Téma: Az igenember

1/10
alver 2009 jan. 20. - 09:12:34 1/10
(60/300)
Jim Carrey-et imádom nagyon jó színész,de a vígjátékaiban Kerekes József hangján nyújt maradandót.

Megnéztem annó az Ace Venturákat is eredeti nyelven,hát magyar szinkronnal fetrengtem,eredeti angol nyelven fele annyira nem volt vicces!

Így,hogy már tudom,hogy felíratos biztos nem nézem meg a moziban.

A magyar nyelv a legszebb a világon és büszkének kéne lenni rá,nem pedig örülni,hogy végre nem szinkronos egy film,mellesleg köztudott,hogy a világon az egyik legerõsebbek vagyunk a szinkronban...
offtopic
Siliana 2009 jan. 20. - 07:19:53
(59/300)
Van az Apocalypto c. film, ami annak idején igen nagy siker lett. Hány nyelvre szinkronizálták? egyre sem. Bennszülött nyelven beszélnek végig, és még van néhány ilyen. Mert így jön át. de ne rugaszkodjunk el ennyire.
A fent említett filmet pedig ki fogják adni DVD-n, ahol biztos lehetsz benne, hogy szinkron is lesz hozzá. így aki lusta olvasni ( AZ ANYANYELVÉN!), az majd megnézi DVD-n szinkronnal.Nagyon sok filmet láttam már felirattal IS és szinkronnal IS. És sajnálom, de az a következtetésem, hogy nagyon sok minden nem jön át aszinkronnal. Emellett imádom a szinkonszínészeinknek a nagy részét, nagyon sokan nagyon jól csinálják a dolgukat, ettõl függetlenül sok filmet egyszerûen nem szabadna szikronizálni, mert nagyon sok inger elveszik. És egy filmet nem azért nézel meg, mert a története érdekel, akkor elolvasod könyvben a van
6/10
jamamura szadakó 2009 jan. 20. - 07:10:36 6/10
(58/300)
a skandináv országokban csak a mesefilmeket fordítják, azokat se mindig. a balkánban szintén minden felirattal megy. a lengyelek maximum narrálnak. beidegzõdés kérdése.
6/10
jamamura szadakó 2009 jan. 20. - 07:09:15 6/10
(57/300)
ez egy városi legenda, amit pikk-pakk el lehet oszlatni, ha elmész franciaországba. elég rossz kiejtéssel, de a turisztikailag kiemelt helyeken beszélnek angolul. van, ahol németül is.
6/10
jamamura szadakó 2009 jan. 20. - 07:06:21 6/10
(56/300)
olvasunk hozzájuk magyar feliratot, az is lehet kifejezõ. én örülök, hogy jim carrey végre jim carrey hangján szólal meg a moziban, s nem kerekes józsefén, aki nagyon ügyes, de mégsem egy jim carrey...
Tammas 2009 jan. 20. - 07:05:48
(55/300)
"ez is már csak nálunk jelent problémát".
Elárulom mi jelent nálunk problémát és miben vagyunk még sok más mellett lemaradva minden nemzettõl: Minden nemzet BÜSZKE arra, hogy az ami! Próbálják megõrizni az értékeiket, pláne a nyelvüket! A franciák nem hajlandók más nyelven beszélni a saját hazájukban (sõt néha máshol se), mert úgy vannak vele, hogyha vki hozzájuk megy, akkor az vegye a fáradtságot és a tiszteletet és ha vmit akar, akkor franciául közölje. Az olaszok kinyalják a s*ggét annak aki az anyanyelvükön szól hozzájuk. Nálunk meg lassan mi lesz a baj?! Az hogy magyar ember magyar hanggal szeret filmet nézni!
Lehet, hogy máshol többen jobban beszélik az angolt, de sehol sem fordulhatna elõ, hogy egy filmet nem fordítanak le a saját anyanyelvükre...
Úgy is mondhatnám, hogy "ez csak nálunk nem jelent problémát egyeseknek"...
Tammas 2009 jan. 20. - 07:00:44
(54/300)
Most komolyan csak felirattal fog menni a mozikban? A hozzászólásokból ez jött le, remélem, hogy rosszul értettem... Lehet, hogy az angol világnyelv, meg "alap", de az meg hatalmas SZÉGYEN, ha egy filmhez amit MAGYARORSZÁGON MAGYAROKNAK vetítenek nem csinálnak szinkront. Ráadásul a magyar a legkifejezõbb nyelvek egyike, szóval olyan ökörségeket, hogy "teljesen más az értelme magyarul" ne hangoztasson már senki ha kérhetem! Egyedül a szóviccek nem fognak átjönni. Ennyi.
Egyébként meg a sok komoly kulturális vénával megáldott angolmániákustól én is megkérdezném, hogy a nagy angoltudásukkal mire mennek egy olasz, francia, német film esetében? Merthogy halkan jegyzem meg, õk is csinálnak/csináltak ám igen értékes filmeket...
Mermaid. 2009 jan. 20. - 02:54:19
(53/300)
Ja és még annyi hogy ha északra, ha keletre ha bárhová megyek engem megértenek mindenhol angolul, azt a kevés százalékot leszámitva ahová nem téved el életében az ember. Szóval hajrá....érdemes az angolt nyüstölni!
Mermaid. 2009 jan. 20. - 02:50:46
(52/300)
Jesszus...senki nem errõl beszélt és senki nem tanulás céljából megy moziba álltalában.

