Téma: Az emlékmás

3/10
sello13 2012 aug. 20. - 16:05:30 3/10
(58/238)
Levagdosnám az ujját, és sósavba mártogatnám a kezét, aki az új Emlékmást kitervelte, megrendezte, engedélyt adott rá... Szánalmas, koncepciótlan CGI-felvonulás, össze-vissza lopkodtak az Ötödik elembõl, a Én, a robotból, a Különvéleménybõl, de még a Dredd bíróból is... Aki nem látta az eredetit, csak azt nézze meg, aki látta, az pedig ezt NE nézze meg... Csak Beckinsale és fõleg Biel kisasszony miatt nem kapcsoltam ki 30 perc után... Hála az égnek, hogy nem moziban kellett végigszenvednem ezt a szart... Total Recal 2012= 0
10/10
sparrow007 2012 aug. 20. - 11:29:58 10/10 Előzmény Szaki Dani
(57/238)
22 év van a két film között, de a 1990-es verziónak volt stílusa és egyedi megoldásai! Az új verzió csak látvanyfilm lett nagyon gyenge, semmi stílus és egyediség!

Én a robot+Különvélemény= Total recall 2012
10/10
zolibtr 2012 aug. 20. - 10:59:54 10/10
(56/238)
Szerintem egészen jó akció film, végig néztem és nem unatkoztam egy percig sem. Nem kell mindig a hibákat keresni, egyszerûen ez egy pörgõs akció scifi!!!10/10
CsiróCsiró 2012 aug. 20. - 00:27:44
(55/238)
Mivel tisztában vagyok vele,hogy itt a fórumokon néhányan hobbiból fikáznak bizonyos alkotásokat,a sok negatív kritikát olvasva errõl a filmrõl már alig vártam,hogy lássam,és egy jól megfogalmazott kommentben odacsapjak a mániákus elégedetlenkedõknek...

...sajnos ennek a vágyamnak most nem tudok eleget tenni. :-(

Annyira jó alapanyag volt a készítõk kezében,és valahogy mégsem sikerült kihozni belõle semmit.A magon áthaladó melósjárat,a tenyérüvegrenyomvatelefonálás és pár apróbb technikai megoldást nagyon ötletesnek találtam,de úgy egészében sajnos a felejthetõ kategóriába sorolnám.

Tényleg sajnálom,mert az eredeti egy zseniális,örök érvényû mozi,és ebbõl kifolyólag nagyon vártam ezt a feldolgozást.

Próbáltam közben úgy is nézni,hogy elvonatkoztatok az eredetitõl,és különálló filmként kezelem,de akkor is csak egy üldözésesvaktábalövöldözös töltelékjelenetekkel teletûzdelt csimbumcirkuszként tudtam elkönyvelni.

