8/10
napraforgó 2022 nov. 09. - 04:59:25 8/10
(224/344)
Engem idegesit, hogy Joszef állandóan azzal jön elő, hogy apa, nem is törődsz velünk, stb.
Rásel és Joszef is tudja, hogy Mirat Denizt szereti, hogy miatta szomorú, miatta aggódik, mégis állandóan az anyját tolná a képébe, hogy vele foglalkozzon. Közös vacsora, miegymás. Mirat csak udvariasságból van velük, nem azért, mert szeretne.
Ezt Rásel érzi, látja, de Joszef csak tovább erölteti a dolgot. Pedig pont ő mondta Ecének Denizzel kapcsolatban, hogy a szerelmet nem lehet kieröltetni, ő mégis erőltetné az apját.
Mirat meg túl udvarias, hogy keményen leállitsa. Sajnos. Pedig azt kellene. Joszef is kapjon már észbe. Hogy képzeli, hogy több, mint 20 év után a szerelem ugyanúgy feléleszthető?
8/10
napraforgó 2022 nov. 09. - 04:50:24 8/10 Előzmény Pera60
(223/344)
No igen, de amikor Deniz meglátta az ágyon azt a selyemkombiné-szerű hálóinget és ideges lett tőle, Alihan vigyorogva mondta, hogy alig várom, hogy láthassam rajtad (meg hogy régen szeretted az ilyesmit). Nekem ez nagyon azt jelentette, hogy le is akar feküdni a nővel. És ha még a válás véglegesitése előtt az sikerülne is neki, akkor abban a pillanatban leállitaná a válási folyamatot azzal az indokkal, hogy újrakezdték az együttélést.

Ez a sorozat óriási bakija, hogy egy év után még mindig nincs jogerős válási határozat, akkor, amikor egy évvel korábban MINDENBEN megegyeztek!!!!
Ezért mondtam korábban, hogy Nejat ugyan jó ember, de nem túl ügyes ügyvéd.
Pera60 2022 nov. 08. - 17:22:56 Előzmény napraforgó
(222/344)
Szerintem nem. Eléggé szikrázott a szeme,amikor megmondta,hogy nem. Bár még meg sem melegedett a háznál,és Alihan már kezdi kioktatni. Fúj de undorító egy ember. Vajon megtudja Deniz,hogy ő gyújtatta fel a vendéglőt? Turgut arcán is látni az értetlenkedést.

8/10
napraforgó 2022 nov. 08. - 07:00:57 8/10
(221/344)
Vajon a Deniz és Alihan közötti egyezségben benne van-e az is, hogy lefekszik Alihannal? Mondjuk ennek a világon semmi értelme, ha a válópert nem állitották le.
Mert az egy dolog, hogy Deniz Alihannál lakik, a házában, az meg egy másik, hogy valóban megpóbálnak "együttélni". Nagyon remélem, hogy Deniz nem adja be a derekát, na de majd meglátjuk.
8/10
napraforgó 2022 nov. 05. - 04:34:13 8/10
(220/344)
Alihán disznóságait Deniznek és az ügyvédjének, Nejatnak kéne ecsetelni. Azt, hogy eladta a házat a fejük felől és pénz nélkül hagyta el őket, hirtelen, minden előzmény nélkül. Hogy fél évig, vagy még tovább nem is nézett feléjük, nem érdeklődött utánuk. Nem küldött nekik pénzt, még akkor sem, amikor a szállodája, étterme, szórakozóhelye pénzt hozott.

