Meadow 2007 szept. 07. - 21:40:58
(64/124)
szerintem a szemüveg nem tüzet olt,hanem visszafodít dolgokat.
nautilus64 2007 szept. 06. - 16:24:50
(63/124)
tényleg! a kabát! azt ki is hagytam! köszi! :D meg azt is köszi, hogy elmondtad pontosan mi történt! :D
Skyline 2007 szept. 06. - 13:48:17
(62/124)
Én láttam azt a részt tegnap amikor az órát használták. Nem felrobbant dolgokat, hanem szublimálja a rezet (tehát szilárdból azonnal légnemûvé alakítja). Az ajtó rézzel volt behegesztve, bár hogy miért robbant be olyan látványosan, azt én sem tudom.
Egyébként egyszer egy kabát is volt vhol, nem? Rálõttek a hapsira de nem sérült meg mert a kabát volt rajta, ami tárgy volt, tehát elpusztíthatatlan. Késõbb Kreutzfeld vagy ki el is vette.
nautilus64 2007 szept. 06. - 12:12:23
(61/124)
Szemüveg: tüzet olt
Üvegszem: elpusztít v életet ad
Pénzérme: megelevenít élõ és holt embereket
Buszjegy: elküld egy bizonyos helyre (azt hiszem a motel közelébe)
Fésû: megállítja az idõt v lelassítja
Olló: jól megpörgeti az embereket
Kártya: jól kiüt (egyébként nem tom pontosan mit csinál)
Óra: felrobbant dolgokat (bár elaludtam ezen a részen, és csak annyit láttam, hogy berobbantottak egy ajtót)

Na ennyi tárgyról tudok mit mondani. Jövõ héten lesz az utolsó rész! :(

Egyébként mire jó a Próféta?
kilibob 2007 aug. 30. - 17:32:47
(60/124)
Válasz a pakli kártyához és az órásdobozhoz: Mivel a résznek vége, ahol ezeket meg lehetett tudni, ezért elmndanám az én ötleteimet, ahol egy szinte biztos és egy ami csak tipp: A kártyapakli olyan erõvel bír, hogy aki birtokolja és egy másik ember szeme elé tartja azt, kiderül hogy az illetõ igazat mond-e vagy sem. (ez abból következhet hogy Ruber nem mondott igazat, amikor azt kérdezték tõle hisz e Istenbe. A csaj valószínüleg tudta ezt, de azért lecsekkolta. Elképzeletõ, hogy ezenkívûl valami súlyos pszichés rohamot vált ki másodlagos képesség gyanánt.
Az órásdobozra csak tippem van, holott ugyan elhangzott valakitõl a részben, hogy dolgokat óv meg a rothadástól. Ezenkívûl lehet hogy a szellemeket (jelen esetben a halott nõbõl) anyagtalanból "anyagost" (tehát hús-vér embert) csinál...
efes 2007 aug. 30. - 15:39:57
(59/124)
megtudod, ha nézed.
Nikolka15 2007 aug. 29. - 23:41:14
(58/124)
Hali! Látom, itt mindenki színészekrõl, tartalomról meg Hõsökrõl beszél, de engem az érdekelne, hogy melyik tárgynak milyen ereje van. Valaki le tudná nekem írni. A kulcs és a fésû tiszta. De pl. a kártya? Vagy az órásdoboz?
Ezer hála és köszönet annak, aki össze tudja nekem írni.
Pussz
N
fish777 2007 aug. 28. - 16:21:50
(57/124)
Szia Adryyyenn!
Nekem a http://bitgate.org oldalról sikerült letöltenem, egyben az egészet. Korábban a fórumban volt már róla szó, hogy eredetileg ez egy háro, részes sorozat, csak a magyarok szedték hat felé. Ha jól tudom nem lehet az oldalon simán regisztrálni, ez is meghívózással mûködik, mint az iwiw. :(
fish777
Adryyyenn 2007 aug. 27. - 15:53:02
(56/124)
Sziasztok!

Nem tudjátok hogy honnan lehetne letölteni a részeket valami torrentes oldalról?
Köszi
Meadow 2007 aug. 27. - 14:44:46
(55/124)
igazad van!!
lehet ez lesz a csavar,bár ha úgy gondolkodunk,hogy a szemüveg hatátalanítja a dolgokat,lehet hogy a betegséget is??
Vinogradov 2007 aug. 27. - 13:54:24
(54/124)
Kreutzfeld nem valami üvegszemet emlegetett a múltkori rész elején , aminek gyógyító ereje van?

