beryll 2008 júl. 14. - 15:34:23
(73/253)
Nekem nem igazán tetszett... :(
A végén pedig a "levonuló" zene (stáblista, ilyenek) nem igazán illik a film hangulatához!
Bár az örökzöld Ruby Tuesday az nagyon ott volt. <
Henci8 2008 júl. 07. - 21:48:06
(72/253)
Zseniális film. Eszméletlen nyomasztó és elgondolkodtató. A film hatása mai napig él bennem pedig kb egy éve láttam. Borzasztó realisztikus és sajnos én vagyok annyira pesszimista, hogy elhigyjem erre tartunk. Az hogy mi a tragédia az szinte lényegtelen. Itt éppen a meddõség. De bármi más baj is szakadhatna a világra - és megjegyzem sztem hamarosan fog is - mi gyarló, önzõ emberek ugyanígy viselkednénk. Nem lenne elég a katasztrófa, mi magunk tennénk túlélhetetlnné azt.
A filmrõl: Clive játéka jó a mellékszereplõké szintén. Viszont van benne egy színész aki lehengerlõ. Aki látta a filmet biztosan tudja, hogy Michael Cainerõl beszélek. Annyira kellett a filmbe mint egy falat kenyér. Óriásit dob rajta. (eper ízû fû:)

Ami engem zavar az persze itt is, mint a Cloverfieldbe, hogy nagyon kevés a háttéranyag. Tudom én hogy ha mindent bele akarnának sûrítni egy filbe soha nem lenne vége, de ez fõleg egy olyan téma, amely bizonyos magyarázatokat követel

SPOILER
- miért alakult ki a sterilizáció
- miért háborúztak konkrétan a népek
- miért égetnek tehenet az út szélén
- mitõl zazult meg a Caine felesége

Mindettõl eltekintve: 10/10
Ludvik Jahn 2008 jún. 19. - 19:23:13
(71/253)
Föl lehet hánytorgatni a néhol kissé egyzserû dialógusokat, vagy hogy a történet néhol klisékkel operál, de akik csak erre koncentráltak, elszalasztották a lényeget.
Számomra borzongatóan hitelesnek tûnt a kép, amit a film fölvázolt. Az erõsen realisztikus, hideg képsorok igancsak nyomasztó hangulatot keltettek, az autós jelenet pedig szerintem zseniális volt, tökéletesen reflektált a fenálló helyzetre: ez nem az a világ, ahol bármi is mûködne.
A feltett kérdések meg nem válaszolása tudatos lehetett rendezõi részrõl: nem magyarázni akart, csupán megdöbbenteni és elgondolkodtatni.

SPOILER
Egyetlen dolgot vetnék föl: A vége talán jobb lett volna, ha nem tudjuk meg, létezik-e egyáltalán a hajó...
10/10
norton15 2008 máj. 18. - 14:31:02 10/10 Előzmény Raphouse
(70/253)
SPOILER

Amikor a Halak (tényleg ez a nevük?) vezetõje az épületbõl lövi a katonákat, ott mondja Theonak, hogy nem viheti el a gyereket. Aztán amikor Theo és a lány elmegy, rálõ, és el is találja.

SPOILER

Tényleg nagyon jó film, egyik osztálytársamnak kölcsönadtam 1 hónapja, azóta nem hozza vissza.:)
4/10
Vamprella 2008 máj. 18. - 14:23:49 4/10
(69/253)
nekem nem tetszett
1/10
illface 2008 máj. 16. - 21:29:37 1/10
(68/253)
Ez egy elkapkodott, nem kellõ képpen felépített, giccses tömegfilm. Többnek akar látszani, mint ami valójában. Hatásvadász, de az sem tud igazán lenni. Kultfilmnek akarták, de gagyi lett. NAGYON KEVÉS. Megnézését semmilyen korosztálynak nem ajánlom.
mandina 2008 máj. 14. - 00:33:11
(67/253)
ezt minden film megnezese elott kinyomozod? ari.
könnycseppek 2008 máj. 13. - 23:30:08
(66/253)
Nem szeretem (és nem is szoktam) az 'érdekes' szót átvitt értelemben használni.
Ne legyen már csak "olyan" értelme!;-)

A filmet meg tényleg nem tudom hova tenni. Lehet, hogy még kell rá aludnom egyet-kettõt:-)
könnycseppek 2008 máj. 13. - 23:25:14
(65/253)
Nagyon kíváncsi voltam erre a filmre, de végülis... összességében... nem is tudom...
Tetszett is, meg nem is. Érdekes ötlet, érdekes képek, néha mégis vontatott, néha elvont.
Nekem valahogy az 'érdekes' szó jut eszembe, ahogy megnéztem.
könnycseppek 2008 máj. 13. - 23:22:15
(64/253)
[color=darkviolet:358275fbf1][b:358275fbf1]*SPOILER*[/b:358275fbf1][/color:358275fbf1]
A film elsõ felében, amikor öten mennek az autóban és megtámadják õket, akkor sincs vágás - 12 perces a jelenet:-)
Sõt, a legelején, a kávéház-robbantást is egyben vették fel.
7/10
Raphouse 2008 máj. 08. - 12:36:26 7/10
(63/253)
Szerintem többet ki lehetett volna belöle hozni és egy kicsit csalódás volt de nem rosssz film.az operatõr tényleg jó munkát végzett grat neki.
a vége nekem is kicsit befejezetlen volt.
de azok a "véletlenek" a filmben (meg ugy általában a filmekben):