Egyedül Kate Beckinsale-t tudom élményként elraktározni :-)
7/10
öregem 2012 aug. 19. - 23:49:11 7/10
(54/238)
Szerintem jó volt!
Az erediteben is elég gáz volt a vége! Lettek felhõk pik pak, Swárzinak sem robban szét a gyurma kobakja!
Abban is voltak gagyik szerintem! Igaza van annak a ki el tud vonatkoztatni a két filmtõl!
Szaki Dani 2012 aug. 19. - 17:39:42
(53/238)
Igaz, hogy az erdetiben semmi érintõképernyõ, csak billentyûzet (memória központ), pedig már a Die Hard-ban is érintõképernyõ volt, de akkor is... olyan fílingje van az elsõ résznek, ami utánozhatatlan. Andy Vajna, és Mario Kassar, akkor nem akármit hoztak össze :)
Szaki Dani 2012 aug. 19. - 17:34:33
(52/238)
Sajnos ilyen világot élünk... Hamarosan a Hegylakót is "rímékelik". :(
AvatáR Gil Maerth 2012 aug. 19. - 15:38:32
(51/238)
miért kell másolnia régi nagyokat? ennyire nincs ötlet? :-( ahogy hallom a Robotzsarut is újra eredeztetik.
Bár a Peter Wellerest kõkemény lesz felülmúlni.
:(
4/10
Mpytyu 2012 aug. 19. - 15:35:12 4/10
(50/238)
Csak engem zavart a túlzott látvány, mármint a percenként megjelenõ fényes csíkok,és fénytörések...nem ettõl lesz jó a film,bár amcsiban lista vezetõ, ami számomra nem meglepõ.
LCsajszi 2012 aug. 19. - 01:58:05
(49/238)
Amikor beültem a moziba nem esett le, csak gondoltam hasonló címmel készítettek filmet, de aztán egyik barátnõm ráeszmélt, hogy egy feldolgozást nézünk, bár õ az eredetit még nem látta, én viszont igen. Na úgy álltam hozzá, hogy ebbõl vajon mi fog kisülni.
Új látvány ide vagy oda, de el kell ismernem, hogy az eredeti sokkal jobb. Lehet, hogy több éve volt már, ha belegondolunk, akkoriban az a látványvilág nagy dolognak számított. Hihetetlen, hogy a maiak képtelenek igazán jó filmet csinálni, csak a remakekbe kapaszkodnak. Tudom, hogy ezt a mostani filmet az új generációnak készítették, de hihetetlen, hogy csak úgy lehet eladni, ha ezer látvány van benne és 1 órás unalmas akció. Szinte a két órából másfél órányi üldözés, amely elég unalmas volt, és semmi jó csavar, mint az eredetiben volt.
Mondtam is a barátnõmnek ne aggódjon, megmutatom az eredetit, ami ennél sokkal jobb, humorosabb és kevésbé ennyire akciódús. No meg a Mars :).
Szerintem azért 10 év nem nagy távolság, és az akkori látványvilággal egyáltalán nincs semmi bajom, meg több fantázia volt az eredetiben, látványban is. A mai filmek csak arra mennek, hogy minden egyes akció 10 perc, ami már halálra untat, meg mindenhol érintõképernyõs hologramok, ami az új nemzedéknek kell, mert különben nem nézik meg, ha nem szerepelnek a filmekben.
Seemann 2012 aug. 18. - 16:26:18
(48/238)
Kár érvelni, meg bizonygatni, hogy miért egy halom szemét ez a film, aki olyan szinten van, hogy feldicséri pusztán azért mert "van benne két jó buxa, meg kellõ csihipuhi, autósüldözés" az agyhalott, és a filmes értékrendje végtelenül elcsökevényesedett.
Ez a film sz.r. Nem szubjektíve, nem húzza le senki, ez szar. Mindene, formája, szaga, állaga, mindene.

Eddig nem értettem egyet azokkal, akik inkább spóroltak dvd-re, mert úgy gondoltam megfosztják magukat pozitív mozis élményektõl, amelyeket nem lehet pótolni, sem letöltéssel, sem dvd-vel. Még úgy sem értettem egyet, hogy tisztában voltam vele, aki a mozi-élményre vágyik, annak elõbb-utóbb törvényszerûen becsúszik valami fiaskó.

Lassan azonban eljutok oda, hogy revideáljam a véleményemet, mert... ennyi kellemetlen élmény után nagy elhatározás kell újra csaknem 1500 forintot kicseszni az ablakon...
5/10
Bigpapa 2012 aug. 18. - 15:47:28 5/10
(47/238)
Már bocsi,de mivel én is fikáztam a filmet, a seggfejet magamra vettem.

Azt várom,ha fejlõdött a technika,2012-ben nem csinálnak egy 20 évvel ezelõtti filmnél szarabbat. Ebben mi volt a sztori? Amiért izgulni lehetett? Tényleg,mint a szuper emberek,vagy cyborgok, ugráltak 20 métereket,estek-keltek,rohantak,de néhány karcolással megúszták. Baszki,ha leesel a létrának a 6.fokáról,szarrá töröd magad. Ja jó, te nem,mert te is fasza gyerek vagy biztos,csak mi halandó seggfejek törjük össze magunkat,ha egy mozgó liftrõl le/fel ugrálunk és felrobban mögöttünk 6 kiló TNT-nek megfelelõ jövõbomba.
Nem azt várom,hogy dokumentumfilm hû legyen,de legalább igényesebb legyen a sztori,ha már mást találtak ki,mint az elsõ feldolgozásban. És tényleg,az összes rossz figura itt segg hülye volt.Ha jobbra kellett volna futni,õk balra futottak,hogy még véletlenül se kapják el a manust.
SPOILER
Robotok a kapszulában sztázis üzemmódban :))))) 12 perc az út, addig minek altatni õket? Android fut rajtuk és elem kímélõ?
SPOILER vége

