Téma: Az emlékmás

8/10
NagyD.991 2012 aug. 24. - 05:01:27 8/10
(78/238)
Én egybõl azzal kezdeném, hogy aki filmnézés közben a realitást mindig elõtérbe helyezi, az ne üljön be egyetlen sci-fire se.

Ez a film az eredetire csak vázlatszinten hasonlít, ami szerintem nem is baj. Nekem nem hiányzott se a mars, se a sárgarépa, se Schwarzenegger, de akkor se kaptam volna szívrohamot, ha a háromcsöcsû nõ is kimarad. A film nem mutatott sok újdonságot, de manapság kevés kivétel akad ilyen téren. Igen, a sok szájhúzó ilyenkor jön az összelopkodott elemekkel. Hogy kellene kinéznie egy robotnak? Hogy kellene kinéznie egy jövõbeli városnak és a jármûveknek? Várom a formabontó ötleteiteket. Volt benne 1-2 rész, ami kérdéseket vet fel, viszont akadt néhány ötlet is, ami kifejezetten tetszett. Colin Farrell és Kate Beckinsale szerintem egész jól végezte a dolgát, de a többi színész nem volt valami emlékezetes. Összességében szerintem ez egy jó sci-fi. Nem bántam meg, hogy megnéztem.

8/10
1/10
cellasto 2012 aug. 23. - 22:12:34 1/10
(77/238)
Ezt a filmet sehol nem kéne megnézni...sõt-meg sem lett volna szabad csinálni.
Elég a rimékekbõl hállivúd! :P
asso 2012 aug. 23. - 13:56:14
(76/238)
Nem volt rossz.

Azt a jelenetet azért végig röhögtem, amikor a végén verekedett a robottal azán rugdosták egymást.
Ha valakit így meg rúg egy ilyen tipusú robot az azért gyakorlatilag meghal és darabokra szakad.
Néha azért a film készítõk elgondolkodhatnának a realitásokon.
9/10
_Freddy_ 2012 aug. 23. - 13:17:35 9/10
(75/238)
Tegnap megnéztem és nekem nagyon tetszett. Jobban tetszik mint a Schwarzeneggeres, pedig az is remek. Jó lett a szereplõválasztás, jó a történet, minden oké. Nem csalódtam benne. De ezt a filmet mindenképp moziban kell látni, nem pedig a letöltött kamerás verziót. xD
Pszichoapu 2012 aug. 23. - 04:53:02 Előzmény Kovács kolléga
(74/238)
Maximálisan egyetértek! Ezek valóban Nemere akció sci-fi-s írói korszakának legkiemelkedõbb darabjai, amelyek megfilmesítésért kiáltanak. Anno többször is újraolvastam õket és mindannyiszor magával ragadott a sztorijuk, pedig már jól ismertem a végkifejletet.
A sort mindenképp kiegészíteném még a "Kalózok az ûrben" c. regényével, amit ha valaki korrektül mozivászonra adaptálna, akkor egy hihetetlenül sodró lendületû, a szó mindenféle értelmében vett fantasztikus filmélményben lehetne részünk. Tinédzser koromban mindig azon imádkoztam, hogy bárcsak eljutna a könyv egy Peter Hyamsbõl, Ridley Scottból és Paul Verhoevenbõl "összeollózott" rendezõfickó kezébe. De azóta sem jutott sajnos... vagy talán szerencsémre?

A filmrõl talán annyit, hogy - noha nem vagyok egy fizikazseni - engem spec. kifejezetten zavart, hogy a Föld magja felé utazva a gravitáció mindig hirtelen szûnt meg és ugyanolyan hirtelen is tért vissza. Könyörgöm: amint a Föld legkülsõ rétegét elhagyjuk, a gravitáció a lábunk alatt azonnal és ami a legfontosabb, folyamatosan csökkenni kezd a fejünk fölé kerülõ anyagmennyiség által keltett gravitációs erõk eredõje miatt, aztán ahogy távolodunk a magtól, úgy tér vissza fokozatosan a felszínen tapasztalható vonzás és nem pedig egycsapásra.
1/10
offtopic
cellasto 2012 aug. 22. - 23:19:08 1/10 Előzmény Kovács kolléga
(73/238)
azért az idõtöréshez nem sok köze van az idõzsarunak..az idõutazáson kívül semmi...
a másik kettõvel egyetértek.
1/10
cellasto 2012 aug. 22. - 23:15:11 1/10 Előzmény Kovács kolléga
(72/238)
ott a pont!!!!

