1/10
Sakti1023 2011 márc. 19. - 16:49:43 1/10
(173/253)
Most lett vége, megnéztem... Úristen, de rossz volt.

Elõször is: borzalmas vágások.

Másodszor: zene. Valami szörnyû, hogyan illesztették össze a jelenetekkel. Még ha találó is lett volna éppen, elvágták, sitty-sutty új jelenet...

Harmadszor: ilyen rosszul kidolgozott sztorit is ritkán talál az ember. Oké-oké, 18 éve nem született gyerek. Na de, ha igaz, amit elmondtak a filmben, hogy netán szennyezés miatt, vagy hasonló, hogy lehet, hogy ez semmilyen más élõlényre nem hatott, csakis az emberre? És persze az emberre is bolygót átfogóan. Hmmm, ezen még agyalhattak volna egy kicsit, mert nagyon értelmetlen. Mert persze, a macskáknak 9 életük van, de hogy a kiscicák ott mászkálnak, míg emberek között 18 éves a legfiatalabb, kissé merész elgondolás. :D

Az utolsó fél órát már nagyon szenvedve néztem, és itt jött a kegyelemdöfés: felvettek kb. 1 percet a filmbõl úgy, hogy "vércseppes" lett a kamera. Hát ez már valami fantasztikus volt, pláne azt figyelni, ahogy fél percig így veszik a jeleneteket, aztán megváltozik a pettyek helye (milyen véletlen), majd egyszer csak mindenféle jelenet- vagy képváltás nélkül megtisztul a kamera (addigra sikerült törlõrongyot keríteni netalán?). Kész vicc.

Szóval még csak egyszeri nézésre se ajánlom senkinek...
anetta982 2011 márc. 14. - 13:34:48 Előzmény vibe01
(172/253)
Persze.... Biztos azért jelölték Oscar-ra Clive Owen-t, mert a neve egyet jelent a gagyi filmekkel....
1/10
vibe01 2011 márc. 08. - 00:33:18 1/10
(171/253)
Clive Owen neve egyet jelent a gagyi,plasztik filmekkel.Nem volt elég az Artúr király,ebben újra büntetnie kellett a rutinosabb filmnézõket...

Lényeg a lényeg:

Összelopott történet,unalmas,vontatott képvilág fûszerezve ezzel az erõltetett,sznob
angol fantáziával.Aztán a durva váltások(lézerkütyük kontra istálló vagy egy teljesen hétköznapi busz 22.századi plazmatévével:D)... Egyszerûen teli van mocskolva ehhez hasonló gusztustalan átverésekkel...

Ez egy szenny!

10/1
10/10
r0t0 2011 jan. 26. - 21:18:41 10/10
(170/253)
Nagyon érdekes a film, fõleg a befejezés. Kissé biblikus (lehet nem is kicsit) az a jelenet ahogy SPOILER kimennek a gyerekkel a katonák között.
Persze sok kérdés megválaszolatlan maradt, de talán jobb is így. Kit érdekel, hogy mi az a Human Project vagy mi történt utána. Jobb is hogy nem tudtuk meg, mert legalább nem csapták össze. Az biztosan egy külön filmre való sztori lenne. Mindenesetre az biztos hogy már harmadjára néztem meg és az utóbbi 20 év legjobb filmjei között a TOP10-ben a helye.
tigerland 2011 jan. 22. - 17:48:38 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(169/253)
A felvezetést - mármint hogy mi is a történet alapja - nagyon jól megvalósították. Az általad említett narrátorral, aki elmondta volna az elõzményeket, csak komolytalan lett volna. A híradásokat, plakátokat, szlogeneket, de még a falfirkákat (volt belõlük rendesen) is kell figyelni és minden kiderül pontosan.
Azzal viszont egyetértek, hogy a Human Projectról semmi sem derült ki, hogy mégis minek vannak, hol vannak (a hajón?), kik alkotják, stb.

