6/10
Elisah 2022 dec. 05. - 19:56:56 6/10
(304/344)
Fokozódik a szemétség. Hülya még a végén összefog a Izakkal, hogy véghez vigye amit eddig nem tudott.
8/10
napraforgó 2022 dec. 03. - 17:41:34 8/10
(303/344)
Elég borzasztó, hogy itt a szereplők megúsznak mindenféle disznóságot.

Az tetszett, hogy az a Cem Ünált is átvágta, mindentől megfosztotta őt is, amit Alihantól zsákmányoltak.
Akárhogy is, Alihan helyében én följelentettem volna őket, dacára, hogy megfenyegették, hogy ne merészelje, mert megtalálják. Kockáztattam volna, hátha a rendőrök előbb találják meg őket.
6/10
Elisah 2022 dec. 03. - 17:20:44 6/10 Előzmény napraforgó
(302/344)
Persze, hogy előkerül Mirat. Szerintem még nem derül ki, hogyan is került a vízbe. Meg a gyújtogatás is ott van a lajstromán. Talán Sebnem kinyitja a szemüket, de még ebben sem vagyok biztos.
8/10
napraforgó 2022 dec. 03. - 15:01:20 8/10
(301/344)
Hüliya mielőtt kidobta Rachelt előbb még tartott neki egy kis oktatást, hogyan kell gonosznak lenni. Hogy felismerte a nőben a gonoszságot.
Remélem, hogy a következő részben előkerül Mirat és talán sikerül leválniuk Hüliyáról is.

Ami meglepő volt, az hogy az undok dög Fikriye most milyen együttérző és segitőkész volt.
8/10
napraforgó 2022 dec. 02. - 11:07:40 8/10
(300/344)
Engem érdekelt volna, hogy Alihan mihez kezdett összeverve, pénz nélkül?
És az is, hogy Izakot milyen alapon engedték ki a börtönből?
Rásel nem normális, ha képes elhinni, vagy akár elhitetni, hogy Ece viszonyt kezdene az elrablójával, a támadójával. Hisz Izaktól még ő is viszolyog, habár 20 évig a férje volt.

Igy a végén kezdik nagyon összecsapni a sorozatot. Az elején Juszuf szivátültetéséből minimum10 részt csináltak volna, most meg szinte épp csak megemlitették. Döbbenten látom, hogy egy héttel a műtét után már rohangászik, most épp az apja után.
Ece helyében én bizony megkérném Juszufot, hogy küldje el az anyját, költözzön el máshová. Attól még ugyanúgy szeretheti, csak ne nyavalyogjon ott.

El nem tudom képzelni, hogy Dzsemile néni lakásában hogy tudna elaludni 8 ember. Na de erről szemérmesen hallgatnak. És bizony nemcsak Juszufnak kell pihennie, hanem a szintén szivbeteg Mehmet bácsinak is. De a nappaliban is csak 2 kanapé van. Jó esetben lenyihatók, igy egyen-egyen két ember is elfér szűken, de még igy sem jut hely mindenkinek. Vajon hol alszik a kényes Rásel?
6/10
Elisah 2022 dec. 01. - 19:10:50 6/10
(299/344)
Nagyon aljas ez a Rasel. Kár, hogy nem látja a fia, mit művel az anyja Ecével.
8/10
napraforgó 2022 dec. 01. - 14:11:25 8/10
(298/344)
Rásel pofátlanul nyavalyog, ebben a gyufásdobozban nem kap levegőt, stb. Hát miért nem költözik el? Őt nem tartaná vissza senki.
8/10
napraforgó 2022 dec. 01. - 06:11:37 8/10
(297/344)
Alihant jól elintézték. Fillér nélkül került az utcára, úgy, ahogy egykor ő hagyta Denizt és a gyerekeit.
Most még az álszent, gonosz, hidegszivű Hüliyát kellene megbüntetni, porig alázni. Remélem, hogy meglesz az is.
Rásel is nagyon rossz irányba megy, szerintem igen rosszul tette, hogy otthagyta Londont, meg a kényelmes életét. Nem lehet olyan hülye, hogy reménykedik abban, hogy megkaparintja Miratot. Hisz látja, hogy Mirat nem lát senkit és semmit Denizen kivül.