a neutron akció a szívem csücske..
én pl lõrinc l.lászló üvöltõ bikáját is el tudnám képzelni filmen...

más:

lesz rimék a csillagközi invázióból is...
újabb verhoeven mû lesz megbecstelenítve..
grat hallywood!
bittermoon1992 2012 aug. 22. - 20:34:16
(71/238)
Szerintem jó kis film, remake ide vagy oda.
9/10
ARFY bácsi 2012 aug. 22. - 17:30:56 9/10
(70/238)
Osztom!
9/10
kkruppa 2012 aug. 22. - 17:22:51 9/10
(69/238)
Nekem bejött a film!Jól összerakott scifi, a mostani pocsék filmek mellett igazán megérdemel tõlem egy 9-est.Végig izgi,lekötötte a figyelmem.
10/10
fferlen 2012 aug. 22. - 15:49:25 10/10
(68/238)
Én imádtam a régi emlékmást Arnold-al, de nekem ez jobban tetszett. Természetesen a technika sokkal jobb volt, ezáltal látványosabb is a film. Az alaptörténet, hogy miben kulcsember a mostani Hauser az is jobban tetszett, valamint nekem Colin Farrell jobban illett a filmbe, mint anno Arnold.

Olvasva itt a véleményeket, hogy milyen bakik vannak ... na most melyik sci-fi-ben nincs, ha valaki úgy akar megnézni egy sci-fi-t, hogy a buktatókat keresi, majd utána az alapján akarja megítélni azt, akkor annak nem ajánlom, aki a látvány miatt, vagy mert szereti az ilyen típusú filmeket, azoknak nyugodt szívvel.
lacee83 2012 aug. 22. - 00:38:46 Előzmény öregem
(67/238)
Én inkább megnézem Svarci gyurmakobakját mégegyszer. Azért ebben a filmben is voltak... érdekes dolgok: Egy robot fejét puszta kézzel üti a fõhõs,majd beletolja az elektromos áram kábelbe a robot megsül õt meg nem rázza meg.

Számomra filmet csupán a valóban jól sikerült látványa menti meg attól hogy ne nevezzem nézhetetlennek. De igy is feledhetõ kategória.
Nem csalódtam ezt vártam hiszen egy remake.
Kovács kolléga 2012 aug. 21. - 22:18:08
(66/238)
Szerintem meg egyáltalán nem fogytak el a jó könyvek, csak a producerek nem mernek kockáztatni.

Mindenesetre ajánlanék Hollywoodnak néhány kimondottan ötletes és jó Nemere István-könyvet a nyolcvanas évekbõl (amikor a Mester még tudott írni):

A Triton-gyilkosságok
Skorpió
Ébredés elõtt
A Neutron-akció
Élni életveszélyes
Acélcápa

