3/10
Heisenberg 2012 aug. 03. - 11:01:38 3/10
(28/88)
Színházban talán jobban üt ez a túlzott színházi elõadás amit a színészek elõadtak, filmben ez hiteltelen. Írta már valaki hogy már a film elején távozni akart az egyik házaspár, többször is és én is furcsáltam hogy visszamentek, ilyen egyszerûen nincs, fõleg hogy az elejétõl kezdve fújtak egymásra. Tényleg néha röhögni lehet azon ahogy már törnek zúznak, de ennyi.
3 pont
1/10
Csaba8215 2012 júl. 25. - 01:53:57 1/10
(27/88)
Szerintem meg katasztrofális a film, az utolsó 20 percet már képtelen voltam megnézni. Rettentõen gagyi.
1/10
11messi87 2012 júl. 15. - 17:01:27 1/10 Előzmény ivoviz
(26/88)
Igaz, Polanski is megvárta míg "azok" a kislányok szépen "megérnek" :D
Érettség :D
6/10
Atis88 2012 júl. 09. - 15:55:51 6/10
(25/88)
Hát egyszer meg lehet nézni. 6/10. Érdekes volt látni, ahogy az álszenteskedés átcsap õszinte veszekedésbe :D
7/10
sanderb 2012 júl. 01. - 08:12:09 7/10
(24/88)
A film, mint mûvészeti megjelenítés, 7-es. A téma, amit megjelenít, kevesebb. Bármi lehetett volna a kategóriája, de így, a végsõ slusszpoénra történõ felépítése csak közepes groteszket tett lehetõvé gyenge, mindenféle frissességet nélkülözõ párbeszédekkel. Az már a szereplõk erénye, hogy ezt el tudták "adni". 10/7
4/10
skillet 2012 jún. 28. - 07:42:59 4/10
(23/88)
unalmas. csak 76 perc, mégis nagyon hosszúnak tûnik. teljesen hiteltelen. minden perce mûvi. szerintem senki se pazarolja rá az idõt.
d112 2012 jún. 24. - 22:28:32 Előzmény Rahar
(22/88)
Nekem már nem is kell, semmit írnom teljesen egyetértek veled. Külömben az eleje annyira nem jött be, de a 20. perc után már tetszet, a színészek is jók voltak.
2/10
Rahar 2012 jún. 19. - 13:26:51 2/10
(21/88)
A színészek nagyon hitelesek, mind a négy. Egy idõ után többsíkúakká válnak a karakterek. Az alaptörténet tetszik, a cselekményvezetés, mely beszélgetésben merül ki már kevésbé. Az egész alkotásról a groteszk jut eszembe.
Nekem van kialakult véleményem a filmben szereplõ dolgokról és problémamegoldásról. Semmi újat és hasznosat nem kaptam. Tehát ez miatt én haszontalannak éreztem a megtekintését és nem azért mely az óriási, mélyenszántó gondolatokat képtelen voltam nagy magasztosságában befogadni.
***SPOILER***
Onnét tartom hiteltelennek a történetet, amikor majdnem elmegy a látogató házaspár, majd teljesen érthetetlen oknál fogva visszamennek. Szerintem ha valaki, legalábbis én, ha már elindulok valahonnét és már a lakást is elhagyom, akkor nyomos érv kell, hogy visszamenjek. A filmben én nem tapasztaltam semmilyen ilyen okot.
Az sem tetszik, hogy úgy beszélnek egy eseményrõl és a következményeirõl mintha ott lettek volna. Az egyik gyerek nem is nyilatkozott a történetekrõl, tehát az eseményt csak az egyik oldalról ismerték meg. Valamint ahogy a filmben is elhangzik, nagyon nagyon ritka hogy egy gyerek mindenféle elõzmény nélkül csak úgy kiverje a másik fogát, legalábbis a fehér emberek között.
***SPOILER VÉGE***
10/10
ivoviz 2012 jún. 19. - 00:28:37 10/10
(20/88)
Nem akarok senkit se bántani, de egy Polanski filmhez kell bizonyos érettség... Tehát aki még ott tart, hogy várja az újabbnál újabb sablonos amcsi mindenkit megmentek, vagy megölök filmeket, az legyen kedves ezt NE nézze meg MERT NEM FOG NEKI TETSZENI !!!!!
Tomi6501 2012 jún. 18. - 08:55:03
(19/88)
Egyetértek kõmacskával teljes mértékben!
Én is most néztem meg és szinte ugyanezek a gondolatok jutottak eszembe!
Nem egy nyári limonádé, de aki szereti az elgondolkodtató filmeket annak mindenképpen ajánlom!
1/10
11messi87 2012 jún. 17. - 01:50:21 1/10
(18/88)
Még jó, hogy nem moziban néztem meg azt a 10-15 percet...Polanski, ez a "lövésed" most mellé ment...
offtopic
vodniktuner 2012 jún. 16. - 21:08:29 Előzmény kõmacska
(17/88)
Azért nem számít a véleményed, mert a kommentedbõl kiderül, hogy a matekhoz is hülye vagy.
mínusz nulla, mi?
kretén
pillangókisasszony 2012 jún. 16. - 20:41:33
(16/88)
20 percig bírtam.Utána beletekertem,és láttam,hogy 4 ember fog veszekedni másfél óráig...kikapcsoltam.
attilabal 2012 máj. 18. - 22:37:29
(15/88)
Vígszinházban kell megnézni... Remek kis darab :))) több mint 1 óravröhögés.
