Téma: Az esemény

lavor 2008 szept. 28. - 19:31:46
(143/323)
Néhány órája néztem és meg kell hogy mondjam nagyon jót szórakoztam rajta. Számomra a film inkább vígjáték mint thriller, néhány jelenetnél csapkodtam az asztalt a röhögéstöl, az a baj hogy nem vok olyan egyszerü felépítésü hogy ekkora fatális baromságokat befogadjon a szervezetem. Ami jó pont a filmnél hogy alapjáraton a film azt a célt szolgálja hogy szórakoztasson stb. ez sikerült.
10/10
Kendy 2008 szept. 19. - 20:22:31 10/10
(142/323)
Tegnap láttam a filmet és nekem nagyon tetszett!
Szerintem klassz ez a film.
Igaz,hogy nyomasztó de én nekem ennek ellenére hihetetlenûl tetszett!!
Pl nem is csodálkoznék ha ilyesmi dolgok elõfordulnának.
Meg sem lepõdnék.
Komolyan.
Szerintem az anyatermészet a legerõsebb ezen a bolygón és sajna egyáltalán nem figyelünk erre oda.

Talán azért tetszett ez a film nekem még mert én speciel imádom a katasztrófa filmeket is és a maga modján ez a film is az.

Tudom,hogy rengeten ki nem állják ezt a filmet és rengeteg negatív beszámolót olvastam elötte a filmrõl.
Lehet,hogy pont ezért teteszett mert én azt hitem borzalmas film.

Igaz és tény nekem még a B-C-D-Zs osztályú tucathorrorok is be szoktak jönni.

Na ez a film messze üti ezeknek a filmeknek a színvonalát.
Lehet,hogy pl emiatt is ezért jött be enyire nekem
5/10
beo71 2008 szept. 08. - 10:41:17 5/10
(141/323)
Próbáltam szeretni ezt a filmet,de egyszerûen nem ment.5/10.Shyamalant eddig nagyon kedveltem,még a Lány a vízbent is megbocsátottam neki,most már én sem tudom megvédeni a néhol már brutális kritikáktól,mivel sajnos igazuk van.A Cloverfield és a The Mist kapcsán már írtam,hogy nem tudok mit kezdeni azzal,hogy az emberek amiatt háborognak,hogy nem látható mi is a fenyegetés,hiszen többnyire nem ez a lényeg.Itt sem az a baj,hogy a megfoghatatlan növényi bosszú túl hihetetlen,hanem a borzasztóan gyenge forgatókönyv.Nekem is tetszett az építkezés bemutatása,jó kép volt,de ennyi kevés,feszültség az semmi nem volt a filmben.Kár érte.Viszont egy picit mégis megvédeném M.Night Shyamalant:nem igaz,hogy egyfilmes rendezõ,mert bár nem éri el a Hatodik érzék 10/10 zsenialitását,de csinált még nagyon jó filmeket:Sebezhetetlen 9/10,A falu 8/8,Jelek 8/8,Wild Awake 8/8.
pacica 2008 szept. 02. - 22:03:57
(140/323)
Durva, hogy nagy a baj és képesek egy ilyen lagymatag filmmel bemutatni. Sokkoló filmet kellett volna csinálni ami valamit elindított volna. Mondjuk az sem biztos. Ha már semmi sem lesz talán észhez térnek/térünk, csak akkor már késõ. Ezen a képen például büntetlenül mészárolják a delfineket. Úgy vágják le/ki õket mint a fákat. Szomorú.
3/10
csinema 2008 szept. 02. - 20:51:25 3/10 Előzmény wice
(139/323)
Én veled értek egyet. Ez volt az a hozzászólás ami leginkább közelít ahhoz amit gondolok a filmrõl. Ami számomra megdöbbentõ volt: a halálgyenge forgatókönyv.
SPOILER LEHET