Bármelyikbõl remek sci-fit vagy akciófilmet lehetne forgatni. Már csak azért is, mert az álomgyár már nem egyszer koppintott ebbõl a forrásból, és ezek a filmek be is jöttek):
Holtak harca - A Pusztító
Játszma tízmilliárdért - Deep Impact, Armageddon
Idõtörés - Az idõzsaru
Csodakapitány 2012 aug. 21. - 21:44:28
(65/238)
A végén nagyon nem tetszett, hogy a dudás hangot War of the worlds ból betették, az eredetiben is rossz volt, de ott az egész pocsékságához passzolt. Nem tudom, hogy a fenébe jött össze. De annyira rossz volt, amikor felismertem, nekem a többi copyrozás, meg rájátszás még elment. Ami az elején rosszul esett, mutatták a városképet, benne az óriás kibújó hernyóval. Egy rossz érzésem támadt, csak nehogy akörül játszódjon a film. Hát jutott belõle. Másfelõl számomra valahogy nem nyújtott kikapcsolódást, hogy lift volt a föld túloldalára, a földmagon keresztül. Erõltetett megoldás, legalább a gravitáció mentes jelenet jó lett volna. Egyszer egész jó film, de nem fogom 5x megnézni, mint az eredetit. Én nem vártam sokat a filmtõl, de bíztam benne, hogy lesz benne 3 jó akció jelenet. Ezek szerint 121 perc mozi akció filmbe ez még nem garantált. Miközben a két lány verekszik, a férfi lenyomja a robotot, ez is hagyta a film élményt. Mire kezdene a nézõ kikapcsolódni, mindig jön valami. Kicsit kevesebb lett volna, jobb lett volna.
5 dolgot simán kihagyhattak volna. Igaz volt egy ami rossz volt, de még is tetszett. Az hogy amit felrobbantottak, a következõ jelenetben ép, ez milyen megoldás...
AvatáR Gil Maerth 2012 aug. 21. - 18:45:18
(64/238)
hmmmmmmmm- ez talán jó alapanyag lehetne egy jó kis sci-fi filmhez !

http://moly.hu/konyvek/luigi-menghini-a-felhobirodalom

Szuperszónikus !
AvatáR Gil Maerth 2012 aug. 21. - 18:33:09
(63/238)
igen. azok hangulatosak voltak még ! mind ! :( (Excalibur, Indiana,stb)
sajnos a képiség felé mentek el. Lásd: Avengers.
(Bár az Avengershez passzol a shoot em up folyamatossága (elvégre egy harcoló alakulatról van szó)

ám MÁS filmekre is ráhúzták az új trendet.

azon filózom: mi lesz ezentúl, 20-30 évente újrázzák a régi nagyokat? Kikkel?
a régi nagy színészgeneráció is kezd kikopni.
:(
A Hegylakónak csak egy baja volt, hogy igazán koncepcionálisan nem tudták megmondani hogy lesz valakibõl halhatatlan :)
Amúgy minden dícséretet megérdemel.
:D
5/10
Bigpapa 2012 aug. 21. - 16:12:20 5/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(62/238)
Ez az emlékmás csupa lopott ötlettel operál. Különvéleményes autópálya, Én,a robot Robotok, Szárnyas fejvadász feeling és esõs,nyomornegyed, a sok kínai felirattal...,csak ami ütött a Szárnyas fejvadászban,az itt nagyon hamis volt.

OFF

Tudod,az a baj, hogy szép lassan elfogynak az igazán jó könyvek,amikbõl forgatókönyveket lehet készíteni,s ezzel együtt kihalnak a jó forgatókönyvírók. Vannak olyan srácok,akik megnéztek 200 filmet,meg videó játékoztak egy sort,aztán úgy gondolja a kis Mike,hogy õ bizony qrva jó forgatókönyvet írt.100% akció,lövés,pörgõs,ehhez a stúdió állat CGI-t készített egy hasonlóan videójátékbuzi gyerekkel,és ezekbõl lesznek ezek a filmek. Nulla sztori,nulla logika,de 90 perc lövés,ugrás,robbanás..


Már elõre félek a Robotzsaru miatt,ahogy a hamarosan a mozikban landoló Dredd bíró miatt is. Stallone ferde pofáját a sisak alatt nem lehet pótolni,ahogy mondta I'm the LAW!Peter Weller is nagyon jó Alex Murphy volt,ráadásul az elsõ film olyan ütõs volt a 80-as években,hogy mindenki hanyatt esett tõle.
Emlékezetes jelenet amikor már Robocop és a lõtéren a hatalmas stukkerrel lövi szét a céltáblát.A rendõrök meg szép lassan köré sereglenek és nézik. Aztán pisztolypörgetés és sutty,be a lábba a stuki :)))
Ha tényleg újra forgatják a hegylakót...én a kardomba dõlök,mert annak minden pillanata etalon.Zene,látvány, a csodás skót felfölddel,a qrva jó átváltásokkal, a remek gonosszal, Conneryvel és természetesen Lambert is zseniális benne. There can be only one!
6/10
CSG80 2012 aug. 20. - 18:48:07 6/10
(61/238)
Figyelem! A szöveg, helyenként SPOILEREKET tartalmaz

