Téma: Az emlékmás

7/10
bulletproof90 2012 dec. 16. - 21:03:52 7/10
(138/238)
nem láttam a régebbi kivitelt, nincs összehasonlítási alap. Egy jó kis akciófilmnek jellemezném, valamivel átlag feletti történettel. Viszont ezek után tuti megnézem a régebbit is, mert ez totál Schwarzenegger-nek való szerep. 7/10
6/10
Sadenal 2012 dec. 16. - 11:46:42 6/10
(137/238)
Hát nem volt egy nagy szám, még az effektek ellenére sem.


6/10
6/10
Keló Scofield 2012 dec. 10. - 16:48:03 6/10 Előzmény r0t0
(136/238)
Azt már a film elõtt ,,sejteni'' lehetett, hogy itt nem lesz Oscar díjas színészi alakítás:D
A Marsot hiányoltam én is, meg hogy pld. a fõgonosz neve maradt a régi verzióból, de "Kuato" helyett meg kitaláltak egy másik nevet "Matthias"(lehet rosszul írtam).
A régi nyilván sokkal jobb mint ez, de érdekes módon másodjára nézve már elfogadhatónak tûnt (számomra).
3/10
r0t0 2012 dec. 10. - 13:25:01 3/10
(135/238)
Idézek: "Ezt kár volt megcsinálni. Semmit nem tesz hozzá az eredetihez, viszont annak minden izgalma és feszültsége hiányzik belõle. Ezeket látvánnyal nem lehet pótolni."

Saját: Amit megváltoztattak benne, azt mind elrontották. Az eredeti egész jó kis film helyett kaptunk egy felejthetõ 12-1-tucat popkorn mozit.

Az elõzmények ismeretében és 25 éves kor felett megtekintése nem ajánlott!

PICIKE SZPOILER

Iszonyat gáz volt ez a Föld középpontján átutazós vonat. Minek kellett ez, miért nem volt jó a Mars? ...és még sorolhatnám... A végén meg gyõz a demokrácia és a szabadság... Mindjárt hányok. Egyetlen pozitívuma a filmnek a mágneses autós üldözés volt, de annak a végén meg amikor leestek a felszínre, akkor mintha hirtelen több száz (v. ezer?) évet visszavonulva az idõben belecsöppentek napjaink (v. a közeljövõ) Angliájába... és ezt így hogy?

Colin Farell végig nem találja önmagát, próbálja túlhaladni szerény képességeit, de hiába. Csak vágja azt az egyetlen csodálkozó arcot a kettõbõl, amihez ért. Az alakítása bármelyik szereplõét alulmúlta, már csak azért is, mert tõle viszont többet várna az ember. A két hölgyemény fõszereplõrõl meg állandóan az ugrott be, hogy valaki csapja már arcon egy szívlapáttal ezeket a hülye amerikai színésznõket, akik azt hiszik, hogy olyan picit szexisen állandóan nyitva kell tartani a szájukat, mert attól lesz hiteles az alakításuk.
4/10
Rahar 2012 dec. 05. - 21:32:56 4/10
(134/238)
Láttam az eredeti alkotást és nem tudok elvonatkoztatni tõle. A történetet átírták ami számomra nem probléma, sõt az eredeti alaptörténetet teljesen más irányba viszik el. Ez jó is lenne, de sajnos tele van rendkívül hiteltelen akciójelenetekkel melyek engem rendkívüli módon irritálnak és ez nem változtat azon, hogy elvileg egy tudományos-fantasztikus filmrõl van szó. Például a karakterek hatalmas távolságokat képesek átugrani sérülések nélkül és hasonló baromságok nagyon jók marvel képregénybõl készült alkotásokban de ilyen filmekben rendkívül gagyik. Természetesen teljes mértékben elfogadom, hogy másokat ez nem nagyon zavar és maradéktalanul tetszik nekik a film.
6/10
Keló Scofield 2012 dec. 05. - 19:36:14 6/10
(133/238)
Ez a Kate Beckinsale egy Istennõ ebben a filmben, nem tudok betelni vele.
Elsõre nem tetszett, szerintem többször kell megnézni, bár én is a hölgy miatt tettem:), de azért annyira nem rossz.