Dzsemile volt lakása hány szobás? Hogy akarnak ott elférni annyian? 8 ember kettőnek a helyén? Abszurdum.
6/10
Elisah 2022 nov. 30. - 20:41:27 6/10 Előzmény napraforgó
(296/344)
Nekem úgy tűnik, ez egy felnőtteknek szóló hosszú mese, ( ma a nagyapó igazolta is ezt a feltevésemet, amikor mesélt ) sok hiányossággal. Remélhetőleg a jók elnyerik jutalmukat, míg a rosszak megbűnhődnek. Mirat nem fog meghalni, ( ezt biztosan tudom)
8/10
napraforgó 2022 nov. 30. - 08:28:37 8/10
(295/344)
Jajj, most már elég a sok gondból-bajból!
8/10
napraforgó 2022 nov. 29. - 19:27:59 8/10
(294/344)
Mustafa 7 nappal korábban halt meg és Juszuf már ott üldögél Mirattal és a családdal sült húst eszegetve. Az eszem megáll, hát nem vakbélműtétje volt!
8/10
napraforgó 2022 nov. 29. - 16:44:36 8/10 Előzmény Lilla3
(293/344)
Én is úgy gondoltam, hogy a folyosón ott állt a sok fehérköpenyes, nővér, orvos, látogató, stb. és mindenki csak áll és bámul, senki nem mozdul, nem tesz semmit. Igy utólag úgy gondolom, hogy ez egy olyan pillanat volt, amikor megállt az idő, megfagyott a pillanat, egyszóval valamiféle szimbólikus mozzanat.

Fikriyén, Hüliyán én is ki vagyok akadva, egy normális ember, egy normális család elhatárolódik az ilyen embertől, kizárják az életükből, stb. Itt meg Deniz szivélyesen beljebb invitálja az irritáló Fikriyét a csillogó piros nagyestélyijében - na ilyen ruhát nem szabad felvenni egy esküvőre, már ha valaki ismeri a dress code-ot.
Hüliya meg nem is kérdezett semmit, elkésve érkezett és rögvest leült a Nejat melletti üres székre, nem kérdezte tőle, hogy megengedi-e, ellenére van-e, ilyesmi. De hát Hüliya ilyen, akarnok, zsarnok, amit akar, annak meg kell lennie.

Lilla3 2022 nov. 29. - 14:40:37 Előzmény napraforgó
(292/344)
Pontosan ezt érzem én is! Nem is tudom, hogy ezt jóhiszeműségnek, toleranciának nevezzem, vagy bárgyúságnak. Nem hinném, hogy a való életben van olyan ember, aki ezek után, amit Fikriye, a lánya, meg Hüliya műveltek Denizékkel, még szóba állna velük. Ott tartunk, ahol a sorozat legelején. Fikriye szemétkedik, Hülya úgyszintén, semmi nem változott. Idegesítő már, hogy bármit is csinálnak, minden úgy megy tovább, mintha mi sem történt volna. Feltűnt, hogy az esküvőn Nejat ott ült Hülya mellett? Nekem ez is döbbenet! Elváltak, már a gyerek sem köti őket össze, akkor meg minek kísérgeti, meg miért sajnálja ezt a Hüliyát???? Na meg Sebnem!? El is hitte, hogy Hüliya bocsánatot akar tőle kérni??? Kihangsúlyozta, hogy igya meg a kávét, annyira ismerheti már Hüliyát, hogy tudja, biztos készült valamire.

Musztafával kapcsolatban meg, ugye hosszú ideig mutatták, hogy fegyvert tart a fejéhez, ott álltak körülötte a folyosón, senkinek nem jutott eszében odaugrani?
8/10
napraforgó 2022 nov. 29. - 12:02:57 8/10
(291/344)
A másik, amin gondolkodtam az, hogy vajon miből élnek most? Deniz nem dolgozik, otthon van Ozannal. És Mirat sem jár ki a lovardába. Vajon a lovarda étterme működik egyáltalán? Hisz Szerkán egyedül maradt, ő legfeljebb kávét és teát tud főzni önállóan.
Ráadásul Hüliya titokban megvette az egész lovardát. Vajon mi célból? Hogy kirúghassa Miratot és Denizt, jól megalázhassa őket? Arra nem gondol, hogy úgysem maradnának ott az ő vezetése alatt. Akkor mit csinál a lovakkal? Az éttermet vagy felszámolja, vagy bérbe adja valakinek, az megoldható. De a jó lóidomár nem terem minden bokorban.

És ha már Ozan, nem halljuk, hogy járnak-e még vele a pszichológushoz? és iskolába mikor mehet végre?
A sorozat az elején minden piszlicsálé dolgon hosszasan elidőzött, most meg akkorákat ugranak, hogy csak na. És sokszor még beszélgetés szintjén sem emlitenek dolgokat, lásd Ozan lelkibetegsége, illetőleg a mostani állapota.
8/10
napraforgó 2022 nov. 29. - 11:52:05 8/10
(290/344)
Nos, Ece és Juszuf házassága mégsem jött létre, hisz bár az igent kimondták, de a jegyző nem nyilvánitotta őket házastársaknak és az anyakönyvet sem irták alá sem ők, sem a tanúk. Akkor itt még lehet pár összeveszés, kibékülés, mire révbe érnek.

