Téma: Az átok

Kattrin 2008 aug. 17. - 10:58:17
(76/156)
10/10
monnci 2008 aug. 17. - 10:43:36 Előzmény lemezek01
(75/156)
Igazad van, az a halott vmi tényleg csak büfögött.XD Szerintem is volt benne pár olyan jelenet, (kb 4) amire picit fel lehetett ébredni, de amúgy elég lapos volt az egész. Nekem inkább egy morbid, néha picit ijesztõ vígjátéknak tûnt az eleje. Egy rész tett be nekem egy picit, mior az a csaj volt az irodában vagy hol, és aztán ment haza, mer várta a tesóját, de aztán jött az a kiscsaj (vagy fiú volt?) és megölte. Meg talán a legvége...
Amúgy meg a körben nem hajat húzott ki a szájából, hanem vmi madzag szerû izét...:)
lemezek01 2008 aug. 14. - 18:53:00
(74/156)
Hát voltak benne lehetõségek,ez tény.
Valahogy úgy férrecsúszott minden.
Ez a rém is,a halatt fiú szelleme vagy mi,ha belegondolsz halál nevetséges,(egy meztelen kisfiú aki egyfojtában büfög). valahol rémisztõ is volt,legalábbis sztem,de másrészt viszont elég nevetséges. Az a zuhanyzós jelenet viszont mikor a csaj a hajában turkál elég jól ki volt találva,nomeg mikor egy irodaházban vagy hol,felmászik a takaró alatt az a micsoda,az se volt kutya. A kör 1 ben nekem az tetszett egyedül mikor kihúzott valami vackot a szájából,talán hajcsomót vagy nem tom,az olyan beszaratós volt. A második részében meg még az eleje volt érdemleges,mikor tévézik a csaj a pasassal.
Az átok 2 amúgy tán mégvacakabb,töményebb,és tényleg látszik hogy foglalkoztak a dologgal,erõsen rágyurtak,de pont az ellenkezõ hatást érték el vele sztem. Túl sok volt benne a rémisztegetõs jelenet,így már nem volt meg a meglepetés ereje,és vele együt elszált a hatás is.
(sztem)
monnci 2008 aug. 14. - 18:40:20
(73/156)
A film elég fura volt. Engem leginkább a körre emlékeztetett...
Ez olyan "egyszernézhetõ" film. Szerintem a történetet sokkal jobban lehetett volna kivitelezni...:P
Android666X 2008 júl. 15. - 11:32:21
(72/156)
Ilyen pl. a Ringu, a Ju-On (nem logikátlan amúgy), Reincarnation, Ashura (ez egy középkori japán démonos), Re-Cycle (bár ez kissé nehezebben érthetõ). A japán horror nem nehezen érthetõ, csak mivel mi európaiak vagyunk, sokak számára szokatlan. Az én számomra nem.
lzolka 2008 júl. 15. - 11:00:27
(71/156)
Én valamikor még eredeti nyelven láttam a filmet, felirat nélkül, úgyhogy az amúgy is alulmúlhatatlanul gagyi történet követését a hiányos angol és japán tudásom eléggé megnehezítette. Amikor meg ugrottak egyet az idõben, akkor aztán teljesen elvesztettem a fonalat.

Viszont ha a történetet csak sokadik szempontként vesszük figyelembe, akkor azért elég jó horrorfilmnek sikerült, mivel elég kevés jó horrort csinálnak mostanában, és el kell mondanom, hogy végig úgy néztem, hogy az ilyesztgetõs részeknél már nálam volt a távkapcsoló, mert idõnként aszittem, besz*rok, úgy féltem.

