Téma: Az igenember

4/10
offtopic
damienisback 2010 máj. 24. - 22:05:56 4/10
(240/300)
amiket írsz, azok mind egyénfüggõ dolgok. pl én ismerem magam annyira, hogy tudjam, mit szeretnék kipróbálni és mit nem.

a film pedig lehet, hogy a 12-16 éveseknek mond valamit(közel sem azt, hogy minden hülyeségre mondj igent), de egy "érettebb" emberkének aligha...
go84 2010 máj. 24. - 21:53:27
(239/300)
Szerintem meg total nem veszed le a filmet. Amiket felhoztal azoknak semmi kozuk ehez. Elni kene az eletet, kiprobalni "mindent" mert csak azutan tudod eldonteni, hogy kell-e neked, erdekel-e ha mar tul vagy rajta. Elmenyeket gyujteni. Kinyilni ugymond. Ezen felul mas mondanivaloja is van a filmenk annak ellenere, hogy egy vigjatek. Viszont egy nagy gond van az "igen" elmelettel, hogy sajnos behatarolja egy nagyon fontos dolog, ez pedig a penz. Mert hat hiaba akarok en buvarkodni vagy elutazni random havi 1x csak teszem azt itt eu-ban vagy nagymotort venni es letenni ra a jogsit vagy a repulo vezetest mar fel se hozom ha nincs mibol belevagni es igent mondani ezekre. A penz szab korlatokat es ketrect es ezert utasit vissza az ember es mond nemet fokent.
horas 2010 máj. 24. - 21:36:52
(238/300)
Hát ez a film a Hantaboy és a Mindenható vonalát viszi tovább ebben a sorrendben is vannak a filmek ami a minõséget illeti.
Ez már elég erõtlen és ötlettelen és erõltetett lett a másik két film mintájára felhúzott,húzzunk le egy újabb bõrt errõla témáról persze Jim Carrey-vel,mert miatta biztos megnézik.
8/10
BouillonGottfried 2010 máj. 21. - 17:33:30 8/10 Előzmény Wolfeinstein22
(237/300)
Nekem összességében tetzsett ez a film. A mondanivalója, hogy légy igenember persze hülyeség; de azért bírom, mert ez sztem ki is jön a filmben. Szerintem egyszerûen csináld azt amit szeretsz és helyesnek, szépnek találsz; de a hülyeségeket és helytelen szokásokat mellõzni kell.
A színészek szinpatikusak voltak, örültem hogy nincs benne énvagyokazisten Bradd Pit Chuk Norris vagy Steven Segal; meg amugy is kellenek új arcok. Jim szolidan hozta a természetét, de közben kiválóan érezte bele magát a szerepbe. Hát talán 8*-ot ér.
offtopic
Wolfeinstein22 2010 máj. 13. - 23:04:44 Előzmény mindennévfoglalt
(236/300)
Szerintem egy beskatulyázott színészt csak ritkán érdemes más kategóriákban szerepeltetni, mint amilyennel a karrierjét megteremtette. Jim szegény családból származott, az hogy a vígjátékokban befutott ember lett, megteremtette saját álmait és a nézõk is így szerették meg. Az, hogy másban is próbálkozik, egy bizonyítási vágy kielégítésére jó, de az elsõ próbálkozások nézõ szemmel statisztikailag 70%-os bukást eredményeznek, mert az emberek többsége általában konzervatív. Van ma már annyi színész Holleywoodban, hogy minden filmkategóriára jusson 100 és ha az ember a Schwarzenegger nevet hallja, elõször a Terminátor jut róla eszébe, aztán az Ovizsaru, vagy ha Stallone akkor Rocky és Rambo, aztán Provolone úr az Oszkárban. Persze ez csak az én véleményem.
mindennévfoglalt 2010 máj. 12. - 21:46:28 Előzmény Wolfeinstein22
(235/300)
Jim elsõ filmjei "nehéz" drámák voltak, és csak az Aceventurával kezdett vígjátékokban szerepelni.Csak az a baj, hogy szerintem beskatulyázták ezekkel a fárasztó vígjátékokkal, pedig sokkal többet is kihozhattak volna belõle.
Wolfeinstein22 2010 máj. 08. - 02:00:31
(234/300)
Érdekes egy film volt. A mondanivalója, hogy "szabadítsuk fel korlátjainkat" nagyon megfogott, de a történet eléggé utópisztikusan lett megírva.