A szereplõ gárdában mit keres a "Kuato" név?
zord01 2012 dec. 04. - 22:01:00
(132/238)
Még csak annyit, hogy ha az eredeti film 100%, akkor ez 99%.
zord01 2012 dec. 04. - 22:00:25
(131/238)
Szerintem tök jó film lett. Azért nem néztem moziban, mert sokan leanyázták, plusz nem nagyon láttam még jól sikerült feldolgozást. Kb. ez az elsõ.
Tény és való, hogy a story más, van benne pár logikátlanság, és a szokásos akciófilmes hülyeségek, de összességében nekem nagyon tetszett. Majdnem olyan jó, mint az eredeti, a látvány meg nagyon király lett (bár az ma már csak számítási teljesítmény kérdése).
A pár apróbb baki miatt pedig kárpótol a két gyönyörû színésznõ...
5/10
magicvoice 2012 dec. 03. - 17:58:51 5/10
(130/238)
Ezt kár volt megcsinálni. Semmit nem tesz hozzá az eredetihez, viszont annak minden izgalma és feszültsége hiányzik belõle. Ezeket látvánnyal nem lehet pótolni.
8/10
Kulcskészítõ 2012 dec. 03. - 11:48:59 8/10
(129/238)
Spoileres lesz.

Alapvetõen ez egy jó film, és egyáltalán nem érzem az eredeti megcsúfolásának, már csak azért sem, mert attól, hogy ez elkészült, a '90-es változat nem lett rosszabb, vagy kevésbé élvezhetõ. Vannak olyan történetek, amelyek többször, több nézõpont szerint is elmesélhetõek, vehetjük ezt is annak. Amíg az eredeti inkább az elvontabb vonalat követi, addig ez rágyúr a látványra, de mivel egyébként sem vártam tõle Dosztojevszkij-szintû magasságokat, ezért ezzel nem volt baj - mert látványos, mégpedig piszkosul.
Néhány döccenõ persze akad benne, elõször is a technológiai fejlettség. Elhiszem, hogy 1990-ben, mikor az eredeti készült, még hihetõnek tûnt, hogy úgy 100 év múlva már kolóniák lesznek a Marson, jelenleg azonban nehéz elhinni, hogy bõ 70 év múlva, 2084-ben már a Föld magján keresztül száguldozunk majd. Szóval ha már úgysem kapaszkodtak az eredeti sztoriba, nyugodtan rádobhattak volna még akár egy évszázadot, vagy többet is, hiszen a látványvilág egyébként is inkább már az Ötödik elem-féle XXIII. századra hajaz. Az össznépi hurrá a Transz elpusztításakor pedig kissé ellentmondásos; éljen, leomlott a zsarnokság jelképe, ez oké, de dolgozni sincs mivel járni többet, majd állunk sorba segélyért...
Na de ennyi baj legyen, én azért jól szórakoztam rajta.
8/10
Mr.Stájsz 2012 nov. 28. - 21:03:41 8/10
(128/238)
Elvonatkoztatva az régitõl, egészen jó volt ez a film. Nekem tetszett. Próbáltam nem figyelni a címére és a többi hasonlóságra és úgy egész kellemes lett. Aki szereti a sci-fit, az nyugodtan nézze meg.
offtopic
Sz Peter 2012 nov. 28. - 14:25:38
(127/238)
Akárcsak az eredeti.
Peppo 2012 nov. 28. - 11:58:50 Előzmény Z.m.Z
(126/238)
SPOILER lesz ebben is.

Ez a film az eredeti novella alapján készült volna? Ezt elég jól titkolja.

Én olvastam az eredeti novellát, kb. húsz oldal az egész. Filmet csinálni belõle nem lehet, mert annyira rövid. Kivéve, ha az alapötletet (a memóriával matató céget és a kitörölt emlékezetû ügynököt) felhasználják, és egy új sztorit írnak hozzá. Ez történt az elsõ film idején is, meghagyták az alapokat és írtak hozzá egy történetet, ami által a film hosszabb lehetett, mint 15 perc. A második film meg bizony az elsõ remake-je, mert a történet 90%-ban ugyanaz, a különbség annyi, hogy nem a Mars a helyszín. De ugyanazok a karakterek, ugyanazok az események és még a film végi fordulat is. Mi ez, ha nem remake?

