olahmiki1959 2013 jún. 12. - 00:37:13
(109/249)
A hat, döntõbe jutott gyerek közül Arany Timi egyértelmûen megérdemelten jutott be, ugyanúgy a karcos hangú, nagyon jól éneklõ Kurcz Szandi is O.K., és a máskülönben sokat hajlítgató Bari Lacika is rendben van,(ettõl a lacikázástól egyébként hülyét kapok, de ez legyen az én problémám), de õ csak azért, mert hihetetlen hangi adottságokkal rendelkezik, és ha sikerül kiverni belõle az állandó hajlítgatást, ÉS HA NEM RONTJÁK EL! néhány év múlva egy valóban eszméletlen jó énekes lehet belõle. De most még nem az, és félõ, hogy el fog vele szaladni a ló, a szülei pedig egy pénztermelõ aranybányának fogják tekinteni a gyereket, és minden fillért ki fognak belõle facsarni...
A másik három gyerek közül Farkas Zsolti szintén tehetséges, de még nagyon kicsi, néha megmosolyogtató, - nem csak õvele kapcsolatban, hanem általában, - amikor 8-10 éves gyerekekkel felnõttek által elõadott, szerelmekrõl, csalódásokról, hódításokról, csajozó macsókról, hódító szexbombákról szóló dalokat adatnak elõ, és 20 kilós, szemüveges, nyüzüge gyerekek énekelnek arról, - jól-rosszul betanult, béna kis színpadi mozgással, - hogy õk milyen ellenállhatatlan nõcsábászok...

Rubai Lacika (jujj!), a másik, a bunyós kis romagyerek bejuttatása a hatba, viszont az egyik legbicskanyitogatóbb döntés ennek a versenynek a történetében.
Az, hogy a gyerek a felismerhetetlenségig széthajlít minden számot, egy dolog. Az, hogy a magyarul énekelt szövegének a túlnyomó részét egyszerûen nem lehet érteni, olyan rosszul artikulál, az egy másik dolog.
De a legfelháborítóbb mozzanat - legalábbis a számomra - az volt, amikor a stáb elment hozzájuk családlátogatásra, és egy teljesen lepusztult, hulló vakolatú konyhában beszélgettek velük néhány mondatot.
Félreértés ne essék.
Nem a szegénység látható nyomaival van problémám, sõt. Nagyon szép dolog, ha valaki "alulról jön", és bebizonyítja, hogy a tehetség mindenféleképpen utat tör magának.
Csakhogy ez a gyerek egyáltalán nem olyan tehetséges, mint amennyire be akarják állítani õt a nézõk elõtt, viszont a család szegénységének a bemutatásával akarják megindokolni a továbbjuttatását.
Ami felháborító.

Annak idején, amikor a "Csillag születik" címû tehetségkutatót - egyértelmûen szociális szempontból, - megnyerették a szerencsétlen kis mesemondó gyerekkel, Utasi Árpival, egy egész ország háborodott fel, a többi versenyzõkrõl nem is beszélve, akik vért izzadtak, hogy hétrõl-hétre valami igazán nagy teljesítménnyel rukkoljanak elõ.
(Utasi Árpiról azóta sem hallani, kiderült, hogy szegénykém használhatatlan volt színházi munkára, a nyereményeket a család felélte, õ pedig eltûnt a süllyesztõben).

Rubai Lacika a továbbjutását a roma mivoltának, és a hátrányos helyzetének köszönheti, nem pedig a tehetségének.
Ahogy a félig iráni származású kislány, Tabatabai Nejad Flóra esetében is egyértelmû, hogy nem a valódi énekes teljesítményének köszönheti, hogy továbbjutott, - bár tehetséges, aranyos, de még nagyon kicsi, a hangja sincs kialakulva, - hanem annak, hogy a TV2 az õ példáján keresztül is meg akarja mutatni, hogy mennyire toleráns.
Szerintem nem helyes érdemtelenül továbbjuttatni bárkit, bármilyen versenyben, mert egy rossz szájíz lesz belõle.
Akkor már az állandóan videózó másik kislány, Bánsági Petronella sokkal inkább megérdemelte volna a továbbjutást...

