Téma: Az Északi

5/10
Böhöm 2022 máj. 29. - 21:50:42 5/10
(19/59)
A viking mondavilág hangulatát akarta ez a film megmutatni. Hát most ez szerintem nem nagyon jött össze. Bár a cselekmény nem olyan rossz, hullámzó intenzitással még le is kötheti az embert, de a mondai elemeknél helyenként szerintem sokszor átlépi a komolyan vehetőség határát. Én több ponton is azt hittem, hogy ez a végére inkább egy paródiába fog kifutni, de sajnos kiderült, hogy nem, így a kérdéses jelenetek nekem inkább így a szánalmas kategóriába csúsztak utólag.
Nem mondom, hogy nézhetetlen lenne, bizonyos részek kifejezetten élvezhetőek és látványosak is, így ha nagyon nem találunk biztosan jó filmet, de mindenképpen mozizni szeretnénk, akkor egyszeri időtöltésnek megteszi ez is. Minden egyéb esetben én inkább más filmet vagy programot javasolnék.
Kritikán felüli 2022 máj. 28. - 14:40:48
(18/59)
Ha nem tetszett, hallgasd meg beszélgetésünket a filmről: https://youtu.be/ko9O9qh6xk8
offtopic
capt.nemo 2022 máj. 28. - 01:33:20
(17/59)
napok óta tervezem megnézni ezt a filmet, de sose jut rá időm, így most csak azt nem értem, akik itt most annyira fanyalognak azok mégis mit vártak? és mi alapján?? se a trailer, se a rendező korábbi munkái nem olyanok amik indokolnák ezt a felfokozott várakozást, vagy hogy pajszerral kellene kifeszíteni magunkat a székből a film végén. én semmi különöset nem várok ettől a filmtől.. de ez amúgy kb általános is. nem igazán készülnek olyan filmek amiktől le mehetnék hídba.. szerintem felesleges irreális várakozásokkal nekiülni bárminek is.. (no persze aztán lehet hogy annyira rossz lesz hogy én is behányok itt)
1/10
Reaggee 2022 máj. 27. - 04:55:33 1/10
(16/59)
Ha rövid akarok lenni két szót tudnék kritikának írni! És ebben minden benne van!
Jézus Mária ....!
Én emlékszem egy sorozatra "A Vikingek", minimum azt vártam. A beharangozó kritikák, a szépen összevágott mozi csalogató ... ennyi! A story még talán jó is lenne, korhűséggel sem lenne baj, de a jelenetek, a harci koreográfia, a sokszor unalmas, gyerekes bárbeszéd, a szinkron ( ami pedig köztudott, hogy a miénk a világon a legjobb) borzasztó! Tömény, több, mint 2 óra unalom. Ismét bebizonyosodott, hogy a filmszakma, haldoklik ... néha kapunk egy-egy filmet valami csoda folytán, de sajnos ez is, szerintem belevész a tucatnyi "zs" kategóriás filmek kupacába.
Csak azért bátorkodtam ezeket a sorokat leírni, mert ne csodálkozzanak a neves filmgyártó cégek, ha filmjeik a kikerülnek az éterbe és a mozikba nem megy senki. Pontosan az ilyen és ehhez hasonlóak veszik el kedvét az embernek, hogy a manapság nem annyira olcsó mozikba beüljön és egy kellemes, szórakoztató élményben lesz része. Utólag vissza kérném a pénzem " garanciális hiba miatt" ... de ugye ezt már csak akkor tudjuk meg, ha keményre ültük a seggünket és csak azért nem állunk fel a film közepén, mert fizettünk érte és persze még maradt a kukoricából és az innivalóból.....
Hangsúlyozom ez az Én véleményem, ettől még másnak bejöhet...
5/10
funfun 2022 máj. 25. - 19:17:36 5/10
(15/59)
Szinkronos verziót láttam. Valahogy nem adták vissza a révületbe, transzba esett szereplők földöntúli hangjait az ismert színészhangok hörgős változatai, inkább nevetségesek voltak. Mint ahogy a film jó pár jelenete leginkább az volt. Például a krikett-foci őse, ahol ráadásul az egyik szereplő nadrágján (ha jól láttam) övbefűző volt, mint a bolti nadrágokon. Közepes film, maximum 5 pontot ér nálam.
Nicole Cidman plasztikázott orra sem volt éppen korhű. A nagyjelenetében (ami speciel tetszett, az ütős volt) pedig mintha gumiból vagy viaszból készült feje lett volna, eléggé természetellenes volt, bár nem annak szánták. Csúnya volt egész egyszerűen. Nem a szerepe szerint, ő maga.
4/10
kacso2 2022 máj. 25. - 15:38:14 4/10
(14/59)
Aki a kirobbanóan dinamikus előzetes miatt ment el moziba, az csalódni fog. Főleg a film végén, ha addig egyáltalán kibírja az így becsalogatott néző. Amúgy a színészek, a dramaturg, a rendezés nagyon rendben volt, a korhűséggel sem voltak nagy gondok.
offtopic
capt.nemo 2022 máj. 23. - 18:30:38
(13/59)
"toxikus maszkulinitást dicsőíteni"