Szerintem lehetett volna igazán jó film is belõle, de azért érzõdik rajta, hogy egy eredetileg japán film remake-je. Én nem igazán tartom a japán horrorfilmeket jónak, pont a nehezen követhetõ, helyenként logikátlan történet miatt, bár lehetnek kivételek - teszem hozzá, hogy én ilyen kivételt még nem láttam, de aki tud ilyet, az írja meg, köszi -.
pleb 2008 júl. 09. - 12:08:00
(70/156)
Nah fura egy film az biztos. Volt egy-két ijesztgetõs jelenetei. A vége eléggé lezáratlan. 10/7.
Android666X 2008 júl. 09. - 10:43:50
(69/156)
Végre egy hasonszõrû ember. Nekem is jobban bejön az eredeti. Na és a Ringu... hát igen, az az alap.
10/10
blackman 2008 júl. 09. - 10:37:34 10/10
(68/156)
Nekem megvan "ez" az átok is, de a japán verzió is, és nekem is jobban tetszett 1 fokkal az eredeti. A tegnapi is jó, kicsit modernebb. De a japánok tudtak valamit!Ott van pl. a kör eredetije a ringu! És még sorolhatnám....Jó kikapcsolódás volt!
10/10
pozsizsuzsi 2008 júl. 09. - 08:59:17 10/10
(67/156)
Nos, direkt nem tájékozódtam elõre, csak úgy belevágtam, és meg kell mondjam, nagyon rámhozta a frászt a film. Tinikorom óta nem fordult elõ, hogy hangosan felüvöltsek egy-két jelenetnél. És nagyon örültem neki, hogy a fürdõszobát már letudtam, mert kimenni nemigen akaródzott volna. A macskát meg, szegényt, majdnem felrúgtam. Én sem tudom, hogy csinálta a film, illetve sejtéseim azért vannak, de majd kielemzi aki akarja. Én azt mondom, aki akar frászt akar kapni, nézze meg.
Android666X 2008 júl. 08. - 21:49:55 Előzmény Lbándi
(66/156)
A japán eredeti sokkal jobb. Ezen halálra untam magam.
kicsianya 2008 júl. 08. - 21:24:02
(65/156)
Én moziban láttam, hát gyerekek, a sztori nulla, tulajdonképpen az egész történet egy helyben toporog. Viszont valami van benne, mert HETEKIG be voltam szrva. Ha a férjem éjszaka dolgozott, átmentem anyámékhoz aludni majdnem harmincéves fejjel. Ezt a szégyent! Nem tudom, ezt hogy csinálták, hogy ilyen hatást váltson ki. Pedig csak egy tipikus ijesztgetõs film. És sikerült nekik.
Lbándi 2008 júl. 08. - 00:27:47
(64/156)
Elég zord volt házimozin nézve,nekem bejött.A japán verzió se rossz.
dark_angel 2008 júl. 07. - 23:54:43 Előzmény criminal
(63/156)
sztem ez minden horror filmmel így van,hogy máûsodszorra már nem félelmetes,mert tudod hogy mi jön,ki marad életben stb..amúgy én is elég sok horrort láttam már,és ezt a filmet úgy néztem meg hogy körülöttem 10pasi fikázta meg parodizálták,de még így is betojtam,fõleg utána,mert a wc-ben pont ugyan olyan rácsos szellõzõ nyílás volt, mint a filmben:)
9/10
criminal 2008 júl. 07. - 16:01:57 9/10
(62/156)
ammikor én elõször láttam, ez volt nekem a 'nagy horrorfilm'. másodszorra betegre röhögtem magam. ahányszor leadják, annyiszor megnézem, nálam ez hagyomány
Mumminka 2008 júl. 07. - 15:45:19
(61/156)
ez tök érdekes, hogy többen szarozzák mint nem. én moziba láttam kb. 25 évesen, horrorfilmeken nõttem fel, de betojtam. szerintem sokat számít a mozi, meg milyen lelkiállapotban vagy
Mumminka 2008 júl. 07. - 15:40:45 Előzmény cola2
(60/156)
elõérzetet láttam,de 2 perc múlva már nem is emlékeztem rá.a barlangok jók. csajos jobb. neked is ajánlom hyruko a goblint. nehogymá lemaradj vmirõl
Mumminka 2008 júl. 07. - 15:37:24 Előzmény Pantaleon
(59/156)
jé!ua. én sem fostam ekkorát az ördögûzõ óta, de nekem a japán verzió volt irtó vicces.és gagyi. hyruko a goblin a menõ most tescoban, barátnõm megvette, ez már nem avicc kategória, hanem a félelmetesen gagyi fos.
Android666X 2008 máj. 25. - 11:56:03
(58/156)
ÉN is a japánra mondtam hogy zseniális. Ez egyszer nézhetõ, de az eredetit nem lehet überelni.
dorcas 2008 máj. 25. - 09:58:17 Előzmény Android666X
(57/156)
hát mindenkinek más a véleménye....ez van. én imádom a horror és hasonló filmeket de ez egy SZAR film....naagyon gagyi de az eredeti japán feldolgozás sokkal jobb...inkább azt nézzétek mint ezt az amerikai változatot mert ez télleg nevetséges