Lilla3 2022 nov. 14. - 14:36:41 Előzmény napraforgó
(244/344)
Na igen! Figen hisztizik, mert beégett Joszef előtt, haza akar menni, de Joszef is ott van a buszban!!! Ott nem volt gáz neki, hogy ott van?? Akkor akár maradhattak volna is:)
8/10
napraforgó 2022 nov. 14. - 07:01:29 8/10 Előzmény Lilla3
(243/344)

"Én azt nem értettem, hogy amikor a kisbusszal visszafelé tartottak, hová lett Melissza?" Én meg azt nem értem, hogy Joszef mi a fenének ment velük? Ha Figen haza akart menni és Musztafa hajlandó volt hazavinni, akkor legfeljebb Ece kellett volna velük menjen, részben azért, mert ő Musztafa menyasszonya, részben azért, mert Figen barátnője. De mi szükség volt ott Joszefre????
(Ja, tudom, hogy Musztafa megint nekiugorhasson. Na de ez hülyeség.)
8/10
napraforgó 2022 nov. 12. - 14:48:54 8/10
(242/344)
Ozan felügyeleti jogával kapcsolatban jónéhány problémát észleltem. Pl. a birósági eljárásban egyáltalán nem került szóba az, hogy egy évvel korábban Alihán szó nélkül, és nyom nélkül tűnt el, úgy, hogy eladta a családja feje fölül az otthonukat és bár elvileg hagyott nekik pénzt, de gakorlatilag ahhoz nem juthattak hozzá. A házasságtörés sem került szóba, és az sem, hogy ellene is folyt eljárás nemi erőszak kisérlete miatt. (még akkor is, ha később ejtették a vádat)
A pszichológusnő azt mondta, hogy Ozan lelki problémái akkor kezdődtek. Annak pedig nem az anyja volt az oka. Lehet, hogy a doktornő azt javasolta, hogy a gyerek érdekében jöjjenek újra össze - habár ezzel egyáltalán nem értek egyet, de ha ez valami okból nem lehetséges, akkor vizsgálnia kellett volna, hogy melyik szülő alkalmasabb a nevelésre. Sőt, megosztott felügyelet is szóba jöhetett volna. Sehogysem értem, hogy ezeket az ügyvéd Nejat miért nem hozta fel a perben? Miért nem kért pszichológia vizsgálatot? Csak ült ott bambán Deniz mellett és sajnálkozott.
A biróságnak a válóperben elhangzottakra is tekintettel kellett volna lenni, amelyben Alihan a gyerekei nevelését átengedte Deniznek.
Csak Mirat büntetett előélete került szóba, de még az sem, hogy miért is ült. Pedig pont ugyanaz volt az ok, ami miatt Ozan válságba került.

