Téma: Az emlékmás

Nick Dini 2016 jún. 14. - 21:53:46
(218/238)
yeah:)
nyugiss 2016 jún. 14. - 21:51:57
(217/238)
így van, nekem is ez a könyv van meg :)
Nick Dini 2016 jún. 14. - 21:43:04
(216/238)
Kaland a végeken-Táncsics-1973, Emlékárusítás nagyban és kicsinyben, az eredeti novella!
jani-wan 2016 ápr. 26. - 10:02:52
(215/238)
"Ez nem egy kultfilm remakje, hanem egy novella megfilmesítése."
Az emberek számára az a valóság amirõl tudnak. Annak az esélye pedig hogy az elõzõ nagy sikerû filmmel elkerülje az összehasonlítást, egészen pontosan nulla százalék.
Ergo hiába egy novella megfilmesítése, az már nem számít.
Lenoks 2016 ápr. 26. - 09:16:11 Előzmény smartdrv
(214/238)
Nem, az elsõ lecke az, hogy nem beszélünk hülyeséget. Ez nem egy kultfilm remakje, hanem egy novella megfilmesítése. Nem ez az elsõ film a világon ami már egy egyszer feldolgozott történetet újragondol. Már az 50-es években is volt rá példa.

Amúgy nagyon szeretem az Arnold féle verziót, Terminator 2 - Preadtor - Emlékmás trió a legjobbjai. DE! Ez a feldolgozás is simán megállja a helyét. Van benne csavar bõven, sokszor tényleg nem tudni, hogy most ki hazudik és ki nem (ahogy az Arnoldosban is volt például). Ezen kívül a kivitelezés is kiváló, profi. Ha nem lett volna a másik változat akkor senki nem fanyalogna. Érdekes, én tudom ilyen szemmel nézni. Nem rosszabb, csak más. Azon kívül az emlékek is megszépítik a régi verziót sokaknak, gyerekkorukban látták, stb. Ja, amúgy a régebbinek sem sok köze van a novellához, abban pl. el sem megy a Marsra.
1/10
benvenuto1 2016 ápr. 12. - 00:37:05 1/10
(213/238)
Utálom az ilyen stúdióban felvett, digitálisan agyonmanipulált akciófilmeket. Mint egy végtelenre állított számítógépes játék, melybõl már maga a színész is kiiktatható.
dfgh 2016 febr. 17. - 19:16:43
(212/238)
Az eredetiben voltak érdekes karakterek, ebben senki. Egy ötlettelen, eszetlen üldözés volt az egész. A látvány dob valamit rajta.
10/3
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 19. - 16:50:17 1/10
(211/238)
6/10
goteki 2016 jan. 19. - 16:00:53 6/10
(210/238)
Az eredeti Total Recall az egyik kedvenc filmem, szóval nem voltam túlzottan lelkes a felturbózott remake bejelentésekkor, fõleg Farell (akit amúgy sem szívlelek túlzottan) miatt.
Ennek ellenére nem voltak elõítéleteim, sõt, drukkoltam is, hogy valami pofás mozit hozzanak ki a névbõl és lehetõleg ne csúfolják meg a nagy klasszikust.
Most jutottam el odáig, hogy megnézzem.

