Téma: Az esemény

3/10
spiritmate 2008 júl. 15. - 00:40:27 3/10
(103/323)
Háááát, mestermûnek egyáltalán nem mondanám, de ilyesmit már láthattunk a Világok Harcában, csak most mások támadnak, de az elején amikor a munkások leesnek az épületrõl azon szétröhögtem magam :D, de tényleg nem rossz film... csak hát idétlen a megvalósítása
10/10
blueghost 2008 júl. 15. - 00:00:45 10/10
(102/323)
Ez a film egy mestermû, mindenkinek ajánlom!
Újvállalkozó 2008 júl. 14. - 20:30:10 Előzmény loosht
(101/323)
nekem tetszett,nagyon bejött. :) végre egy olyan film,ahol egy szimpla szél is megmorzongatja az embereket...és nem úgy,mint a Wanted,amire biztosan pár 100 milliót elköltöttek a semmiért...aki ebben a filmben nem látta meg,azt amit kellett...eléggé üres élete lehet...
1/10
matkovic 2008 júl. 14. - 10:42:24 1/10
(100/323)
Régen találkoztam ennyire rettentõen unalmas,egyszerûen undorítóan gagyi filmmel(ha lehet egyáltalán ezt annak nevezni). Mark Whalberg már nem olyan felkapott Hollywood-ban,hogy ilyen sz***moderálva***hoz adja a nevét?? Szánalom.. Kérem vissza a pénzemet!!! :D
7/10
Huánka 2008 júl. 13. - 16:26:55 7/10
(99/323)
Maga a történet érdekes és tetszetõs, de a kivitelezés..:S
10/10
András1992 2008 júl. 13. - 11:45:50 10/10 Előzmény loosht
(98/323)
Szerintem igenis jó film bár mondjuk színész alakítással van néhány probléma. A rendezõ eddigi összes filmjei nagyon tetszettek és ez se nézhetetlen, hosszú... Nem okozott csalódást a rendezõ ezzel a filmmel sem
10/10
loosht 2008 júl. 13. - 09:51:15 10/10
(97/323)
Na végre én is láttam a filmet. Szerencsére nem a vélemények olvasásával kezdtem, hanem elõbb megnéztem. Szerintem jó film volt. Lehet, hogy nem ez lesz az évszázad legjobb alkotása, de mindenképpen nézhetõ és legfõképpen elgondolkodtató. A baj szerintem ott van, hogy az emberek úgy állnak már a filmekhez, mint a Szörny Rt.-ben mutatják az egyik TV-reklámban (a gyerekek már immunisak a szörnyekre). Elég szomorú, hogy valakinek ez a film csak a szél elõl rohangálásról szól. Manapság ha egy film nincs tele erõszakkal, vagy CGI-vel (netán mindkettõvel), akkor az már rögtön szar, meg unalmas...
8/10
pzuzi 2008 júl. 13. - 00:35:06 8/10
(96/323)
Szerintem elgondolkodtató. Szinte nem is ismerjük azt a helyet ahol élünk.És hiába tartja magát okosnak az ember számtalan dolog van amit nem tud és nem ismer. Minden esetre a film nekem tetszett 10/8-at adtam.
nikoXXX 2008 júl. 12. - 07:38:03 Előzmény kardosks
(95/323)
en nem lattam a filmet de kb olyan lehet mint a nem vennek valo videk,hosszu nezhetetlen,a lenyegen kivul semmit nem lehet erteni ... ha ez olyan mint az akkor csak akkor neznem meg ha pisztolyt fognak a fejemhez!
kardosks 2008 júl. 11. - 12:28:20
(94/323)
A héten 2 filmet láttam, Az eseményt és a Kung Fu Pandát, a maci százszor jobb volt. Az egyetlen, ami az Eseményben megüti a mércét, az az alapötlet: Shyamalannak eredeti,frappáns szorijai vannak. Viszont a kivitelezés csapnivaló!!! Tök úgy éreztem magam a moziban, mint akit jól átvertek, hülyére vettek: egy ilyen rendezõtõl igenis elvárható lenne, hogy ne adjon ki a kezébõl ilyen munkát. Nem hiszem el, hogy amikor megnézték a felvett anyagot, ne tûnt volna fel, hogy milyen gyenge a színészi játék, hogy belóg a mikrofon, hogy röhejes az oroszlános jelenet stb.