Újraforgatnád a terminátor 1-2-t? És áruld már el nekem, hogy 2012-ben kit tennél be terminátornak a híg fos tengerébõl,amikor ilyen nyálgépekkel van tele hollywood,mint az alkonyatos köcsögök,meg a step up-os buzik? Egy pasi van,aki kinézetre hozná a terminátort,az a Rock. Aztán kifújt.
Vagy ez is egy átdolgozott terminátor lenne, ahol valami 172 cm-es majom, tornából örökre felmentett gyerek játszaná el a halálosztót? Ezt ugye nem gondoltad komolyan te sem!
9/10
GéPLovaG X 2012 aug. 18. - 10:16:29 9/10
(46/238)
Este meglestük a MoM-ban feliratosan. Hû maradt a történethez, ezért túl sok újat nem mutatott a cselekményeket tekintve, de ez szerintem nem gond. A látvány nagyon rendben van, erõsen idézi a Blade Runner látványát ami kifejezetten tetszett. Én remek élménnyel gazdagodva távoztam a moziból.
5/10
Bigpapa 2012 aug. 17. - 21:41:09 5/10
(45/238)
Most lattuk a filmet...,de ez valami iszonyat szar film. Semmi ertelme. Tenyleg uldozik,robotok verik,lovik,esik,szurjak,zuhan,de meg se kottyan neki,a Taft meg mindig tart es a frizuraja tokeletes. Kate haja is mindig belove..
SPOILER
Azt nem ertem,hogy ennek a feldolgozasnak mi ertelme volt? Semmi motivacio,ami ertelmet adna ennek a szarnak. Az Arnold fele filmben legalabb ott volt a gep,ami legkort ad a marsnak,de itt? A foldon ket hely lakhato,a legszennyezettseg meg intelligens,mert nem vandorol at az emberek lakta teriuletre. Vedopajzs meg nincs,szoval ez faszsag. Van otvenezer robot. Es? Hany ember? Ezert kell felni,meg huha? Mennyivel jobb lett volna egy olyan sztori,ha a fold legkoret tisztitotta volna ki, egy gep. Na az mar erdekes lenne.
Az egesz film cgi,neha full jo,neha kilog nagyon. A fogonosz egy terminator,tele van bakival a film.
SPOILER VEGE
Banom,hogy haver rabeszelt,mert ezt inkabb online nenztem volna meg.

10/5 a ket csodaszep no miatt.

Van ékezetem is,de androidrol igy jobb irni :)
Csodakapitány 2012 aug. 17. - 17:49:46
(44/238)
A legjobb jelenet amikor leakarják tartóztatni, trailer 40-50 sec. 1.27 nél jól mutat amikor átugrik a tetõn, de a filben nem. A csaj sehol nem kereste, és egy unalmas autós üldözés következik. Aztán meg egy mégunalmasabb jelenet, aztán meg az elõzõ részbõl ismert -vissza kell térned a képzeletedbõl rosszabb változata. Vannak kellemes meglepeteséket, de végén a szájbarágós visszajátszás tönkrevágja. Az elfogásos jelenet katasztrófa. Kb mintha a Titanic filmben a fiú elküldeni a lányt, miután megvolt, és a hajó nem süllyedne el. Pont ilyen lenne.
4/10
fapuma2000 2012 aug. 17. - 15:51:38 4/10
(43/238)
Tegnap néztem meg a filmet. Hááát, nagyon gyenge lett. Csak annak tudom ajánlani, aki szereti ha a fõhõst egész filmben üldözik és mindent túlél (1000 ütést kap, megvágják, meg lövik, stb. és semmi sem árt neki) és így megmenti a világot. Bruce Willis a Die Hard-ban sem semmi, de itt Collin Farrel százszorosan túl tesz rajt. Amúgy meg tele van baromságokkal is (pl. 1000-el repülõ kapszulán mászkálnak és a hajuk alig leng...) Az eleje meg nagyon vontatott...
Superalonso 2012 aug. 17. - 14:54:26
(42/238)
spoiler....sztem ez arról szól, hogy a 21. század végére a lakható földterület a legértékesebb kincs (kvázi levegõ az még mindenkinek van és jár is)...ám mindössze 2 terület marad a Brit Egyesült Szövetség (BESZ), ahol a menõk és gazdagok élnek és a Kolonia, ahol a csóró prolik és senkik....
A BESZ-nek mivel egyre nõ a népessége szüksége van uj lakható területre (ami ugye nagy kincs), ezért el akarják pusztitani a Kolonia lakoit, ám csak ugy nem lehet kiirtani õket ezért a BESZ kamu terror akciokat csinál saját maga ellen Cohaagen vezetésével. Egyik legjobb ügynöke Hauser (Colin Farrell) erre rájön és ezért agymosást hajtanak végre rajta Cohaagen-ék, hogy ne jelentsen problémát illetve kamufeleségnek ráküldik Kate Beckinsale-t, hogy figyelje mit mûvel és jelentse, ha megsejti, hogy kicsoda is valójában, egyszerû proliként éli tovább életét. Azonban a Recall cég lehetõvé teszi, hogy álmodban az legyél aki csak akarsz és õ ezt igénybe is veszi mert unja a proli életét, a kísérletbe azonban hiba csuszik és Colin Farrel rájön hogy õ valójában nem is proli, hanem egy ügynõk és célja, hogy megállitsa Cohaagen invázioját, ami a film végén sikerül is neki Jessica Biel-lel karöltve...... spoiler vége