Viszont ami igaz az igaz és szerintem is egy alap intelligenciához és müveltséghez már követelmény az angol nyelv ismerete a mai világban! VILÁG NYELV! és egy angol anyanyelvü országban a kutyát, sõt a macskát sem fogja érdekelni hogy te ruszki nyelven, vagy franciául, vagy akár az atyaúristen nyelvén akarsz dumálni....ez van, ezt kell szeretni.

Az meg a másik hogy ezt csak a magyar nem gondolja már cikinek, a világ meg elhalad a magyarok mellett!!!! nem véletlen. Az hogy egy film angolul megy e vagy az anyanyelven, ez is már csak nálunk jelent problémát.....

A film amúgy könnyed szórakozást nyújt.
BadBoy92 2009 jan. 19. - 20:05:59
(51/300)
A moziba szórakozni megyek,és nem tanulni.Az a ciki ha valaki azt hiszi ciki ha nem tudsz angolul!!Specko én orosz-olasz gyerekek német francia,akkor mért kell angol feliratost nézni ,nem is veszem meg a jegyet.Nem utolsó sorban tökéletes szinkronhangjaink vannak,lehet hogy fizimiska nem hasonlít de azzal nem kell foglalkozni.A tökéletesen,nem a huszadrangú semmi életet bele nem vivõ,monoton felolvasós hangra gondolok,akikrõl a rádióban is beszélnek,akik lehet hogy emberileg jók de nem szinkronnak.Nos egyszóval moziba szinkronost, aki eredeti hanggal akarja annak külön terem,nem kell rá erõltetni senkire amit nem akar.
zee944 2009 jan. 19. - 16:13:43
(50/300)
Nem kínaiul. Koreaiul. Még csak nem is hasonlít a kínaira.
10/10
Judybaba 2009 jan. 19. - 14:53:13 10/10
(49/300)
Szerintem ISZONYÚ JÓÓÓÓÓÓÓÓ volt!!!!!:):):):)