karakterek és jelenetek összevisszasága, minek kellett az elsõ pasasnak a szerepe, ha már rögtön az elején "elmegy", ennyi erõvel saját lányuk is lehetett volna. Akkor ahová akarnak menni házba és lelövik a két gyereket. Na ott egyértelmûvé vált, hogy itt valami baj van. Minek ? Kik? hogy miért? hogy legyen egy kis vér ááá nem ahhoz túl kevés volt és túl nem mutattak belõle semmit, hogy drámaiabb legyen? hát elég gyenge egy kísérlet volt. aztán amikor a csaj bevallja, hogy egyszer megevett egy sütit a csávóval na ne már, hogy ezért volt az elején ez nagy dráma a telefonnal. Aztán amit utána mondott Mark Wahlberg az õ kis sztoriját, nem tudtam, hogy ez most komoly vagy vicc. végül arra jutottam, hogy vicc. de erre a csaj azt mondta könnyes szemekkel, hogy köszönöm ami épp az ellenkezõjét támasztja alá. aztán a csúcs a kedves öreg néni paranoiássá vál és milyen jeleneteket rendez. Ezt egyszerûen nem tudtam, hova tenni. hogy most ez minek kellett. Aztán az idióta befejezés, hogy pont elmegy a mumus mire összejönne a nagy csókjelenet. XD még milyen jó, hogy a kedves öreg néni egy növényt se tart otthon.aztán még amikor lelövik a csávókat Mark Wahlberg elkezd énekelni!! na ennél azt hittem beszarok a röhögéstõl.

SPOILER VÉGE


A színészi játék egyszerûen fájóan gyenge. A fõszereplõ csaj borzalmas volt, ahogy meregette állandóan könnyezõ szemeit. pff . na de mi van a mûfajjal? drámának drámátlan horrornak vértelen thrillernek unalmas. És akik pedig nagy rajongói lettek a filmnek nem értem miért hiszitek azt, hogy akinek ez nem tetszett az Chuck Norrist és az effektekkel teli akciófilmeket nézi és teljesen imádja Hollywoodot. Most akkor azt hiszitek, hogy rögtön nagyon nagy mûvészfilmes hollywood ellenes filmnézõk vagytok. És arra, hogy minek kell a hibákat keresni . Ennyi erõvel a Kis Vuk is egy rohadt jó film nem? ha nem nézzük a hibákat végül is tök szupimupi. És azoknak is gratulálok akik azt hiszik, hogy mások nem értik meg a film nagy mondanivalóját ha nem teszik. És milyen érdekes, hogy mind 10 pontot adtok, ha tetszik egy film akkor máris tökéletes nektek? nem hiszem. én se adok 1-est mert nem egyest érdemel de 10est se , hanem egy 3-ast . Szerintem. És légyszi mellõzzétek az olyan hozzászólást, hogy csináljak jobbat ha tudok. csak elõre szólok. kösz 10 /3
10/10
leibolmai 2008 aug. 26. - 10:08:34 10/10
(138/323)
A történet nekem nagyon bejött, a színészi játék sem rossz, a fényképezés és a beállítások is tetszettek, de... valami azért hiányzik ebbõl a filmbõl. Szerintem kb. a szélfútta fák látványa helyett lehetett volna vmi. más, pláne azért, mert kb. a 10. perben lehetett tudni, hogy mi lesz a vége. Egyébként a növények tényleg éreznek, kommunikálnak stb. ezek tények, és abban is lehet vmi, hogy a természet egyszer majd visszaveszi, amit elvettek tõle. Ettõl a film még messze nem egy grínpísz oktatófilm.
RambiBambi 2008 aug. 18. - 22:59:55 Előzmény csilisbab16
(137/323)
Egy ilyen ocska szart ritkán látok, szar szereplõk, szar kidolgozás,egy két jelenet amire utalnak nincs is benne a filmben nem kívánom senkinek azta gyötrelmet amit az alatt éltem meg amíg megnéztem
4/10
csilisbab16 2008 aug. 13. - 21:11:41 4/10
(136/323)
hát én ma néztem meg moziban. nem nagyon kötött le a film de az alaptörténete tetszett. 10/4 (az viszont tetszett ahogy az épitkezésen alulról mutatták az embereket ahogy leugráltak---durva volt) a végét meg simán kitaláltam:P
szogedi 2008 aug. 13. - 13:31:36
(135/323)
Gyerekek! Ennyire történet nélküli ESEMÉNYTELEN és eszement hülyeséget csak Hollywood tud kiokádni magából. Sem logika, sem értelem nyomát nem leltem benne. A JELEK-nél már sejtettem, hogy ez a rendezõ vagy nemet váltott, vagy egyszerûen elment az esze. Ilyen baromságot már régen láttam. Több filmjére már nem is vagyok kíváncsi!!! Gyereknek sem ajánlom biológia óra helyett!
orsseelya 2008 aug. 03. - 19:47:56
(134/323)
Láttam én is a filmet, nemrég néztem. A sok kritika ellen, nekem tetszett és lekötött. Lehet túlzás ez a sok az áldozat, hogy így mutatják be azt, hogy a természet "visszavág" az emberiségnek, nekem mégis elnyerte tetszésem a film.
1/10
ed209 2008 aug. 03. - 10:24:37 1/10
(133/323)
Nézhetjük rengeteg szemmel és szemszögbõl ezt a filmet, de biztos, hogy minimum az évtized legrosszabb filmje címet adnám neki, a szinészi alakítás a brazil sorozatok szintjén van valahol, a történet gyermeteg, a megvalósítás a téka aljában elsûlyesztett filmekével vetekszik, szóval gratula a stáblistán szereplõ összes embernek, aki ebben részt vállalt!