Rendezõasszisztens, vágó mit csinál ilyenkor??? Olyan, mnitha vettem volna egy Levis farmert, amirõl az elsõ mosás után kiderül, hogy gagyi hamisítvány.
Noncsa 2008 júl. 11. - 10:01:21
(93/323)
Spoiler

Amúgy szerintem az, hogy a szél elõl rohangásznak nem csak azt akarja jelenteni, hogy a természet majd egyszer visszavág, hanem a módszer, ahogy visszavág. Nem csak az, hogy öngyilkosok lesznek az emberek, de szét is választják õket, minél kisebb csoportokra, és a végén egyedül kellene meghalniuk. Nekem azért volt nagyobb jelentõsége, mikor csak a csövön keresztül tudtak beszélni, mert az olyan emberi, hogy inkább azonnal meghalnának, mint hogy magányosan, elszeparálva egymástól kelljen majd valamikor (persze nem tudhatták, hogy mikor ér véget a dolog)
10/10
Dóridodó 2008 júl. 11. - 09:46:41 10/10
(92/323)
Én a hozzászólások alapján rosszabbra számítottam, így kellemes meglepetés ért. Szerintem izgalmas,és érdekes, volt, kicsi vérrel.
Elgondolkodtató a film üzenete,igen egyszer valahogy vissza fog vágni a természet, a sok pusztításért amit végzünk a Földdel.
Igen vannak ennél jobb thriller-ek (vagy dráma), de én nem éreztem, hogy na jó akkor most fölállok, nem bírom tovább nézni olyan szar.
Na az Inváziónál viszont ezt éreztem, szerintem jobb volt a Donald Sutherland-os eredeti változat. Azt hiszem testrablók volt a címe.
offtopic
gojszi 2008 júl. 08. - 22:14:28
(91/323)
Ó, egy igazán értelmes véleményben mindenképp megjelenik hogy "megfogott" vagy "nem igazán fogott meg". Divatos kifejezés ez. És semmitmondó.
4/10
orbit 2008 júl. 07. - 23:17:29 4/10 Előzmény Mumminka
(90/323)
engem nagyon nem fogott meg a film
többet vártam tõle, talán wahlberg-nek nem illett ez a szerep, de mikor pár napja megnéztem :S
csak vártam h vmi törtöénjen ami leköt, de egyszer csak vége lett a filmnek párizsban ... és a világnak :)
Mumminka 2008 júl. 07. - 13:36:22
(89/323)
egyébként én is allergiás vagyok a szereposztásra, de itt szerintem nem volt zavaró. szerintem jól játszották a kétségbeesést.a csajt már el is felejtettem.almát. tõlem lehetett vón körte is. hi hi. a szinkron mindig szar manapság szinte. inkább egymást kellett volna ölniük nem?így nem volt agresszív. túl sok zombies filmet nézek....
Mumminka 2008 júl. 07. - 13:30:29
(88/323)
az oroszlános részrõl annyit, hogy elvileg az a gondozója volt, egy oroszlán nem támad emberre, de egy gondozóra végképp nem!de kérdezzünk egy állatkertest. tényleg hülye rész volt. mikrofonok nem izgatnak, tudtam,hogy csak film. én is többet vártam, de így is izgi volt és szerintem a rendezõ arra ,ment jó okkal, hogy hátha az a réteg aki nem izgatja magát a globális felmelegedés és miegymás miatt, hátha ilyen filmre majd átkattan az agyuk. jó lenne.rám hatással volt, de tényleg olyan egyszerû volt a többihez képest.
nczoli 2008 júl. 07. - 11:21:40
(87/323)
Hola

Egybõl a végével kezdeném, természetesen van egy rendezõnek jobb és kevésbé jó filmje. Én ezt többször is hangsúlyoztam, hogy egyáltalán nincs bajom M.Night-tal (ugye nem véletlenül néztem meg a filmet a premier után pár nappal), sõt. Pont azért kardoskodom itt, mert nem ez az évszázad legrosszabb filmje, csak elmentem, hogy egy jót mozizom, és erre a vásznon idióta párbeszédeket, inkább vicces, mint meghökkentõ öngyilkosságokat és szél elõl szaladgálást látok.