De egyébként is érthetetlen, hogy mit akar most Deniztől? Tudja, hogy nem szereti őt, hogy undorodik tőle, taszitja, hogy már soha sem lesz a társa. Itt tényleg csak egy gonosz bosszúról van szó, ha Deniz nem lehet az övé, ne legyen másé se. Ne legyen boldog senki mással. Aljas gazember, hihetetlenül visszataszitó, aki a gyerekeit is csak felhasználja az aljas céljához.
Pera60 2022 nov. 04. - 18:04:59
(219/344)
A tegnapi részt elaludtam,gondolom nem maradtam le sok mindenről. De tegnapelőtt már erősen gondolkodtam,hogy vége, nem nézem tovább.( Persze nézem) Anyja és fia szövögetik vágyálmaikat. Hogy nem lehet megérteni,hogy nem akar tőle semmit Mirat? A fiatalember is oktat az egyetemen,tehát nem gyerek és nevetséges feltevéseket fogalmaz meg. Ha elviszi a gyereket,akkor megy az anyja is....és akkor szabad a vásár. Nincs semmi büszkeség Ráselben? Jól felbosszantott mindenesetre. Egyetlenegyet nem értek. Ha Alihan ilyen nemtelen eszközökkel támad,ő miért nem mondja el a bíróságon a disznóságát?
8/10
napraforgó 2022 nov. 04. - 06:46:23 8/10
(218/344)
Alihan milyen boldog, hogy megtudta, Mirat ellen már folyt eljárás. Nem tudom, hogy Sebnem miért mondta el ezt neki, hisz cseppet sem akar jót Alihannak. Ez teljességgel érthetetlen.
És sajnos az sem derült ki, hogy Mirat akkor egy kisfiút védett, akit egy gyerekmolesztáló támadott meg, vagyis pont olyan szituációban, mint az ő fiát, Ozánt. Nekem nagyon nem tetszik, ahogy Alihán vigyorog minden esetben, ha üthet egyet Denizen, és Miraton.
8/10
napraforgó 2022 nov. 04. - 06:22:53 8/10
(217/344)
Kezd szürreálisba elmenni ez a gyerekelhelyezési per. Ha már felmerült hogy Ozannak pszichés problémái vannak, vizsgálni kellene, hogy az miből ered. A doktornő szerint eredetileg Alihan eltűnése okozta, akkor kezdődött! A többi eset csak súlyosbitotta a helyzetet.
Akkor hogy lehetne Alihanra bizni a gyerek felügyeleti jogát???? Én nem értem, ezt miért nem vizsgálja a biróság? Nejatnak ezt mindenképp fel kéne hoznia! Jeleznie kéne, hogy van ilyen probléma és a kisfiú kezelés alatt áll.
Nejat jó ember, de eléggé tesze-tosza, ügyvédnek meg kicsit sem hatékony. Egy év alatt nem tudta elintézni, hogy Denizék válását jogerősitsék. Ha már jogerősen elváltak volna, Alihan nem követelhetné, hogy a nő menjen vissza hozzá.
Meg egyáltalán, a gyerekelhelyezési pert el kellett volna napolni, vagy akár felfüggeszteni, amig a válást nem intézik el. Azt pedig Alihan kezdeményezte és frankón bele is egyezett, hogy a gyerekei az anyjuknál maradnak. Na, ez a sorozat is kezd nagyon zavarossá válni.
8/10
napraforgó 2022 nov. 03. - 03:36:12 8/10
(216/344)
Nagyon csodálkozom, hogy Ozan terapeutája nem tájékozódott Ozan családi körülményeiről. Nem tudja, hogy Alihan egy évvel ezelőtt elhagyta a családját, nyomtalanul eltünt és hogy azóta Deniznek is új kapcsolata van? Miért erölteti ezt a "jó lenne, ha újra egy családként élnének" dolgot? Hogy eröltethet össze két embert a gyerekre hivatkozva? Neki a jelen szituációt kellene megoldani, nem egy múltbeli helyzetet visszaerőltetni.

