8/10
molnibalage 2013 márc. 20. - 10:05:57 8/10 Előzmény ics401
(118/178)
Irán lassan már 6 éve izmozik, thát nem "aktutális"...

Maga a szotri csak a '90-es évek vége óta ismert, teáht addig fel sem merülhetett, hogy film legyen belõle. Úgy tûnik, hogy ennyi idõ kellett, hogy valaki rászánja magát a megfilmesítésre ami valljuk be, nem lehetett könnyû. BA ellenben szeritnem zseinálisan megoldotta a feladatot. Szó se róla már a Good Will Hunting alatt is megmutatta MD-vel, hogy nem hülyegyerek annak ellenére, hogy sajnos többnyire pocsék filmekben játszott.

Nem tudom, hogy feliratosan láttad vagy sem, de van az a sanda gyanúm, hogy a magyar szinkron olyan amilyen...

A film hangulatra - no meg az idõbelisége miatt - kicsit hasonlít a Charlie Wilson Háborújára. Mindkettõ jól sikerült szerintem. Nekem bejött, de ez azért is lehet, mert egyszerûen a '80-as éveknek számomra van valami hangualta, amit nem tudok megmagyarázni.
ics401 2013 márc. 18. - 13:48:53
(117/178)
Tegnap végre megnéztem, mert hát csak nem hagyok ki egy Oscar-díjas filmet. És nagyot csalódtam. Bocsánat, de ez pont az a mozi, amibõl pont 12 egy tucat. A film megnézés után úgy látom, hogy ez a film azért kapott Oscart, mert az éppen aktuális fõgonoszt, Iránt veszi célba és eleveníti fel a pillanatot, amikor az Egyesült Államok, ha titokban is, de mégiscsak legyõzte, pontosabban: furmányosan átverte a hülye perzsa államot. Ez egy megtörtént, hazafias story. (Nota bene megtörtént storyban is volt jobb, elgondolkodtatóbb, megrázóbb stb., például a Halálos küldetés Sean Beannel.) Szóval ez egy megtörtént, hazafias story. OK, rendben van. De az ember mindig abba a tévedésbe esik, hogy az Oscart mégiscsak azért osztják, mert a kitüntetett produkció mint filmmûvészeti alkotás volt kiemelkedõ. Hogy ez a film miben lenne kiemelkedõ... na ez az, ami nem derült ki a moziban.
8/10
molnibalage 2013 márc. 17. - 18:20:42 8/10
(116/178)
Nekem tetszett, átjött a film és a korszak hangulata.
8/10
Attrax 2013 márc. 15. - 19:23:28 8/10
(115/178)
Ebbõl a filmbõl pont az Affleck gyereket hagytam volna ki de minden más a helyén volt.Én nem tudtam happy end lesz-e ,talán azért volt izgalmas számomra.
Spoiler:
Azt nem értettem miért nem szóltak oda telefonon ,hogy kapcsolják le õket a reptéren.
Talán az "Utolsó skót király" ill a "München" erõsebb volt de így is megérdemli nálam a 8-ast.
Jó lenne sok ilyen "igazi" filmet látni.
10/10
Danijel 2013 márc. 14. - 13:28:35 10/10 Előzmény Superalonso
(114/178)
Elárulom :D Valós elemeket feldolgozván, még jó, hogy tudjuk mi lesz a végkifejlet. A Titanicot is tudtuk, hogy el fog süllyedni....Hogy mennyire tucatfilm túszdráma kategóriában? Vegyük példának a Túszjátszma címû filmet. Ha láttuk mind a két filmet, akkor majd akkor el lehet dönteni, hogy melyik hasonlít inkább a legtöbb túszdrámához. Feszültséget, több jelenetben is ad, ami a mai filmeknél szerintem nagy szó. Én átéreztem, hogy milyen veszélyes lehet Iránban tartózkodni fehér emberként, nem hogy még amerikaiként, ahol nemzeti hõsnek számít az, aki megöl egyet. Ezért tetszett.......... Ez kizárólag egyéni vélemény: szerintem sokkal pozitívabban festették le az Iránt, mint amit én gondolok arról az országról, az összeférhetetlen vallási ideológiájuk miatt, az asszimilálódásra való hajlam teljes hiánya külföldön, a nõk társadalmi helyzete, és halálbüntetés akár alapvetõ emberi jogok gyakorlása miatt.