Igy nem szabadott volna itéletet hozni, sokkal alaposabb vizsgálat kellett volna. Gyakorlatilag csak Fikriye handabandázása alapján döntött a biróság. A tanúk megbizhatóságát sem vizsgálták, minden szavát elhitték. Persze, nyilván lehet fellebbezni, aztán majd egy év múlva tán születik másodfokú itélet is.
8/10
napraforgó 2022 nov. 12. - 14:29:31 8/10 Előzmény Lilla3
(241/344)
Szerintem is csak blöffölt, a közjegyzőnél nem lehetett kéme.
Mivel a kirándulásra nagy busszal mentek, Melissán kivül még jó pár fiatal ottmaradt a hegyi hotelban. Láttuk, hogy két tábortűz is volt, mindkettőt többen ülték körbe. És az sem biztos, hogy mindenki lelkesedett az éjszakai tábortűzért, biztos voltak, akik a szobájukban maradtak.
Lilla3 2022 nov. 12. - 13:43:05 Előzmény napraforgó
(240/344)
Én azt nem értettem, hogy amikor a kisbusszal visszafelé tartottak, hová lett Melissza? A szállodában maradt volna egyedül??? Nem hinném. Igazad van a jegygyűrűt észre sem vettem, jól elterelték róla a figyelmet.
A másik! Figen beégeti magát, hisztirohamot kap, haza akar menni, a többiek meg ahelyett hogy helyretennék, az éjszaka közepén otthagynak csapot- papot.
Aztán, Alihan honnan tudhatta meg, hogy Deniz találkozott Mirattal, amiben ugye Nejat segített? Vagy ez csak blöff lehetett?
Pera60 2022 nov. 12. - 13:13:58 Előzmény napraforgó
(239/344)
Az amerikai Tégla című fimet (amit képtelen voltam végig nézni a durvasága miatt) dolgozták ők át a saját sztár férfiszereplőikkel. No ott sokszor elfordítottam a fejem,mert igen erőszakos jelenetek voltak. Mostanában azért mintha javultak volna. Vagy csak egyet nézek. Viszont elcsodálkozva látom az ágyjeleneteket. Ilyen kb. 10 éve elképzelhetetlen volt náluk. Mindenesetre furcsa népek. Maradjunk csak a mi magyar fiainknál. Nekem kettő van és nyomokban nem tartalmaznak török férfi mentalitást. Szerencsére.
8/10
napraforgó 2022 nov. 12. - 08:46:25 8/10 Előzmény Pera60
(238/344)
Nos, én pont ezért nemnagyon szeretem a török sorozatokat. Minden reklámblokkban az látom, hogy ordibálnak a nőkkel, ráncigálják őket, stb. A férfiakkal meg bunyóznak, lövöldöznek, meg hasonlók. Na nem, ez nem az én világom.
Pera60 2022 nov. 12. - 06:45:57 Előzmény napraforgó
(237/344)
Jó reggelt! Igy van, minden megállapítás igaz. A Musztafa borzasztó erőszakos lehet,a nézése is ijesztő. Persze lehet ezt magyarázni gyerekkori traumával, de a nagyon rendes apja nevelte fel,tehát zsigerből van benne ez a természet. Alihan? lehet a tehetős török férfi mind ilyen? Szoktam keresgélni ilyen cikkeket a neten,ahol esetleg magyar nők osztják meg a történeteiket,hogy vajon fikció a film,vagy tényleg így élnek ottani nők? Az is hihetetlen,hogy gengszter módja berobban egy nagy fekete autó és intézkedik az autó tulajdonosa. Ahogy ő szokott,erőszakosan. Pechükre Fikrye teregetett. De hogyan!
8/10
napraforgó 2022 nov. 12. - 03:53:45 8/10
(236/344)
No lám. Visszafelé az étteremből mégiscsak Alihan vezetett és nem Turgut. (Vajon hogy ment haza Turgut, hisz látszott, hogy az étterem nagyon messze volt a házától, hisz sokáig autóztak odafelé).
--------------------------
Már a házvezetőnő, Kiszmet asszony is megütközött Alihan durvaságán, erőszakosságán, ahogy ráncigálta Denizt. És Ozan is megijedt. Deniz próbálta menteni a helyzetet és elvitte onnan Ozant,
------------------------------------
Nekem nagyon úgy tetszik, hogy az összes török férfi ugyanolyan erőszakos, pláne a nőkkel. Ahogy Alihan durvul Denizzel, ez a most feltűnt Izak még durvább Rásellel. Hála Fikriye kotnyelességének, sikerült megakadályozni, hogy a volt férje elhurcolja a nőt, ahol erőszakkal csak elérte volna, hogy irja alá a papirokat, amellyel az apai örökségét a cég (!) részvényeit átadja neki.

De sajnos Musztafa is hasonlóan erőszakos. Igazából nem az a fontos, hogy Joszef, vagy bárki más szerelmes-e Ecébe, hanem az, hogy a lány kit szeret. Ha egy tucat férfi, vagy akár 100 szerelmes lesz Ecébe, akkor mindet levadássza???? Ha nem bizik a lányban, nincs jövője a kapcsolatuknak.
Ece helyében én alaposan meggondolnám, hogy akarok-e egy olyan férfi felesége lenni, aki percenként rátámad egy másikra, aki csak ránézett a menyasszonyára????
Emlékezzünk csak, Musztafa már Keremcemre is féltékeny volt, meg a másik iskola diákjára, Volkánra is, Joszef csak a harmadik. És nem először támadt rá!

