Téma: Az emlékmás

s-man 2012 aug. 16. - 23:29:53
(38/238)
Nem hiszem magamról, hogy értek a filmekhez, most néztem meg a filmet. Szerintem a régi verzióban Sharon Stone dögösebb és ezért jobb volt a szerepére, mint a rókaszemûre sminkelt Kate Bekinsale (akin nyilván megfelelõ szakemberek dolgoztak egy kicsit, azért, hogy 29-nek nézzen ki) :) Van ebben a filmben is finom humor, mint pl. a jövõbeli bankjegyen látható emberek (ha jól láttam, egyikük épp Barack Obama). Szerintem egyszer érdemes ezt is megnézni, már csak azért is, hogy lássuk, mennyit változott a világ képe jövõrõl az eltelt évek alatt. Azt hiszem, ideje lenne már végre elolvasni a filmeket inspiráló könyvet is :)
Kovács kolléga 2012 aug. 16. - 22:14:06
(37/238)
Erõs közepesre értékelem a filmet, amelynek elsõsorban a sodró lendület, a kiváló akciójelenetek és a helyenként lehengerlõ látványvilág a fõ erényei. Jó lett volna az Imax 3D-s formátum, mert sokat dobott volna a filmen.

Sajnos a leggyengébb pontja épp az, ami a Verhoeven-filmnek a legfõbb erõssége volt. Itt most nincsenek igazán jó karakterek, a forgatókönyv helyenként kifejezetten alulteljesít, és a remake-jelleg miatt túlságosan kiszámítható a történet.

Colin Farrell és Kate Beckinsale jól teljesít, Jessica Biel viszont borzasztóan gyenge.
Mr. D 2012 aug. 16. - 22:06:00
(36/238)
A Verhoeven filmre nem nagyon hasonlít, inkább Spielberg Különvéleményére akar hajazni, de eléggé alulteljesít. A látvány nagyon korrekt, pláne, mivel 125 millióból készült a film, ahhoz képest kinéz simán 170-180-nak is. Farrell szerintem jó választás volt a fõszerepre, õ minden szerepet el tud játszani úgy, ahogy azt kell. Ripacskodást nélkülözve és sallangmentesen. A nõi felhozatal sem rossz. Habár, ha dönteni kell, melyik dögösebb a 2 színésznõ közül, nehéz helyzetben lennénk, de ebben a filmben konkrétan Kate Beckinsale nyeri a meccset. Még mindig eszméletlen jó nõ, hihetetlen számomra, hogy már 39 éves, túlzás nélkül elmenne 29-nek is. A film persze inkább az akciójelenetekkel akarja eladni magát, nem a mondanivalóval vagy az aprólékosan kidolgozott utópiájával, ahogy a 90-es film.

SPOILER: A zárlat viszont a Schwarzenegger-filmnél erõsebben utal arra, hogy ez nem a valóság.
lippije 2012 aug. 16. - 11:18:36
(35/238)
Korrekt film, az elõzõ alkotás rajongói minden bizonnyal rommá fogják fikázni, de azoknak, akik azt nem látták, illetve el tudnak vonatkoztatni tõle, és kedvelik is az akciófilmeket, kellemes szórakozás lehet.

Rövid írásom a filmrõl : http://www.filmkocka.hu/2012/08/az-emlekmas-total-recall-2012/
Balu64 2012 aug. 15. - 21:00:19 Előzmény Superalonso
(34/238)
Esetleg aludj egy jót, és nézd meg holnap! Mivel valószínüleg a 22 évvel ezelötti változatot nem láttad, neked izgalmas lesz... Pusza
ottofon 2012 aug. 15. - 20:45:33 Előzmény Kendy
(33/238)
Nem értem azonos címmel és sztorival miért kell újraforgatni egy régen nagysikerû filmet? Az ember elõre tudja mi fog következni, így elég gáz filmet nézni. Ha már ennyi energiát öltek a látványba legalább csavartak volna a sztorin egyet, például tényleg beleégetett emlék lenne az egész. Igaz még nem láttam ezt az uj verziót, de gondolom ugyanúgy végzõdik mint a másik.
andras91 2012 aug. 14. - 19:46:36
(32/238)
Valaki aki látta a filmet, el tudná mesélni, hogy milyen a nõi bunyó, ebben a verzióban?
Superalonso 2012 aug. 13. - 16:13:46
(31/238)
Hello vki össze tudná foglalni röviden a film tartalmát, mert nekem elég kesze-kusza story ez?????
6/10
Kendy 2012 aug. 13. - 12:51:28 6/10
(30/238)
Tegnap láttam a filmet.
:S

Hááát nem volt valami nagy durranás sajna.
:(

Pedig az elsõ Schwarzi féle verzió az nagyon tetszett nekem.
Rengetegszer láttam!
Lehet ez volt az oka,hogy nem jött be.
Mert lehet túl nagyok voltak az igényeim?