Egyébként a hangulat kiváló, Clive Owen és Michael Caine szintén. A többször is felfedezhetõ hosszú és vágás nélküli (!) jelenetek meg a legjobbak közé emelik a filmet.

Engem legjobban az a jelenet fogott meg amikor a busszal megérkeznek a menekülttáborba, és ott láthatjuk a katonai erõ jelenlétét, illetve annak következményeit.
10/10
nokeka 2010 dec. 12. - 08:26:50
(168/253)
Miközben néztem, nem tudom, hogy annak szurkoltam-e, hogy sikerüljön megmenekülniük, vagy inkább annak, hogy végül bukjanak el, mert k@rvára megérdemelnénk...

Fantasztikus egy film!
9/10
indienemesh 2010 okt. 27. - 21:40:42 9/10
(167/253)
Nagyon jó film, hihetetlenül reálisan jeleníti meg a reménytelen világot. Nagyon-nagyon tetszett a hangulat, a díszlet profi volt, és a színészi játék is. Pár dolgot hiányoltam, pl. a humán programról bármi infót, és több csavart. A vége nem rossz, de nem is tökéletes. Azonban a megjelenítés szerintem tökéletes. Mûfajában 10/9.
Fecóbácsi 2010 okt. 09. - 16:58:00
(166/253)
Intelligens, elgondolkodtató film. A NatGeo-n adnak hasonló sorozatot, "Mi lenne,ha..." címen. Az semmi ahhoz képest, amit ez a film ábrázol.

Amúgy meg jó kérdés, hogy a gyermektelenség valóban a filmben is levõ háborús káoszhoz vezetne-e? Ezt épp a jelenség ellentéte, a túlnépesedés réme szokta elõidézni (más filmes produkciókban).
9/10
gyuribacsi 2010 okt. 08. - 08:42:46 9/10 Előzmény Charles Foster Kane
(165/253)
Charles Foster Kane
A 451 Fahrenheit-et nem láttam, a másik kettõt igen... és továbbra sem értek veled egyet.
A mechanikus narancsot például kár egy utópihához vagy sci-fihez hasonlítani, mert az inkább társadalomkritika, a bûn fogalmát és a társadalom/törvények a bûnnek meg- és elítélésére való, gyakran torz kísérletét bemutató alkotás, mint "Az ember gyermeke". Primitívséget e filmmel kapcsolatban én nem emlegetnék, és fõleg nem állítanám, hogy belsõ logika híján van. Értem az alapötlet egyszerûségét érintõ célzásaidat, de azt hiszem, itt egy pici tévedésrõl van szó.
Tényleg nem személyeskedni akarok, mert én már örülök, ha egyáltalán gondolkodó emberrel találkozom (akár így, virtuálisan is), de Hannibal Lecter véleménye sokkal tanulságosabb volt számomra a tiédnél. Ezzel együtt persze azzal sem értek maradéktalanul egyet :) Lássuk, miért.
A fehér faj kiszorulásának veszélye "saját életterérõl" ugyanúgy valós veszély, mint a (fehér) gyermekek normális úton való megszületési számának lassú, de folyamatos csökkenése. Igaz, most még a természethez közelebb élõ rasszok (vagy másképpen: a nem nagyvárosi emberek) körében vígan megy a szaporodás. Ám amint azok a mikromérgezések, és az az immunrendszer gyengülés, melyek a nagyvárosi léttel és a fogyasztói társadalommal együtt járnak (lásd akár a méheknél is), õket is utólérik, a helyzet gyökeresen meg fog változni. Gondoljatok csak bele: ha a fehérek (akik bizony-bizony egyértelmûen felsõbbrendûnek tartják magukat, még az ázsiakhoz képest is, nemhogy a feketékhez képest) rájönnek, hogy a fogyasztói társadalom, a piacgazdaság durván lerontotta túlélési esélyüket, és legyengítette a génállományukat (hiszen alig képesek szaporodni), nos akkor lesz olyan rasszizmus, amivel ma nagyon könnyû megvádolni a demográfia, a szegénység, az oktatás hiánya és a bûnözés összefüggésein gondolkodókat.
A múltban elkövetett bûnök pedig attól még bûnök maradnak, hogy gyakorlatilag nem lehet értük senkit megbüntetni.
Amerika õslakosságát az európai emberek által behurcolt betegségek pusztították el (mintegy 90-95%-ban), Afrika gyarmatosítása és ma is tartó kizsákmányolása pedig olyan fejlõdésbeli lemaradást eredményezett, melyért bizony szintén a (fõként európai) fehér ember felelõs. Hogy ma ott van a legtöbb éhezõ, tanulatlan ember, és afrikaiak ölik egymást a legnagyobb számban? Kit érdekel? mi európaiak (amerikaiak, stb) vagyunk. No, ez a mentalitás az, ami ma is kitermel olyan hibákat, bûnöket, melyekért utólag majd megint nem lehet senkit felelõsségre vonni.
Egyszer azonban tényleg lehetséges, hogy már nem születik több gyermek. Azon egyszerû oknál fogva, hogy túlmérgeztük a levegõt, a földeket, a vizeket, és élelmiszereinkben már túl sok a tartósítószer és a méreganyag... no meg stresszelünk, akár ebbéli felelõsségünk nehezen meghatározható, de mégis létezõ ténye miatt. Mindez a termékenység csökkenés felé mutat.
Én azt mondom, minden film (vagy más típusú alkotás) hasznos, ami felhívja a figyelmünket saját civilizációnk felelõtlenül szennyezõ és pusztító életmódjára. A szabadpiaci gazdaság és a fogyasztói létforma már olyan meghatározó és "hatékonyan káros" lett, hogy értelmetlen a civilizáció egészén belüli megkülönböztetés, akár rasszok, akár országok szerint. Más modellt kell választanunk, amíg lehetséges. "Az ember gyermeke" (is) erre hívja fel a figyelmünket.
offtopic
kompikotró 2010 okt. 07. - 17:59:06
(164/253)
OFF!