nagyon sok poén van benne, némelyiken majdnem leestem a szélrõl, pedig én nem szoktam ilyeneket mondani, de ez KIRÁLY volt!+!!!:):)
***SPOILER***
Amikor elkezd kínaiul beszélni a csajjal, és mikor szólnak neki hogy baj van, és kínaiul beszél tovább, hátt..csúcs!
Vagy amikor azt álmodja hogy meghalt és rászáll a suembogarára a légy
***SPOILER VÉGE***
, és még sorolhatnám:):):):):)
Szerintem igenis kifejezettn JÓ volt ez a film!!!!!!
IMÁDOM Jim Carry-t!!!!
10/10
Black Adam 2009 jan. 19. - 13:54:10
(48/300)
Én azt szoktam mondani, hogy amíg te nem tudsz az adott filmnél jobbat csinálni ne szóld le, mond azt, hogy nem jött be / nem a te ízlésed / másra számítottál...
boogie84 2009 jan. 19. - 13:06:25
(47/300)
sztem ne nézz filmet!
igen is király volt a film. sokan a filmrendezõnek, producernek képzelik magukat és ezért mondják h gáz a film... a lényeget viszont nem látják = ergó jóé kell érezni magad, röhögni kel!!
YES!
zee944 2009 jan. 19. - 11:22:57
(46/300)
Valami ingyenes kiadványban azt olvastam, hogy mondanivalós film életigenlõ tucatvígjáték köntösébe bújtatva. Nem igaz, ez még bõven inkább közhelyes tucatvígjáték. Hihetetlen, mennyire érezni, hogy a forgatókönyvíró-erõforrásbázist az elmúlt 5-10 évben teljes mértékben a tévésorozatokhoz csoportosították át. Annyira nincs manapság egy normálisan megírt mozifilm, hogy Az igenember a hibáival együtt is átlag feletti. Csapongó és egyenetlen, emiatt néha kiszámíthatatlan (nem mindig úgy folytatódik a cselekmény, ahogy várnánk, de a befejezés szokványos), néhány jelenet értelmetlen is, bár legalább nem idegesítõ. És sokmindent belezsúfoltak. Ízléstelennek és feleslegesnek csak a protkós banyát találtam. A poénok többnyire közepesek. Nem rosszak, de ritkán kimagaslók. Az összelapátolt ötletekbõl, ha normálisan kidolgozzák õket, akár egy Hanta-boy színvonalú dolog is lehett volna, ami Carrey máig legeltaláltabb, legízlésesebb vígjátéka. Így azonban hasonlóságok ide vagy oda, bõven alálõttek.

Egyszer nézhetõ, tökéletesen feledhetõ darab. Nem kell érte moziba menni.
6/10
cirmoska.nz 2009 jan. 19. - 08:28:37 Előzmény Quimby10
(45/300)
Csak az a baj ezzel a dologgal hogy a VILÁG angolul beszél és már ciki nem tudni angolul....nagyobb mint nem tudni magyarul.
CsengoZoli 2009 jan. 19. - 01:50:41 Előzmény Quimby10
(44/300)
Minden mozimûsorban amit újságban vagy akárhol olvasol, van egy olyan a film címe mellett,hogy "mb" azaz megyarul beszélõ, vagy egy olyan,hogy "felíratos"!
Na,ha ez utóbbit látod,akkor ne vedd meg a drága mozijegyet.
Egyébként meg szerintem sok film sokkal ,de sokkal jobb eredeti hanggal,mint béna szinkronokkal.
boogie84 2009 jan. 18. - 23:23:41
(43/300)
nagyon komoly film!! igazi Jim Carrey!!
Wiwu 2009 jan. 18. - 19:51:16
(42/300)
rádió1-en a címe: Az igenisember :S
Bigpapa 2009 jan. 18. - 19:09:07
(41/300)
Ma láttuk a filmet és szerintem hatalmas film.
Egy másodpercig folt furi, hogy nem szinkronizált, de aztán jobb is volt, mert sok poént úgy is átröhögött volna a közönség.
Nagyon tetszik, ahogy felépül a film. Hogy van mondanivalója. Mert van neki. Én is rájöttem, hogy bizony sok NEM van az életemben. Ami nem visz elõre, inkább hátráltat.
Iszonyatosan jók a karakterek, minden figura annyira ki van találva.
Nagyon jól szórakoztam. Végre egy igazi Jim Carrey film!