Na meg talán az is baj lehetett,hogy valami hihetetlenûl tré minõségben láttam.
Ezért ha pl esetleg monumentális látványorgiára épült volna a film?
Na akkor abból én semmit se élveztem.

Talán ha meglesz majd szinkronnal jó minõségben jobban fog tetszeni.
2/10
Csaba61 2012 aug. 13. - 09:49:16 2/10
(29/238)
Hát ez egy rakás szemét lett!

***SPOILER***

Nem szól másról a film, legalább is az elsõ negyed óra után - ami dög unalom -, hogy Quaid menekül, miközben lõnek rá, õ meg visszalõ. Ez megy totál értelmetlenül és agyatlanul az egész film alatt.

Az egyetlen nézhetõ figura Kate Beckinsale, na de õt is a régibõl gyúrták össze, Richterbõl és Loriból. (Ezért itt Richter nem is szerepel!) Loriból meg elõjön a régi jó vámpírakrobatika...

Aztán meg ez a film a Star Wars második részének a paródiája. A klónkatonák meg a több szintes autósüldözés. Csak azt felejti el a rendezõ, hogy már a Klónok háborúja is az Ötödik elem paródiája volt, mert már ott van ez az emeletes autósüldözéses baromság. Len Wiseman valószínûleg sose látta az Ötödik elemet, ezért nem tudja, hogy már az is az ilyen filmek paródiája volt...

Azért, hogy ne találjanak ki a nézõk elõre mindent, megcsavarta a történetet, amikor az eredeti filmben Schwarzi

***DUPLA SPOILER***

mint kövér nõ átmegy a vámon, itt is eljátszák, a kövér nõ át is jut, de a mögötte jövõ férfi már nem, és mint kiderül, ez a férfi Quaid álruhában, nem a kövér nõ, mint az eredetiben. Na ez már teljesen betett nekem...

Aki meg írta, hogy a világa olyan mint a Szárnyas fejvadászé, az igaz lehetne, ha lenne valami szerepe a történet szempontjából és nem csak egy ócska díszlet lenne ez a háttérben, hogy Beckinsale látványosan ugrálhasson a kínai ponyvákon át, lövöldözve mint az õrült mindenre, ami mozog...

Szóval ennek a filmnek még annyi köze sincs az eredeti novellához, mint a Schwarzi félének, és csak lõnek egymásra benne, mint állat, és semmi értelme a filmnek, de legalább azt elmondhatjuk, hogy ez nem olyan infantilis marhaság, mint a mostanában bemutatott legtöbb film. Ez egyáltalán nem infantilis, ami miatt mégsem kapott az USÁ-ban R-besorolást, az azért lehet mert hiába ölnek meg párezer embert a film alatt, egy csepp vér sem folyik...
Mr. D 2012 aug. 13. - 00:57:50
(28/238)
A filmet csak a héten kezdik el vetíteni. Amit láttál az Sötét Lovag, nem Fekete Lovag. :P Naná hogy a Verhoeven-es filmet forgatták újra, illetve az alapjául szolgáló Dick novellát filmesítették meg még egyszer csak áthelyezték a Földre a Mars helyett. De ezt már elég régóta lehet tudni.
Bogoj 2012 aug. 12. - 21:31:40 Előzmény Bogoj
(27/238)
úgy tûnik, már vetítik a filmet (amit még nem láttam), de most néztem a fekete lovagot, elõtte az emlékmás elõzetesével, és sajnos úgy tûnik, a schwarzi-féle filmet forgatták újra :-(
ennek így bizony nem sok értelme volt :-(
CsiróCsiró 2012 aug. 09. - 15:17:56
(26/238)
... vagy úgy is lehetne fogalmazni,hogy egyes nézõknek a látványt könnyebb befogadni,mint a mondanivalót megérteni és feldolgozni. :-)
Bogoj 2012 aug. 09. - 08:34:20
(25/238)
igen, a mai rendezõk sajnos hajlamosak arra, hogy a történetet (ami jelen esetben egy novella) különféle akciójelenetekkel egészítsék ki, és nyújtsák ezzel 2-2,5 órára, ahelyett, hogy a mögöttes tartalomra próbálnának rámenni, és megelégednének másfél órával...
hát igen. a látványt ma már egyszerûbb megoldani, mint gondolatokat közvetíteni...
eynrg 2012 aug. 08. - 20:13:58 Előzmény Bogoj
(24/238)
Annak viszont örülnék. De sajnos nem igazán szokták a filmek az eredeti történeteket követni.
Bogoj 2012 aug. 07. - 14:01:37 Előzmény eynrg
(23/238)
eredetinek Dick novelláját kellene neveznünk, amitõl már a '90-es 'eredeti' is annyira eltér, hogy nem csodálkoznék, ha a mostani film készítõi a tényleges eredeti Dick-féle történethez nyúlnának vissza, és abból hoznának létre egy teljesen más filmet...
CsiróCsiró 2012 aug. 07. - 13:07:06
(22/238)
Nem muszáj elképzelni Farrellt,ahogy kitépi a szíjakat,hisz az eredeti Philip K. Dick novellában Douglas Quaid egy nyüzüge,szürke könyvelõ.