***Spoiler***

A válság idején a magyar bankok valóban adtak mindenkinek hitelt, olyat viszont még nem tapasztaltam, hogy mindenki ilyen könnyedén vissza is törlesztette azt (bár lehet Amerikában tényleg kolbászból van a kerítés).
A legbrutálisabb viszont a terrorista ellenes ügynökség volt, aki meghozta a drámai bonyodalmat a filmben, hogy leleplezzék a fõszereplõt barátnõje elõtt. Abszolút nem illettek bele a sztoriba, hogy milyen váddal, miért pont õk, miért pont akkor tartóztatták le a fiatalokat.

***Spoiler vége***

Ennél biztosan lesz Jimnek jobb filmje is, bár ahogy öregszik, úgy veszem észre inkább a tartalmasabb filmeket vállalja el, mint a polgárpukkasztó vígjátékokat. Ez az alkotás nálam 10/7
Rahel 2010 ápr. 27. - 16:57:26
(233/300)
-Pár színészrõl ugyanezt mondhatjuk el, és ha indokolni kéne, hogy miért, akkor csak hiszem annyit mondanék, mert egyszerûen kellenek, és kész!!

-Jack Nicholson, Michael Douglas...stb.
Ford Mustang 2010 ápr. 27. - 14:52:10
(232/300)
ilyen hülye címet egy filmnek:D
9/10
NADALFAN 2010 ápr. 26. - 22:55:16 9/10 Előzmény Luke Ryan
(231/300)
az utóbbi idõkben elég sok fáradt filmje volt careynek,de ez végre ujra teli találat:D
Luke Ryan 2010 ápr. 25. - 10:25:39
(230/300)
nagyon szeretem ezt a filmet! nálam 10/10!
Dius 2010 febr. 21. - 15:30:56
(229/300)
A tékás srác azt mondta, mindenképpen vegyem ki, és nézzem meg, ezen lehidalok.
Nos, ez nem történt meg - de azt kell meondjam, az utóbbi idõk legjobb Jim Carrie filmje. (Aki egyébként beért, mint férfi, hmmm... :) )

Színészileg mindig is jól játszott, és itt sikerült egy kedves, szívmelengetõ sztorit is találni - leszámítva az idõs nénis "polcfelrakós" jelenetét... :D

Egyébként ha belegondolunk, van abban valami igazság, ami a film mondanivalója meg akar értetni velünk. Hiszen mennyi minden mellett elsiklunk az életben, nemet mondunk, mert úgy érezzük, nem tehetjük meg.., meg máskor.., az nekem nem való..., stb. Persze nem kell mindenre igent mondani, mint a filmben JC tette, azonban elgondolkodtató, hogy pozitív vagy negatív válaszaink is milyen energiákat vonzhatnak be....

Tetszett a film és a gondolat! :)
Rahel 2010 febr. 21. - 14:50:16
(228/300)
-Nem volt rossz az alapötlet.
-De többet vártam.
-Nem mondanám, hogy Jim Carrey a kedvenc színészeim közé tartozik, de azt a humort amit képvisel, bírom, mégha néha nagyon alpári, akkoris.
-Szerintem szükséges figura a filmiparban.
Pinokkió 2010 febr. 21. - 12:58:53
(227/300)
hát...
az dúrva volt, mikor vissza ment az öregasszonyhoz...
kivette a protkót és lesz*pta.... fúúúúúúúúúúúúúúj
de undorítóóóó
mermaid girl 2010 febr. 08. - 20:03:22
(226/300)
egyszer nézhetõnek sem nevezném, szerintem ez az a film, amit befordult, élettunt, eltunyult pillanatainkban újra és újra meg kell nézni.
mermaid girl 2010 febr. 08. - 19:56:35
(225/300)
Sokan írtátok, hogy ez téma többet érdemelt volna, de szerintem ezt a filmet nem lehetett volna nem vígjátékként megcsinálni, mivel ha az ember mindenre igent mond, akkor különféle lehetetlen és viccesebbnél viccesebb jelenetekbe fog csöppenni, ha tetszik, ha nem. sztem jobb, hogy nem próbálták meg ezt a témát, valami komolyabb keretbe belelerõltetni. szerintem az értelmesebbeknek így is átjött (vagy lehet h így jött át csak igazán).