Úgy látom, Ece már belátta, hogy az apja és az anyja már soha nem lesz egy pár, de Joszef még mindig reménykedik. Pedig 23 év távolság áthidalhatatlanul nagy idő. Ráselnek meg már el kéne tűnni Mirat házából.
8/10
napraforgó 2022 nov. 02. - 08:49:21 8/10
(215/344)
Sehogy nem értem Ráselt. Mirat már nem egyszer, nem kétszer közölte vele, hogy már nem őt szereti, hanem Denizt, akit feleségül is akar venni, Rásel meg is könnyeztie a vallomást, ennek ellenére még mindig ott eszi a fene, nem akar elköltözni. Igen, a fia nyaggatja, hogy várjon még, mert ha Deniz visszaköltözik a férjéhez a gyereke miatt, akkor neki újra lesz esélye. Egyikük sem érzi, hogy nem, akkor sem?
8/10
napraforgó 2022 okt. 28. - 07:30:54 8/10
(214/344)
Alihán mániája, hogy visszaszerezze Denizt teljességgel érthetetlen. Felnőtt ember és Deniz már többször világosan megmondta neki, hogy soha nem fogadja vissza az életébe. Mit szivózik?
Nem tudom, hogy mit akar elérni Ozan megszerzésével, hisz ő nem is tudná megfelelően ellátni a kisfiút. Persze, rábizhatná alkalmazottakra, cselédekre, de azért az nem ugyanaz, mintha az anyja gondoskodna róla.
Sajnos a biróság Fikriye vallomása alapján nyilván Alihannak itéli a gyereket, de ettől még Deniznek nem feltétlenül kellene vele mennie. Meglátnánk, mit csinálna Alihan egyedül, Deniz segitsége nélkül. Előbb - utóbb visszaadná neki a gyereket, hisz nem tudna vele mit kezdeni. dehát Deniz is hülye és annyira önfeláldozó, hogy nyilván megy a gyerekével. De ha van egy kis esze, továbbra is távoltartja magát Alihántól. Kiváncsi vagyok, van-e ennyi esze?
8/10
napraforgó 2022 okt. 27. - 20:11:11 8/10
(213/344)
Sok hihetetlen és hiteltelen dolog is van ebben a sorozatban. Egyszerűen elképzelhetetlen, hogy Deniz és Alihan válása egy év után még mindig nem zárult le. Alihan kérésére Deniz beleegyezett a válásba, a keresetet közös megegyezéssel adták be. Deniz a tárgyaláson nem kért vagyonmegosztást és nem kért gyerektartásdijat sem! A válást akkor ki is mondták! Közös megegyezésnél az egyezséget a biróság rögtön helybenhagyja és jogerősnek minősiti. Olyan nincs, hogy fellebbezni lehet, márpedig itt Alihan állitólag fellebbezett és ezért nem kapták meg a válási papirokat. Hát ez egyszerűen képtelenség. Egy jogerős határozatot nem lehet megfellebbezni.

Aztán az is fura, hogy miután Deniz nem kért vagyonmegosztást a válási tárgyaláson most meg az eladott ház vételárának a felét követelte Alihantól. Meg is kapta a 2 milliót a zár alól feloldott másfél millió mellé.

Fikriyét meg kár volt tanúként megnevezni, amikor az agyvérzése és az amnéziája után nem is tekinthető teljesen épelméjűnek. Egyébként is olyan szarkavaró, nem megbizható.
Én is Musztafát vittem volna el tanúként, mert még ha Ecével állandóan civakodnak is, Denizzel csak nem tolna ki.
Pera60 2022 okt. 26. - 18:02:07 Előzmény napraforgó
(212/344)
Valóban a férfi nem volt sem ápolatlan,sem ijesztő külsejű. Ez itt város,de a léptéket ismerve,falu. Persze hogy ilyennel nem találkozunk,mert mindenki mindenkit ismer. Legalábbis a közelmúltig,amikor fociedző vétett ilyen nagy bűnt. Senkinek nem tűnt fel,csak egyedül a pedagógus menyem hajtogatta,hogy valami nincs rendben,nem is engedte el a kisfiút focizni. Sajnos igaza volt.
8/10
offtopic
napraforgó 2022 okt. 26. - 07:23:13 8/10
(211/344)
Amikor a gyerekeim kicsik voltak, de már iskolások, elsősök, másodikosok voltak, történt a kerületünkben egy bestiális gyilkosság. Egy 10 emeletes házban a liftben gyilkoltak meg egy kb. 9 éves kisfiút. Azt nem tudom, hogy szexuálisan bántalmazták-e, mert ezt akkoriban nem tette közzé a rendőrség.
DE, akkoriban az anyukák azt tanitgatták a gyerekeiknek, hogy idegenekkel ne szálljanak be a liftbe, inkább várjanak, amig egyedül lesznek, vagy egy olyan nénivel szálljanak be, akit látásból már régebbről ismernek.
Tehát nem is kell csak arra várni, hogy valaki illetéktelen elviszi a gyereket az iskolából - óvodából általában nem adják ki csak szülőnek, nagyszülőnek, de iskolából már elviheti más ismerős is.
A lényeg az, hogy kisgyereket bárhonnan el tudna csalni valaki rossz szándékkal. Itt is ez a férfi nagyon is megnyerő külsejű volt, egyáltalán nem olyan, akitől az ember már ránézésre óvakodna.
Pera60 2022 okt. 26. - 05:52:27
(210/344)
Én is úgy gondolom,ahogy Napraforgó. Talán meg kellett volna neki tanítani,hogy nem megyünk el idegennel. Annyira óvodás színvonalon tartják,lehet őt szánták a kis aranyos kisfiú szerepére,de nem jön be. Legalábbis nekem. A szomszédasszony pedig egyenesen hajmeresztő. Számon kéri,hogy nem hívták meg az ünneplésre,mert ők egy családba tartoznak. A régi barátnő ott tartózkodása a közös fiúnak az agyament elgondolásával egyetemben. Hát ezért nézem most már inkább unottan,annyi benne a felesleges csavar.
8/10
napraforgó 2022 okt. 25. - 20:06:56 8/10
(209/344)
Nem hiszem, hogy az lenne a legjobb módszer Ozannál, hogy agyonhallgatják az elrablását. Sót, szerintem jobbat tenne neki, ha kibeszélné magából a történteket. Azt nyilván nem kell neki elmondani, hogy az elrablója szexuális erőszakot akart rajta elkövetni, de azt meg kéne neki magyarázni, hogy idegennel nem szabad szóba állni, mert vannak rossz emberek, akik bánthatják.
De ez a "tegyünk úgy, mintha semmi se történt volna" biztos nem a legjobb módszer.

