Betty013 2008 júl. 17. - 20:45:15
(113/253)
hát emberek megnéztem a filmet, hihetetlenül szar!!!!!!!!!!!!!!:O:O:O:O
jobbra számítottam. sokkal jobbra
elõbb mentek el a jegesmedvékhez és utána a gyerekeket kiszabadítani holott a könyvbe fordítva volt...
aki tervezi hogy beül moziba megnézni, szerintem ne pazarolja el a belépõ árát mert nem éri meg...
2/10
Miki1900 2008 júl. 13. - 18:54:43 2/10
(112/253)
egyébként meg még annyi, h a 13-15 évesek dicsérik itt a filmet. az azért tény, h õk nem láttak még annyi filmet mint egy 26 éves, teszem azt.
és az õ daimónjuk még csak alakulófélben van, h stilszerû legyek. tehát még kifinomult, kifejlett ízléssel sem rendelkeznek még. reméljük fognak és késõbb már õk is látják majd, h ezen a filmtörténeten még egy kicsit dolgozni kellett volna.
2/10
Miki1900 2008 júl. 13. - 18:49:21 2/10
(111/253)
Én is kitöltöttem kétszer a dajmon tesztet. de mindig a tigris jött ki hiába volt más a szöveg. jópofa ez, csak zavar, h másnak is lehet ugyanolyan nevûû daimónja. trina.

A filmben viszont van pár zavaró dolog.
Mikor már 4x képzeletben "csapnak" a kislány szájára, h: "ki ne ejtsd a szádon mégegyszer, h por, mert akkor véged lesz, mint a botnak" kezdett el idegesíteni, értelmetlen fecsegésekkel van tele. semmit nem tudunk a porról, de tiltanak. nem volt összeszedett a film, hiába volt jó a technika.

egyébként a por ebben a világban is illegális.
2/10
Miki1900 2008 júl. 13. - 17:26:46 2/10 Előzmény Katona Csaba
(110/253)
ezeket ki írta? és az Arany Íránytût ki írta?
2/10
Miki1900 2008 júl. 13. - 17:01:05 2/10
(109/253)
Nem csodálom, h vége lesz. szörnyû ez a film. a könyvet nem olvastam, de nyilvávaló, h jobb ennél.