10/10
krampampuli 2013 márc. 11. - 13:02:21 10/10
(113/178)
Az elmúlt év összes nagyobb filmjét megnéztem. Ezen izgultam legtöbbet és ezen lehetett érezni a forgatókönyv a rendezés és a képi világ alaposságát és arányosságát. Kár, hogy a CGI technikákkal indokolatlanul teletömött látványmarketing filmek idõszakában kevés ilyen alkotás születik már. Egyes kommenteket olvasva valószínûleg azért mert arra vevõk. Hiába az igény alakítja a piacot. Nálam ez a film 10 pont.
10/10
bogotizsolt 2013 márc. 10. - 12:06:29 10/10
(112/178)
9/10. Üldözõsjelenetek, lövöldözés nélkül tömény feszültség, egyszerû de tökéletes eszközökkel. Akik amerikaistenítésrõl írnak , sajnálom , vakon ülték végig .... Talán , ha Kanadát említettek volna , egyet is érthetnék .... Volt néhány logikai bukfenc ( hogy is van az, hogy mindenkit ellenõriznek a forradalmi Iránban , de nem tudnak elszámolni 6 külföldivel ,akikrõl tudják ,hogy a nagykövetségen vannak ?! ) de majd' egy órán keresztül izzadt a tenyerem , jóllehet sejtettem a végét ! Kiváló szinészi és rendezõi munka . Csak egy megjegyzés : pont jól érthetõ, hogy miért is utálja a fél világ az USA- t , aki egy olajszagra minden ország belügyébe beavatkozik . Én az irániaknak drukkoltam , abszolút igazuk volt politikailag. Persze elõkerül a jó régi kérdés : a cél valóban szentesíti-e az eszközt ?
5/10
Ronaldo 2013 márc. 10. - 09:12:22 5/10
(111/178)
Lehet, hogy magas az ingerküszöböm, de hogy az egyesek által istenített "izgalom" nem az Argónál kezdõdik az biztos. Lassú, vontatott átlag film, aminek a monotonitását az utolsó 10-20 perc oldja föl, de abban sem találtam nagyobb izgalmat, mint egy random Cobra 11 epizódban. Nem tudom, a 2 "hasonló" Oscar-díjas közül (Bombák földjén, Argo) melyik gyengébb, de hogy egyiket sem fogom újra nézni, az tény.
6/10
oimuka 2013 márc. 09. - 09:37:52 6/10 Előzmény Mester23
(110/178)
A film lényegét, már elõttem megfogalmazták:
"Ez egy erõltetett, Amerikát istenítõ, unalmas f*s."
Ehhez hozzáfûzni nem sokat kell. Ismét az isteni, hõs Amerika...csak el ne olvadjunk tõle. Pfff
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy untatott a film, ellenkezõleg a feszültséget végig szinten tartották. Szerintem azért ennyi kevés, hogy egy film Oscar díjat kapjon, vagy mégsem? Gondolom, az sem mellékes, hogy a Fehér Házból jelentették be a gyõztest. Ezek szerint várható volt. Csak akkor mi lett volna, ha Obamáné, miután kinyitja a borítékot, a Szerelem címû filmet olvasta volna fel gyõztesnek? Maradjunk annyiban, hogy az amcsik semmit sem bíznak a véletlenre. Ez utóbbit még nem láttam (várom a magyar szinkront), ám Haneke jó néhány eddigi filmjeit ismerve, megelõlegezem neki, hogy biztos jobb film, mint az a "túszdráma". Ez ilyen filmekkel, az a baj, hogy aki ismeri kicsit is a történelmet, az a végkifejletet is tudja. Akárcsak a Valkûr hadmûveletben. Bármennyire is izgulunk, tudjuk, hogy sikerül kimenekíteni a külképviselet dolgozóit, illetve tudjuk, hogy a Valkûr kudarccal fog végzõdni.
Ha rajtam múlott volna, jelölést sem kapott volna. Bármelyik másik a film a tíz közül jobban megérdemelte, mint ez.
Pár éve a Bombák földjén volt a tuti, most ez, pár év múlva majd az Oszama bin Laden elfogásáról készülõ film lesz a befutó. Kell a népnek a manna:)
7/10
getkidi 2013 márc. 09. - 03:15:08 7/10
(109/178)
Összességében tetszett a film.
Superalonso 2013 márc. 08. - 15:57:35 Előzmény Danijel
(108/178)
Danijel...vannak kiváló szakemberek ám....elárulnád mi volt benne számodra olyan csodálatos????