SPOILER

-a film végén még beszél a csávó a hajóban és teljesen jól van azután mikor feltûnik a hajó egyszercsak meghal:)

SPOLIER
10/10
norton15 2008 jan. 08. - 18:13:06 10/10
(62/253)
Igen, azt éreztem. És semmi hiba nincs benne abban a 7 percben. Kár, hogy Oscart nem kapott, legalábbis tudtommal nem.
3/10
zee944 2008 jan. 08. - 09:30:47 3/10
(61/253)
Az én szememben ez egy rendkívül túlértékelt film. Az érdekes alaphelyzettõl eltekintve semmi új nincs benne, amit eddig nem láthattunk százszor, gyengén megírtak a karakterek, gyenge cselekményszövés is. Nem tudtam izgulni a szereplõkért, halálra untam magam rajta. Sajnáltam a rászánt idõt és pénzt.

A vágatlan jelenetet biztos nehéz volt felvenni, de ettõl sem tudok térdre borulni az alkotók elõtt. Egy film nem ettõl lesz jó. Akinek ez többszörözi az élményt, annak egészségére.
10/10
norton15 2007 okt. 22. - 23:00:23 10/10
(60/253)
Nagyon jó film. Picit rövid, viszont kárpótol, hogy nyomasztóra sikeredett (ami pozitívum), nem megy alternatív jövõféleséget ábrázol, hanem azt a jövõt, ami könnyen bekövetkezhet, ha nem vigyázunk. És nem is olyan távoli a 2027-es év, mint ahogy hinné az ember. Csak 20 év. Már az elejétõl kezdve nagyon megfogott, Michael Caine, mint a múltban ragadt hippi, zseniális volt, színfoltja a filmnek. És persze Julianne Moore is.:) A kedvenc jelenetem, mikor meghallják a gyereksírást a katonák, a felkelõk, a menekültek, és megáll az élet, a harc a felkelõkkel. Senki sem akarta elhinni, amit láttak. Bár én sem hittem volna a szememnek.
10/10
amatõr 2007 szept. 29. - 15:15:25 10/10
(59/253)
Szerintem bé van ez fejezve, minden falatot megrágva kapunk, szal olyan sokat nem is kell töprengeni. Nagyon jó film, eszméletlet látványos és a sztori is nagyon jó. Mégegyszer ajánlom mindenkinek.
Ja, és pull máj fingör! :)
Redfield 2007 júl. 19. - 16:52:33
(58/253)
És milyen továbbvitel nem rontotta volna el a filmet szerinted? :) Gondolj csak bele. Ha korábbi példákkal élve: mosolygós, integetõs bácsikkal és nénikkel zárul a kép, ahogy egyre közelednek a ködben úszó hajón, mennyire happy end-érzetet keltett volna, ellent mondva az addigi hangulatnak, de egyértelmûen borús lezárás sem hiányzik a filmnek. Nem akar ítélkezni, csak bemutatni. És ha az elejét sem közli, minek közölje a végét?
Ádesz 2007 júl. 19. - 14:03:32 Előzmény Redfield
(57/253)
Rendben, csak az átlagos nézõ mint pl én elvárja a válaszadást, ha meg nem kap akkor hiányérzete van. Én csak olyan filmen tudok gondolkodni aminek rendes befejezése van de emellett tovább lehet gondolni, mint pl Shymalan Faluja.
Brambilla 2007 júl. 09. - 23:52:43
(56/253)
Szerintem is nagyon jó hogy nem válaszol meg minden kérdést, sõt a végén még többet is tudunk meg a kelleténél. A film hangulata és stílusa tetszett, az, hogy a világon Anglia az egyetlen hely ami "normális" és mindenhol máshol csak mocskoks emberek élnek, meg hogy a társadalom így kettészakad kicsit 1984-es hangulatot ad, kár hogy ez nem marad meg a végéig.
A harcok alatt az operatõri munka zseniális. Amikor rohan a véres kamera a csávó után a buszba az nagyon el van találva.
Redfield 2007 júl. 08. - 05:35:13
(55/253)
ennek a filmnek nem egy történet elmesélése a célja, hanem egy valós és lehetséges helyzet bemutatása a világról. Nem ad válaszokat, mert annál többre hívatott, hogy szórakoztasson, nyitva hagyja a lehetõséget, hogy nyugodtan gondolkozzunk el a "miért"-en. Minek nevezzen meg egyet, amikor van rengeteg másik ok ami miatt bekövetkezhet? A lényeg nem az, hogy miért történik meg, hanem hogy megtörténik, és hogy a valóság is eljuthat odáig nagyon könnyen.
Ádesz 2007 júl. 07. - 18:11:56
(54/253)
Hiányérzetem van a film kapcsán (bocs hogy nem olvasom végig) de mintha nem lett volna vége a filmnek pl.: Nincs válasz a Miértre, pedig azért azt elvártam volna h erre válaszoljanak, hamár végignézek madnem 2 óra tömény szenvedést és kínt...