Az nem lehet - esetleg - a szemüveg?

(Látjátok, mennyit ér, hogy kétszer is megnéztem?)
Vinogradov 2007 aug. 27. - 13:12:20 Előzmény Vinogradov
(53/124)
Pardon...
Elsiklani...
Wicky 2007 aug. 26. - 22:14:53
(52/124)
Én is erre szavaznék!:)Szerintem is ez lehet a funkciója,de tényleg nagyon zavarosan mondták,hogy valójában mire is jó...
Meadow 2007 aug. 26. - 21:20:02
(51/124)
én is van amikor visszanézek dolgokat sorozatoknál,mert mondjuk nem értem hogy is történt valami..))
Vinogradov 2007 aug. 26. - 21:17:31
(50/124)
Nem azért néztem meg kétszer, mert hibákat kerestem benne, sokkal inkább azért, mert nem akartam elsikkadni semmilyen részlet felett
Meadow 2007 aug. 26. - 16:45:47
(49/124)
köszi szépen!majd biztos kiderül idõvel még több dolog)
Meadow 2007 aug. 26. - 16:32:52
(48/124)
komolyan megnézted kétszer hogy hátha találsz hibát??nem semmi vagy))
nekem is izgalmas a sorozat és kifejezetten újításnak érzem a témát amivel foglalkoznak.
Szerintem annyiban hasonlít a hõsökre,hogy a tárgyak felruháznak valami tulajdonsággal,de alapvetõen más a cselekmény.
apropó,megírná vki hogy a szemüveg mit tud??arról lemaradtam.
efes 2007 aug. 24. - 19:55:09
(47/124)
hát, ha megfeszülök, sem tudok túl sok hasonlóságot találni az elveszett szoba és a mondjuk, twin peaks; és a mondjuk, surface; és a mondjuk firefly.... sorolhatnám. fikarcnyi hasonlóság sincs ezek között, csupán az, hogy a mûsorújságban ez van a cím alá írva: misztikus, vagy scifi (vagy mindkettõ). ellenben a hõsök tök ugyanez.

de mondom, nem vitatkozom, bár nem jutna eszembe a színészi alakításokat kaserolni... mit írnék akkor egy erõsebb al pacino-jelenésre, pl??? ;)
Vinogradov 2007 aug. 24. - 18:54:52
(46/124)
Nem...

Mondom: ennyi erõvel bármelyik scifi-misztikus tematikájú sorozatot lehet hozzá hasonlítani.

A történet persze ilyen egyszerû, na de milyen színvonalon van bemutatva!

A színészi játék lenyûgözõ, és a karakterek...
Például a fõszereplõ Joe, vagy Kreutzfeld karaktere, hogy mást ne mondjak...

A történetszövés mesteri, akárcsak a párbeszédek, és, bár már minden részt kétszer alaposan megnéztem, logikai bukfencet vagy hibát nem találtam benne. Ebbõl következik, hogy az Elveszett szoba legalábbis egy nagyon tisztességes mestermû, ami semmiképpen nem akármi.
efes 2007 aug. 24. - 15:22:51
(45/124)
hát nem. azért mondom, hogy olyan, mint a hõsök, mert tök ugyanaz a kaptafa. vegyünk egy csokor embert, na jó, ne ruházzuk fel õket, hanem adjunk a kezükbe egy csomó bizb*szt, amelyekkel olyan dolgokra képesek, amelyekre más nem. az, hogy nekik magknak vannak szuperemberi tulajdonságaik, vagy a zsebükbe van valami bizb*sz, amely szuperemberekké teszik õket, tök mindegy. ezenkívül semmi más nincs a filmben, egy pasi megy, megkeresi/kiharcolja az igazát, meglátod, nem lesz kérdõjel a végén. van rá egy söröm. de ilyet hányat láttunk már? ezért mondom: lassan a testtel és fõleg a jelzõkkel. maradjunk annyiban, hogy tisztességes, az átlagból kissé kiemelkedõ sorozat, mégha mini is.