Mert én egy tucatfilm-túszdrámát láttam, kiszámitható befejezéssel (amit én nem szeretek, különösen nem Oscar-díjas filmeknél), dögunalmas story, csekély mértékû és nem túl magasztos társadalmi üzenet stb....tudom, hogy valós story-n alapszik, de ez még nekem nagyon kevés, hogy elájuljak ettõl a borzadálytól.....
5/10
Mester23 2013 márc. 07. - 09:57:11 5/10
(107/178)
Ez egy erõltetett, Amerikát istenítõ, unalmas fos.
Affleck korántsem olyan jó színészbõl-rendezõ mint pl. Gibson. A rettenthetetlen mennyivel jobb történelmi film?!!
Nem vagyok Tarantino rajongó, de a Djangonak kellet volna megnyernie az Oscart.(Láttam az összes Oscarra jelölt filmet)
zotya94 2013 márc. 07. - 00:55:07
(106/178)
Nem vagyok elvakult Tarantino fan egyáltalán, de az õ Djangoja jobb volt, mint az Argo, sõt nálam az Amour is jobb volt, nevetségesnek tartom, hogy ez kapta az Oscart, mert bõven nem a legjobb film volt. Ettõl függetlenül nem rossz, de azért annyira nem is jó film ez.
10/10
Danijel 2013 márc. 07. - 00:09:32 10/10
(105/178)
Errõl a filmrõl a Golden Globe jelöléskor értesültem elõször. Sokat befolyásolnak engem az ehhez hasonló nominációk, (fõleg az Oscar), hogy egyáltalán mit nézzek meg. Elolvastam hogy mirõl szól, különösebben nem hatott meg a téma. Irán, meg hogy most elmenekülni onnan, kit érdekel, most is ezt teszi minden épeszû. Így hanyagoltam is. Már az összes jelölt filmet megnéztem de ehhez valahogy sosem volt kedvem. Aztán néztem a Golden Globe-t és óriási meglepetésemre ez a film nyert. Amit meg se néztem . Ezután ez volt az elsõ dolgom. Annyit mondok, onnantól kezdve én kívántam a legjobban, hogy idén ez legyen a legjobb film!!! Külön köszönet a filmnek, hogy idén a legvégén végre izgalmas volt az Oscar a legjobb film kategóriában legalábbis. Álló ováció övezte..meg is értem...nem is emlékszem hogy volt valaha ilyen ennél a kategóriánál, de biztos:)10/10
8/10
Janoska82 2013 márc. 06. - 22:24:23 8/10 Előzmény BeeGee5
(104/178)
Maximálisan egyetértek veled! Szerintem is nagyon jó film!
maree 2013 márc. 06. - 11:15:42 Előzmény andrisi
(103/178)
Ez a film gyenge mint a reggeli pára. Ben affleck legjobb alakitás? Na ne nevettessetek már. Hol? Mikor? A cloudatlasban legalább voltak ténylegesen jó alakítások, sok egyéb mellett...Láttam jónéhány filmet életemben és különbséget tudok tenni egy "jó" film és egy ilyen tipikus amerikai módra elkészitett hatásvadászfilm között és még a hatás el is maradt.
andrisi 2013 márc. 04. - 21:29:48 Előzmény BeeGee5
(102/178)
Csak részben mese. Az angolok nem dobták ki õket, a repülõtéren nem volt üldözés.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2284479/Oscar-winning-Argo-joins-long-list-films-bash-Britain-bending-truth-suit-Hollywood.html
10/10
BeeGee5 2013 márc. 03. - 18:39:22 10/10
(101/178)
Kifejezetten jó film volt, értetlenül állok az elõttem szólókhoz. Az iráni emberek nincsenek negatívan lefestve, pont úgy vannak, amit megért az ember a helyükben. A történet pedig végig leköti a figyelmet és izgalmas. Ez pont hogy nem egy hollywoodi mese, robbanásokkal meg minden xar effektel, ez egy értékes film egy igaz történetrõl, ami egyúttal hihetetlen, hogy valóban megtörtént... 10/9
1/10
zeezee81 2013 márc. 03. - 17:23:36 1/10
(100/178)
Nevetséges, hogy ismételten egy Arany Málna-díjas alkotás kapott Oscart.
Az év vicce.
Nézhetetlen, unalmas a történelmi hazugságok netovábbja a film...
5/10
Mester23 2013 márc. 03. - 17:07:08 5/10
(99/178)
Rendkívül unalmas, és semmit mondó alkotás.