hha több részt terveznek, akkor nagy hangsúlyt kellene abba belefektetni, h legalább az elsõ rész jó legyen, mert ha nem az, akkor senkit sem érdekel a többi.
Az elején azt hittem ez jó lesz, jópofa volt a lélekállat dolog.
egyébként Daniel Craig (vagy ilyesmi) egészen jó volt benne. a páncélos medve is jó volt.
de a történet meg nem.
hm.
Újvállalkozó 2008 júl. 04. - 15:02:42 Előzmény Daderth
(108/253)
nem lesz 2. 3. rész,mert amcsiban befuccsolt...igy most láthattunk egy félig befejezetlen filmet,elég idegesitõ.
10/10
borkasztik 2008 júl. 04. - 14:38:59 10/10
(107/253)
Teljesen egyetértek Daberth véleményével. Ez nem csak egy egyszerû fantasy történet, amit mondjuk öszzelehetne hasonlítani mással. Sokkal több a mondanivalója és igen elgondolkodtató. Nagyon érdekes könyv és néhol eléggé durva dolgok is történnek benne. Nem egy "Happy End-es" történet. A filmbõl valóban nem derülnek ki ezek a mótívumok, különösen nem az elsõrészben, ahol minden még csak a bemutatásról szólt. Sõt a filmet eléggé el is szúrták. Végig izgulnom kellett volna benne, de nem ez történt. Nem tudom hogy gondolták hogy belezsúfolják a könyv mondanivalóját kb. 119 percbe. Ezért tünt annyira kapkodósnak, szinte mindent egyszerre akartak bemutatni magyarázkodás nélkül. Pedig azért a porról elég sok fontos dolog elhangzik az elsõ könyvben is. Modjuk én eleve nem adtam volna egy olyan rendezõnek aki az Amerikai Pitét rendezte és elõtte soha nem volt dolga fntasy filmekkel. A Gyûr U-után igazán megtanulhatták volna mit is jelent a jó elbeszélés.Egyedül csak a látvány világ az ami magával ragadott. Ja és Lyra és Mrs. Coultar szerepét is számomra eltalálták.
A történet lendültete 2. résztõl mégjobban be fog indulni. Nagyon íváncsi leszek Will karakterére.
Daderth 2008 jún. 26. - 22:23:04
(106/253)
Hát, szépen meg van csinálva, meg a filmenk köszöhetem én is hogy elolvastam, de
*SPOIER*
ha készítenek második-harmadik részt, azt már az amcsik se fogják úgy szeretni. Legtöbbjük vallásos, a harmadik részben viszont megölik Istent, nem hiszem, hogy ezt hogy fogják az õ kedves kis "mi kivesszük az egyházellenes vonalat"-gondolatukkal. Mert nem lehet. Mert a vége teljesen erre koncertrál.
*HATALMASSPORILER KÖVETKEZIK*
Mert Lyra Éva és a következõ részben feltünõ Will akivel összefonódik a sorsa Ádám, és a Por pedig az öntudat, a tudás, a bölcsesség, ami azzal jött el hozzánk hogy Ádám és Éva szakajtott a tiltott, tudás fájáról. És Philip Pullman szerint ez az eredendõ bûn nem rossz dolog, hanem a jót hozta el nekünk. Na most ezt hogy fogják azok megemészteni, akik filmen látják? Könyvön se tetszett a pápának, még hogy filmen, hogy fog kinézni a Fennhatóság (aki marhaöreg már, és amúgy nem is a teremtõ, hanem az elsõ angyal aki a többi parancsolójának, Istennek nevezte magát) halála?!
*VÉGE A SPOILERNEK*
Szóval nehéz lesz megfilmesíteni a többi részt és remélem nem is teszik mert ez nem csak egy fántázifilm a többi közül.
1/10
Zempy 2008 jún. 26. - 21:57:06 1/10
(105/253)
Na, mit látok?! A dvd-re egy kritkus véleményét ráírták: "Ott a helye minden idõk legjobb fantasy filmjei között". Hát ez ritka nagy állat lehet, de aki beveszi, az is. Nem is kommentálom tovább, csodálom, hogy mikor a borítót nyomták, nem szakadt rájuk az ég ekkora vaskos hazugság miatt :)
1/10
Zempy 2008 jún. 24. - 21:03:10 1/10 Előzmény votiv
(104/253)
Háát, ne haragudj, de mi volt olyan fantasztikus a látványán?? Amúgy csak azt kérem, senki ne említse e filmmel kapcsolatban a Gyûrûk Urát. Fényévekre van tõle minden téren, nincs is sok közük egymáshoz, elég sértõ dolog azt állítani hogy ez elérte a GYU színvonalát(!!!) Egyébként 1 db GYU film nem került többe mint ez (rengeteget spóroltak az új-zélandi, egyszerre történõ forgatással).
1/10
Zempy 2008 jún. 24. - 20:42:12 1/10 Előzmény szogedi
(103/253)
Tökéletesen igazad van! Úgy tûnik, csak a legfiatalabb, eddig még kevés igazán jó filmet látott korosztályt tudják csak ezzel beetetni.
10/10
votiv 2008 jún. 22. - 21:05:18 10/10
(102/253)
Még 3. is lesz, a sztori trilógia :) (Phillip Pullman: Az Úr sötét anyagai c. könyvei alapján)

Én rosszabbra számítottam a kritikák alapján, végül nagyon tetszett, igazi élmény volt, úgy sajnáltam, hogy véget ért. Lebilincselõ ez a fantáziavilág, és fantasztikus volt a látvány is, akár egy Harry Potter vagy Gyûrûk Ura részben (és azért lényegesen kevesebb pénzbõl...)

A kisfiamnak is van daimonja ;), egy kis jegesmedve, amit egész pici kora óta mindig magánál tart, és mióta láttuk a filmet, már neve is van: Iorek Byrnison :P
6/10
Ze74 2008 jún. 22. - 10:41:55 6/10
(101/253)
Érdekes egy film,a Narniához tudnám hasonlitani,de annak jobb volt a története,de ez mégis valahogy jobban tetszett.A vizuális efektek tényleg jók voltak,de azért annyira nem hogy leestem volna a fotelböl,de a képek helyszinek viszont tényleg gyönyörüek.Lesz 2.rész mert nagyon befejezetlen lett a vége!?
Reeca 2008 jún. 22. - 10:35:07
(100/253)
Tegnap néztem meg, eléggé érdekesre sikeredett. Inkább Narnia, vagy Eragon, de ezt sose fogom mégegyszer megnézni. Nem fogott meg, pedig szeretem az ilyen filmeket. Na mindegy, az örök kedvenc Merlin;)
2/10
szogedi 2008 jún. 21. - 17:35:33 2/10
(99/253)
Harmadát elolvastam azon hozzászólásokból, amelyek a látott filmrõl szólnak és nem a várakozás reményteli pillanatairól. - Amúgy minek fórumot nyitni olyan filmnek, ami még meg sem jelent? Nem könyvesbolt a port.hu -

Szóval, hosszú halogatás után megnéztem ezt a filmet, de NEM AJÁNLOM senkinek sem!!! Ennyire elk*rt sz*rt még életemben nem láttam. A Narnia Krónikái elsõ részétõl (amibõl a feleségem csak beszélõ ruhásszekrényre emlékszik [nem is volt ilyen benne???]) sem volt annyira hányhatnékom, mint ettõl a nyálas szörmedvénytõl.