Értem én, hogy fel kell hívni a figyelmet arra, hogy túl sok ember van és túl sok kárt tesz a természetben, várhatóan tényleg vissza is fog vágni a természet, de ezt így ábrázolni és megvalósítani szényen!
wenegor 2008 júl. 30. - 15:20:01
(132/323)
Elolvastam. A szerzõ, Szélesi Sándor, más megközelítésbõl látja a dolgokat, és sokkal diszkrétebben fogalmaz, mint én. De amit leír, az az õ látásmódja. Én, mint mezei mozinézõ -nem iskolázatlan, de azért nem is hivatásos író, mint õ- másként látom.
EZ a film, EBBEN a formában, nagyon gyenge. Az alap ötlet nem rossz, de vétek volt ezt így megcsinálni.
wenegor 2008 júl. 30. - 14:17:31
(131/323)
Sajnos láttam a filmet. A legnagyobb problémám az, hogy az elõzetesébõl kiindulva nem éppen erre számítottam. Pedig jó kis sztorinak tûnt az emberek minden magyarázat nélküli csoportos öngyilkossága, és hogy vajon fõhõsünknek sikerül-e magyarázatot, vagy megoldást találnia, és fõleg sikerül-e túlélnie?
Aztán a film egy nagy rakás szerencsétlenség lett, mindenféle értelem nélkül. A növények egyszercsak megelégelik az emberek károkozását, és védelmi mechanizmust indítanak ellenünk. Olyan anyagot bocsátanak ki, amitõl minden ember bekattan, és öngyilkos lesz. Az ,,esemény"-nek nincs semmiféle elõzménye, egyszercsak elkezdõdik, és ki tudja miért, egyszercsak végetér. A ,,fõhõsnek", már, ha lehet így nevezni az egész végig menekülõ középiskolai tanárt, szinte semmilyen szerepe nincs. Nem, hogy semmilyen megoldásra nem jön rá, de még azt se tudja, mi történik. Egy kancsal, hot-dog zabáló félõrült árulja el neki, hogy bizony, itt a növények rakoncátlankodnak. Aztán bemondja a tévé is. Bemondják, hogy mikor kezdõdött, és azt, hogy mikor ér véget -bár el nem tudom képzelni, hogyan számolták ki-. A további feladat már pofonegyszerû, csak ki kell húzni az esemény végéig -és sajnos nekem is, a film végéig-. A filmben egész végig semmi sem történik, csak öngyilkosságokat és menekülést látunk, ki tudja, mi elõl, és ki tudja hova. Amikor 15-ödszörre mutagatják, hogy hogyan susognak a gonosz fák, meg bokrok, legszívesebben kapartam volna magam -csak azért nem röhögtem, mert sajnos moziban néztem, és pénzt adtam azért, hogy láthassam-. A film végén szereplõ bolond és rémisztõ nénike remekül rámutat a fõhõs tehetelneségére. Férfiember létére, még az öreg anyókát sem tudja megregulázni. Aztán egy kis szerelmi andalgást követõen a tanár úgy dönt, hogy végre férfiként fog viselkedni -valójában õrültséget csinál-, és kirohan a természetbe, és... nem történik vele semmi. Az esemény véget ért, ennyi vót.
Gratulálok a film készítõinek egy ilyen fantáziátlan film létrehozásáért. Annyi pozitívumot tudok elmondani, hogy az elsõ félóra legalább izgalmas volt, mert vártam, hogy hátha történik valami. De sajnos hamar kiderült, hogy ebbõl már semmi sem sülhet ki.