ez poén akart lenni? vagy erőt vett rajtad genderkábulat?
a tökös szupernők és szivárványos meleg önkasztrált férfiatlan férfiak korában? avagy a feminizmus nem lehet toxikus? a feminizmus egyértelműen pozitívnak van elkönyvelve holott épp úgy pusztít mint minden izmus. viszont sovinisztából csak hím van, ami meg egyértelműen negatív. pozitív maszkulinizmus és negatív nősténysovinizmus nem létezik. tudod a korszellem olyan mint a testszag, a sajátját senki nem érzi büdösnek, mert abban él folyamatosan, csak a letűnt korokét, pedig az is lehet hogy azok még nem voltak ennyire áporodottak mint ami manapság beborít mindent..
5/10
nick név 2022 máj. 23. - 13:45:29 5/10 Előzmény Steve DragQueen
(12/59)
Több baja van a filmnek, de azért nem árt a helyén kezelni az eszközeit. Ez a mitológiai elemekből építkező történet a középkorban játszódik, annak is a második harmadának elején. Értem én, hogy toxikus maszkulinitás, kulturális kisajátítás, miegymás, de mai posztmodern, aktivista fogalmakat ne vetítsünk vissza olyan korokra, amelyekben ezek nem csak, hogy nem képezték vita tárgyát, de nem is léteztek, értelmezhetetlenek voltak. (Még a végén kiderül, hogy északink egy nacionalista, nukleáris családmodellt preferáló könyvelő.) Az a világ sok szempontból a nyers erőszakra épült, gondolhatunk mi erről itt bármit, de attól még az ott, abban az egészen más környezetben adott volt és nem gondolom, hogy érdemes annyi felületességgel elintézni az egészet, hogy azok a toxikus maszkulinok. Annál azért egy árnyaltabb kérdés ahhoz. Ha baj van egy olyan filmmel, ami egy vikinget mutat be, amint bosszút áll, akkor ott nem az a baj, hogy ő egy viking. A körülmények, a koherencia szempontja annál inkább lehetnek azok.
Steve DragQueen 2022 máj. 23. - 08:37:38
(11/59)
Olvasgatva a nézői véleményeket a különféle oldalakon, úgy találtam, a leggyakrabban előkerülő érv e film mellett, hogy felüdülés a Marvel-mozik monotonitása után. És itt a probléma. A dögevő egér (lásd mit művel Stan Leevel még halálában is) olyan mélyre rugdosta a színvonalat, hogy ha szembejön egy más módon ugyan, de hasonlóan nívótlan fércmű, azt mindjárt pajzsra kell emelni. Noha csekélyke mondanivalója van a filmnek (és bár ne lenne), ám milyen élvezeti értékkel bír? A toxikus maszkulinitást dicsőíteni ilyen borzasztó unalmas előadásban én még nem láttam. És hol van az a kiemelkedően szép fényképezés (másik gyakori érv)? A képi világ normál esetben is roppant elidegenítő módon szétszűrőzött, a misztikus víziók pedig a művészi igény és jó ízlés hiányáról tanúskodnak, az elgondolás és megvalósítás terén egyaránt (fogszabályzós valkűr és gyökereken lógó szereplők, no meg az a cgi...). A hanyatlás mértékét könnyen lekövethetjük, ha az ezzel nagyjából egy szinten lévő Valhalla rising kritikai fogadtatásához viszonyítunk. Bizony, ennyivel került lejjebb a léc bő egy évtized leforgása alatt.
7/10
The_Sandman 2022 máj. 23. - 00:52:28 7/10
(10/59)
Van benne több kiemelkedő színész, akik jól is játszanak, epikus mű de a vízió egy része nagyon nem jött át.