Mindegy, úgy látszik, el kell fogadnunk, hogy nálunk egyetlenegy verseny, tehetségkutató sem mehet le manipulációk, háttéralkuk, rossz döntések, megkérdõjelezhetõ megnyilvánulások nélkül...

Arany Timi Veres Mónikával énekelt duettje viszont - aminek egy részletét bejátszottak a jövõ heti adásból, - egyértelmûen világszínvonalú volt.
Ennek legalább felhõtlenül lehet örülni...
Bigpapa 2013 jún. 08. - 20:24:14
(108/249)
Itt nekem csak három kiskölyök tetszik: a Petronella, az a rekedt hangú kislány és ez a Bogi. Pár hete kommunikáltam a Hajóssal. Kérdeztem, miért nem lehet valamit kezdeni azzal az ellenszenves Lacikával, aki széthajlítgat minden számot? Azt mondta, hogy 2 hónapja van 10 év rossz beidegzõdésének a kiküszöbölésére. Irritál az a kölyök. Pedig nem biztos, hogy rossz lenne, de tipikus roma énekes, aki minden dalban hajlítgat,ha kell,ha nem. És ez qrva sok.
offtopic
zottyo534 2013 jún. 03. - 05:52:12
(107/249)
Ezen egyáltalán nem szép nevetni. Magam részérõl kifejezetten szomorúnak tartom, hogy szerencsétlen fhidehikusz úrnak álnéven kell marketingolnia a mûsorát.
olahmiki1959 2013 jún. 02. - 20:20:53
(106/249)
Elõször is, köszönöm a dicsérõ szavaidat, természetesen jól esnek, és annak is örülök, hogy figyelsz az írásaimra.

De ha egészen õszinte akarok lenni, - már pedig miért ne akarnék, a fórum többek között errõl is szól, - annak egyáltalán nem örülök, hogy lazán "patkány országnak" nevezed a hazánkat, - teljesen mindegy, hogy személyesen mi a véleményed róla, - és a magyar embereket általában bunkó, lehúzó, irigy, rosszindulatú embereknek hívod.
Persze, vannak köztünk ilyenek IS, jócskán, és dögivel, de az általánosításnak soha nem voltam a híve.
Azzal sem értek egyet, amikor "iszlám terrorizmusról" beszélünk, meggyõzõdésem, hogy nem minden arab, és nem minden iszlámhívõ ember terrorista, sõt.
Néhány õrült robbantásos, öngyilkos merényletben magát kiteljesítõs viselkedése miatt nem lehet egy egész népet megbélyegezni.
Az átlag amerikai emberek bunkóságáról, viselkedni nem tudásáról, nyitottságáról, jóindulatáról, ugyanakkor végtelen butaságáról meg ne nyissunk vitát, mert én õket tartom majdhogynem példa nélkülien otrombának a világ népei között.

Friderikusz Sándor nem távoli rokonod véletlenül?
Mert ilyen dicshimnuszt zengeni errõl a médiaszemélyiségrõl, aki bizonyos dolgokban kétségtelenül tehetséges, másrészt rendkívül hiú, egyrészt ügyes üzletember, másrészt minden jó mûsorötletét annak idején vagy Vitray Tamástól, vagy külföldi showmûsorokból lopta, (tudom, mert egy idõben figyeltem rá, és pontosan meg tudtam mondani, melyik ötlete honnan származik, Jay Leno, Thomas Gottschalk, és mások mûsoraiból), egy bizonyos szempontból valóban szórakoztató jelenség, mert humora kb. annyi van, mint ennek a klaviatúrának, amin éppen pötyögök, ennek ellenére megpróbál poénkodni, és mindig rosszul jön ki belõle, az is tény, hogy riporterként hosszú évekkel ezelõtt valóban készített szívbemarkoló, emlékezetes mûsorokat, másrészt ma már olyan tehetségkutatókban is elvállalja a zsûritag szerepét, amikhez halvány fogalma sincs, és még hosszan sorolhatnám a jó, és kevésbé jó tulajdonságait.
Lehet szeretni, lehet nem szeretni, csak ne akarjuk õt beállítani valami egészen különleges értékekkel bíró, rendkívüli embernek, mert nem az.