Az emberiség amúgy sok szinten van halálra ítélve!
A mi társadalmunkat a mértéktelen eladósodás teszi tönkre,olyan értéktelen dolgokért képesek emberek eladósodni,hogy az már nevetséges ( a szánalmas lehet jobb választás!) Nem értem miért jó "trendi" dolgokat venni,ha az ember nem tudja össze rakni a rá valót!
Én pl. akkor veszek valamit,ha van rá pénzem...egyszerûen meg tudom állni és kész!
Az autóm sem egy mai darab,de üzembiztos és ki van fizetve!
A házon van minimális hitel,de ezt akkor is tudnánk fizetni,ha valamelyikünk (ketten vagyunk a párommal) kiesne a munkából 1 idõre!
Szeretnénk gyereket,de sajnos a társadalmi körülmények miatt nem vállalunk!
Nyugodt típusú ember vagyok,de sajnos vannak szituk amikor elõtör belõlem az állat!
Ahogy telik az idõ egyre jobban az az érzésem,hogy a körülöttünk zajló élet egyre elviselhetetlenebb...nem akarom a leendõ gyermekemet szenvedni látni,mert az iskolatársai elvárnak tõle olyan dolgokat ami felesleges,vagy esetleg agyonverik az iskolában,vagy az utcán... jobb esetben "csak" kirabolják...sajnos a családunk nem egyszer megélt hasonlót úgyhogy a félelmeim nem alaptalanok!
Belegondolni is rossz abba, ahogy szépen lassan a normális élet egyensúlya felbomlik visszafordíthatatlanul! A társadalmi rétegek extrém módon eltorzulnak és egyszer csak kitör a káosz!
Ne legyen igazam,de az emberiség nagyon rossz felé halad és ennek a jövõ nemzedéke fogja a kárát látni,de nagyon!
Hannibal Lecter 2010 okt. 07. - 16:56:14 Előzmény kompikotró
(163/253)
Azt akarták mutatni, hogy bár az ember tudja, milyen fontos és értékes az élet, mégis írtja. Az a jelenet errõl szólt. Azzal pedig egyetértek, hogy a földre már ráférne ha az ember kipusztulna de ezt már az Avatarnál kifejtettem. Az emberiség mai állapota több mint veszélyes, szó szerint az egész fajunkat visszük a pusztulásba. Számomra mindennap megdöbbentõ, hogy az emberek milyen nyugodtan éldegélnek, közben még a mi életünkben a bolygó lakossága az eltarthatatlan szintre fog ugrani. Ha 1900 környékén kb 2 milliárd ember élt, 2010-ben meg lassan 7 milliárdan, akkor 2050-2080 felé mi lesz? Magunk miatt talán nem aggódunk, de ki tud így nyugodt szívvel megszülni egy gyereket? Rohangál vele az óvodába az ember és közben az vár majd rá, hogy a harmadik világból meginduló, éhezéstõl megörült tömegek felzabálják? Mindenki nézze meg az Erik a Vikinget, aki még nem látta. Ott zseniális volt Atlantisz pusztulása. Ott ültek a szigeten, míg el nem süllyedtek: "Nem süllyedünk, nem süllyedünk, sõt határozottan mintha emelkednénk. Javaslom állítsunk fel egy vizsgáló bizottságot , hogy felkutassuk a rémhír terjesztõket. Atlantiszunk ezer éve áll már, elsüllyeszthetetlen mint a Titanic." - "De hát süllyedtek, nem látjátok?"
kompikotró 2010 okt. 07. - 11:15:05
(162/253)
Azon túl,hogy a filmet nem sokra értékelem,látom benne a lényeget!
Nagy a valószínûsége,hogy hasonló esetben ez történne...KÁOSZ!
Ha bele gondolunk abba,hogy nem születnének gyerekek,szinte azonnal iparágak dõlnének össze,egy sereg dolog azonnal értékét vesztené és az alapvetõ dolog ami még pszichésen megviselné az embereket,hogy miért is tennének bármiféle építõ dolgot,ha nincs kinek!
Szerintem az emberiségre rá is férne egy hasonló dolog,mert míg egy rakás filmben,ahol attól retteg az emberiség,hogy az "idegenek" sáskaként élnék fel a bolygónkat,addig nem vesszük észre, hogy mi tesszük ugyan ezt és nem fogjuk fel,hogy ezen a földön egy élõlény sem okozott annyi kárt mint mi emberek!
Kár hogy az emberben kialakultak azok a dolgok mint az irigység,kapzsiság,önzés,és még egy halom rossz tulajdonság amivel saját embertársát és környezetét teszi tönkre!