A fogszabályzós valkűr szíven ütött


6,5 de jóindulattal 7 csillagot adtam rá.
10/10
lupin17 2022 máj. 22. - 22:20:42 10/10
(9/59)
Tetszett! Én mondjuk a feliratos változatot néztem.
1/10
Premierfilmes1980 2022 máj. 22. - 08:10:06 1/10
(8/59)
6/10
Gabó28 2022 máj. 21. - 20:22:15 6/10
(7/59)
Most kijőve a moziból, picit csalódtam, többet vártam a filmtől, amolyan közepes lett. Senki ne várjon grandiózus csatajeleneteket, megható részeket.
8/10
rekszem 2022 máj. 21. - 13:53:47 8/10
(6/59)
Ebből a filmből még baj lesz. Nincsenek benne néger, meleg, transzgender szereplők. Továbbá szőke, fehér bőrű emberek is rabszolgaként vannak ábrázolva, ami a kulturális kisajátítás netovábbja.
6/10
Tocky 2022 máj. 20. - 08:19:50 6/10
(5/59)
Egyetértek Nickkel. Idézd fel magadban az érzés, amikor megnézted a Gladiátort, Apocalypto-t, A Rettenthetetlent, de még akár a Kevin Costner-es Robin Hood filmet is, amelyek többször újra nézős-ek. És utána nézd meg ezt. Közel sincs egy súlycsoportban azokkal. Sem a történet, sem a színészi játék, sem a dialógok, semmi. Őszintén nem értem ezt a felértékelést. Nálam ez a film 6-6.5 maximum.
5/10
nick név 2022 máj. 19. - 02:29:10 5/10
(4/59)
-- helyenként spojleres --

Nicole Kidman elképesztően hitelesen tudja játszani az alattomos, utolsó fúriákat.
A filmről... Itt is mindenki egy nyelvet beszél, mint a Csillagkapuban, milyen jó, hogy nincsenek azok a fránya nyelvi korlátok. (Mondjuk lehet, hogy a lánynak és a társainak már volt egy középfokú északija, úgy oké.)
A rabszolgalányt nem zavarja, hogy egy olyan rabszolgának álcázott északi utazik vele, aki nemrég leigázta a faluját és őt magát rabszolgasorba kényszerítette? Az északi férfi pedig nyilván minden lényeges információt elmond a lánynak, mi baj lehet belőle... Biztos igazi ruszbéli, csak megmaradt olyan északinak a hajdani bevándorlás után. És persze a filmben minden csak úgy megtörténik egy elegáns vágás után. 8 manáért lehívnak egy plusz lovat, miegymás. (Ez egyébként nem hagy nyugodni, a vikingek vajon mellúszásban úsztak?)
Nem rossz film, de én valahogy ezeket a típusú alkotói filmeket nem tudom annyira értékelni, mint amilyennek az alkotók szánják őket. Sokat akar a készítő verbálisan és nonverbálisan átadni, csak... Vagy hát biztosan én nem értem a rendezőt és a ragyogó művészetét, hiszen ezt érteni kell és pont, így jártam. Ha ilyen felütés, akkor már ezerszer inkább a Jadesoturi. Ez hosszú és vizuálisan szép, biztosan nagyon autentikus és nagy színészek is vannak benne, az pedig az időtlen csúcs.
Illetve ha ez az európai kultúrkör vezető bosszúétosza, akkor durván le vagyunk maradva a Távol-Kelet bizonyos régióitól.

5.5/10
Ildikó Nóra 2022 máj. 16. - 17:18:46
(3/59)
A filmet elsősorban Ethan H., Alexander S. miatt néztem meg, tetszett a története, a hangulata, a szereposztás (Nicole K. ezen filmben sem tetszett), a filmzene is. A színészeknek jól állt a szerep, különösen Alexander S-nak és jól is játszottak. Kár, hogy Ethan H. keveset szerepel a filmben. Más befejezésre számítottam. A rendező, Robert E. másik filmje, A boszorkány is nagyon tetszett, azt is érdemes megnézni.
capt.nemo 2022 jan. 21. - 10:54:41
(2/59)
szerintem a "megöllek" természetesebben és hitelessebben hangzott volna, mint az hogy: meggyilkollak.
6/10
Gabó28 2022 jan. 15. - 16:54:46 6/10
(1/59)
"Megbosszullak, atyám! Megmentelek, anyám! Meggyilkollak, Fjölnir!"
Hatalmas!