Hát én ezt hámoztam ki a filmbõl.....
Mr. D 2012 aug. 17. - 00:38:48
(41/238)
Dick mûveibõl (elsõsorban a novelláiból) már számos nagyszerû film készült. A legjobb kétségkívül Ridley Scott Szárnyas fejvadásza volt, de a Különvélemény vagy a régi Emlékmás is masszívan beégett a tudatunkba. Én szerintem a mûvei nagyon is jól adaptálhatóak filmre, mivel novellái csak egy film vázát adják meg, amire lehet építeni. Más kérdés, hogy egy tehetséges rendezõ-forgatókönyvíró páros kell ahhoz, hogy olyan film szülessen, ami méltó az alap mûhöz. Elõbb felsoroltaknak ez összejött, de pl. A felejtés bére, a Sorsügynökség, a Next - Holnap a múlté vagy épp jelen filmünk olyan mértékben nélkülözik a kreativitást, hogy a vásznakról egybõl a süllyesztõben végzik.
MissUndertaker 2012 aug. 17. - 00:24:33
(40/238)
Elõre is bocsánat, hogy "idepofátlankodom" anélkül, hogy láttam volna ezt a filmet. Még pár éve megnéztem a Verhoeven-féle változatot, és azt kell hogy mondjam, nem volt rossz, bár szerintem nem ragadta meg a könyv mondandóját. Mivel ez egy rohadt könyv, eredetileg, Philip K. Dick a kedvenc sci-fi íróim egyike, sõt, talán a kedvenc íróm. A magyarul vagy angolul megjelent könyveinek 80%-át olvastam is, és az Emlékmás is egy remekmû. PKD könyveiben az az igazán különleges, hogy az "ûrlényesjövõbelinagyonscifi" dolog csak a felszín, a történet lényege valójában nem ez, hanem valami egészen mély és elgondolkodtató teória. Ez az PKD könyveiben, ami leköti az olvasót, nem hagyja paranoia és összeesküvés-elméletek nélkül. Szerintem ez az, amit még egyik PKD könyveibõl való filmadaptáció sem ragadott meg igazán (bár a Spielberg-féle Különvélemény elég jó :D). Hát ennyi lenne a sérelmem, na.
Seemann 2012 aug. 16. - 23:49:54
(39/238)
CEFETSZAR A FILM! Senkinek sem ajánlom. Nem B, hanem Zs kategória. Az "eredeti" eleve egy szuper film volt, sajátos hangulattal, de ehhez képest, istenkirály az a film.
Ott színészek játszottak, itt valami gyülevész banda. Nem értem egyszerûen, hogyan lehet ilyen totálisan elbarmolni egy ilyen jó story-t. Persze meg sem kellett volna csinálni, és nem lenne semmi probléma.

Valaki írta, hogy milyen jók az akciójelenetek. Kamu, egyáltalán nem jók. Egy, esetleg kettõ ami értékelhetõ, de egyébként még a kivitelezés szintjén is irtózatosan közhelyes.

A hangulatból pedig SEMMI, DE SEMMI nem jön vissza! Az eredeti ütõs, hideg, véres és közben vicces volt, kiváló alakításokkal. Verhoeven egy zseni!

SPOILER: nincs Mars, a történet le van csupaszítva, direkt a feleség szerepét felturbózták, õ üldözi végig Hausert, Quato hihányzik, az ellenállás egy fos, Cohaagen jelentéktelen... Klisé klisé hátán!