Ui.: Képzeljétek el a stábot, amint kimennek a mezõre filmezni a fákat meg a bokrokat, és közben azon röhögnek, hogy a sok gyökér majd ettõl fog félni:)
wenegor 2008 júl. 30. - 14:16:04
(130/323)
Sajnos láttam a filmet. A legnagyobb problémám az, hogy az elõzetesébõl kiindulva nem éppen erre számítottam. Pedig jó kis sztorinak tûnt az emberek minden magyarázat nélküli csoportos öngyilkossága, és hogy vajon fõhõsünknek sikerül-e magyarázatot, vagy megoldást találnia, és fõleg sikerül-e túlélnie?
Aztán a film egy nagy rakás szerencsétlenség lett, mindenféle értelem nélkül. A növények egyszercsak megelégelik az emberek károkozását, és védelmi mechanizmust indítanak ellenünk. Olyan anyagot bocsátanak ki, amitõl minden ember bekattan, és öngyilkos lesz. Az ,,esemény"-nek nincs semmiféle elõzménye, egyszercsak elkezdõdik, és ki tudja miért, egyszercsak végetér. A ,,fõhõsnek", már, ha lehet így nevezni az egész végig menekülõ középiskolai tanárt, szinte semmilyen szerepe nincs. Nem, hogy semmilyen megoldásra nem jön rá, de még azt se tudja, mi történik. Egy kancsal, hot-dog zabáló félõrült árulja el neki, hogy bizony, itt a növények rakoncátlankodnak. Aztán bemondja a tévé is. Bemondják, hogy mikor kezdõdött, és azt, hogy mikor ér véget -bár el nem tudom képzelni, hogyan számolták ki-. A további feladat már pofonegyszerû, csak ki kell húzni az esemény végéig -és sajnos nekem is, a film végéig-. A filmben egész végig semmi sem történik, csak öngyilkosságokat és menekülést látunk, ki tudja, mi elõl, és ki tudja hova. Amikor 15-ödszörre mutagatják, hogy hogyan susognak a gonosz fák, meg bokrok, legszívesebben kapartam volna magam -csak azért nem röhögtem, mert sajnos moziban néztem, és pénzt adtam azért, hogy láthassam-. A film végén szereplõ bolond és rémisztõ nénike remekül rámutat a fõhõs tehetelneségére. Férfiember létére, még az öreg anyókát sem tudja megregulázni. Aztán egy kis szerelmi andalgást követõen az egyetemi tanár úgy dönt, hogy végre férfiként fog viselkedni -valójában õrültséget csinál-, és kirohan a természetbe, és... nem történik vele semmi. Az esemény véget ért, ennyi vót.
Gratulálok a film készítõinek egy ilyen fantáziátlan film létrehozásáért. Annyi pozitívumot tudok elmondani, hogy az elsõ félóra legalább izgalmas volt, mert vártam, hogy hátha történik valami. De sajnos hamar kiderült, hogy ebbõl már semmi sem sülhet ki.
Ui.: Képzeljétek el a stábot, amint kimennek a mezõre filmezni a fákat meg a bokrokat, és közben azon röhögnek, hogy a sok gyökér majd ettõl fog félni:)
nsada 2008 júl. 30. - 13:54:51
(129/323)
Nekem is tetszett. Habár a szél az hihetetlen módon mindíg szembe fújt a szereplõkkel, és a fûszálak is hullámban dõltek el nem egyszerre mint a természetben. Dehát valahogy jelezni kellett a "veszélyt".