Az egészet Figen szemétsége provokálta ki. Az a lány ugyanolyan bajkeverő/sz@rkeverő, mint az anyja, szándékosan tett keresztbe, ráadásul nem is annyira Joszefen, hanem a riválisán, Ecén akart ütni.

Én nem lennék meglepve, ha Musztafa mostani viselkedése miatt Ece felbontaná a jegyességüket. A fiú meg is érdemelné.
(Apropó, hová lett a gyémántgyűrű? Mert M. épp csak át akarta adni, Ece a nyakába borult, de még nem húzta fel az ujjára. És akkor Figen előadta a mondókáját s akkor már M. sem a gyűrűvel fogalkozott)
Pera60 2022 nov. 11. - 19:45:19
(235/344)
Hú ez a mai rész! Az étteremben történtek,ezt a megalázást,amit el kellett szenvednie Denisnek. Tényleg ez az Alyhan nagyon jó színész,minden mozdulatával,arcmimikájával éreztette a fölényességét és a kárörvendését,hogy látja a feleségét szenvedni. Aztán a végkifejlet. De még mindig nem értem,miért nem vágtak vissza ennek az Alyhannak a tetteivel? Vagy máskor fog ez kibontakozni? Figen is hozta a formáját,úgy látszik igaz a mondás,az alma nem esik messze a fájától.
8/10
offtopic
napraforgó 2022 nov. 11. - 18:25:24 8/10
(234/344)
Szerintem is jók a sorozat szinészei, tulajdonképp mindenki.
Én csak azokat a török sorozatokat kedvelem, amelyek nem erőszakosak. Sajnos a legtöbben, amit nálunk adnak, túl sok az agresszivitás. Igazából ezeket csak a reklámblokkokba bevágott jelenetekből látom. És annyi kb. elég is belőlük.
A romantikus sorozatokon kivül még a vicceseket szeretem, ilyen a Házasságért örökség, amelyben szintén ragyogó szinészek játszanak. És hozzá kell tennem, hogy a szinkron is kiváló!
Pera60 2022 nov. 11. - 17:48:06 Előzmény napraforgó
(233/344)
Mindig kinevetnek engem a török sorozatok kedvelése miatt. Pedig itt is olyan jók a színészi játékok. Persze nyilván nem lehet hasonlítani a mi nagyjainkhoz,más is téma,de akkor is. Alihannak ez a gonosz vigyorgása ennek az eklatáns példája. Ugyanúgy Denisnek az arcjátéka,amikor szembesült a tánccal.
Aki nekem túl sok,az Fykrie. Persze ehhez az eszelős szerephez talán ez való. Hulia,ahogy én olvastam Törökországban nagyon menő szinésznő,és jól is játssza a gonosz szerepét.
8/10
napraforgó 2022 nov. 11. - 17:40:51 8/10 Előzmény Pera60
(232/344)
Igen, állandóan ilyen gonoszul vigyorog, főleg, ha Miraton ütni tud. És az sem érdekli, hogy ezzel az állitólag oly nagyon szeretett Denizt és a kisfiát is bántja. Szándékosan hergeli Miratot, aztán ha az elveszti a türelmét, akkor feljelenti börtönbe záratja.
Pera60 2022 nov. 11. - 17:10:27 Előzmény napraforgó
(231/344)
Valóban szép volt abban a ruhában. Na de Alihan önelégült,gonosz vigyorgása! Remélem lefagy még az arcáról.
8/10
napraforgó 2022 nov. 11. - 14:51:58 8/10 Előzmény Lilla3
(230/344)
Igazad van, én nem figyeltem eléggé.
Lilla3 2022 nov. 11. - 14:11:10 Előzmény napraforgó
(229/344)
Turgut vezet, Alihan, Deniz és Ozán a hátsó ülésen ülnek.
8/10
napraforgó 2022 nov. 11. - 09:03:45 8/10
(228/344)
Turgut nem azt mondta, hogy ő viszi Denizéket az étterembe? ehhez képest Alihan maga vezet, mellette ül Deniz a borzalmas vörös rúzsban, a hátsó ülésen meg Ozan.
Jajj, odafigyelhetnének néha.
8/10
napraforgó 2022 nov. 10. - 20:09:09 8/10
(227/344)
Nagyon szép volt ma Rásel a ciklámenszinű csipkeruhájában.
Deniznek viszont nem állt jól az a vérvörös rúzs. Sokkal jobban áll neki egy szolidabb, pasztellszinű árnyalat. Na és az az ujjatlan blúz, az sem volt túl csinos. A sorozat elején hordott nőies ruhákat, szoknyákat is és magassarkú cipőt. Most meg csak nadrágban látjuk, lapos sarkú cipőkben.