Nos, a film éppenséggel nem katasztrófa. Az eredetinek persze a közelébe sem ér, langyos és összecsapott, de ha másra nem is volt jó, érdekes volt egy új nézõpontból átélni a történetet...mármint azt, amit meghagytak belõle.
A látvány természetesen kellõen izmos (mondhatni "trendi"), tetszettek az ötletes jövõbéli kütyük meg jármûvek is, de ez mind nagyon kevés egy ekkora kult-elõd mellett. A sztori sajnos nagyon le lett csupaszítva, ráadásul idõnként úgy rohannak vele, mint a gyorsírók. 100%-ig ugyanazt persze nem lõhették el megint, de túlságosan is arra játszottak a készítõk, hogy mindenki fejbõl fújja a régit, így sok fontos apróság felett lazán elsiklanak. A futurisztikus képi világ csillog-villog, de pont ezért sehol sincs az original mozi retrós, misztikus atmoszférájához képest.
Eleve - SPOILER - hogy maradhatott ki a Mars bolygó az egészbõl?????
Az egész Total Recall sztori és feeling alapja az elnyomott, rejtélyes és bizarr, ikonikus vörös bolygó! Most meg csináltak az egészbõl egy sovány Különvélemény-Mátrix crossover-t (félreértés ne essék: mindkettõ elég jó film, fõleg az elõbbi!).
Az összes színész (még Schwarzi is, pedig róla köztudott, hogy sosem volt egy oscar-várományos) sokkal meggyõzõbb az eredetiben. Abban még a zene is egy külön fejezet, itt meg fel sem tûnik, hogy néha szól valami.
Ez az új modernebb, de ez olyan, mintha a 68'-as Mustangot hasonlítanánk a hibrid Prius-hoz (és félreértés megint ne essék: a Prius remek kis autó). Egyszerûen nincs benne tûz, ráadásul az ingatag forgatókönyv nagyjából a film közepétõl érezhetõen el is fogy és jön a zavarba ejtõ kapkodás ide-oda. A befejezésrõl meg jobb nem is írni semmit - bár igazából nem is lenne mit. Üres.

Az eredeti számomra egy katarzis - ez viszont csak egy közepes film.
Valószínûleg nem is sokáig fogok rá emlékezni, max..."két hétig!" ;)
Querelle 2016 jan. 07. - 14:53:05
(209/238)
A novellában nem derül ki, hogy mi Quail foglalkozása.
Celtic 2015 dec. 01. - 19:21:48
(208/238)
Egyszer mar lattam. Vagy megprobaltam megnezni, sok nyomot nem hagyott bennem. Most mar azt is tudom, miert. Elaludtam most rajta.
Nem akarok senkinek az erzelmeibe gazolni, de ez ritka szar. (lehet kovezni, de en a ket csajt sem tudtam kovetni, szamomra egyformak voltak)

Ezt nagyon nem kellett volna elkovetni. Vagy nekem nem kellett volna anno latnom es szeretnem a '90-es verziot. De ez igy egy ertelmetlen katyvasz, semmi logika nincs benne, a vegkifejletet meg nincs turelmeem kivarni, szoval nem tudom, mi lesz a vege. Ahoyg itt lejjebb olvasom, nem csak a kozepe tajan ilyen lapos, hanem az egesz az. Pedig tok jol indul, amig a 10+ zsarut le nem lovi, teljesen jo. Onnantol meg...

Egyebkent a remake dolgokkal semmi bajom. Dredd birot sose szerettem, de megprobaltam adni egy eselyt az uj verzionak es total bejott.
Szoval ott meg orulok, hogy keszult uj verzio. De ez...Igaz, miota az "in Time"-ot lattam, mar nem csodalkozok, gyonyoru peldaja annak, hogy lehet egy jo otletbol szart csinalni vagy a Csillagkozi invazional meg egy kozepes sci-fi regenybol egy csodas filmet.

Most mar abban remenykedek, a "Tigris! Tigris!" sosem lesz megfilemsitve, ugy erzem, durvan csalodnek.
offtopic
Roah 2015 márc. 29. - 08:24:55
(207/238)
Na jó, nézzük meg. Igen, az eredeti történet szerint valóban úgy van, hogy Arnoldra passzírozták a karaktert - de azért nem rosszul. Abban az idõben...? Fõleg az a jelenet, amikor átvilágították Dáglesz Kvéjdet, hú, az nagy szám volt. :D
"És most jön a meglepetés!" :D Jó volt az eredeti, na.

(Rájöttem, mitõl tartok a legjobban: megeszi a remakes produkciót a CGI. Vót' röhögni? Igen, én írtam. És igen, akaszthatod a hóhért. :))))
proklima 2015 márc. 28. - 19:29:23
(206/238)
Én megnéztem mind a két változatot, hog össze tudjam hasonlítani.
Mindkettõ tetszett.
Ahogy a második feleségre szokták mondani:
"Nem jobb, csak más".
offtopic
Roah 2015 márc. 28. - 10:30:05
(205/238)
Csak annyival egészíteném ki, hogy talán Arnold volt a legismertebb "amerikai álom" megtestesítõje. Azzal a sajátos akcentusával. Az Ikrekben és az Ovizsaruban tetszett a legjobban, mint "színész".