offtopic
kõmacska 2012 ápr. 23. - 02:54:18
(14/88)
Visszavonom, valójában jó film. Tanulságos, csak egy kis idõ kell ennek belátására, mert hirtelenjében csak a bosszantó üresség érzése marad meg. Ami tanulságos belõle, az szerintem fõképp Mrs. Longstreet alakjához köthetõ (aki a legbosszantóbb figura). Õ az egész szituáció "szülõanyja", miatta gyûlik össze ez a négy ember. És belõle érthetõ meg, hogy mennyire boldogtalan és rémes az a világ, amit a nõk akarnak irányítani. Ugyanis Mrs. Longstreet egész élete, minden megnyilvánulása az irányításról és leuralásról szól. Leuralja a férjét, a gyerekeit, a bejárónõt, a vendégeket és tulajdonképpen az egész világ fölött is uralkodna, ha megtehetné. Ez persze nem feltûnõ, elég finoman csinálja, de nem véletlen, hogy õ fakad ki: Miért ennyire nehéz az élet, minden? És neki vannak olyan megnyilvánulásai, hogy mindenkinek, közösségileg, így meg úgy kéne viselkednie, mert a nyugati értékrend stb stb...
Mrs. Cowan kevésbé irányító személyiség, de mindenképpen elmondható, hogy a filmben agresszíven csak a két nõ viselkedik, a két férj csak asszisztál a nõk kitöréseihez. Érdekes, hogy a férfiak azok, akik erõteljesen kommunikálnak a környezetükkel, mindkettõnek mozgalmas, utazós, kommunikációra épülõ foglalkozása van, csak õk telefonálnak a filmben, és Mrs. Cowan legnagyobb dühe éppen az, hogy nem képes a férjét ettõl elszigetelni. A két férfi közös rémülete és a két nõ közös visongása a telefonos jelenetben azt mutatja, hogy ez az elszigetelési szándék mindkét házasságra érvényes. Mrs. Cowan meg is fogalmazza, hogy az ideális férfinak nincsenek emberi kapcsolatai. Persze a két férfiban is gyilkos düh, életellenesség munkál: az egyik esetben ez csak a hörcsög kihajításában és a csakazértis szivarozásban nyilvánul meg, a másik esetben durvább. Egyik férfi sincs igazán irányító pozícióban a házasságában; bár nyíltan nem papucsok, de érzõdik rajtuk valamiféle menekülési szándék, egy nõmentes világ vágya, amit romantikusan idealizálnak (bandázás, és Ivanhoe, aki az egyik legromantikusabb férfihõs). Láthatóan a két nõ nem tud önmagával mit kezdeni, õk inkább a gyerekeikkel, a bejárónõvel, a vendégekkel, a férjeikkel, Afrikával, a mûvészettel, a hörcsöggel foglalkoznak, a két férjnek több köze van a saját életéhez, önmagához.
Hát, ez egy szomorú világ, és bár nem ás mélyre, nem keres mélyebb összefüggéseket, de egy ilyen pillanatfelvétel is sokat elárul. Még akkor is, ha maga az ábrázolt szituáció annyira groteszk, hogy nehezen hihetõ.
offtopic
kõmacska 2012 ápr. 21. - 22:24:29
(13/88)
Ez egy savanyú szagú szellemi hulladék, az értékelésem mínusz nulla.
Zsófijja 2012 ápr. 11. - 19:51:33
(12/88)
A legnagyobb jóindulattal is azt kell mondjam, ez egy rossz film. Még arra sem érdemes, hogy kifejtsem miért. Kár, pedig két kedvenc színészem is játszott benne..
5/10
beszelo86 2012 márc. 21. - 22:50:27 5/10 Előzmény oimuka
(11/88)
Hát, ugyebár, ízlések és pofonok... Polanski nem mindenkinek jön be...
1/10
oimuka 2012 márc. 20. - 08:51:21 1/10 Előzmény osvath38
(10/88)
Kedves osváth38! Azt nem írtad, hogy moziban vagy számítógépen nézted... Mert ha számítógépen, azt remélem tudod, hogy azokhoz a filmekhez, amiket az internetrõl töltesz le, önkéntesek készítik a feliratokat. Vagyis valaki tud jól angolul, szabad idejében leül és elkészíti a feliratot, ami legjobb esetben is 5-6 órás munka, de lehet, még több is. Ha az adott filmhez van már angol nyelvû felirat, akkor már könnyebb a dolog, mert az idõzítésekkel nem kell kínlódni, csak átfordítani az angol szöveget. És itt jön a képbe az a bökkenõ, amirõl te is írsz. Ha valaki nem az eredeti szöveg alapján fordít, nem lesz pontos a fordítás. Pár éve megtörtént, hogy egyik filmhez még nem volt magyar fordítás, csak román. Nekifogtam tehát, és a román szöveget átfordítottam magyarra, ám az eredmény nem lett tökéletes, mert sajnos nem lehet mindent szó szerint fordítani.
Summa summárum. HA te annyira jól beszélsz angolul, hát csak rajta, készíts feliratokat filmekhez, mi aztán megbíráljuk. Mert sajnos az angol tanárok, akik kitûnõen beszélik a nyelvet, nem magyar feliratokat készítenek INGYEN, hanem angol órákat adnak PÉNZÉRT. Ennyi a különbség.
A filmrõl pedig annyit, hogy egy unalmas, szar, fölösleges volt erre idõt szakítanom.
9/10
osvath38 2012 febr. 05. - 22:34:51 9/10
(9/88)
Ja, és a fleiratozás nyelvileg néha értelemzavaróan felszínes volt. A "superficial"-t "fõlösleges"-nek fordítani - nem semmi...