Spoiler!

A film végén az nem tetszett,hogy kisétálnak az ostrom alatt álló épületbõl a síró csecsemõvel,mindenki ámul-bámul,de ha ennyire fontos lenne egy gyermek,akkor nem gondolkodnak el azon,hogy azonnal abba kell hagyni a lövöldözést??? Nem lehet,hogy az épületben több gyerek is van???
Egyszerûen egy kis hatásszünet után folytatódik az egymás csépelése...gratulálok...na ez az egyik tulajdonság ami miatt a film ebben a formában nem tetszett és ez az ami miatt az emberiség megérdemelné,hogy ami a filmben is elhangzott..." 100 év múlva nem lesz egy ember sem... " talán nem szó szerint idéztem,de volt hasonló mondat!
Lehet nem is ártana ez a bolygónknak!

Spoiler vége!
AvatáR Gil Maerth 2010 okt. 07. - 10:12:55
(161/253)
Egy tuti: nem hagyja az embert nyugodni, nekem tegnap óta motoszkál a fejemben.

> Talán azért mert megtörténhet.

És nem azért, mintha a téma - vagy ha úgy jobban tetszik: a probléma - nem lenne mindennapos ismerõs, ígyhát mégiscsak a fogalmazásban lehetett valami plusz.
Jó lenne még egyszer legalább látnom, hogy a filmet mint filmet tudjam nézni.