Fikriye megint egy aljadék, előbb fölháborodik, hogy egy gyereket nem szabad elválasztani az anyjától, aztán meg egy rakás kizsarolt pénz hatására rögtön a családegyesités hive lett.
8/10
napraforgó 2022 okt. 22. - 07:44:56 8/10
(208/344)
Az ilyen gyerekrablóknak általában az a szokásuk, hogy valami rokonra hivatkoznak, pl. anyukád küldött érted, ő nem tud jönni ezért, vagy azért, vagy odakisérlek anyukádhoz, aki a sarkon túl/ a parkban vár, stb.
De akárhogy is, Ozant nevelhetnék kicsit következetesebben, még egyszer sem hallottam, hogy megtiltották volna neki, hogy szóba álljon idegenekkel. Már Sirzát agáék látogatásakor is feltűnt, hogy a gyerek az udvarukba beállitó idegeneknek is mindent elmesélt a családi viszonyokról és ezzel bajt kavart. Akkor se okositották ki.

Aztán ott van Joszef szivbetegsége. Azt 12 éves korában vették észre. Nem is értem, hogy az anyja miért nem gyógyittatta megfelelően? Pénze volt hozzá. Gyerekkorában kellett volna, nem most nyűglődni azon 22-23 éves korában, hogy nem akarja kezeltetni magát.
Joszef olyan gyerekesen viselkedik. Ha nem kezelteti magát, akkor nincs is semmi baja? Nevetséges.
8/10
napraforgó 2022 okt. 21. - 10:47:00 8/10
(207/344)
Az elején nagyon tetszett ez a sorozat, de most már egyre kevésbé.

Itt van Rásel a maga 42 évével, meg a kislányos rajongásával. Többször közölte Mirattal, hogy ő még mindig szereti, és Mirat válaszul ugyanannyiszor közölte vele, hogy részéről már vége a szerelmüknek, ő a jövőjét Denizzel képzeli el. De Rásel nem akar érteni a szóból, még mindig ott rontja a levegőt. A tegnapi részben is kileste, kihallgatta Mirat és Deniz szerelmes vallomásait, magába folytotta a sirást és visszament a szobájába. Ha van benne egy kis tartás és büszkeség, akkor most elköltözik a házukból. Végre megérthetné, hogy számára már nincs remény.
Gazdag nő, a szülei gazdagok voltak, a férje is az és még ha velük netán szakitott volna, akkor is ott van a nemrég elhunyt bácsikája, nyilván tőle is örökölt. Tehát vegyen egy házat Isztambulban, ha még nincs neki és költözzön oda. Viheti a fiát is, az is csak bajt kever Ece és Musztafa között.

Más. Alihan többször is Deniz szemére vetette nyilvánosan, hogy élettársi kapcsolatban él Mirattal. Én még egyszer sem láttam, hogy lefeküdtek volna egymással, holott az élettársi kapcsolathoz az asztal és az ágy is hozzátartozik. Deniz a lányával alszik, nem Mirattal. És Mirat korábban azt mondta Deniznek, hogy csak akkor hál vele, ha törvényes feleségeként teheti. De Deniz egyszer sem utasitotta vissza a vádjait. És még csak nem is utalt rá, hogy nem ő, hanem Alihan csalta meg őt Sebnemmel. És akkor csodálkozik, hogy Alihan elperli tőle a fiát? Hát nem túl okos.