Rásel kezdetben olyan szolid, visszafogott volt, akkor még elfogadta, hogy Mirat már mást szeret, de most kezd nagyon rámenős lenni. Meglehet, hogy Joszef biztatására. Nem tetszik, ahogy manipulálja az apját, belekényszeriti, hogy minél több időt töltsön az anyjával.

Csak a nagyszájú Fikriye merte kimondani, hogy költözzön el, hagyja békén Miratot.
Pera60 2022 nov. 09. - 06:03:19 Előzmény napraforgó
(226/344)
Én ilyen alaposan nem figyelek meg dolgokat. Tegnap is csak bosszankodtam ezen a Joszefen. Az erőszakosságán. Egyébként nem is tetszik mint férfi az érdekes arcberendezése miatt. Nekem Dyar bátyja tetszik,sokkal helyesebb mint a hosszúra nyúlt arcú Joszef. Szinte mániákusan szeretné az apját magának,de hát ilyesmit nem lehet erőltetni. Alyhan szabályai nem találkozol vele,kiveszi a telefont a kezéből....stb. vajon meddig bírja Deniz? No igen. Nejat. Hát valóban eléggé tutyi-mutyi ember. Nem is csoda,hogy az erőszakos kedves felesége azt csinált vele,amit akart. Kiváncsi vagyok,hova jut Ünállal? Hogyan áll az bosszút? Azt hiszem nagyot fog szólni,mert a hölgyet überelni elég nehéz,eléggé gonosz teremtés. Még mindig tetszik a sorozat,kíváncsian várom a fejleményeket.
8/10
napraforgó 2022 nov. 09. - 05:15:31 8/10
(225/344)
Más. Eléggé csodálkoztam, hogy amikor Ozant az elrablása után hazahozták, akkor Ece ágyába fektették le. Korábban ő vagy a nagyapjával aludt egy szobában (most az Ráselé), hol meg az anyjával a lenyitható kanapén a fal felől. Ecéé volt az az ágy, ahol most a gyerek alszik.
Most azon Ece alszik lenyitatlan állapotba egy meglehetősen keskeny fekhelyen. (Ece kisasszony hogy megváltozott egy év alatt, a külön szobától eljutott a keskeny kanapéig, és egy szobában alszik az anyjával és a kisöccsével.)
Sehogy nem értettem, hogy miért változtattak a korábbi felálláson, Ozan továbbra is allhatott volna az anyjával a lenyitott kanapén. Most a keskeny ágyon szerencsétlenkednek.

Amúgy sem igazán értettem hogy lehet az, hogy abban a böhöm nagy házban csak 3 hálószoba volt. Ha Rásel megkapta Mehmet bácsi korábbi szobáját, ahol korábban Joszefet szállásolták el - és Joszef felköltözött a fölötte lévő emeletre (amiből mindig csak MIrat műtermét láttuk, a többi helyiséget soha).

Igazából csak nemrég lehetett azt is látni, hogy az emeleten is van fürdőszoba, korábban mindig úgy nézett ki, hogy lejártak zuhanyozni a földszintre.

Aztán egy-egy távolabbi képnél azt is látni, hogy Mirat házának MINDEN oldalán van egy-egy ajtó, bejárat. Tehát nem csak az elülső, meg a konyhai oldalsó, hanem a baloldali falon is, ahol még soha senki nem ment ki, vagy jött be.