Röviden összefoglalva: a kislány tud használni egy elem nélküli zsír gagyi órát, amitõl nagyon fontos személynek tartják. Kiderül, hogy a nevelõ bácsi az apja, Kidman kisasszony szerepe máig nem tisztázott számomra, majd egy alkoholista jegesmedvébõl király lesz, és kiszabadítanak egy csomó lélek nélküli kölyköt. Persze a végén elmennek egy másik világba, ahol kinyírják õket a kis zöld emberkék, mert 5 millió évvel fejlettebbek náluk...

Ez egy rövid aktívia reklámban is elférne ahelyett, hogy dollár-százmilliókat öltek bele. Gagyi marhaság. Ettõl még a repkedõ kínaiakról szóló mesefilmek is jobbak, pedig azokat nagyon útálom.

Inkább csináltak volna 5 részt még a TAXI-ból, annak legalább kicsit hosszabb története van.

MEG NE NÉZZÉTEK!!!
1/10
bodri_ 2008 jún. 18. - 03:05:16 1/10 Előzmény Zempy
(98/253)
Latványos, magávalragadó és iszonyat sablonos.
1/10
Zempy 2008 jún. 03. - 22:39:20 1/10
(97/253)
Még csak most néztem meg a Transformers-t. Már írtam ide nem túl dicsérõ véleményt az Arany iránytûrõl, de most ki kell egészítenem azzal, hogy még az Oscar-díj is szerintem elképesztõ túlzás. Nem érdemelte meg a trükkökért járó Oscart. Persze, nem értek én hozzá annyira, de... a Transformers effektjei, az igen! Fel nem foghatom, miért a két darab beszélõ medve meg néhány szaladgáló kisállat kivitelezését találta jobbnak az Akadémia. Meglátásom szerint ez egy nulla Optimushoz és társaihoz képest, a Transformers egy vizuális jelenete jobban fejbe vágott, mint az egész Iránytû. A csata a végén meg igencsak szerényke, ennél még az 1. Narnia is többet tudott. Csak ennyi.
10/10
borkasztik 2008 jún. 01. - 14:20:18 10/10
(96/253)
Ezt elismerem tényleg izgalmas kezdése lesz így a második résznek hogy át mennek a másik világba. Annyira megörültem mikor írtad hogy mégis folytatják. Nagyon szeretem ezt a történetet. Egyébként Angelis fell tudnád idézni hogy milyen internetes oldalakon olvastad a folytatás lehetõségét? Mert úgy utánna olvasnék én is.
10/10
Angelis 2008 máj. 31. - 18:03:15 10/10
(95/253)
Angol honlapokon lehet találni olyan híreket, hogy készül a második rész. Ott az is olvasható, hogy azért így zárták le az elsõ rész végét (eltérõen a könyvtõl, ahol még kb. 4 fejezet van hátra) mert így tûnt kereknek, és egy izgalmas kezdést ad majd a második résznek.
Szerintem a film nagyon élvezhetõ lett. Igaz, nem betû szerint követi a könyvet, de szerintem ez nem baj. Ennyi még belefdér, Pullman trilógiáját imádtam. Kiváncsi leszek, mi sül ki a filmbõl, mire mind a három kötetet filmre viszik.
10/10
borkasztik 2008 máj. 31. - 08:37:09 10/10
(94/253)
Tegnap vettem meg a DVD-jét és nagyon tetszik! Végignáztem az összes extrafilmeket is és nagyon jók voltak.
Hihetetlen volt Dakota Blue Richards bemutatófilmje (Lyra). Nagyon rokonszenves volt, meg Chiris Wiets is (bocsi ha nem úgy írják). Nem is gondoltam volna hogy ennyire nehéz volt filmre vinni. Megmutatták hogy volt amikor akár több napot is dolgoztak csak 1-2 perces filmjelenetért.
Szertném ha lenne folytatása! A könyv tényleg jobb volt, de ezek után hogy az extákat is megnéztem elismerem nem volt könnyû dolguk.

Egyébként "biOn" hol olvastad hogy 2008 decemberében várható a folytatás?