De Ozannal kapcsolatban is van pár furcsaság. Tavaly Hüliya befizette Ozant egy jó óvodába, amit elfogadtak tőle. De egyetlen szóval sem hallottuk, hogy Ozan megkezdte volna az iskolát. Pedig az elég nagy esemény egy kisgyerek életében. Legalább akkora, mint Ece érettségije.
De most már lassan új tél van és Ozan már iskolába jár. És erről még csak nem is hallottunk.
Én még emlékszem, hogy amikor Ozan a macskáját keresve elszökött éjszaka otthonről és egy férfi el akarta kapni. Akkor Serdem mentette meg (Ali néven). Hogy nem tanitották meg akkor egy olyan értelmes kisfiúnak, hogy senkivel nem álljon szóba, senkivel ne menjen el sehová??? mert most majd arről szól a történet, hogy az a leskelődő férfi magával csalja a gyereket.

Figen, meg a mindenáron való férjfogása is idegesitő. Előbb az anyja Musztafára szabaditotta rá, de látnia kellett, hogy a fiú inkább Ecére bukik. Azután jött Ferhát, akihez majdnem hozzá is ment. Most meg Joszefet akarná behálózni, akinek szintén Ece a zsánere.

És Fikriye? Hát ő is fura fazon. Hol átviszi az aranyait Mirathoz Deniz kiszabaditására, hol meg savazza és hazudozik róla gátlás nélkül. Azért lehetnének kicsit következetesebbek is.
8/10
napraforgó 2022 okt. 20. - 12:10:09 8/10 Előzmény soszi
(206/344)
Ha Hüliya házára gondolsz, akkor ott volt riasztó. Hüliya mondta is, amikor meghivta magához Diyart és Serdemet. Azt mondta, ott biztonságban lesznek, mert van biztonsági rendszer a házban.
Valószinűleg csak elfelejtették bekapcsolni, amikor a búcsúvacsora után a vendégek távoztak. Ami elég fura, tekintve, hogy egy álló évig nyavalyogtak azon, hogy elrejtsék őket az üldözőik elől. És akkor pont az utolsó este hanyagolták el a biztonságot. Mert Sirzát nagyon könnyedén bejutott, sehol semmi sziréna nem vijjogott.
8/10
napraforgó 2022 okt. 20. - 12:00:51 8/10 Előzmény soszi
(205/344)
Nekem is hasonló a véleményem.
Rásel elmondta, hogy a férje gyakorlatilag bezárva tartotta a terhessége alatt. Na de nem az utána következő 22 évben. Az igaz, hogy Rásel eltűnése után Mirat is elhagyta Isztambult és a házát és mindenfelé vándorolt, talán még Amerikában is dolgozott néhány évig. Mivel igy nem volt állandó tartózkodási helye, nyilván nehezebb lett volna megtalálni, de azért talán nem lehetetlen. Igaz, arról nem szól a fáma, hogy közösségi oldalakat (facebook, stb) használ-e, de ő viszonylag fiatal és nála sokkal idősebbek is használnak ilyeneket.

Josef és Ece már felnőttek, nagykorúak , ezért nevetséges az az indokuk, hogy újra össze akarják hozni a szüleiket. Minek? rajtuk már nincs nevelnivaló, sót az ő korukban már a szülőktől külön élnek a fiatalok. Joszef Amerikában tanult és Ece is külföldre akart menni Musztafával, csak az apja váratlan előkerülése téritette el a szándékától. Az anyját vidáman otthagyta volna.
Deniz elég értelmesen próbálta megmagyarázni neki, hogy ő most már a saját életét akarja élni és nem akar a lánya rabszolgája lenni.
És igazad van, érthetetlen, hogy Deniz miért titkolja a felnőtt lánya elől, hogy az imádott apja egy másik nő miatt hagyta el őket és hagyta őket pénz nélkül. És eltűri, hogy a lánya őt hibáztassa mindenért.
Most majd a kis Ozánt fogják ide-oda ráncigálni, amit az majd meg fog sinyleni.