Az eredeti novellához meg pont annyi köze van, mint az elsõnek. (Mondjuk ez az, ami egyáltalán nem baj.)
2/10
Filmx 2012 nov. 28. - 07:28:53 2/10
(125/238)
Gyenge film volt.
6/10
Keló Scofield 2012 nov. 21. - 19:56:00 6/10
(124/238)
Ha már a régi filmet próbálták másolni, hol volt a Mars?:)))
Csonger 2012 nov. 21. - 13:59:35
(123/238)
Annak idején a Schwarzeneggeres Emlékmást még a moziban láttam kis koromban. Nagyon-nagyon tetszett, de nem értettem (elvégre kicsi voltam).
Azóta többször is láttam, és bár a vizuális effekteket ma már elavultnak találom, amúgy még mindig nagyon jó filmnek tartom.
Most a héten megnéztem az új verziót.
SPOILERek jöhetnek!

Ami tetszett:
- ebben is van hárommellû leány
- a sárga kabátos, piros hajú asszony megint "két hétig" marad
- az egyik bankjegyen mintha Obama képét láttam volna

Ami nem tetszett:
- a film elejétõl a végéig szinte minden harmadik snittben voltak valami színes, vízszintes becsillanások, amikkel szerintem valami kamera-objekvív-lencse megcsillanást akartak szimulálni, de nagyon idegesítõ lett
- a látvány nem lett rossz, de semmi új nincs benne: Szárnyas fejvadász, Különvélemény, Ötödik elem, sõt még a Kocka is eszembe jutott bizonyos jeleneteknél

Végül is aki nem látta a régi verziót, annak lehet, hogy tetszik. Számomra nem volt szórakoztató, a végét már csak azért néztem, hogy.. nem is tudom miért. Talán az volt bennem, hogy ha már elkezdtem, nézzem végig.

Összegzés: Kihagyható.
1/10
cellasto 2012 nov. 20. - 19:33:30 1/10
(122/238)
látvány elég újabban egy sikeres filmhez :D
1/10
Findzs 2012 nov. 20. - 18:47:55 1/10
(121/238)
engem idegesített ez a film

ha már vették a régi címét meg a pár jelenetet meg a szereplõk nevét akkor miért nem követték már jobban a történetet?

ha meg külön filmként kezelem:
unalmas volt, elõre kitalálható sztorival semmi csavar, buta jelenetek,

spolier:
az egész cirkusz a robotok leállítása miatt volt, kellett a kód a srác fejébõl, na ez egy akkora baromság, nem lehetett volna megváltoztatni kódot? ennyire hülyék nem lehettek volna az ellenállásnál, hogy végig ezt hajtották közben bármikor átírhatták volna kohagenék, lol

a vége felé mikor a srácot elkapják és a székbe kötözik kb 10x mondta el kohagen, hogy mi is történt valójában (hátha gyengeelméjûek is nézik a filmet?!)
spoiler off

egyvalami volt jó: a látvány
R4bbit 2012 nov. 18. - 17:32:15
(120/238)
Nem volt ez annyira rossz, mint ahogyan sokan beállítják - természetesen ízlések és pofonok. Az eredetibõl átemelt jelenetek tuti nem véletlenül kerültek bele: inkább amolyan tisztelgés az eredeti elõtt (három mellû csajszi, határmaszkos nõ stb.) Szerintem abszolút nézhetõ kategória, még akkor is ha túl sokat nem tett hozzá a korábbi változathoz. Az eredeti novella ismerete nélkül meg elég nehéz kijelenteni, melyik változat ragaszkodott jobban annak szellemiségéhez... 7/10
csirkee22 2012 nov. 18. - 13:45:03
(119/238)
ez egy rohadtjó film volt, bár az eredetit nem láttam, de ez hát eldobod tõle az agyad, ahogy meg van csinálva a látványvilág szerintem fantasztikus. mindenkinek kötelezõ aki szereti a jõvõbejátszódós filmeket;)