Az,hogy Schwarzenegger kapta meg a 90-es film fõszerepét,csupán annak köszönhetõ,hogy sokat segédkezett a szerzõi jogok körüli bonyodalmak elsimításában.
Az akkori film rendezõje,Paul Verhoeven is nyíltan vállalta véleményét,miszerint nem Arnoldot tartja a legmegfelelõbbnek a szerepre,de az "Osztrák Tölgy" kiharcolta magának,mint már annyi mindent élete során. :-)

Szerintem a mostani filmben inkább a novellában szereplõ Quaid-karakter lesz a fõszereplõ,de aztán lehet,hogy tévedek.

Hatalmas rajongója vagyok az eredeti filmnek,még mindig megnézem kb kéthavonta,de ennek ellenére kíváncsian várom ezt az új változatot is.
Skynet 2012 aug. 07. - 09:59:07
(21/238)
Én biztos hogy nem nézem meg. A mostanában készített remakek közül egyedül a Majmok bolygóját néztem meg, de annyira szar volt (elveszett a regény lényege), hogy azt mondtam, remake-et soha többé.
Egyébként el tudja bárki képzelni Farellt, amint pl. kitépi a székbõl a vasszíjat? Ehhez olyan ember kell, mint Svarci.
És az, hogy a technika fejlõdik, még nem ok arra, hogy minden régi filmet újraforgassanak. Digitálisan fel kell õket újítani, hogy tiszta, éles képük legyen, és pont.
Bár lehet, hogy Hollywooban elfogytak a(z) (forgatókönyv)írók, vagy legalábbis kifogytak az ötletekbõl, és azért forgatják újra a régi filmeket, mert nincs senki, aki képes lenne új történeteket kitalálni. :)
:((
Kovács kolléga 2012 aug. 06. - 16:42:40 Előzmény Darth Plagueis
(20/238)
A Die Hard 4.0 az speciel egy jó film. Akárcsak az elsõ két Underworld. És ne feledkezzünk meg a forgatókönyvíró Kurt Wimmerrõl sem, akinek többek között a kultuszfilmnek számító Equilibriumot köszönhetjük.
9/10
GéPLovaG X 2012 aug. 05. - 20:29:14 9/10
(19/238)
Várom a filmet. Az eredeti történetet is szerettem. Egyelõre IMDB-n és itt is azok húzzák le akik nem szeretik a Remake-eket illetve nem tudnak elvonatkoztatni a régi verziótól.

A trailerek alapján a látványról nekem a "Blade Runner" jut eszembe. Ez nem baj szeretem az ilyen látványvilágot. Viszont ami aggaszt kicsit, hogy a Mars mint olyan nem kapott eddig túl sok hangsúlyt és emiatt kicsit félõ, hogy az eredeti forgatókönyvét nagyon átírták, de ez nem jelenti, hogy rossz film lesz.

Na majd a mozi után értékelek.