> valaki írta hogy egyre többet tudunk a világról. De ez olyan komplex rendszerekhez vezet, hogy átcsordolunk a
másik oldalra, egyre kevesebbet tudunk.

sok helyütt egyszerûen csak élnek benne, nem foglalkoznak
nagy metafizikai képletekkel, meg teoretikával.

itt a földön rengeteg mindent meg kéne oldani -AZ TÉNY- így is.
eszeveszettül sok probléma van, amikre nagy koponyák se tudják a választ, hát még a megoldási idõt.
a mellékhatásokról nem is szólva.

a bolygónk, az emberi szervezet nagyon törékeny.
talán ezért találta pont a szaporodás témáját telibe ez a film
engem is megijesztett az a "mi lenne ha".
akkor fogjuk fel miylen fontosat vesztettünk el, ha már elvesztettük, sajnos ez így van

mert bár most pont a túlnépesedés a gond, de abszolút nem lenne egy darab új gyerek se, az meg a ló túloldalára esés tipikus este.

a magam részérõl szeretnék világméretû összefogást vizionálni ilyen esetben


felesleges ilyenkor állatias zavargásokba, meg bevándorlók kitoloncolásába fogni.
azzal nem mennek elõre a dolgok !

hisz látható pont kitõl jött a született gyermek!
AvatáR Gil Maerth 2010 okt. 07. - 09:59:02
(160/253)
Kissé durva utopia.
egyes jelentek sajnos a közel keleten, a Balkánon vagy épp Afrikában megszokottak.
a káosz, zûrzavar, anarchia leképezése megfogott - az egyik képen még vércsepp is fröccsen a képernyõre :(

az egyik leghitelesebb szerintem a vén hippi.
a cselekmények közól pedig:a Felkelés.

hangulatzene nem is nagyon van, a sztorin a hangsúly, (nem a karaktereken.)
a képiségen átüt hogy civil kerül hadi helyzetbe.

hiányolom hogy nem volt egy kis bevezetés (pl. narrátor az elején bemondta volna mi történt) - így innen onnan kell megtudni. )
és a Humán Projektrõl se tudtunk meg sokat, maximum sejthetünk.
KEVÉS!

10/6,5
7/10
leho 2010 okt. 06. - 23:09:31 7/10
(159/253)
Érdekes film volt.
az utolso szamuráj 2010 okt. 06. - 21:08:05
(158/253)
Foster!
Ne zavarjon,hogy azt brekeged,mint én.Sebaj.
a megszólítás mindenesetre hízelgõ.Magam...nem viszonozhatom.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 okt. 06. - 21:05:40
(157/253)
Géniusz. Akinek tetszett, és MÁR leírta a véleményét anno, az moziban látta. Most azok írnak, akik tévében látták. Mi nem világos?
az utolso szamuráj 2010 okt. 06. - 21:02:32
(156/253)
Emelt ki más mûvekbõl dolgokat,valóban,de rendelkezik egyediséggel.Ami természetesen azzal jár,hogy nem lesz mindenki vevõ rá.Dehát ez van:))
Én komálom.Amit pedig operatõr szinten letetek az aszfaltra,mély respect.Persze,sok nézõ nem az ilyen finomságokra van beállítva.
pozsizsuzsi 2010 okt. 06. - 20:55:04
(155/253)
Egy tuti: nem hagyja az embert nyugodni, nekem tegnap óta motoszkál a fejemben. És nem azért, mintha a téma - vagy ha úgy jobban tetszik: a probléma - nem lenne mindennapos ismerõs, ígyhát mégiscsak a fogalmazásban lehetett valami plusz.
Jó lenne még egyszer legalább látnom, hogy a filmet mint filmet tudjam nézni.
az utolso szamuráj 2010 okt. 06. - 20:47:15
(154/253)
Vagy,akinek tetszett,már leírta véleményét.
De áh..ilyen elõ se fordulhat...DD