A befejezése lehetett, volna jobb, és a kislány szüleinek nem kellett volna meghalnia.

Nagyon tetszett az is, ha egy nõ kapcsolatban van akkor ne menjen el másik férfival kajálni. Az exbarátnõm is ezt csinálta, azóta csak ex.
Szasza112 2008 júl. 28. - 17:48:12
(128/323)
Ne keverjük a szén-monoxidot a szén-dioxiddal.:)
8/10
ariadne87 2008 júl. 28. - 17:34:53 8/10
(127/323)
Tetszett a film. EGyaltalan nem rossz. Viszont ahhoz, hogy tetszedjen is, kell legyen a nezonek egy csepp fantaziaja is.
Es nagyon orulok annak, hogy vegre nem egy meteorit pusztitja a foldet, hanem valami mas termeszeti katasztrofa all fent. (ami vegul is hiheto is lehet, hiszen a novenyek tenyleg elnek es bizonyitott teny, hogy ereznek, kommunikalnak egymassal-ez nem csak a film sztorija). A film vege pedig nem is olyan rossz, legalabb van tanulsaga. Csak kerdes, le tudja e vonni mindenki.
leopard26 2008 júl. 25. - 04:25:04 Előzmény Dantes
(126/323)
FA tusfördõ
szormigyuri 2008 júl. 25. - 02:32:44
(125/323)
M. Night Shyamalan eddig jó filmeket készített. Talán a sebezhetetlen volt a leggyengébb pontja munkásságának, de sajna ezzel sem fogja megváltani a világot. Nem, nem a színészekkel vagy a témával van a baj, nem is fényképezéssel, zenével. A probléma inkább a direktor úr személye. Komolyan, tõle nem ezt várjuk! Csattanó??? Semmi baj azzal, ha aktivistaként felhívjuk a Világ figyelmét arra, hogy a bolygónk veszélyben van, azonban lehet ezt oly stílusosan is, ahogyan Rolf de Heer tette az Epsilon címû remekében. Shyamalan inkább csavarjon! Most tényleg, 12 perc után tudtam, hogy lesz menekülés, meg szeretett fõszereplõ tragikus halála, etc... de ettõl még nem hasalok le! Ha egy nevesincs arc rendezte volna, fényes karriert jósolnék neki. Le a kalappal a film elõtt! Jah, megrázó, felkavaró, trendi is, és mégis gondolatot ébreszt,DE a filmet nézõ ember fia, lánya szórakozni is akar, és egy "világokharcacsakmostnemélienekhanemafák" típusú film nem pont ezt adja. Nagyon vártam, mikor az ismerõseim megnézték, kértem ne mondjanak róla semmit, de akár tehették volna is, mert az állam végig a helyén maradt, max a csalódottságtól esett le. De ez nem olyan Hûbammeg, hanem inkább pofámleszakd típusú, szóval nem az igazi. Savanyú ez a szõlõ...
Egy neves filmmagazin nem sok nagypénteket jósolt Shyamalan úrnak, ha megint bukik a filmje, ja, mert sajna sok filmje tette ezt, nagyszerû (és én fan vagyok, szóval tényleg bírom a munkáit) mivolta ellenére, ám ezzel a tisztes iparosmunkával legalább a gyógy amerikai társadalom elégedett lesz, mert hogy többen fogják szeretni, mint a Lady in the Watert, az fix.
Mûvészzsenibõl középszerûvé lett Mr M..... Kár érte, én visszavárom!
1/10
Ever 2008 júl. 24. - 12:52:55 1/10
(124/323)
Tegna este meló (!!!!) és több órás bevásárlás (!!!!) után arra vetemedtünk, hogy szórakozásból(!!!!!) letöltsük ezt a "csodát", és megnézzük a párommal... Na, ez az, amit NEM KELLETT VOLNA!!!! Párom velõs, és teljesen helytálló véleménye: Ez egy f*stalicska!!!4