"Sajátos intellektüel stílusa van, amit az itteni magyar pórnép nagyrészt nem "értheti",

Egyrészt helyesen "entellektüel", és nem intellektüel, másrészt "amit az itteni magyar pórnép nagyrészt nem értheti" helyett, helyesen leírva, "amit az itteni magyar pórnép nagyrészt nem érthet".
Tudod, az a fránya alanyi és tárgyas ragozás közötti különbség...
"Valamit nem érthet", vagy
"Azt nem értheti".

"Amit ...nem értheti" - helytelen, értelmetlen. (Bocsánat a rögtönzött gyorstalpaló tanfolyamért).

Egyébként jó meglátásaid vannak, de ha le tudod vetkõzni a kísértést, hogy idõnként ÁLTALÁNOSSÁGBAN rosszat mondj az országról, és ÁLTALÁNOSSÁGBAN rosszat mondj az itteni emberekrõl, szerintem még jobbak lesznek az írásaid.

Üdvözöllek.
Nezo_nezo 2013 jún. 02. - 17:17:23 Előzmény olahmiki1959
(105/249)
Örülök, hogy vagy! Nagyon jó észrevételeid vannak, és csak úgy "ömlik" belõled a kultúra :D Mindig, ha látlak elolvasom az írásaidat :)
Szuper, hogy vannak ilyen emberek, mint te :)
Nezo_nezo 2013 jún. 02. - 17:14:00 Előzmény bleedingsky
(104/249)
Szerintem neked dunsztod és gõzöd nincs, hogy ki Szulák Andrea és milyen a személyisége... Nagyon rosszul jellemezted..
Fridi, meg hogy kit magáz és kit nem, bízd már rá légyszíves :D
Talán vannak olyan jó viszonyban az életben!
Nezo_nezo 2013 jún. 02. - 17:12:02 Előzmény csizo
(103/249)
Magdus, a "vicces lány" valóban nagyon jó, szerintem messze-messze kiemelkedõ az elõadó képessége, õ színpadra termett, színésznõnek kellene mennie!
Nezo_nezo 2013 jún. 02. - 17:08:23 Előzmény robee22
(102/249)
Szia!

Még, hogy valakinek köszönöd, aki elolvassa :) Mi az hogy? Nagyon is jó volt minden amiket mondtál, én köszönöm, hogy vannak még ilyen emberek és olvashattam tõled :D

Szépséges napot kívánok neked!
Nezo_nezo 2013 jún. 02. - 17:02:00 Előzmény Bubus53
(101/249)
Sajnos jól látod....
Nezo_nezo 2013 jún. 02. - 17:00:34 Előzmény Castia
(100/249)
:))))))
Nezo_nezo 2013 jún. 02. - 16:58:33 Előzmény szendimami
(99/249)
Tökéletesen így gondolom én is :)
Nezo_nezo 2013 jún. 02. - 16:47:12 Előzmény napraforgó
(98/249)
Milyen igaz minden szavad...

