyarázom ha nem voltál képes felfogni.
10/10
borkasztik 2007 dec. 20. - 19:29:22 10/10
(34/253)
Máma néztem meg másodszorra filmet, mert kiváncsi voltam hogy így hogyan látom majd a filmet. Sokkal jobban tetszet mint elsõnek. Így már hogy jobban odafigyeltem a részletekre, nagyon is érthetõ és fantasztikus volt. Egyáltalán nem unatkoztam 2. alkalommal se a film alatt. A könyv azért persze jobb volt.
Már alig várom hogy bemutassák a második részét is.