5/10
Vérone1992 2012 márc. 10. - 00:04:56 5/10
(26/46)
45 percnél nem bírtam tovább.
jump 2012 márc. 09. - 18:44:37
(25/46)
Jim Jarmusch nem éppen pörgõs filmjeirõl ismert. Lásd: Halott ember, Éjszaka a földön, Szellemkutya stb.
Seraphin 2011 szept. 09. - 10:05:58
(24/46)
Nekem is ez egy kicsit hosszú volt és nem fogott meg annyira. A Kávé és cigaretta még hangulatos volt, azonban Spanyolországban egyszerûen nem kellemes kávézni. Mindig meleg van, nem esik jól, nem is volt jó nézni, ahogy abban az unalmas teraszos caféban ücsörög a túlságosan is szótlan bérgyilkos. Amikor G.G. Bernal megjelent egy pohár sörrel, az volt az igazi felüdülés. Szerintem túl sok volt az üresjárat és közben az a nyugtalanító érzés, hogy fenébe is ez nem fog sehova sem kifutni. Zavart az is, hogy a beszélgetések egyoldalúak voltak, mindenki csak a magáét mondta, nem csodálkozom, hogy ez mást is untatott.
10/10
Eraserhead 2010 okt. 03. - 19:55:09 10/10 Előzmény h.tibi91
(23/46)
Mégis, ki mondta, hogy mûvészfilm? Miért kéne annak lennie? Egyáltalán mitõl mûvészfilm egy film? És ha az/nem az? Változtat ez valamit a film befogadói megítélésén, a filmélményen? Teljesen fölösleges kategorizálni.

És kíváncsi vagyok, mi az a sok minden amit láttál, ha ezt ennyire nem tudtad befogadni. Kapásból tudok ennél sokkal súlyosabb filmeket mondani. Sõt, ez nem is súlyos. Minden percét élveztem.

Ha pedig értelmezésre vágysz akkor olvass el pár értelmes (!) kritikát az alkotásról.
10/10
Eraserhead 2010 okt. 03. - 19:45:08 10/10 Előzmény Tikis
(22/46)
Én tudatmódósító szerek nélkül néztem és nagyon tetszett. Szóval szerintem marhaság, amit írsz.
1/10
h.tibi91 2010 ápr. 07. - 17:19:49 1/10
(21/46)
Én nagyon sok mindent látam már, de ennyire rosszat (mondjuk ki: szart) még sose. A filmben semmi nem történik. Próbálták elvinni, egy mûvészeti irányba , de ha ez mûvészet akkor Da Vinci egy utcai graffitis.
Az, hogy szép képeket mutatunk és érdekes dolgokat teszünk 116 percben aminekj se eleje se vége az még nem film, pláne nem mûvészet. Az igazat megvallva nagyon vártam már a végét, és én minden jó filmben találok valami pozitívumot, amire azt mondhatom, hogy ez a film is adott valamit, de ez inkább csak elvett egyrészt majd kétórát a mai napomból másrészt energiavámpírként is levett.
Ha valaki kitudott valamit olvasni ebbõl a filmbõl az írja meg légyszi, hogy mit valamint arra is kíváncsi lennék, hogy aki szerint ez mûvészfilm, akkor miért az? mi mûvészi van benne? Köszi elõre is
1/10
3/10
3000 2010 febr. 18. - 23:29:34 3/10
(20/46)
Erõs a gyanúm,hogy ezt csak berántva lehet élvezni...Lassúság,szép és különleges képek/karakterek.
Tisztán ritka borzasztó.A látottak édeskevés egy jó filmhez.Szinte pontozhatatlan...
2/10
Tikis 2010 febr. 06. - 23:22:33 2/10 Előzmény Okos Tóni
(19/46)
Én szeretem a "mûvész" filmeket. Engem nem zavar ha valami lassú vontatott. Tegyél meg magadnak egy szívességet. Menjél el sétálni a kedveseddel, sörözzél a haverokkal vagy bármi más, de ezt a filmet ne nézd meg tudatmódosító szerek nélkül. Elpazarolsz két órát az életedbõl.
Okos Tóni 2010 febr. 04. - 23:22:36
(18/46)
Eddig sem voltam oda JJ filmjeiért, de ez a vontatott semmittevés végleg kiborítóan sz...r volt.



A törvénytõl sújtva képi voltában legalább egyéni volt.
A halott ember a feléig volt kb. érdekes, különféle emberek és tájak vászonra vitele miatt, de utána az is elmerült a semmit csinálásban.
Ez viszont már az elejétõl a semmitcsinálásról szólt.

Lehet kezdeni anyukámat emlegetni, de ez akkor is csak azok filmje, akik abban találják meg az egyéniségüket, hogy olyan filmre mennek el, ami kb. semmirõl sem szól... de JJ off-hálivúdi mivoltja kiemeli az õk off-divat világukat.
balazs0729 2010 jan. 21. - 07:52:12
(17/46)
"esetenként hangos felnevetés a pálfiksönös helyzetgyakorlatoknál"


ezt honnan vetted ezt a baromságot.szerinted nincs akkora egyéniség Jarmusch, hogy nyúlnia kell a jeleneteket egy másik emberkétõl.én ugyanis nem láttam a filmben semmi olyat, hogy a gengszterek könnyed módon beszélgettek volna hamburgerrõl és drogozási szokásokról(leszögezem imádom Tarantino-t).