A mondanivalóval kapcsolatban: Ez amit leírtál teljesen világos. Nyilván az öngyilkosságok is azt jelzik, hogy ha így folytatjuk, akkor nyugodtan tarkón is szúrhatjuk magunkat egy hajtûvel, mert a végeredmény ugyanaz lesz. Sajnálom, hogy erre egyszerûen nincs idõ gondolni, mert a többi blõdli, ami percenként ömlik a filmbõl elveszi a figyelmet a lényegrõl. Például Zooey Deschanel (Wahlberg csaja a filmben) teljesen sokkoló, amikor feltûnik, akkor olyan mintha átkapcsolnánk egy másik adóra, ahol a Galaxis Utikalauz Stopposoknak megy éppen. Nem csak, ahogy néz, hanem a bõdületes baromságok, amiket mond. Szóval amikor suliba jártam, egy láthatóan alkesz rendõr bejött hozzánk elõadást tartani az alkohol és a drogok veszélyeirõl, nem tudtunk arra figyelni, amit mond, mert azon voltunk kiakadva hogy hogy néz ki.
Na én kb. így éreztem magam ez alatt a film alatt. Többször is megpróbáltam komolyan venni, és mikor már majdnem sikerült, mindig történt valami baromság, ami kizökkentett.
Ja igen, és mi lett a méhekkel? Remélem nem túl hangosan zümmögtek és kinyírta õket a lila akác.
10/10
levi saint 2008 júl. 07. - 10:48:31 10/10
(86/323)
Húúúú, már régen féltem ennyire mint az öreg nõtõl! M.Night összes filmje egyedi, ezért van akiknek tetszik van aki meg utálja. És nálam mind 10 pont beleértve a sokat kritizált Lány a vízben-t is.
hola 2008 júl. 07. - 08:35:27
(85/323)
NCZOlI:
A mondanivalója talán az volt a filmnek, hogy a természet megelégeli az ember pusztítását, és visszavág, és itt nem az a lényeg, hogy természeti csapásokkal (hurrikán és ehhez hasonlókkal), hanem számomra egész új módon, úgy, hogy az emberek saját magukkkal, úgymond önszántukból végeznek. Én nem tudom te hogy vagy vele, de ehhez hasonló ötletû filmmel még nem találkoztam, pedig nem mondanám, hogy szegényes tapasztalatokkal rendelkezem a filmek terén, szóval ha te igen akkor megköszönném ha megírnád annak a másik 999 filmnek a címét ami ugyanezt a történetet dolgozza fel, és hangsúlyozom, nem a jégkorszakkal, hurrikánnal, vagy meteorral fenyegetõzõ filmek címére vagyok kiváncsi, mert szerintem azok nem említhetõk egy lapon Az eseménnyel...
Én még mindig azt mondom, hogy M.Night-nak nagyon jó ötletei vannak, és remélem még fogok látni tõle nagyon sok filmet, mert nem olyan történeteket filmesít meg amit már elõtte százan, és a befejezései sem szokványosak. Szóval nálam még mindig a kedvencek között van, Az eseménnyel pedig csak tetézte ezt. És szerintem nem árulok el nagy titkot azzal, hogy nem õ az elsõ és egyetlen rendezõ akinek voltak már gyengébb filmjei, aki ezzel nem ért egyet, az tegye fel a kezét :)
dr66 2008 júl. 06. - 22:18:40
(84/323)
Most jöttem a moziból,semmi gond azt kaptam amit vártam.Egy kis borzongást,egy kis vért.Valaki viszont mondja már el a kislány apja/tanárkollega/ aki elment meghalni hamar,szóval õ milyen kapcsolatban volt az Alma nevü nõvel,a marky feleségével,mert ott nem volt kóser valami.