Azon tiprakodtam, hogy hol fogják kezdeni a közös életüket? Mirat házában? Hát már most is zsúfolt mid a 3 szoba. Na és Mehmet, meg Dzsemile hová megy, miután Fikriye eladta a fejük fölül a lakást? Ők is Miratékhoz, hisz más jóbarátjuk nincs. Rásl mot már igazán létszámfeletti, miért nem vesz már magának egy lakást? Vagy egy házat a fiának és a feleségének, ahová esetleg ő is beköltözhet.
8/10
napraforgó 2022 nov. 29. - 03:56:40 8/10
(289/344)
Figen milyen egy dög. Előbb tönkreteszi Ece és Musztafa kapcsolatát, aztán meg a Joszefhez fűződő kapcsolatát torpedózza meg. Mindennek tetejébe még ellopja Ece menyasszonyi ruháját is és a sárban vonszolva tönkretegye azt is. És sem Deniz, sem Mirat egy szót sem szólt, hogy Fikriye téritse meg a drága ruha árát. Annyi hülyeségre szórták ki Fikriyéék a pénzt, ez meg becsületbeli ügy lett volna.
8/10
napraforgó 2022 nov. 29. - 03:45:41 8/10
(288/344)
Döbbenten néztem azt is, hogy Musztafa szivét gond nélkül beültetik Joszefbe, mintha csak egy autóalkatrészt cserélnének. Csak az Ecének cimzett levélből derül ki, hogy korábban már bevizsgáltatta magát, alkalmas lenne-e donornak. Eléggé csodálkozom, hogy Joszef orvosai egyáltalán kötélnek álltak és egyáltalán belementek egy ilyen vizsgálatba. Ha máj-, vagy vesedonor akart volna lenni, akkor rendben van, na de szivdonor??? Már ott gyanakodni kellett volna, hogy öngyilkos akar lenni. Ezt meg kellett volna akadályozni, hisz nem cél, hogy egészséges, ép emberek feláldozzák magukat egy betegért.
8/10
napraforgó 2022 nov. 29. - 03:35:52 8/10
(287/344)
Valahogy a sorozat szereplői sokkal toleránsabbak, mint a normális, az átlagemberek, és toleránsabbak, mit kéne, mint ami elvárható.

Itt van pl. Firiye, és tulajdonképp a lánya, Figen is. Amennyit ők szemétkedtek Denizzel és a családjával már szóba sem kellett volna vele állni, be sem kellett volna engedni. De ez a kettő minden családi eseményre, családi ünnepségre. Ott voltak pl. Ece első eljegyzésén, most meg az esküvőjén is Most is előre furakodtak, az első sorba ültek le az örömszülők helyére, holott még csak távoli rokonok sem voltak.

Aztán ott van Hüliya is, akivel szemben Miratnak mindig voltak fenntarásai, később Deniz és Ece számára is nyilvánvalóvá vált, hogy Hüliya gonosz, irigy, rossz ember, aki annyit tett azért, hogy tönkretegye Denizt, ennek ellenére őt sem rúgják ki, amikor odapofátlankodik hozzájuk.

Én nem vagyok rosszindulatú ember, de én bizony midhármukat kirúgtam volna az első gonosztett után. A kertbe sem engedtem volna be őket, nemhogy a házba. Ha meg oda mernek jönni, hát elküldöm, sőt elzavarom őket.
Jól mondta Ece, hogy az anyja túlságosan naiv, jóhiszemű és a kedvessége már abszolút túlzás.

Én bizony a kertkaput sem hagytam volna nyitva, de itt még éjszakára sem zárták be, ami megdöbbentő! Azért sem Mirat háza, sem Dzsemilééké nem olyan szegényes kis putri, amin nincs mit védeni. Nem beszélve az emberi életekéről.

Nem tudom, hogy ez mennyire jellemző az átlagtörökökre. Persze a gazdagoknál itt is látni, hogy azért védik, amijük van.
6/10
Elisah 2022 nov. 25. - 12:57:50 6/10
(286/344)
Azt elfelejtettem az előző hozzászólásomban megemlíteni, hogy azért, a sorozat hibái ellenére is mindig leülök megnézni. Fikrie és lánya karaktere nagyon zavaró, egyben érdekes is. Fikrie -t alakító színésznő -Yeşim Ceren Bozoğlu,- egyébként játszott már egy általam látott sorozatban , a Sorsok útvesztője- címmel. Az ottani szerepe is harsány alakítás , Nuran szerepében, ahol egy jóval testesebb karakter volt. Kedvencem itt: Mustafa . ( kár, hogy a sok elvesztés mentálisan megzavarta )
6/10
Elisah 2022 nov. 25. - 11:47:24 6/10
(285/344)
Egyetértek az előttem szólókkal. Igen sok a befejezetlen szál, és sok minden, ami fontos lenne, elhalványul. Kíváncsi leszek, ( mert szerintem decemberben vége lesz) mi lesz a következő sorozat. Sok jó , és értelmes török sorozat van, ha már a török sorik kerültek előtérbe. Lehetne később is értelmesebb sorozatokat adni, mert unalmas az örökös ismétlések sorozata. A Duna Tv- ettől többet kell, hogy nyújtson, hiszen nem csak Magyarországon látható. Millió magyar film és tv játék is van, amit már ezer éve nem vetítettek. Vagy csak én látom ilyen borúsnak a helyzetet?