A magyar tudod teljesen más nemzet. Itt a lehúzás megy, és az egymáson átgázolás, és a fúj, nem pedig az ÉPÍTÉS. Nézzük meg a "buta amerikaiakat". Kicsit másképp állnak már kisgyerekkorban hozzá a csemetéikhez és a tanárok is, a jót kiemelik és erõsítik, ezért is mernek nekimenni a "feladatnak". Nem görcsöket építgetnek, hanem gátlásokat oldanak. Nagyszerûen. Igaz, néha túlzásba viszik a sztároltatást, de inkább ez legyen, mint ami nálunk van ennek ellenkezõje.
Aki csak tud és megteheti meneküljön ebbõl a patkány országból. Ide születni nem jó, egy normális ember nem erre ítéltetett, hogy ezeken mind keresztül menjen, hanem hogy BOLDOG LEGYEN!
Ami persze talán itt is menne, ha nem lenne ennyi negatívum......., s ezzel együtt mindenféle szedett-vedett undormány emberek. Akik megmondják a frankót, hogy te kövér vagy, te meg sovány, te nyugger vagy, te meg fiatal, te pedig kismama jó leszel az országnak, mert "jó rabszolgákat termelsz" !
Nezo_nezo 2013 jún. 02. - 16:38:04 Előzmény tkakas
(97/249)
Nincs igazad.
Friderikusz nagyon jó mûsorvezetõ, és ugyanennyire jó embernek. Sajátos intellektüel stílusa van, amit az itteni magyar pórnép nagyrészt nem "értheti", hisz a magyarnál jóformán nincs bunkóbb és lehúzóbb nemzet. Gyalázat, ahogy egyesek nem veszik észre a jót, a minõséget. S a XXI. század egyik legnagyobb hibája, hogy mostanra TABU lett az érzelmek kimutatása is, így AZOK, akik megkeseredettek, magukba fordulók, és zsigereikben a kötözködés csírájában ott van, azok másokat szapulnak folyamatosan, és keresik bennük a "hibát", a legjobb dolgokba is belekötnek. Szánalmas az ilyen számomra "nem ember" egytõl-egyig mind!
Úgy érzem eleget tûrt az ilyenek miatt az emberiség jobbik része (figyelem az utolsó szónál nem pártállásról beszélek!), és valahol meg kell húzni a határt, és megálljt szabni az ELVADULTAKNAK!
Kis kitérõvel, de visszatérve: véleményem szerint - persze ettõl még másnak lehet teljesen más képe róla -, Friderikusz nem csak kitûnõ üzletember, remek mûsorvezetõ, érdekes, és rendkívül jó humorú (elõadó is egyben), de a szó legnemesebb értelmében EMBER, és érzõ lény is! Intelligens és kultúrált mindenféle értelemben, aki messze kiemelkedik a tömegbõl és akinek volt "gyerekszobája is"!
Röviden, tömören :D
Tudom, most meg leszek róva és lehülyézve, de nem érdekel.... Akkor is ezt gondolom ezután is :)
offtopic
zottyo534 2013 jún. 02. - 15:54:05
(96/249)
Ezt abból az egy "Egyetértek"-bõl sikerült ezt a következtetést levonni.
Nezo_nezo 2013 jún. 02. - 15:23:18
(95/249)
Az elõzõ hsz-em annyiban pontosítanám, hogy nem AndroSOma, hanem Androsama.....
Androsama = Jozefa,
Jozefa = Androsama

Mindegy honnan nézzük a lényeg ugyanaz.
offtopic
elizabeth 2013 jún. 02. - 01:12:01
(94/249)
A múlt héten volt.
10/10
zolee65 2013 jún. 01. - 22:00:49 10/10
(93/249)
Nekem tetszik a mûsor.
És Kurcz Szandi a kedvenc. (Amit ma elõadott, az a Zorallnak is becsületére válna!;)
fo.ma 2013 máj. 30. - 12:29:05 Előzmény olahmiki1959
(92/249)
:)
olahmiki1959 2013 máj. 29. - 19:15:27
(91/249)
Annak meg én örülök, hogy sértõdés helyett, észrevetted a szavaimban rejtõzõ iróniát.
fo.ma 2013 máj. 29. - 18:18:15 Előzmény olahmiki1959
(90/249)
Hú de gáz, nem hiszed el, de még néztem is, hogy ez így milyen hülyén néz ki, de nem csekkoltam le. Már bánom, most nem szenesednék briketté! Pont én szoktam mindenkit lehurrogni, ha valamit nem jól ír. Hát ez van! C'est la vie! Excusez-moi mes amis! (Remélem ez jó!)