Tegnap sikerült meglesnünk a MOMban. A mozi kicsit alulmúlta magát, mert bár a képminõségre csak jókat tudok mondani, elmaradt a hangerõ, ami miatt én kifejezetten szeretem azt a mozit. A TRON elkapó hajóinak pattogó, dübörgõ hajtómûve, egy moziban nem szólt akkorát, mint itt...

A film:

AZ elején lenyûgözött a hangulata. A szürke betontenger, az ultraminimalista környezet találkozása a lepukkant infrastruktúrával, a népi motívumok, kiegészítõk találkozása a hightec elemekkel. A sztori ismeretében, a kellemes borzongás, hogy vajon hogyan kerekedik ki a történet, a gyönyörûen kidolgozott CGI. Huhh. Tiszta szifiextázis. És ezek után a meglepi, a Breaking Bad bõl hõn szeretett Bryan Cranston szereplése... Miccccsoda jóság?....

De aztán bumm...

A feleséget játszó megatuti ügynök, csak úgy simán kitálal minden addig gondos munkával eltüntetett információt fõhõsünk számára, azok után, hogy késõbb az életét kockára téve harcol az elpusztításáért.
A rendfenntartó szervezet szervezetlensége, a verekedések erõfölényének értelmetlen vándorlása, és a film a felétõl, konkrétan egy igazi kamerarángatós elbutult, csihipuhi film, végtelen tölténytárakkal, szuper erõs, legyõzhetetlen, de aztán mégis két mozdulattal kikapcsolható robotokkal, és minden kötelezõ, sokszor ellentmondásos elemmel, amitõl a tisztelt aktuális filmalkotók, úgy érzik, nem lehet filmet gyártani.

A kezdeti élvezeten, és a poénos utalásokon (pl. 2 hétig), a részletgazdag grafikán, a vizuális élmenyen kívül nekem, mint film, nem tetszett.
Csalódott hangulatban jöttem ki a vetítõterembõl, és nem valószínû, hogy ezt is többször meg fogom nézni moziban, mint egykét kedvencet...

Nem beszélek arról, hogy elvileg remake, de sem a mutánsok, sem a mars nem jelenik meg a történetben, mondjuk talán ezzel, hogy nem különíti el a két valóságot ennyire egymástól, tán jobban össze tudja kavarni a nézõket...

Nos mindent összevetve 6 kerek pontot klikkeltem a filmnek, és továbbra is várom, hogy végre beköszöntsön egy vérbeli SCI-FI, melyben nem a dirr durr piff puff, illetve az epilepsziás rohamot kapott operatõr kapja a fõszerepet!



((((Azokak, akik otthon 22"-on ne adj isten kamerás verzióban tekintették meg: Fogadják õszinte gratulációm, hiszen ha valaki szereti a filmeket, a SCI-FI-t, akkor, csak azért is, elmegy egy szerencsétlen moziba, és megnézi, mert ha van olyan kategória, ami a mozit igényli, akkor a SCI-FI az...)))
ertzu74 2012 aug. 20. - 16:58:03
(60/238)
Sziasztok!

Én a régebbi filmet nem láttam, lehet hogy ezért de nekem tetszett.

Spoiler
amikor a felvételeken saját magának beszél akkor az hogy van?
Azt régebben vette fel és tudta, hogy egyszer majd ez történik vele és akkor majd megmutatja saját magának, hogy mi is az igazság?
1/10
cellasto 2012 aug. 20. - 16:25:55 1/10
(59/238)
látot-látod..
én ezért nem nézek riméket soha :D
fõleg,hogy az egyik kedvencem verhoeven total recall-ja :)