Szerintem az alapötlet zseniális, aki azt írta h sablonos az nem tudom mire gondolt, de lehet, hogy azért nem támasztotta alá semmivel, mivel nem is tudja. Én mindenesetre elég sok filmet láttam már életemben és nem ez az, amit sablonosnak neveznék.

Zooey nagyon jó választás volt és az egész film kicsit angolos stílusa is bejött, a zenékkel együtt. A karakterek szerethetõek voltak, a színészeket nagyon jól válogatták össze. Örülök, hogy az ace venturás idiotizmus kimaradt belõle, bár volt egy-két túlkapás (nagyis jelenet), de sikerült megtalálni a számomra ideális arany középútat.

Mondanán h moziban ajánlom megnézni, de gondolom ehhez már késõ. Pedig a szektás jelenetnek moziban volt egy igen jó hangulata:) Viszont mindenképp eredeti hanggal ajánlom! A szinkronnal sem volt baj, de azért az eredeti hanggal az igazi.

Aki a filmet nullára értékelte (bár látom nem sokan akadtak), valószínûleg annyira befordult, merev, karót nyelt és besavanyodott, hogy már bombával sem lehet kirobbantani a skatulyavilágából. Kár, pedig a film éppen nekik szól :)
10/10
fredi60 2010 jan. 19. - 14:14:20 10/10
(224/300)
Mióta elõször láttam, már elõfordult velem, hogy egy programtól alapból el akartam zárkózni, de eszembe jutott a film és inkább igent mondtam.
Hát, nem bántam meg. :)
Charles Foster Kane 2010 jan. 19. - 14:09:04
(223/300)
Oh... azt a nagyisat... ijjj, el is felejtettem. :D
Jó az tényleg durva volt, de hát szembesítenünk kellett emberünket.

Amúgy szerintem ez egy eléggé alulértékelt film, a mondanivaló szempontjából is. Egy nagyon fontos különbséget tesz, és ez hasznos.

Mert az életigenlés igenis fontos. Az, hogy CSINÁLJ valamit. Az emberek nagy többsége túl sokat agyal, mérlegel a tettei elõtt.
Ez nem lesz jó azért, mert...
Ez káros lesz nekem, mert...
Ez veszélyes, mert...
Ez hülyeség, mert...
És a végén ott lyukadunk ki, hogy nem csinálunk semmit. Ez azt hiszem a magyarokra hatványozottan igaz. Van egy ilyen mentalitásunk. Most direkt nem mondom, hogy ki kérdezte meg anno Lothar Matthaust a magyar válogatottról. De akkor valami olyasmit mondott németül, hogy "túl sok gondolkodás".

A gondolkodás megöli a tettet. Mondják, és milyen igaz. Ebben szenvedek én is, nekem ezért volt különösen fontos ez a film, és az a mondanivaló, hogy ha kényszerbõl választod az életigenlést, rövidtávon hozhat jó dolgokat, de hosszútávon ugyanolyan káros.


Végezetül elismerem, hogy ez a téma többet érdemelt, de nekem így is tetszett.
Charles Foster Kane 2010 jan. 19. - 11:09:23
(222/300)
A történet "ostobaságai" alatt mire gondolsz?
9/10
kukec 2010 jan. 19. - 08:40:31 9/10
(221/300)
Nézhetõ darab:) 9p