Õ is beszél róla, viszont sokkal szimbolikusabban.Nem hiszem, hogy eszébe jutott volna Tarantinot nyúli.nem az Õ stílusa.Neki van saját stílusa és saját gondolatai,szerintem egyáltalán nincs rászorulva.

üdv B
balazs0729 2010 jan. 21. - 07:48:37 Előzmény Ngelina
(16/46)
"az általad említett "újgenerációs sznobokhoz" tartozhatsz, ha minden filmben a mondanivalót keresed."

ez volt a döfés a gyomorba.bravó.

nem is értem hogy nem jutott eszembe itt keresni azokat az embereket akiknek tetszhetett ez a film.mert azt gondoltam hogy nincs ember még egy akinek tetszhet ez a film.elsõ nézésre nekem is fura volt,pedig hithû Jarmusch rajongó vagyok.vagyis nem fura,csak nem értettem. elájultam a képeken és hogy milyen szépen visszahozta a régi szereplõit(japán csaj a vonaton...) és milyen szépen vegyítette az újakkal.aztán annyira érdekelt a világ,ugyanis tudtam, hogy valamit keresnem kell ebben a filmben.így megnéztem még egyszer.

én nem azt mondom hogy megtaláltam az értelmét,és hogy tudom a filmet.viszont azt tudom hogy hatással volt rám,fõleg az a mondat, hogy:"Aki azt hiszi nagyobb mint a többiek menjen ki a temetõbe és megtudja mi is az élet.Csupán egy marék por".
Mondanivalót keresni egy Jarmusch filmben eleve halott ötlet.Jarmusch olyan mint egy jó Oscar Petterson vagy Duke Ellingto darab.Le kell ülni és átadni magad neki és élvezni.Én tudtam az új munkáját élvezni.Nekem tetszett, meg is szereztem magamnak a plakátot.
8/10
toncsiking 2010 jan. 12. - 11:23:41 8/10
(15/46)
Nincs ennek a filmnek semmi baja
9/10
Ngelina 2009 dec. 15. - 09:52:30 9/10 Előzmény serpentfly
(14/46)
Megerõsítem :) (azért ettõl még nem beteg :) )
9/10
Ngelina 2009 dec. 15. - 09:48:08 9/10 Előzmény Hácé
(13/46)
Jól sejtem, hogy te ezekhez az általad említett "újgenerációs sznobokhoz" tartozhatsz, ha minden filmben a mondanivalót keresed.
A passzív agy csak készételt fogyaszt, ez a film meg alapanyag, nem közönségfilm, ahol mindent készen kapsz.
Gondolj bele: mintha minden kajában a tápértéket keresnéd...vajon veled nem esik meg, hogy kitágítod a saját határaidat egy élmény kedvéért?

Sajnálom, hogy a te agyad nem tudott mit kezdeni ezzel a gondolati játszótérrel...nekem/nekünk jól esett megvizsgálni utána, hogy bennem/bennünk hogyan tükrözõdött a film.
9/10
Ngelina 2009 dec. 15. - 09:40:01 9/10
(12/46)
és még annyi: Miért is kellene egy kreatív elmének irányíthatónak lennie? >)
9/10
Ngelina 2009 dec. 15. - 09:38:59 9/10 Előzmény TheShabba
(11/46)
akkor csak a trailer nem sikerült...sajnos elég sok az ilyen film: csalódást okoznak mert a bemutató alapján mást várnál...

Szerencsére nem láttam a trailert, ezért nem éreztem csalódást, kábé ezt vártam ettõl a rendezõtõl: egy játékfilmet, amely nem csak az õ játéka, hanem a megtekintés után a nézõjé is.
10/10
kowalsky 2009 dec. 03. - 03:25:02 10/10
(10/46)
szerintem zseniális. tökéletes a történet,egyetlen kockája sem felesleges.rendkivül jól szórakoztam.
2/10
TheShabba 2009 nov. 24. - 09:38:48 2/10 Előzmény Hácé
(9/46)
A film egy rendezõi túlkapás. A bemutatóban még egy egész jól mûködõ krimi sejlik fel, de a film igazából csak egy szerteszét folyó maszlag.

Fogalmad se lesz, hogy mit láttál miután kijössz a moziból, de örülsz hogy megszabadultál!

Jarmusch irányíthatatlan... :(
1/10
Hácé 2009 nov. 23. - 15:43:30 1/10 Előzmény serpentfly
(8/46)
Én életemben nem láttam ennyire szánalmas, unalmas, semmitmondó filmet. Egyenesen fájt....Nem volt semmi mondanivalója. A film közepén erõteljes röhögõgörcs kezdett el gyötörni, és az is megfordult, a fejünkben, hogy ez egy félresikerült vígjáték.
Nem értem, hogy ami gáz, és betegesen szánalmas, unalmas, miért próbálják mûvészfilmként eladni. Ez bejön az újgenerációs sznoboknak? Vagy varázsgombát kellett volna fogyasztanom elõtte? Kihagyható élmény....
Coleman 2009 nov. 20. - 23:29:53
(7/46)
Betegnek ugyan nem mondanám, de kétségtelen: nehéz film! Még elkötelezett Jarmusch rajongóknak sem tudom ajánlani, sokuknak, talán legtöbbjüknek nem tetszene. Számtalan értelmezés lehetséges, szerintem leginkább az észlelésrõl, a megfigyelésrõl beszél Jarmusch. A film elsõ fele lenyûgözõ, a lezárás is erõs, a közte lévõ rész nem az igazi, de alapjában véve az egész film nem könnyed darab, csak türelmeseknek ajánlott. Engem mindenesetre megfogott.