Ezt az Emlékmást meg sem merem nézni. Eddig az összes remake-kel így jártam. Farrell-t nagyon bírom, de egy ilyen sztoriban? Hát nem tudom.

Még húzom-húzom az idõt a megtekintésre. :)))
offtopic
Sz Peter 2015 márc. 28. - 10:19:25
(204/238)
Azért nem kellene átesni a ló túloldalára.
Schwarzenegger a megjelenése és az anno újszerû akciófilmjei miatt lett nagy név, nem a színészi képességei miatt.
Nem sok díjra jelölték még eddig. ;)
proklima 2015 márc. 28. - 07:36:38 Előzmény vizipok56
(203/238)
"Schwarzenegger és Farrel játéka kb. úgy arányul egymáshoz, mint Yehudi Menuhin tudása a sarki hegedûséhez..."
Most, ahogy a régebbi hozzászólásokat olvasgattam figyeltem fel erre az összehasonlításra.
A hasonlat tetszik, csak a "a sarki hegedûst" érzem kissé pejoratív hangzásúnak.
Szeretem a klasszikus zenét, ezért is figyeltem fel a bejegyzésre.
Yehudi Menuhin valóban világsztár.
Mint ahogy Stéphane Grappelli is.
Sõt, közös jazz-felvételeket is készítettek.
Grapelli utcai zenészként is hegedült, kvázi "sarki hegedûs" volt.
Hasonló szinoníma lehetne pl.: mint a sanghaji nagynéni, aki egy marék homokért tilinkózott a sivatagban
Üdv
1/10
vizipok56 2015 febr. 13. - 20:29:05 1/10
(202/238)
Tipikus példája annak, hogyan lehet egy régi, jó filmet "újragondolva" egy kalap sz@r kategóriába süllyeszteni! Schwarzenegger és Farrel játéka kb. úgy arányul egymáshoz, mint Yehudi Menuhin tudása a sarki hegedûséhez - a többiekrõl már nem is beszélve. Az egyetlen nézhetõ benne a stáblista a végén!
1/10
cellasto 2014 aug. 31. - 02:48:28 1/10
(201/238)
a vége tetszett nekem is,amikor végre végig tudtam szenvedni.
amikor ment a stáblista,az kifejezetten üdítõ élmény volt a végén :)
7/10
-NOMAD- 2014 aug. 31. - 00:06:29 7/10 Előzmény -NOMAD-
(200/238)
Újra megnézve inkább a 9 fele közelít az én értékelésem szerint. Nem tudom megunni és a vége is hatalmas. :)
3/10
Owl 2014 aug. 20. - 11:25:51 3/10
(199/238)
Ez a film a castingon bukott el. Hogy lehet ilyen súlytalan, élettelen szereplõket összeválogatni? Itt tartunk, nincs egy karakteres színész generáció, vagy csak gyengén játszanak? Farrellnek kellett volna a hátán vinni a történetet, Cohaagen meg lett volna a ravasz, minden hájjal megkent gonosz. Ehelyett azt kapjuk, mint a 3 mellû nõ esetében: ott kell lenniük a filmben, mert már volt ilyen, de ezen kívül se íze, se bûze az egésznek. Pedig a látványra nem lehet panasz, nekem kifejezetten tetszett, csak ne lett volna remake, inkább forgattak volna egy teljesen új történetet. Akárhogyis, de ez a megvalósítás nem veheti fel a versenyt az eredetivel, ami felett technikailag "talán" eljárt az idõ, de hangulatban, ötletekben, karakteres szereplõkben ez sehol nincs sajnos. És ami a mérce: mikor annak idején kijöttem a moziból, úgy éreztem, kaptam valamit, járt az agyam a látottakon, meg is néztem másodszor is Schwarzi akciózását. Most meg a számítógép elõtt annak örvendezek, hogy nem moziban kell megnézni az efféle filmeket.